• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » نقاشی و خوشنویسی » تابلو های داوینچی و رمز و رازهای های آنها + عکس
  کد خبر : 7648

  تابلو های داوینچی و رمز و رازهای های آنها + عکس

  تابلو های داوینچی و رمز و رازهای های آنها + عکسReviewed by Aryan on Jun 12Rating: تصويري از داوينچي كه خودش از خودش كشيده است بیشتر شخصیت‌های اصلی تابلوهای داوینچی مربوط به زنان است که شباهت‌های خاصی بین صورت زنان در بین تابلوهای داوینچی وجود دارد، نقطه‌ی کانونی این شباهت‌ها به طور خاصی لبها و…

  تابلو های داوینچی و رمز و رازهای های آنها + عکسReviewed by Aryan on Jun 12Rating:

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  تصويري از داوينچي كه خودش از خودش كشيده است

  بیشتر شخصیت‌های اصلی تابلوهای داوینچی مربوط به زنان است که شباهت‌های خاصی بین صورت زنان در بین تابلوهای داوینچی وجود دارد، نقطه‌ی کانونی این شباهت‌ها به طور خاصی لبها و گونه‌های این زنان است، حتی چشم‌ها نیز بیشتر به صورت رو به پایین کشیده شده و نگاه بیننده را از چشم به لب هدایت می‌کند.

  هنگامی ‌که تکه‌های پازل را در کنار هم قرار می‌دهیم جرقه‌هایی در ذهنمان ایجاد می‌شود که شاید ساختار ذهنی ما را به هم بریزد. این به هم ریختن برای بعضی خوشایند و برای برخی ناخوشایند و برای بعضی دیگر بی معنی است و به سرعت به ساختار اولیه باز می‌گردند.
  چند روز پیش خبری مبنی بر یافتن نشانه‌های جدید از مونالیزای واقعی منتشر شد که بسیاری را متحیر کرد، کاوشگران محل دفن احتمالی الگوی تابلوی «لبخند ژکوند» دواینچی، موفق به کشف دخمه و راه‌پله‌ای شدند که آن‌ها را به سمت دومین مقبره دفن شده در صومعه قرون وسطای فلورانس هدایت کرد.
  در این مجال و با توجه به بحث‌های مختلفی که در مورد آثار داوینچی و رمز و راز آنها شده است، می‌خواهیم بررسی کلی بر روی زنان تابلوهای داوینچی داشته باشیم. اگر به صورت آماری بررسی کنیم می‌بینیم که بیشتر شخصیت‌های اصلی تابلوهای داوینچی مربوط به زنان می‌باشد. در این میان آن طور که به نظر آمده است شباهت‌های خاصی بین صورت زنان در بین تابلوهای بعد از شام آخر داوینچی وجود دارد. نقطه‌ی کانونی این شباهت‌ها به طور خاصی لبها و گونه‌های این زنان است. حتی چشم‌ها نیز بیشتر به صورت رو به پایین کشیده شده و نگاه بیننده را از چشم به لب هدایت می‌کند.
  کهن ‌الگوی «فرد رنسانسی»
  لئوناردو داوینچی (15 آوریل 1452 – 2 مه ‌1519) از دانشمندان و هنرمندان ایتالیایی دوره رنسانس است که در رشته‌های نقاشی، ریاضی، معماری، موسیقی، کالبدشناسی، مهندسی، تندیسگری، و هندسه شخصی برجسته بود.
  عده‌ای از محققان ایتالیایی با تحقیق بر روی بازسازی اثر انگشت وی او را دارای ریشه عربی و اهل خاورمیانه برشمرده‌اند. داوینچی را کهن‌الگوی «فرد رنسانسی» دانسته‌اند. وی فردی بی‌نهایت خلاق و کنجکاو بود. او نظریات خود را در یک سلسله یادداشت‌هایی که بالغ بر هزاران صفحه می‌باشند ثبت کرده است. او طرحهای مبتکرانه‌ای را برای ساخت سلاحهایی مانند توپهای بخار، ماشینهای پرنده و ادوات زرهی ارائه کرده بود هرچند که بسیاری از آنها هرگز ساخته نشدند. وی طراح اولیه صدها اثر معماری و هم‌چنین طرح اولیه هواپیما به‌شمار می‌رود. یکی از طرح‌های ابتکاری او لباس غواصی و زیر دریایی جنگی است. او همچنین مسلسل، تانک نظامی، ساعتی که به ساعت داوینچی معروف است، کیلومتر شمار و چیزهای دیگر را طراحی یا اختراع کرد.
  لئوناردو داوینچی برای طرحهای خود بوسیله خط معکوس یادداشت‌هایی را نوشته است که فقط آنها را در آینه می‌توان خواند.
  بیشتر شهرت جهانی او به‌خاطر نقاشی‌های شام آخر و مونالیزا است.
  راز و رمز بحث برانگیز داوینچی 

  راز داوینچی (یا رمز داوینچی یا کُد داوینچی) نام رُمانی کارآگاهی و ماجرایی است از نویسندهٔ آمریکایی، دن براون که از فروش و استقبال گسترده‌ای در سراسر جهان برخوردار بوده است. این رمان در سال 2003 بازار را تسخیر کرد و فروشش حتی از مجموعه هری پاتر نیز پیشی گرفت. تا می‌2006‌ بیش از 60 میلیون نسخه از این کتاب به فروش رسیده است و به 44 زبان (از جمله فارسی) ترجمه شده است. محبوبیت و شهرت این کتاب به جایی رسید که شرکت‌های مسافرتی در سرتاسر دنیا، تورهایی ایجاد کرده‌اند که حول وقایع این کتاب می‌گردد و شرکتهایی مثل شرکت «راوینچیز» مسابقاتی با استفاده از مفاهیم کتاب ایجاد کرده‌اند!
  همزمان، بخصوص بخاطر موضوع جنجالی کتاب، مخالفت‌های بسیار مختلفی نیز با آن صورت گرفت. این کتاب شدیداً علیه کلیسای کاتولیک، واتیکان، پاپ و گروه مذهبی اپوس دئی است و از همین رو گروه‌های مختلف مسیحی و اسلامی ‌علیه آن واکنش نشان داده‌اند. این کتاب توسط چند مترجم به فارسی برگردانده شده است. «رمز داوینچی» یا «راز داوینچی» یا «کد داوینچی» هر سه برای ترجمه عنوان کتاب به کار رفته‌اند.
  ماجرای داستان حول یک تئوری خاص در مورد تاریخ مسیحیت می‌گردد که پیش از این کتاب نیز در موردش صحبت شده است و تاریخ‌دانانی با آن موافقند. کتاب «خون مقدس، جام مقدس» منبع اصلی براون برای این تئوری‌ها بوده است. طبق این تئوری عیسی مسیح با مریم مجدلیه ازدواج کرده است و صاحب فرزند شده است و کلیسای کاتولیک و واتیکان با اطلاع از این قضایا قصد در پنهان کردن آن‌ها داشته‌اند. در ضمن «جام مقدس» نه یک شیئی بلکه خود مریم مجدلیه است.
  تئوری‌های مختلف دیگری نیز در این کتاب وجود دارند؛ مثلاً این که لئوناردو داوینچی همجنسگرا بوده است و نقاشی معروف «مونالیزا» در واقع پرتره داوینچی از خودش به شکل یک زن است.
  داستان کتاب در کشورهای فرانسه و بریتانیا و در بعضی اماکن مشهور این دو کشور اتفاق می‌افتد. (مثل موزهٔ لوور و صومعه‌ای که به صومعه برهنه موسوم است و همچون نقاشی مشهور داوینچی از آناتومی ‌انسان ژست گرفته و پیغامی ‌رمزی نیز در کنارش نوشته شده است).
  پنج ماه پیش از شروع داستان، واتیکان به اسقف آرینگاروسا، رهبری یک فرقة مسیحی تندرو و مبتنی بر ریاضت‌های سنگین جسمانی موسوم به اپوس دئی (یعنی: کار خدا) اعلام می‌کند که می‌خواهد دست از حمایت از این فرقه بردارد و 20 میلیون یوروی اهدایی فرقه را هم پس خواهد داد. فردی موسوم به استاد که در اصل قصد تخریب وجههٔ کلیسا و اپوس دئی را دارد، به اسقف پیشنهاد می‌دهد در ازادی 20 میلیون، جام مقدس گمشدهٔ عیسی را در اختیارش بگذارد تا اپوس دئی قدرت و محبوبیت زیادی پیدا کند. ولی در حقیقت با استفاده از یکی از نیروهای اسقف به قتل اعضای دیر صهیون که مخالفان قدیمی ‌کلیسا و حافظان جام مقدس هستند، می‌پردازد تا خودش بتواند جام را به دست بیاورد.
  استاد اعظم دیر صهیون که رئیس موزه لوور است پیش از مرگ، اسرار یافتن جام را به نوه اش (سوفی) منتقل می‌کند و از او می‌خواهد از دانشمندی آمریکایی (رابرت لنگدان) که در نمادشناسی مذهبی و دیرین‌شناسی متبحر است کمک بخواهد. این دو با وجود تعقیب بی امان پلیس و نیروهای استاد، مرحله به مرحله به جام مقدس نزدیک می‌شوند و در این راه از یک تاریخ دان انگلیسی (تیبنیگ) هم کمک می‌گیرند که در نهایت معلوم می‌شود خود استاد است. نهایتا پرنسس سوفی خانواده گمشده اش را پیدا می‌کند و لنگدان هم جام مقدس را؛ و تازه، همدیگر را هم پیدا می‌کنند.
  در این کتاب (به خصوص در پاورقی‌های ترجمه فارسی آن) اطلاعاتی درباره خدای مؤنث، ادیان پگانی، دین یهودی و دیر صهیون وجود دارد.
  رازی که داوینچی در “بانوی صخره‌ها” پنهان کرد


  این اثر دو بار توسط کلیسا سفارش داده شد. در واقع در طرح اولیه که توسط داوینچی در سال 1486 کشیده شد تابلو توسط کلیسا به دلیل آنچه که نشانه‌هایی از ضدیت با مسیح درآن دیده می‌شد رد شده است. در سالهایی که داوینچی از طرف کلیسا این سفارش را دریافت کرد به اندازه کافی به شهرت استفاده از سمبلها و نمادها در تابلو‌های خویش رسیده بود، به همین دلیل بود که کلیسا با بدبینی خاصی ایرادهایی از طرح گرفت.
  در تابلوی اول کودک سمت چپ که مسیح است در حال عبادت کردن به سمت یک موجود نامریی در سمت راست تابلو است جایی که مریم مقدس دست خود را گویا بر روی سر این موجود نامریی قرار داده است و زنی که در سمت راست تابلو است به نام «انجل اوریل» انگشت خود را به صورتی آورده است که گردن این روح نامریی را قطع کرده است. این صحنه ای است که کلیسا با آن مشکل داشت و داوینچی در تابلوی بعدی به قرار دادن یک صلیب در دستان مسیح و پایین آوردن دست زن سمت راست تابلو و قرار دادن ‌هاله ای بر سر مریم مقدس این مشکل را حل کرد. اما با این وجود پس زمینه تابلو را در سیاهی فرو برد تا اعتراض خود را نشان دهد. همانطور که ادعا شده است داوینچی جزو انجمن سری اخوت بود و اهداف این انجمن به طور کامل مشخص نیست اما تا حد زیادی در تضاد با قسمت ناپاک کلیساست. در حال حاضر نقاشی اولیه در موزه «لوور» پاریس و دومی ‌موزه ملی لندن است.
  به هر حال بنا به اعتقاد نماد شناسان، متخصصان کلیسا در هر دو بار فریب خوردند و داوینچی پیام خاص خود را رساند. در واقع آنچه که داوینچی در این تابلو مخالفت خود را با آن ابراز داشته تولد عیسی از مادر باکره است. در هر دو تابلو مریم مقدس بر روی زمین مسطحی نشسته در درونی غاری که شبیه به کلیسایی از کار در می‌اید. غاری شبیه به کلیسا که جزییات آن از عمل طبیعی تولید مثل شبیه سازی شده است.

  شخصیت‌های این تابلو مریم باکره در وسط تابلو، یحیی در سمت چپ تابلو و عیسی، کودک سمت راست تابلو است و فرشته ای که در سمت راست تابلو است این نظر تقریبا در اکثر منابع آورده شده ولی عده ای کودک سمت چپ را عیسی می‌شناسند. نکته بعدی در تابلوی اول است و آن این است که گویا بدنی که برای فرشته تصویر شده بدن مردی است که انگشت خود را به طور خصمانه به سمت مسیح گرفته و فرشته به سوی او لبخند می‌زند. این حالت انگشت بی شباهت به آنچه در شام آخر می‌بینیم نیست. این موضوع توسط کلیسا ایراد گرفته شد و در ویرایش بعدی هم بدن مرموز حذف شده و اگر دقت کنید جهت نگاه فرشته عوض شده و دیگر لبخند نمی‌زند.

  پنج نماد مخفی در مونالیزا
  Mona Lisa (La Gioconda). 1503-150
  «هر آنچه که در بالاست همان است که در پایین است و هر آنچه که در پایین است همان است که در بالاست»

  این جمله ای است که در میان دست نوشته‌های داوینچی پیدا شده است. همچنین اگر این جمله را در کنار علاقه داوینچی به روش آیینه ای نوشتن بگذاریم احتمالا روش کار محققین برای بررسی رازهای مونالیزا توجیه پذیر می‌شود.
  ابتدا طبق گفته داوینچی که هر آنچه که در بالاست همان است که در پایین است تابلو را سر و ته می‌کنیم.
  حالا به بررسی نمادهای مخفی لبخند ژوکوند می‌پردازیم.
  نماد thot (نماد THoTh نماد دیگری است) نماد الهه‌ی هوش و نبوغ، اشاره به هوشمندی موجود در فضای کیهانی و طبیعت دارد.
  اتحاد بین آسمان و هنر نماد اتحاد بین انسان و خدا می‌باشد. نماد مسیح که جلوه ای از تجلی خداوند در جسم بشری است.
  اگر به تابلو نور بدهیم نماد دیگری ظاهر می‌شود و آن نماد «لوتوس» یا نیلوفر آبی است. نیلوفر آبی گلی است که از آب‌های لجنی در مرداب‌ها شکفته می‌شود و نشان دهنده‌ی تحول در ذات موجودات است. لوتوس در فرهنگ مصری نماد تولدی دوباره است و در ایران نماد صلح و شادی می‌باشد.
  در حالتی دیگر از آینه کردن تابلوی مونالیزا به شکلی می‌رسیم با چشمانی که در مرکز تقارن ظاهر شده است و نماد رب النوع «هوروس Horus» می‌باشد، که نمادی مصری است و سری به شکل شاهین دارد و چشمان او نماد خورشید و ماه می‌باشد.
  شکل پرنده مانند سیاهی که در مرکز تابلو ظاهر شده نماد ققنوس است. ققنوس نماد عمر جاوید و حیات دوباره می‌باشد و اشاره به زندگی دوباره مسیح دارد.
  آخرین و مرموزترین شام داوینچی
  The Last Supper. c.1495-1498.

  شام آخر یکی از بحث برانگیزترین دیوارنگاره‌های لئوناردو داوینچی است.
  این اثر هنری نشانگر صحنه‌هایی از شام آخر روزهای پایانی عمر مسیح است آنطور که انجیل به آن اشاره کرده‌است. این نقاشی بر پایهٔ کتاب یوحنا، باب ۱۳ آیهٔ ۲۱ است آنجا که مسیح می‌گوید که یکی از ۱۲ حواری اش به وی خیانت خواهد کرد. این نقاشی یکی از مشهورترین و بازارش ترین نقاشی‌های جهان است، که بر خلاف بسیاری از نقاشی‌هایی از این دست قابل مالکیت شخصی نیست چرا که به آسانی نمی‌توان آنرا جابجا کرد.این نقاشی سراسر یک دیوار تالار مستطیل شکلی را می‌پوشاند که سالن غذاخوری صومعه سانتا ماریا دله گراتسیه در شهر میلان بوده است.
  شاید شما هم درباره وضعیت مرموز فردی که در کنار مسیح نشسته است چیزهایی شنیده باشید. بعضی‌ها می‌گویند او از حواریون نیست بلکه زنی است به نام «مریم مگدالنا» یا «مریم مجدلیه» که روایات او در داستان‌های مسیحی و غیر مسیحی بسیار متغیر است اما نقطه مشترک همه آنها این است که به دست مسیح به راه راست هدایت شد.
  از طرف دیگر مریم مگدالنا و مادر مسیح یعنی مریم عذرا در کارهای مسیح به نظر می‌رسد که دارای شباهت‌های خاصی هستند و نیز هیچ گاه به صراحت نمی‌توان ادعا کرد که داونیچی از شخصیتی به نام مریم مگدالنا استفاده کرده است. به نظر می‌رسد این شباهت‌ها ما را به سمت موضوع خاص و آن هم «زن» بودن و به طور جزئی «مادر» و یا «الهه» بودن این شخصیت هدایت می‌کند.
  لئوناردو داوینچی موقع کشیدن تابلو شام آخر دچار مشکل بزرگی شد.
  می‌بایست نیکی را به شکل عیسی و بدی را به شکل یهودا یکی از یاران عیسی که هنگام شام تصمیم گرفت به او خیانت کند، تصویر می‌کرد. کار را نیمه تمام رها کرد تا مدل‌های آرمانی اش را پیدا کند.
  روزی دریک مراسم, تصویر کامل مسیح را در چهرة یکی از جوانان یافت.
  جوان را به کارگاهش دعوت کرد و از چهره اش اتودها و طرح‌هایی برداشت. سه سال گذشت.
  تابلو شام آخر تقریباً تمام شده بود؛ اما داوینچی هنوز بری یهودا مدل مناسبی پیدا نکرده بود…کاردینال مسئول کلیسا کم کم به او فشار می‌آورد که نقاشی دیواری را زودتر تمام کند.
  نقاش پس از روزها جست و جو, جوان شکسته و ژنده پوش مستی را در جوی آبی یافت. به زحمت از دستیارانش خواست او را تا کلیسا بیاورند, چون دیگر فرصتی بری طرح برداشتن از او نداشت.
  گدا را که درست نمی‌فهمید چه خبر است به کلیسا آوردند، دستیاران سرپا نگه اش داشتند و در همان وضع داوینچی از خطوط بی تقوایی، گناه و خودپرستی که به خوبی بر آن چهره نقش بسته بودند، نسخه برداری کرد.
  وقتی کارش تمام شد گدا، که دیگر مستی کمی ‌از سرش پریده بود، چشمهایش را باز کرد و نقاشی پیش رویش را دید، و با آمیزه ای از شگفتی و اندوه گفت: من این تابلو را قبلاً دیده ام!
  داوینچی شگفت زده پرسید: کی؟
  گدا گفت: سه سال قبل، پیش از آنکه همه چیزم را از دست بدهم. موقعی که در یک گروه همسرایی آواز می‌خواندم, زندگی پراز رویایی داشتم، هنرمندی از من دعوت کرد تا مدل نقاشی چهرة عیسی بشوم!
  می‌توان گفت: نیکی و بدی یک چهره دارند؛ همه چیز به این بسته است که هر کدام کی سر راه انسان قرار بگیرند.

  یکی از آخرین تابلوهای داوینچی، تابلوی لدا و قو است. (Leda and the Swan by Leonardo. c.1505-1510)
  جالب ترین بخش سری تابلوهای داوینچی شاید همین جا باشد. اگر به توضیح «لدا و قو» توجه کنید متوجه می‌شوید. هنگامی‌که در اساطیر یونان «زئوس» خدای خدایان اسیر زیبایی لدا می‌شود در هیبت یک قو به زمین فرود می‌آید و با او عشق بازی می‌کند. «لدا» دختر پادشاه اسپارت است.
  «لدا» زن بسیار زیبایی بود و زئوس هرچه تلاش برای بدست آوردن عشق او کرد موفق نشد. زیوس خود را به شکل یک قو در آورد و این قو آنقدر زیبا بود که لدا عاشق او شد و حاصل آن، «کاستور»، «پولکس»، «هئن» (بانوی زیبای تروا) و «کلایتم نسترا» می‌باشد.
  داستان دیگر این است که این قو پسر نپتون است که توسط آشیل خفه شد و نپتون برای جاودانه نگه داشتنش او را به صورت یک قو در آورد و در آسمان جا داد.
  حتما شما هم متوجه شباهت داستان لدا و مریم عذرا و همچنین مریم مگدالنا شده اید. شباهت بین صورت چهره با تابلوهای قبلی را هم در نظر بگیرید.
  می‌توان با نمادها و تصاویر و رازها انسان‌ها را گیج و شگفت زده کرد. می‌توان تفسیرها و تحلیل‌های مختلف از هر موضوعی داشت. می‌شود ناخودآگاه به سمت حقیقت یا جهل رفت. اما همیشه باید بدانیم که تمام سرگیجه‌های فلسفی و رازهای نهفته چیزی جز علم نیست. ساحره و جادوگری که با ترفندهای خود و پیش گویی‌های خود ما را شگفت زده می‌کند مسلما چیزی از ماورا نمی‌داند و فرستاده الهی نیست بلکه فردی دانشمندتر نسبت به زمان خود است و یا شاید علم را از جایی، مثلا کتابی، یافته و برای فریب مردمان به کار می‌گیرد. علمی‌که شاید خود هم آن را درک نکند به همین سبب در دخمه تاریک خود پنهان می‌ماند.
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۳۲)  • محمدرضا

   دروووووود . مرسی از تمام مطالبتون . عالی بود . خوشم اومد . اظهار نظر در مورد دواینچی و مسیح مثل صحبت کردن در مورد شعمی میمونه که ۲۰۰۰ ساله خاموش شده و حالا ما کور کورانه به دنبال پیدا کردن روزنه ای از نورش باشیم . به عنوان کاشف باید خیلی دقیق نگاه کرد به نقاشیاش تا به رازی رسید . گاهی وقتا به عنوان یک زیست شناش باید بیشتر دقیق تر بود و همه جزئیات رو ببینی تا به رازی برسی . به عنوان یک کاوشگر فضا باید بیشتر و بیشتر نگاه کرد تا به راز بزرگی برسی . به نظر من بزرگی یا کوچیکیه این راز ها خیلی اهمیت نداره چون ما راز اصلی رو نادیده گرفتیم و به دنیال چیزای دیگه میریم . اون راز بزرگ خودتون هستید ..بی خیال بقیه چیز ها .

  • ملیکا

   ممنون،من ک خیلی وقته دنبال کتاب رمز داوینچی و همینطور تصویر نقاشی گریز مریم مگدالنا میگردم ولی پیدا نکردم،در ضمن منظور شما رو ازجزئیات غار در زمینه نقاشی بانوی صخره ها متوجه نشدم اگ ممکنه توضیح بفرمایین یا ب ایمیلم بفرستین،باز هم سپاس

  • محمد

   داوینچی یه فراماسون بود که خودش در خدمت به ظاهر یهودی ها گذاشت تو نقاشی هاش پر از نماد ماسونی و شیطان پرستیه همون تک چشمی که خودتون گذاشتین یا الت تناسلی مرد رو به ظاهر صخره پشت مریم مقدس گذاشته فکر کرده چقدررر بامزه وبا هوشه ولی الان میدونین کجاست؟تو اتیش داره تازه میفهمه چه گهی خرده مرتیکه هم جنس باز…خیلی هم جو گیر نشید تو این دور و زمونه هم نماد ماسونی رو کم پخش نمیکنن حالا دیروز داونچی بود امروز یکی دیگه کافیه فقط به نماد سازمان ملل توجه کنین صهیون یعنی سپاه شیطان که از عهد دقیانوس فعالیت داشته چه مخفی چه اشکار

  • مريم

   مطلب خيلي جذابي بود،داوينچي رو بخاطر اينهمه خلاقيت و نمادگرايي كه آثارشو متمايز و ماندگار كرده،دوس دارم.

  • مجید

   ادمه مرموزی بود ولی هنرشو تو بد مسیری استفاده کرد.

   • ailraze

    لطفا یه ذره از زندگی داوینچی رو بخون یا اگه نتونستی به وب من یه سری بزن بعد در مورد داونچی نظر بده(خطاب به مجید)
    harchi99.blogfa.com

  • alireza

   ایول به داوینچی جونم.

  • alireza

   واقعا داوینچی یک نابغه ی به تمام معنا بود…

  • لیلا

   خیلی عالی بود
   مرسی
   اولین بار بود که مطلب به این جالبی خوندم

  • لیلی

   راهنمایی کنید کتاب را از کجا تهیه کنم مرسی

  • لیلی

   خیلی خیلی جالب بو د لطفا بیشتر از این مطالب و کشفیات بگذارید من یکی علاقه مند شدم برم سرگذشت داوینچی را بخونم من همیشه از نقاشی شام اخر خوشم می امد ولی الان تصمیم گرفتم از ان تابلو فرش ببافم .چون بسیار جالب از رنگها استفاده شده . بازم ممنوووووووووووووووون

  • الهه

   خیلی برایم جالب بود و دوست دارم در مورد این کتاب و خود داونچی بیشتر بدانم البته این کتاب را قبلا خواندم و به همه انهایی که نخواندن توصیه می کنم که حتما بخوانند با تشکر

  • مریم

   سلام ، مطلب خیلی جالبی بود اینجور مطالب باعث میشه اطلاعات بره بالا همچنین که جذابیت هم داره
   ممنون

  • نیلوفر

   خیلی ممنون که به کارهای هنری و هنرمندان هم بها میدین.این کارتون قابل تقدیره.

  • ستاره

   مطالب بسيارجالب بود،خيلي ممنون

  • وحید

   ممنون از مطلب جالبتون

  • علی رضا

   تشکر بد نبود! عکس اخر که نیست! عکس اول واضح نیست!
   در ضمن اخر متن گفتین فقط باهوش تر از بقیه بوده!!!
   خیلی عزر میخوام ولی کل دانش مندایه الان رو گزاشته سر کار تازه شما میگین باهوش بوده!
   به نظر من که اسطوره ای بوده در هر زمینه ای استاد بوده!!!

  • مسعود

   چرا از عکس هایی با وضوح بیشتر استفاده نکرید
   وخوب بود درباره این مطلب منبعی ذکر میکردید
   اما بنده افرادی رو که به دنبال توضیح بیشتر هستند ارجاع میدم به سخنرانی دکتر رائفی پور درباره فراماسونری

  • sali

   مرسي خيلي عالي بود . لطفا اگر امكان داره بازم از اين قبيل مطالب در سايت بگذاريد.

  • غزل

   مرسی خیلی خیلی جالب بود ولی ای کاش یه جوری می نوشتید که برای ما هنر دوستان 12 ساله یکم راحت تر بود فهمیدنش منظوره اینکه یکم متنش سخت بود ولی بازم ممنون جالب بود راستی در مورد ماشین ها هم ایمیل بفرستید ، لطفا .

  • mohammad ali

   واقعا عالی بود جان ما از این نوع مطلب ها از کسای مختلف بفرستید

  • maryam

   mamnoon az matalebe khoobetoon.kheyli khoob bood

  • mohaddese

   دمتون گرم خیلی باحال بود از ورزش های رزمی حمایت کنید مخصوصا Kong-Fu-To’a

  • aidaa

   واقعا زیبا و اعجاب انگیز بود.ممنون

  • نادره

   درود بر شما خیلی عالی بود واقعا” جای تشکر دارد اطلاع رسانی ارزنده ای بود . همیشه پاینده باشید عزیزان

  • ati

   بسیار از لطف شما متشکریم چون خواندن این مطلب هر کسی را به فکر وادار می کنه/

  • golnaz

   امیدوارم کسایی که این مطلب رو میخونن باعث نشه که مثل داوینچی در مورد مسیح و تولدش و ازدواج مسیح با مریم مجدلیه!! اشتباه فکر کنن .در کتاب عهد عتیق که سالها پیش از تولد مسیح نوشته شده هم در مورد پیدایش و تولد مسیح پیشگویی شده
   به امید روزی که همه مسیح رو به درستی بشناسن.
   راستی اینجا جاش نیست ولی مرسی از مطالب ارسالیتون در مورد تخت جمشید

   • غزل

    حدس می زنم شما باید مسیحی یا ارمنی باشید و من فکر نمی کنم که کسی چه مسلمان چه مسیحی یا با هر دین دیگری در مورد مسیح و زندگیشان بد یا اشتباه فکر کند ولی به هد حال با شما موافقم .

    • golnaz

     چرا دوست عزیز متاسفانه خیلی ها مسیح رو به درستی نمی شناسن و نمیدونن که اون برای چی اومد، و برای چی روی صلیب رفت.

     • احمدنیا

      من مسيحي نيستم دوست عزيز اما اعتقاد دارم كه مسيح به صليب كشيده نشده و نزد خداوند خويش هست تا روز موعود

   • reza

    salam hame midunan khodavand 1 nafar daghighan mesle hazrat masih ro bejaye oon gozashte ke be salib be keshan dar hale hazer masih dar nazd emam asr ma hast va hengam zohor ba ou khahad bood.

  • محسن

   مطلب بسیار زیبایی بود و در بین مطالبی که فقط جنبه سرگرمی دارند واقعاً حرفی برای گفتن داشت از نویسنده واقعاً متسکرم

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.