• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » گزيده بيانات مقام معظم رهبری در اجلاس
  کد خبر : 754244

  گزيده بيانات مقام معظم رهبری در اجلاس

  گزيده بيانات مقام معظم رهبری در اجلاس Reviewed by Farnaz on Aug 30Rating: به نقل از خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، مقام معظم رهبري در اين سخنراني، با انتقاد از سياستهاي استكباري كشورهاي غربي، به مسايل مختلفي نظير ساختار شوراي امنيت سازمان ملل، مسايل هسته‌يي، آزادي و برابري ملت‌ها و … اشاره كردند. گزيده‌اي از بيانات مقام…

  گزيده بيانات مقام معظم رهبری در اجلاس Reviewed by Farnaz on Aug 30Rating:

  به نقل از خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، مقام معظم رهبري در اين سخنراني، با انتقاد از سياستهاي استكباري كشورهاي غربي، به مسايل مختلفي نظير ساختار شوراي امنيت سازمان ملل، مسايل هسته‌يي، آزادي و برابري ملت‌ها و … اشاره كردند.

  گزيده‌اي از بيانات مقام معظم رهبري را در زير مي‌خوانيد:

  ما اينجا گرد هم آمده‌ايم تا حركت و جرياني كه در شش دهه قبل با هوشمندي و موقعيت‌شناسي چند تن از رهبران سياسي دلسوز و مسووليت‌پذير پايه‌گذار شد، جاني تازه و تحركي دوباره ببخشيم.

  آن روزها (زمان تشكيل جنبش عدم تعهد) كشورهاي عضو اين جنبش به پيوندي كه آنها را از سيطره شبكه‌هاي اقتدارگرا مصون بدارد، نيازمند بودند و امروز با پيشرفت و گسترش ابزارهاي سلطه‌گري اين نياز پابرجاست.

  اسلام به ما آموخته كه انسان‌ها با وجود ناهمگوني‌هاي نژادي، زباني و فرهنگي، فطرت همساني دارند كه آنها را به پاكي، عدالت، نيكوكاري، همكاري و همدردي فرا مي‌خوانند. همين سرشت همگاني است كه اگر از انگيزه‌هاي گمراه‌كننده به سلامت عبور كنند، انسان‌ها را به توحيد رهنمون مي‌كنند. اين حقيقت قادر است پايه و پشتوانه تشكيل جوامع آزاد، سرافراز و برخوردار از پيشرفت توامان باشد و شعاع معنويت را به انگيزه‌هاي مادي نفوذ دهد و بهشتي دنيايي براي آنان فراهم آورد.

  همين حقيقت مشترك و همگاني است كه مي‌تواند شالوده‌ريز همكاري برادرانه ملت‌هايي باشد كه از نظر شكل ظاهري و منطقه جغرافيايي شباهتي به هم ندارند، اما همكاري‌هاي بين‌المللي هر گاه بر اين شالوده استوار باشد، دولت‌ها ارتباطات ميان خود را نه بر اساس ترس، افزون‌طلبي و واسطه‌گري افراد خائن و خودفروش بلكه بر پايه منافع انسانيت بنا مي‌كنند و وجدان بيدار خود و خاطر ملت‌هاي خود را از دغدغه‌ها آسوده مي‌سازند.

  اين نظم آرماني در نقطه مقابل نظام سلطه قرار دارد كه امروز دولت متجاوز آمريكا پيش‌قراول آن بوده و هست. آرمان‌هاي اصلي جنبش عدم تعهد، با گذشت شش دهه همچنان زنده و پابرجاست. استقلال سياسي، فرهنگي، اقتصادي و عدم تعهد به قطب‌هاي قدرت و ارتقاء همبستگي ميان كشورهاي عضو.

  واقعيت‌هاي امروز با آن آرمان‌ها فاصله دارد، ولي تلاش همه‌جانبه براي دست يافتن به آرمان‌ها، هر چند پر چالش، ليك اميدآفرين و ثمربخش است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.