• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , بین الملل » سانسور اجلاس غیرمتعهدها به سبک بارز بی بی سی+تصاویر
  کد خبر : 746907

  سانسور اجلاس غیرمتعهدها به سبک بارز بی بی سی+تصاویر

  سانسور اجلاس غیرمتعهدها به سبک بارز بی بی سی+تصاویرReviewed by Farnaz on Aug 27Rating:  رسانه دولتی بی.بی.سی، برای آنکه بتواند شیطنت رسانه‌ای خود درباره برگزاری اجلاس غیرمتعهدها در تهران را به انجام برساند مجبور به حذف نظرات کاربران خود شد و در مواجهه با اعتراض کاربران به اقدام خود اعتراف کرد.   شبکه خبری بی.بی.سی…

  سانسور اجلاس غیرمتعهدها به سبک بارز بی بی سی+تصاویرReviewed by Farnaz on Aug 27Rating:
   رسانه دولتی بی.بی.سی، برای آنکه بتواند شیطنت رسانه‌ای خود درباره برگزاری اجلاس غیرمتعهدها در تهران را به انجام برساند مجبور به حذف نظرات کاربران خود شد و در مواجهه با اعتراض کاربران به اقدام خود اعتراف کرد.
   

  شبکه خبری بی.بی.سی فارسی امروز روی صفحه فیس‌بوک خود از کاربرانی که در تهران زندگی می‌کنند خواست وضعیت شهر تهران را در زمان برگزاری اجلاس غیرمتعهدها توصیف کنند.

  عده معدودی از کاربران زیر این پست در راستای هدفی که بی.بی.سی داشت حرکت می‌کردند، اما بسیاری دیگر با انتقاد از اهداف بی.بی.سی دخالت در این موضوع را به این شبکه بی‌ارتباط می‌دانستند و یا وضعیت امنیتی انگلیس در زمان برگزاری المپیک لندن را یادآوری می‌کردند.

   

  اما نکته اینجا بود که رسانه بی.بی.سی تقریباً هر چند ساعت یکبار بیش از هفتاد درصد نظرات مخالف را حذف می‌کرد و تنها بخشی از آنها را برای خالی نبودن عریضه در ذیل بخش نظرات حفظ می‌کرد.

  این اقدام بی.بی.سی چندین بار با اعتراض‌های کاربران روبرو شد که رسانه دولتی انگلیس در پاسخ به آن ادعا کرد: تعدادی از نظرات کاربران به خاطر توهین‌آمیز بودن و نقض مقررات بی.بی.سی حذف شده است.

   

  نادرستی این ادعای بی.بی.سی در حالی کاملاً آشکار بود که این شبکه نظراتی که با الفاظ رکیک و توهین‌آمیز در مسیر باب میل بی.بی.سی حرکت کرده بودند را حذف نکرده بود.

  بی.بی.سی در حالی نظرات مخالفان خود را حذف کرد که همواره خود را رسانه‌ای بی‌طرف و طرفدار گردش آزاد اطلاعات معرفی می‌کند.

  بیشتر رسانه‌های دنیا در روز اول برگزاری نم به دستاوردهای برگزاری اجلاس غیرمتعهدها در ایران اعتراف کرده بودند تا آنجا که حتی روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز آن را شکستی برای آمریکا و اسرائیل دانست.

  در این میان، بی.بی.سی ترجیح داد به جای پرداختن به این موضوع، مسائلی مانند تمیز بودن خیابان‌های تهران در آستانه این اجلاس یا موضوعات کم‌اهمیت دیگری را مد نظر قرار دهد تا از احساس ناخوشایند اعتراف به دستاوردهای جنبش «نم» برای ایران بگریزد.

  در زیر نمونه‌هایی از بعضی از نظرات کاربرانی که بی.بی.سی آنها را حذف می‌کرد، دیده می‌شود:

   

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.