• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » ژن شادی در زنان پیدا شد / چرا زنان شادتر از مردان هستند
  کد خبر : 745214

  ژن شادی در زنان پیدا شد / چرا زنان شادتر از مردان هستند

  ژن شادی در زنان پیدا شد / چرا زنان شادتر از مردان هستندReviewed by Aryan on Aug 26Rating: دانشمندان ژنی را کشف کرده اند که موجب شادی در افراد می شود اما نکته جالب اینکه این ژن فقط در زنان اثربخش است. به گزارش مهر،‌ این یافته ها می تواند توضیح دهد که چرا اغلب…

  ژن شادی در زنان پیدا شد / چرا زنان شادتر از مردان هستندReviewed by Aryan on Aug 26Rating:

  دانشمندان ژنی را کشف کرده اند که موجب شادی در افراد می شود اما نکته جالب اینکه این ژن فقط در زنان اثربخش است.

  به گزارش مهر،‌ این یافته ها می تواند توضیح دهد که چرا اغلب زنان از مردان شادترند.

  این مطالعه بر روی ژنی موسوم به MAOA متمرکز شد که میزان مواد شیمیایی احساس خوب را در مغز تحت تاثیر قرار می دهد.محققان تقریبا از 350 مرد و زن در مورد چگونگی شادی پرسیدند و از آنها برای آزمایش  DNA نمونه بزاق گرفتند.

  ژن  MAOA در دو نسخه وجود دارد : بسیار فعال و نسخه کمتر فعال.زنانی که نسخه ژن کمتر فعال را داشتند از دیگران شادتر بودند. بیشترین میزان شادی در آنهایی دیده شد که هر دو نسخه از این ژن را داشتند.

  حدود 59 درصد زنان مورد مطالعه یک نسخه و 17 درصد خوش شانس نیز هر دو نسخه از این ژن را داشتند یعنی فقط از هر چهار زن یک نفر ژن شادی را نداشت.بسیاری از مردان حاضر در این مطالعه این ژن را داشتند اما احساس شادی در آنها بیش از دیگران نبود.دکتر “هنیان چن” محقق دانشگاه فلوریدای جنوبی گفت: این امر ممکن است به این دلیل باشد که تاثیرات این ژن توسط هورمون تستوسترون پنهان می شود اما پسربچه ها می توانند از وجود این ژن بهره مند شوند.

  به گفته وی شاید مردان پیش از بلوغ به خاطر سطح پایین تستوسترون شادتر هستند.این ارتباط  حتی با در نظر گرفتن دیگر عوامل موثر در وضعیت روحی مناسب از جمله سن و درآمد، درست بود.
   
  اما این ژن تحت تاثیر مشروبات الکلی و رفتارهای ضد اجتماعی تاثیر خود را از دست می دهد.نتایج این تحقیقات درنشریه Progress in Neuro-Psychopharmacology and Biological Psychiatry  منتشر شده است.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.