• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , ورزشی » کرم‎زاده به مدال نقره پرتاب ديسک دست يافت
  کد خبر : 763731

  کرم‎زاده به مدال نقره پرتاب ديسک دست يافت

  کرم‎زاده به مدال نقره پرتاب ديسک دست يافت Reviewed by Farnaz on Sep 2Rating: مهرداد کرم‎زاده اولين ورزشکار ايران بود که در روز چهارم از چهارمين دوره بازي‎هاي پارالمپيک رقابت خود با حريفانش را انجام داد. کرم‎زاده در رقابت‎هاي پرتاب ديسک مردان کلاس F42 که در ورزشگاه المپيک پارک برگزار شد، با حريفانش رقابت کرد…

  کرم‎زاده به مدال نقره پرتاب ديسک دست يافت Reviewed by Farnaz on Sep 2Rating:

  مهرداد کرم‎زاده اولين ورزشکار ايران بود که در روز چهارم از چهارمين دوره بازي‎هاي پارالمپيک رقابت خود با حريفانش را انجام داد. کرم‎زاده در رقابت‎هاي پرتاب ديسک مردان کلاس F42 که در ورزشگاه المپيک پارک برگزار شد، با حريفانش رقابت کرد و در پايان با رکورد 44 متر و 62 سانتي متر در رده دوم قرار گرفت.

  کرم‎زاده در اولين پرتاب خود رکورد 43 متر و 73 سانتي متر با به ثبت رساند. اين پرتاب گر کشورمان بعد از اينکه در پرتاب دوم خود مرتکب خطا شد، در سومين حرکتش ديسک را به ميزان 42 متر و 86 سانتي متر پرتاب کرد. 43 متر و 23 سانتي متر و 44 متر و 62 سانتي متر رکوردهايي بود که اين پرتابگر به ترتيب در حرکت چهارم و پنجم خود ثبت کرد. کرم زاده در آخرين پرتابش، ديسک را به ميزان 44 متر و 37 سانتي متر پرتاب کرد.

  مسابقات پرتاب ديسک مردان F42 بازي‎هاي پارالمپيک با حضور پرتابگران 10 کشور برگزار شد. چين (3 نفر)، بريتانيا، بلژيک، هند، سوريه، بلغارستان و ايران کشورهايي بودند که در اين بخش از مسابقات نماينده داشتند.

  در پايان اين بخش ازمسابقات پرتابگران کشور ميزبان يعني بريتانيا و چين به ترتيب در رده‏هاي اول و سوم قرار گرفتند. دراين بخش از مسابقات نمايندگان چين و بلغارستان هم از دور مسابقات کنار رفتند.

  مدال مهرداد کرم‎زاده پنجمين مدال ايران در اين دوره بازي‎هاي پارالمپيک و اولين مدال نقره ايران بود. کاروان دلوار پيش از اين صاحب سه مدال طلا و يک مدال برنز شده بود. تک مدال برنز ايران توسط ساره جوانمردي در رقابت‎هاي تفنگ بادي 10 متر بانوان به دست آمد. ضمن اينکه جليل باقري (پرتاب وزنه)، محسن کائيدي (پرتاب نيزه) و نادر مرادي (وزنه برداري) ورزشکاران طلايي ايران هستند.

  چهاردهمين دوره بازي‌هاي پارالمپيک لندن از 8 تا 18 شهريورماه به ميزباني لندن برگزار مي‌شود. کاروان ورزش ايران با 79 ورزشکار جانباز و معلول در 13 رشته ورزشى (10 رشته جانبازان و معلولان و 3 رشته نابينايان و کم‌بينايان) با شعار “توکل، تلاش، ميثاق با شهدا” در اين دوره از بازي‌ها شرکت کرده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.