• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اخبار سینما , فرهنگی و هنری » نظرنیوشا ضیغمی درمورد سینمای دفاع مقدس
  کد خبر : 764023

  نظرنیوشا ضیغمی درمورد سینمای دفاع مقدس

  نظرنیوشا ضیغمی درمورد سینمای دفاع مقدس Reviewed by Farnaz on Sep 2Rating: نیوشا ضیغمی بازیگر فیلم‌های سینمایی”اخراجی‌ها”، “دموکراسی تو روز روشن”، “زم‌هریر” در ارتباط با جشنواره فیلم دفاع مقدس به مهر گفت: فیلم‌های حال حاضر دفاع‌مقدس نسبت به تولیدات سال‌های اول پیشرفت چندانی نداشته در حالی که در گذشته فیلم‌های دفاع مقدس تاثیرگذارتر و با…

  نظرنیوشا ضیغمی درمورد سینمای دفاع مقدس Reviewed by Farnaz on Sep 2Rating:

  نیوشا ضیغمی بازیگر فیلم‌های سینمایی”اخراجی‌ها”، “دموکراسی تو روز روشن”، “زم‌هریر” در ارتباط با جشنواره فیلم دفاع مقدس به مهر گفت: فیلم‌های حال حاضر دفاع‌مقدس نسبت به تولیدات سال‌های اول پیشرفت چندانی نداشته در حالی که در گذشته فیلم‌های دفاع مقدس تاثیرگذارتر و با عمق مخاطب‌پذیری بیشتر و در نهایت، مطلوبیت و رضایتمندی را به همراه داشت.

  وی ادامه داد: فیلم نامه‌ها و سطح هنری دفاع مقدس بالاتر از ژانرهای دیگر است چون ژانر حساسی است و مسئولان و مدیران به این تولیدات نگاه ویژه و ارزشی دارند و همچنین سینماگر با درایت و تفکر بیشتری به آن نگاه می‌کند.

  به گفته ضیغمی تجربه در فیلم‌های دفاع مقدس حال و هوای دیگری دارد واز سوی دیگر به شخصه برای من بازیگر مسئولیت به همراه می‌آورد و با اینکه تمام بازی‌ها مهم و باید در آن حساسیت باشد اما نگاه من به این ژانر از منظر ادای دین به ارزش‌های دفاع مقدس است.

  ضیغمی با بیان اینکه موقعیت اقتصادی ژانر دفاع‌مقدس شاید سینماگران را به ساخت فیلم‌های راحت کشانده‌است و مسئولان و هنرمندان باید خط دهی کنند تا انگیزه تولید برای مخاطب و جذابیت هنری حاصل شود نه اینکه فقط رفع تکلیف باشد، بیان کرد: در سال‌های اخیر این سینما تحولاتی داشته که اگر قرار است به این ژانر حساس و پرهزینه پرداخته شود بهتر است سینماگری بسازد که حال و هوای جنگ را درک کرده و به مضامین معنوی وهنری آن آگاهی دارد.

  بازیگر فیلم ‌”اخراجی‌ها” با اشاره به وجه سرگرم کنندگی سینما گفت: سینما هرچند باید سرگرم کننده وتاثیرگذار باشد اما مخاطب عام باید چیزی را ببیند که برای آن جذابیت داشته باشد اتفاقی که در فیلم‌های سال‌های گذشته به خوبی دیده می‌شود و جزء ماندگارترین تولیدات سینما و ژانر دفاع مقدس به شمار می‌روند.

  وی معتقد است نقش مهم جشنواره زمانی مشخص می‌شود که در بررسی و ارزیابی آثار دقت لازم را داشته باشد که در مقابل بتواند به فیلمساز انگیزه تولید بدهد و همچنین، جشنواره باید تدبیر، برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و هدف مشخص داشته باشد تا سال به سال رشد وترقی پیدا کند.

  این بازیگر سینما با اشاره به اهمیت و جایگاه جشنواره فیلم مقاومت و دفاع مقدس عنوان کرد: جشنواره مقاومت باید موشکافانه و با نگاه ویژه به دفاع مقدس بپردازد چراکه سینما وهمه مردم کشور به خانواده شهدا وعزیزانی که ایثار کردند مدیون هستند و اگر بتوانیم به واقعیت جنگ وعمق احساسات و ارزش‌های آن بپردازیم شاید تا حدودی دین خود را به شهدا ادا کرده باشیم.

  وی افزود: بحث بیداری اسلامی جریانی است که تاثیرگذاری آن به مراتب در سطح فرامرزی بیشتر و وسیع‌تر خواهد بود؛ البته به شرطی که سرمایه‌گذاری به معنای واقعی هنر سینما صورت گیرد تا بتواند جایگاه هنری خود را در کنار جایگاه معنوی و ارزشی و ظلم ستیزی حفظ کند و از همه مهم‌تر مخاطب بین‌المللی را با خود همراه سازد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.