• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » زبان انگليسي ريشه ترکي دارد
  کد خبر : 758518

  زبان انگليسي ريشه ترکي دارد

  زبان انگليسي ريشه ترکي دارد Reviewed by Aryan on Aug 31Rating: زبان انگليسي ريشه در زباني دارد که حدود 8 تا 9 هزار و 500 سال پيش در ترکيه تکلم مي‌شده است. به نقل از ديلي ميل، دانشمندان اعلام کردند ريشه زبان‌هاي خانواده هند و اروپايي همچون انگليسي، فرانسوي، آلماني و هندي به منطقه آناتوليا،…

  زبان انگليسي ريشه ترکي دارد Reviewed by Aryan on Aug 31Rating:

  زبان انگليسي

  زبان انگليسي ريشه در زباني دارد که حدود 8 تا 9 هزار و 500 سال پيش در ترکيه تکلم مي‌شده است.

  به نقل از ديلي ميل، دانشمندان اعلام کردند ريشه زبان‌هاي خانواده هند و اروپايي همچون انگليسي، فرانسوي، آلماني و هندي به منطقه آناتوليا، يکي از مناطق باستاني غرب آسيا که بخشي اعظمي از ترکيه امروزي را در بر مي‌گيرد، تعلق دارد.

  زبان‌شناسان با اشاره به اين که زبان هند و اروپايي از بيش از 400 زبان و گويش همچون آلماني، فرانسوي، اسپانيايي، روسي، لهستاني، فارسي، هندي و يوناني باستان تشکيل شده است، زبان انگليسي را نيز بخشي از آن خوانده‌اند.

  کارشناسان با اعلام اين که تمام زبان‌ها از يک منبع مشترک به تکامل رسيده‌اند، زبان‌هاي هند و اروپايي را متعلق به منطقه خاورميانه دانستند و علت اصلي گسترش آن را نيز رواج کشاورزي در مناطق مختلف جهان برشمردند.

  فرضيه محققان بر اين است که زبان‌ها پس از گسترش کشاورزي از منطقه بالکان به اروپا، حدود 5هزار سال قبل به اروپاي غربي رسيده و در آنجا تکامل يافته‌اند.

  شباهت بسياري از واژه‌ها در زبان‌هاي مختلف امروزي نيز يکي از دلايل هم‌ريشه بودن آن‌ها در هزاره‌هاي پيشين است.

  به گزارش ميراث آريا، تا پيش از اين، زبان‌شناسان ريشه زبان‌هاي هند و اروپايي را متعلق به مناطق سردسير شمال درياي خزر مي‌دانستند و معتقد بودند گويش‌ها و زبان‌هاي وابسته به اين خانواده حدود 5 تا 6 هزار سال پيش توسط چوپان‌هاي نيمه‌ايلياتي «کورگان» به اروپا و آسيا گسترش پيدا کرده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.