• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » “خیلی از مسئولان مملکت شاگرد من بودند”
  کد خبر : 736952

  “خیلی از مسئولان مملکت شاگرد من بودند”

  “خیلی از مسئولان مملکت شاگرد من بودند” Reviewed by Farnaz on Aug 23Rating: به نقل از مشرق، مستندی که با نگاهی متفاوت با جهان هستی می‌کوشد براساس آیات قرآنی مستندات علمی و پیشرفت‌های بشر را تشریح و اثبات کند که چگونه خداوند در ۱۴۰۰ سال قبل مطالبی را عنوان کرده است که امروز با وجود…

  "خیلی از مسئولان مملکت شاگرد من بودند" Reviewed by Farnaz on Aug 23Rating:

  به نقل از مشرق، مستندی که با نگاهی متفاوت با جهان هستی می‌کوشد براساس آیات قرآنی مستندات علمی و پیشرفت‌های بشر را تشریح و اثبات کند که چگونه خداوند در ۱۴۰۰ سال قبل مطالبی را عنوان کرده است که امروز با وجود همه پیشرفت‌های علمی بشر هنوز نتوانسته‌اند بسیاری از این نشانه‌ها را درک کند.
  به بهانه حضور شریفی‌نیا در این مستند قرآنی خبرگزاری سینمای ایران گفت‌وگویی با او انجام داده که بخش‌هایی از آن بدین شرح است.

  -علاقه من به مباحث قرآنی به دوران نوجوانی بنده باز‌ می‌گردد که من یک دوره‌‍ای قرآن درس می‌دادم و حتی خیلی از مسولین ممکلت شاگرد بنده بودند. بنده در آن زمان در محضر آیت‌الله مهدوی کنی درس می‌خواندم و کار می‌کردم و بخش زیادی از دوران نوجوانی و جوانی من در ارتباط با قرآن سپری شده است و در سطحی هستم که با خیلی از افراد می‌توانم در مورد مسایل قرآنی بحث کنم.

  -کار و مطالعه زیادی در زمینه علوم قرآنی انجام داده‌ام و خیلی علاقه‌مندم تا کارهایی را که در زمان نوجوانی و جوانی کردم به یک شکلی امروز انجام دهم.

  -سال گذشته یک مجموعه تلویزیونی براساس آیات قرآن برای شبکه آموزش به تهیه‌کنندگی علیرضا سپهرین، کارگردانی فرهاد جم و حضور بنده به عنوان مشاور تولید شد که مورد توجه قرا گرفت و قرار شد ادامه این کار به صورت ویژه و با حضور کارگردانان بزرگ به صورت یک مجموعه قرآنی ساخته شود که هم آکنون بیش از ۲۰۰ قصه آماده و به دستمان رسیده است که با آماده شدن کامل قصه‌ها کار را شروع خواهیم کرد.

  -در این کار کارگردانان بزرگی حضور خواهند داشت و هر کدام چندین قصه از قرآن را انتخاب و آنها را خواهند ساخت که فکر می‌کنم تجربه نوینی است و حتی قرار است از حضور بازیگران مطرح نیز استفاده کنیم.

  -اما یک طرح ده قسمتی در خصوص تطبیق علمی آیات قرآن با پیشرفت‌های علمی وجود داشت که پیشنهاد شد این کار را برای ماه مبارک رمضان برای شبکه اموزش تهیه و تولید کنیم و بنده هم سعی کردم در کنار این پروژه قرآنی از بهترین و حرفه‌ای ترین افراد مناسب با تخصص خود استفاده کنیم. در واقع با این مستند می‌خواستیم نشان دهیم معجزاتی که قرآن در ۱۴۰۰ سال قبل خبر آنرا داده بود تا چه حد توسط علم محقق شده و به نوع شگفتی‌های قرآن را بررسی کنیم.

  -هر شبکه‌ای برای اینکه بتواند مستقل شود و مخاطب بیشتری را جذب کند احتیاح دارد تا آثار خوبی پخش کند و من باید از شبکه آموزش که متولی تولید و پخش این برنامه شد واقعا تشکر کنم اما این برنامه این قابلیت را دارد که در تمام شبکه‌های ملی پخش شود و طیف بیشتری از مردم جامعه آنرا ببینند چرا که واقعا تاثیر خوبی روی افراد می‌گذارد.

  -کارهایی نظیر «نشانه» که تجربه نوینی در کارهای تلویزیونی است عمومی‌تر هستند و نباید تنها به پخش از شبکه آموزش محدود شود. همه شرایطی که این روزها ما داریم مبتنی بر قرآن است و کاری که در زمینه قرآن انجام می‌شود نیز باید در معرض دید همه افراد قرار گیرد. اما اینکه شبه آموزش قدم جلو گذاشته است و چنین کار قرآنی ویژه‌ای را تهیه و تولید کرده جای تقدیر دارد.

  -ما در این کار معجزات و شگفتی‌های قرآن را نشان داده‌ایم که در قرآن چه مطالب جذاب و شگفت‌انگیزی نوشته شده است. یعنی در حقیقت کل بحث ما معجزه قرآن است و حرف‌هایی که به زیبایی و شیوایی در ۱۴۰۰ سال قبل بیان شده است و ما تازه براساس پیشرفت علم داریم به بخشی از آنها آگاهی پیدا می‌کنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.