• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » مرد مشكي پوش از موسيقي تا سينما را بیشتر بشناسید + تصاوير
  کد خبر : 756375

  مرد مشكي پوش از موسيقي تا سينما را بیشتر بشناسید + تصاوير

  مرد مشكي پوش از موسيقي تا سينما را بیشتر بشناسید + تصاويرReviewed by Aryan on Aug 31Rating: رضا صادقي 25 مرداد سال 1358 در شهر بندرعباس به دنيا آمد و اصالتش از شهري زيبا به نام ميناب (آناميس) است. با  توجه به اينكه رضا صادقي در خانواده اي مذهبي متولد شده، خواندن را  ابتدا با…

  مرد مشكي پوش از موسيقي تا سينما را بیشتر بشناسید + تصاويرReviewed by Aryan on Aug 31Rating:

  رضا صادقي 25 مرداد سال 1358 در شهر بندرعباس به دنيا آمد و اصالتش از شهري زيبا به نام ميناب (آناميس) است.

  با  توجه به اينكه رضا صادقي در خانواده اي مذهبي متولد شده، خواندن را  ابتدا با تلاوت قرآن كريم در سن 16 سالگي آغاز كرد. علاقه مندي اين خواننده مشهور به مسائل هنري باعث شد تا در زمينه موسيقي فعاليت خود را آغاز كند.

  نخستين جرقه فكري صادقي، با توجه به امكانات محدود بندرعباس در سال 1368 زده شد به صورتي كه او با مطالعه كتاب هاي متفاوت در اين راستا، زمينه ساختار فكري خود را در مورد اين هنر استحكام بخشيد.

  علاقه رضا صادقي به موسيقي مدرن باعث شد تا از نگاه موسيقيدانان بزرگ براي بعد كاري خود استفاده كند و در سال 1371 نخستين ‌آهنگ خود را با عنوان “راز عشق” ساخت.
  اين خواننده عرصه موسيقي پاپ كشورمان در سال 1372 نخستين كار خود را با عنوان “راز عشق” در قالب كاست روانه بازار موسيقي كرد كه حركتي تازه در اين مسير به شمار مي‌رفت.
  وي پس از آن همكاري خود را با گروه هنري كيميا آغاز كرد و آلبوم هاي “گل لاله”، “روياي شيرين”،‌ “مستانه”، “ديوانه” را عرضه كرد.
  صادقي پس از آلبوم “گل لاله” همكاري خود را با گروه كيميا قطع كرده و براي پيشرفت در كار به تهران آمد.

  صادقي در سال 1373 با كمي دقت دومين كار خود را با عنوان “بال پرواز” ارائه كرد كه بعد از آن كاست نظر عموم نسبت به كارهاي او جلب شد و او با شوق بيشتري به كسب تجربه و اطلاعات به سمت جلو حركت مي كرد اما بنا به دلايلي در سال 1374 به طور موقت دست از كارهاي هنري برداشت و شايد همان مدت نيز براي اين خواننده جوان زمان پرباري بود و اواخر اين سال با ارائه كاستي با نام كلاغ غارغاري شروع دوباره اما تا حدودي قوي تر از قبل را تجربه كرد.
  علاقه زياد رضا صادقي به هنرمنداني چون استاد ناصر چشم آذر و بابك بيات باعث شد تا به كارهاي اين اساتيد و بزرگاني ديگر، توجه خاص داشته باشد و كارهاي او تحت شعاع آن ها قرار گرفت.
  صادقي در زمينه شعر و ادبيات نيز فعاليت دارد و ارادت او به شاعراني همچون مهدي اخوان ثالث، حافظ، مولانا، سهراب سپهري، احمد شاملو و ماگوت بيگل باعث شد از ذهنيت فكري آن ها را در راه خود بهره بگيرد.

  نكته حائز اهميت اين است كه 95 درصد كارهاي رضا صادقي با كلام هاي خود اوست و در سال 1375 كاست “گل لاله” را روانه بازار كرد كه به  نوعي با كارهاي پيشين او متفاوت بود.
  صادقي به طور نسبي، سيري صعودي را دنبال كرد به طوري كه در سال 1376 “بندر قديم” سال 1377 “مستانه و ديوانه” و در سال 1378 “روياي شيرين” و “ده ثانيه” را با هم در يك سال ارائه داد.

  سال 1379 براي اين خواننده موسيقي پاپ، سالي سرشار از آرامش و كسب تجربه بود و يك حادثه زيبا در روياهاي او، لحظه ها را برايش سرشار كرده بود تا اينكه در سال 1380 كاست عاشقم من را كه با گيتار اجرا شد روانه بازار كرد كه از استقبال بي نظيري برخوردار شد البته اين كاست پيش از ويرايش، روانه بازار شد كه اين موضوع جاي بحثي طولاني را به جاي گذاشت.

  آن حادثه زيبا و رويايي كه بيش از اين از آن سخن به ميان آمد، نگاه تازه او به عشق و عاشق شدن و ديدن زشتي ها با نگاهي ديگر بود.
  صادقي مدت 8 سال پيراهن مشكي بر تن داشت و همه مردم او را مشكي پوش مي شناختند تا اينكه در سال 1381 كاست حكايت مشكي پوش را به مردمي تقديم كرد كه سالها او را به اوج سوق مي دادند.
  حكايت مشكي پوش در واقع آغازي است كه براي حركتي از نوع مشكي پوش براي دنيايي زيبا كه مشكي هم در آن زيبايي جاي خاصي دارد.

  رضا صادقي با همسفر آهنين خود به نام عصا به سوي دنياي سبز فردا به پيش مي رود شايد خود او هم مي‌داند كه مانده تا برف زمين آب شود اما او با گرمايي كه از جنوب ايران به ارث برده، اين برف ها را آب مي كند.
  اين خواننده محبوب نسل جوان كشورمان، در سال 1382 با فكري نو آلبومي فوق العاده را طراحي كرد و در سال 1383 آلبوم خود را به مخاطبانش هديه داد كه نام اين اثر مشكي رنگ عشقه بود كه با انتشار اين آلبوم بسياري از مردم صادقي را شناختند.
  اين خواننده پاپ در سال 1384 آلبوم پيراهن مشكي من را به هوادارانش تقديم كرد.

  سال 1385 سال درخشش دوباره رضا صادقي با آلبوم وايسا دنيا بود كه از آن به بعد، تمام مردم ايران حداقل، قطعه دنياي رضا صادقي را گوش كرده بودند.
  از ساير آثار منتشر شده رضا صادقي مي‌توان به آلبوم هاي كما در سال 1382 پرچم مشكي در سال 1383 دلم برات ميسوزه در سال 1384 آلبوم غير رسمي چقدر سخته در سال 1388 يكي بود يكي نبود در سال 1388 ،‌سلام آقا كه دو قطعه در وصف امام حسين(ع) بود در سال 1388 ، هشت كه شامل قطعه اي در وصف امام رضا(ع) در سال 1389 و ديگه مشكي نمي پوشم در سال 1390 اشاره كرد.

  رضا صادقي در فروردين ماه سال 1391 و به گفته خودش به لطف پدر و مادر عزيزش، به جمع خوانندگان متاهل پيوست.
  همچنين بهنام ابطحي، آهنگساز مطرح كشورمان موسيقي فيلم سينمايي پايان دوم به كارگرداني يعقوب غفاري را ساخته كه رضا صادقي نيز ترانه هاي اين اثر را مي‌خواند.
  آلبوم ديگه مشكي نمي پوشم قرار بود با نام هاي 121 و يادگاري منتشر شود كه به اين عنوان تغيير پيدا كرد.

  همچنين صادقي در فيلمي با نام “بي خداحافظي” نيز به ايفاي نقش پرداخته كه داستان اين اثر در رابطه با زندگي اين خواننده مشكي پوش است.
  همچنين رضا صادقي با بابك جهانبخش، خواننده پراحساس ژانر موسيقي پاپ كشورمان نيز رابطه خوبي دارد كه نمود اين رابطه، در همكاري وي با جهانبخش در جديدترين آلبوم اين خواننده با عنوان من و بارون و در قطعه اي با همين عنوان محسوس است

  باشگاه خبرنگاران

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.