• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اقتصادی » خریداران خودرو در آشفتگی وحشتناک بازار خودرو/ای کاش کسی به فکر بود!
  کد خبر : 746814

  خریداران خودرو در آشفتگی وحشتناک بازار خودرو/ای کاش کسی به فکر بود!

  خریداران خودرو در آشفتگی وحشتناک بازار خودرو/ای کاش کسی به فکر بود!Reviewed by Farnaz on Aug 27Rating: نبود کنترل مناسب بر بازار خودرو باعث بر هم خوردن عرضه و تقاضا، تقویت قیمت‌های حاشیه‌ بازار و افزایش خودسرانه قیمت برخی محصولات توسط نمایندگی‌های فروش خودرو شده است. این در حالی است که قیمت‌گذاری خودرو توسط کمیته…

  خریداران خودرو در آشفتگی وحشتناک بازار خودرو/ای کاش کسی به فکر بود!Reviewed by Farnaz on Aug 27Rating:

  نبود کنترل مناسب بر بازار خودرو باعث بر هم خوردن عرضه و تقاضا، تقویت قیمت‌های حاشیه‌ بازار و افزایش خودسرانه قیمت برخی محصولات توسط نمایندگی‌های فروش خودرو شده است. این در حالی است که قیمت‌گذاری خودرو توسط کمیته قیمت‌گذاری در وزارت صنعت انجام می‌شود و اصولاً سازمان حمایت باید بر اجرای این قیمتها کنترل داشته باشد.

  «مدیران خودرو» از جمله شرکتهایی است که محصولات آن با قیمتهای مختلفی توسط نمایندگی‌های این شرکت عرضه می‌شود. به گفته مدیر یکی از نمایندگی‌های مدیران خودرو و با استناد به سایت این شرکت، قیمت محصولات این شرکت طی یک هفته اخیر حدود یک تا 1.5 میلیون تومان افزایش یافته به طوری که قیمت ام.وی.ام 530 به 23 میلیون و 600 هزار تومان و قیمت ام.وی.ام ایکس 33 به 34 میلیون و 700 هزار تومان رسیده است.

  در عین حال هم اکنون ثبت نام برای فروش خودرو توسط نمایندگی‌های مدیران خودرو متوقف است و برخی از نمایندگی‌ها از آغاز ثبت نامها از ابتدای هفته آینده خبر می‌دهند.

  با وجود این افزایش قیمت، مدیر فروش یکی از نمایندگی‌های مدیران خودرو می‌گوید: بحثها در مورد افزایش قیمت محصولات مدیران خودرو در حال پیگیری است.

  مسئول یکی دیگر از نمایندگی‌های مدیران خودرو نیز در مورد اقدام برخی نمایندگیها برای افزایش قیمت خودسرانه محصولاتشان می‌گوید: بازار آشفته است و هیچ کنترلی بر قیمتها وجود ندارد.

  این نحوه قیمت‌گذاری باعث سردرگمی خریداران شده و مشخص نیست که قیمتهای جدید محصولات مدیران خودرو مورد قبول وزارت صنعت و کمیته قیمت‌گذاری خودرو است یا خیر.

  سازمان حمایت نیز در این مورد پاسخگو نبوده و قیمتهای جدیدی نیز برای مصولات مدیران خودرو بر روی سایت این سازمان درج نشده است.

  * دلال بازی و کاهش عرضه برای بالا بردن قیمتها

  در کنار قیمت‌گذاری خودسرانه برخی نماندگی‌های شرکتهای خودروساز، برخی شرکتها نیز در عرضه محصولات خود طوری عمل می‌کنند که با کاهش عرضه خودرو به بازار، قیمتها در بازار آزاد افزایش یابد و به این ترتیب دلال بازی در بازار رونق بیشتری داشته باشد.

  این مسئله باعث افزایش اختلاف قیمت خودرو در بازار آزاد و کارخانه شده که این اختلاف قیمت گاهی تا 10 میلیون تومان نیز می‌رسد.

  * بررسی افزایش قیمت تندر90 و مگان پارس خودرو

  رشد خودسرانه قیمتها در بازار خودرو در حالی ادامه دارد که درخواست شرکتهای خودروساز برای افزایش مجدد قیمت محصولاتشان همچنان در کمیته قیمت‌گذاری خودرو مطرح است.

  تندر90 پارس خودرو از جمله این خودروها است که با وجود افزایش قیمت 500 هزار تومانی طی یک دو ماه اخیر، باز هم بحثها در مورد رسیدن قیمت این خودرو به بالای 18 میلیون تومان مطرح است. در حال حاضر قیمت این خودرو در نمایندگی‌های پارس خودرو 17 میلیون و 540 هزار تومان است.

  قیمت مگان نیز در حال حاضر در نمایندگی‌های پارس خودرو 37 میلیون و 210 هزار تومان است که بحثهایی در مورد رسیدن قیمت این خودرو به 40 میلیون تومان مطرح است.

  تأخیر در تعیین قیمت‌ خودروها توسط کمیته قیمت‌گذاری خودرو عاملی برای رشد قیمتها در بازار آزاد شده و در حال حاضر قیمت هر دستگاه مگان در بازار به 46.5 میلیون تومان رسیده است. قیمت تندر90 پارس خودرو نیز در بازار 20 میلیون و 200 هزار تومان است که بیش از 2 میلیون و 600 هزار تومان با قیمت کارخانه اختلاف دارد.

  در حال حاضر فروش این دو محصول توسط نمایندگی‌های پارس خودرو متوقف است.

  آشفتگی بازار خودرو در حالی پس از ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی تشدید شده که کنترل بازار وظیفه وزارت صنعت و سازمان حمایت است و با وجود انتقادات وزیر صنعت از نحوه عملکرد خودروسازان در عرضه محصولاتشان، به هم ریختگی بازار همچنان ادامه دارد.

  منبع :فارس

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.