• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » بهت رسانه های خبری از صحبت های مرسی
  کد خبر : 755182

  بهت رسانه های خبری از صحبت های مرسی

  بهت رسانه های خبری از صحبت های مرسی Reviewed by Farnaz on Aug 30Rating: از یکماه پیش تاکنون جوسازی رسانه های رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه در واکنش به حضور یا عدم حضور “محمد مرسی” در شانزدهمین اجلاس عدم تعهد در تهران آغاز شده بود. به گزارش افکار نیوز ، این جوسازیها حکایت از…

  بهت رسانه های خبری از صحبت های مرسی Reviewed by Farnaz on Aug 30Rating:

  از یکماه پیش تاکنون جوسازی رسانه های رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه در واکنش به حضور یا عدم حضور “محمد مرسی” در شانزدهمین اجلاس عدم تعهد در تهران آغاز شده بود.

  به گزارش افکار نیوز ، این جوسازیها حکایت از نگرانی شدید مقامات صهیونیستی و متحدانش درباره برقراری روابط نزدیک میان جمهوری اسلامی ایران و مصر پس از حکومت مبارک داشت.

  در همین راستا لابی صهیونیستی با توسل به ابزار رسانه ای تلاش می کرد با انتشار اخبار و گزارشهای مختلف دورنمای برقراری روابط میان ایران و مصر را تاریک و غیرممکن جلوه دهد.

  این تلاش ها در همین حد باقی نماند و برخی از سران صهیونیست و آمریکا سعی داشتند روابط ایران و مصر را کابوسی دهشتناک برای مرسی مبدل کنند .

  تا جایی که حتی خبر عذرخواهی مرسی از شرکت در اجلاس تهران نیز منتشر شد و روزنامه معاریو دو هفته پیش در گزارشی ادعا کرد: پیش بینی می شود محمد مرسی با توجه به نگرانی از واکنش منفی مردم مصر، در اجلاس عدم تعهد در تهران مشارکت نکند.

  اما حضور محمد مرسی در تهران همه این حدس و گمان ها را به محاق فروبرد و مرسی دقایقی پیش در اجلاس تهران سخنرانی کرد.

  شاید مهمترین بخش از سخنان مرسی حمایت و پشتیبانی ازملت مظلوم فلسطین بود.

  وی در این باره تاکید کرد:موضوع فلسطین همواره از مباحث اصلی از ابتدای تاسیس جنبش غیرمتعهدها بوده است و در آینده نیز این رویکرد ادامه خواهد داشت به‌ویژه اینکه اعضای جنبش از ملت فلسطین برای تشکیل دولت مستقل فلسطینی با اراده و خواست مردم فلسطین حمایت می کنند.

  مرسی بااشاره به اینکه زندانیان فلسطینی در وضعیت اسفباری به سر می برند گفت: با زندانیان فلسطینی در بند اشغالگران اعلام همبستگی می کنیم و در آینده تلاش هایی برای آزادی آنان به کار خواهیم گرفت چرا که آنان باید به حقوق اساسی خود دست یابند و مردم فلسطین نیز در سرزمین خود آزادانه و بدون قید و بند زندگی کنند.

  وی افزود: باید به نتیجه ای برسیم که هیچ کس نتواند در سرنوشت ملت در خاک فلسطین دخالت کند و حق ملت فلسطین تعیین سرنوشت خود با اراده خود است و این که دولت مستقل خود را در سرزمین کامل فلسطین تشکیل دهد.

  وی همچنین ممانعت اخیر رژیم صهیونیستی را از ورود برخی اعضای جنبش غیرمتعهدها به سرزمین های اشغالی در پنجم اوت سال جاری محکوم کرد.

  مرسی بر خاورمیانه عاری از سلاح هسته ای تاکید کرد و افزود: در منطقه همه کشورها به جز اسرائیل پیمان منع تولید و اشاعه سلاح های هسته ای را امضا کرده اند بنابراین باید اقدامات عملی برای این مهم انجام شود.

  وی همچنین از وجود حق وتو برای برخی کشورها در شورای امنیت انتقاد کرد و گفت: حق وتو قلب های ما را به درد آورده است و باید از میان برداشته شود.

  مرسی همچنین اشاره ای به مساله سوریه داشت و گفت: خونریزی در سوریه برعهده همه ماست و همه باید برای توقف این خونریزی ها ورود کنیم؛ سوریه آزاد است و کسی نمی تواند در امور این کشور دخالت کند.

  این سخنان مرسی نشان دهنده عدم همراهی مرسی با سیاست های استعمار جویانه لابی صهیونیستی است.

  مساله ای که موجبات ترس ونگرانی مقامات صهیونیست را فراهم کرده بود.

  همچنانکه چند روز پیش وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از مرسی خواسته بود تا برای بررسی معاهده‌های بین‌المللی مصر از جمله پیمان “کمپ دیوید” به سرزمین‌های اشغالی سفر کند.

  روابط قاهره و تل‌آویو اگر چه در دوران حکومت حسنی مبارک بسیار نزدیک و دوستانه بود اما با وقوع انقلاب اسلامی در این کشور، مردم مصر با حمله به سفارت اسرائیل در قاهره، سفیر این کشور را اخراج و سفارتخانه را بستند.

  تل‌آویو و قاهره در موضوع کشته شدن تعدادی از سربازان ارتش مصر در صحرای سینا نیز دچار اختلاف هستند چرا که براساس قرارداد “کمپ دیوید”، صحرای سینا در اختیار اسرائیل است.

  و حالا شرکت مرسی در اجلاس تهران که با مخالفت علنی آمریکا و رژیم صهیونیستی مواجه بود تنش در روابط قاهره و تل آویو را بالا خواهد برد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.