• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » هشدار آیت‌الله مصباح یزدی به دانشجویان درباره انحراف
  کد خبر : 746709

  هشدار آیت‌الله مصباح یزدی به دانشجویان درباره انحراف

  هشدار آیت‌الله مصباح یزدی به دانشجویان درباره انحراف Reviewed by Farnaz on Aug 27Rating: به نقل از فارس، پیش از ظهر امروز 600 نفر از دانشجویان دانشگاه شاهد و دانشجویان دانشگاه‌های استان فارس با آیت‌الله مصباح یزدی دیدار کردند.  آیت‌الله مصباح در ابتدا ضمن خوشامد گویی به دانشجویان با اشاره به مسئله ریشه‌ای که در…

  هشدار آیت‌الله مصباح یزدی به دانشجویان درباره انحراف Reviewed by Farnaz on Aug 27Rating:

  به نقل از فارس، پیش از ظهر امروز 600 نفر از دانشجویان دانشگاه شاهد و دانشجویان دانشگاه‌های استان فارس با آیت‌الله مصباح یزدی دیدار کردند. 

  آیت‌الله مصباح در ابتدا ضمن خوشامد گویی به دانشجویان با اشاره به مسئله ریشه‌ای که در سرنوشت انسان‌ها نقش اساسی دارد، اظهار داشت: از وقتی انسان به خود آگاهی می‌رسد باید به این سه سؤال جواب دهد که اولا کجا هست و چه چایگاهی دارد، ثانیا در این راستا چه وظایف در کارهایی را باید انجام دهد و در آخر اینکه بداند چه چیزهایی مانع طی طریق او هستند.

  وی افزود: اما برخی انسان‌ها هستند که بعد از سن خود‌آگاهی، همان احوال کودکانه و حیوان صفتانه را در ارضای گرسنگی و غرائزشان ادامه می‌دهند و از انجام مسئولیت‌های خود غافلند.

  رئیس موسسه امام خمینی (ره) با بیان اینکه عقل ما برای درک حقایق کافی نیست و به همین خاطر است که خداوند انبیا را برای انسان‌ها فرستاد، تصریح کرد: جنگ‌ها و صلح‌هایی که در عالم می‌شوند به خاطر این است که قصد دارند در همین دنیای محدود همه چیز را به دست آورند.

  آیت‌الله مصباح ادامه داد: یکی از بهترین ابزارها برای درک درست انسان از جایگاهش، مطالعه تاریخ گذشتگان است.

  وی افزود: وقتی اتفاقاتی که در صدر اسلام افتاده بود را مطالعه می‌کردم برایم بسیار عجیب بود اما با حوادثی که پس از انقلاب اسلامی رخ داد، عمیقا آنها را باور کردم. در تاریخ ببینید که در کجا اشخاص سقوط کردند و مراقب باشید که شما نیز در آن بزنگاه‌ها دچار انحراف و سقوط نشوید.

  رئیس موسسه امام خمینی (ره) افزود: در زمان پهلوی عده‌ای از علما و مراجع خواهش کردند و درخواست دادند که در برنامه‌های مدارس، یک ساعت در هفته به تدریس قرآن اختصاص داده شود. من در آن مواقع کلاس ششم ابتدایی بودم و در دارالعباده یزد مشغول تحصیل بودم. معلم‌های قرآن مدرسه‌مان هیچ کدام روخوانی قرآن بلد نبودند و تنها یک معلم زرتشتی داشتیم که مشکلات قرآنی ما را حل می‌کرد. اما امروز می‌بینیم که حتی در روستاهای کشور نیز مجامع قرآنی با پرورش قاریان و حافظان متعددی شکل گرفته است.

  آیت‌الله مصباح گفت: ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که نعمت‌های الهی برای رشد انسان‌ها بسیار زیاد است البته این بدان معنی نیست که هیچ مشکلی هم وجود ندارد اما وقتی مقایسه می‌کنیم با زمانی که یک دانشجو جرات نمی‌کرد در دانشگاه نماز بخواند، بسیار خدا را شکر می‌کنیم و امروز می‌بینیم که اعتکاف‌های مساجد دانشگاه‌ها با استقبال بسیار زیادی همراه می‌شود که بعضا مشاهده کرده‌ایم اگر دانشجویی به علت تکمیل ظرفیت پذیرش دانشگاه توفیق اعتکاف پیدا نمی‌کند، گریه می‌کند و من هر دو زمان را دیده‌ام. هم زمان آن دانشجویی که جرات نمی‌کرد در دانشگاه نماز بخواند و هم امروز که دانشجویان برای ثبت نام در اعتکاف مساجد دانشگاه‌ها گریه می‌کند.

  وی افزود: اکنون که امکانات و نعمات موجود است شکر این نعمت که به واسطه برقراری نظام اسلامی میسر شده، بر همه واجب است.

  رئیس موسسه امام خمینی(ره) ادامه داد: ‌خدا به ما رهبری داده که در میان رهبران دنیا بی‌نظیر است. خدا بساط عالم را طوری خلق کرده است که خیر و شر با هم در تعادلند چرا که دنیا مکان آزمایش است و برای آزمایش باید عوامل طرفین تقریبا مساوی باشد تا انسان در سر دو راهی نوبت به انتخابش فرا برسد.

  آیت‌الله مصباح افزود:‌ البته عوامل فسادی که امروز موجود است در هیچ زمانی در دسترس نبوده است و همانطور که نعمت‌ها زیاد شده خطرها و لغزشگاه‌ها هم زیاد شده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.