• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » «جشن طلاق»؛ وارداتی است یا ملی؟
  کد خبر : 754503

  «جشن طلاق»؛ وارداتی است یا ملی؟

  «جشن طلاق»؛ وارداتی است یا ملی؟ Reviewed by Farnaz on Aug 30Rating: محبت نیوز نوشت: جشن طلاق که چند سالی در ایالات متحده آمریکا به راه افتاده است و به اروپا و حتی ژاپن نیز رسید، اکنون در ایران هم از طرف برخی ها برگزار می شود. در اسلام از طلاق به عنوان منفورترین «حلال»…

  «جشن طلاق»؛ وارداتی است یا ملی؟ Reviewed by Farnaz on Aug 30Rating:

  محبت نیوز نوشت: جشن طلاق که چند سالی در ایالات متحده آمریکا به راه افتاده است و به اروپا و حتی ژاپن نیز رسید، اکنون در ایران هم از طرف برخی ها برگزار می شود.

  در اسلام از طلاق به عنوان منفورترین «حلال» یاد می شود. مجید ابهری، پژوهشگر آسیب های اجتماعی، گفته است بعضی اوقات شاهد ظهور مراسم هایی در جامعه هستیم که باعث تأسف است. زوجین پس از طلاق رسمی جشنی را مثل جشن عروسی برگزار می کنند همراه با شام و موزیک و امثال این ها.

  جشن طلاق چند سالی است، در ایالات متحده شروع شده و به برخی کشور های اروپایی، از جمله آلمان و اتریش راه یافته است و حتی طبق گزارش ها به ژاپن نیز نفوذ کرده است. مراکزی هم برای برگزاری آن در این کشورها وجود دارد. در تازه ترین نمونه، برگزاری جشن طلاق دسته‌جمعی چهارصد نفر در ایالت کالیفرنیا است.

   یکی از زنان جوان در این رابطه، گفته است: «اگر روز طلاقم شاد بودم و به فامیل، شام دادم برای این بود که زمانه عوض شده و قرار نیست اگر طلاق گرفتم تا آخر عمرم تنها بمانم. من برای تمام شدن زندگی قبلی و آغاز زندگی جدیدم جشن گرفتم.»

  این استدلال در میان برگزار کنندکان جشن طلاق در اروپا و آمریکا هم وجود دارد؛ اما برخی ها در جریان جشن، دچار اندوه نیز می شوند، چون که تمام تصاویر گذشته مشترک دوباره در ذهن آنان مرور می شود.

  گفتنی است این که کشورهای غربی مبتکر جشن طلاق هستند نه تنها از قبح آن نمی کاهد؛ بلکه برقبح آن می افزاید.

  لازم به ذکر است که از جهت دینی طلاق در اسلام امری ناپسند ولی جایز است اما در مسیحیت، چیزی به نام طلاق وجود ندارد و زن و شوهر نمی توانند از هم جدا شوند؛ حتی اگر از یکدیگر متنفر باشند. این نقص موجب شده است، خانواده های معتقد مذهبی، به زندگی های جدا از هم، بدون این که بتوانند از یکدیگر طلاق بگیرند روآورند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.