• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » تعداد مهمانان اجلاس تهران چندنفر است؟
  کد خبر : 736870

  تعداد مهمانان اجلاس تهران چندنفر است؟

  تعداد مهمانان اجلاس تهران چندنفر است؟ Reviewed by Farnaz on Aug 23Rating: محمد حسین فرقانی در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما با اشاره بر برگزاری اجلاس بزرگترین نماد بین المللی پس از سازمان ملل گفت : میزبانی چنین اجلاس مهمی نیز بسیار مهم است که این بار ایران فرصت بسیار خوبی برای…

  تعداد مهمانان اجلاس تهران چندنفر است؟ Reviewed by Farnaz on Aug 23Rating:

  محمد حسین فرقانی در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما با اشاره بر برگزاری اجلاس بزرگترین نماد بین المللی پس از سازمان ملل گفت : میزبانی چنین اجلاس مهمی نیز بسیار مهم است که این بار ایران فرصت بسیار خوبی برای شناساندن قدرت ، توسعه و شادابی خود به جهان به دست آورده است.

  وی با اشاره به تلاش بی وقفه دشمنان برای تضعیف قدرت ایران و ترور کردن کشورمان تاکید کرد : اجلاس شانزدهم فعال بودن جمهوری اسلامی ایران در عرصه های بین المللی ودیپلماسی جهانی ، مقبولیت ایران میان 150 دولت و سازمان بین المللی به رخ جهان خواهد کشید و نشان می دهد تحریم های یک جانبه تاثیری بر روند رشد و توسعه و شادابی اجتماعی ایران نخواهد داشت.

  وی جمعیت میهمانان جمهوری اسلامی ایران در شانزدهمین نشست سران کشورهای غیر متعهد را 7000 نفر ذکر کرد وگفت:هیات های زیادی هستند که برای اولین بار می خواهند ایران را ببینند.

  فرقانی با بیان اینکه امادگی کامل برای استقبال – اسکان و برگزاری اجلاس وجود دارد گفت: با توجه به زیرساختهای خوبی که داشتیم تنها محل برگزاری اجلاس بازسازی شدو تا جایی که توانستیم از هزینه ها کاستیم.

  سخنگوی شانزدهمین نشست سران کشورهای غیر متعهد گفت : کار از سال گذشته با حکم رئیس جمهور به آقایان سعید لو بعنوان رئیس ستاد اجرایی اجلاس و دکتر صالحی بعنوان رئیس ستاد محتوایی اجلاس آغاز شد و این ستاد به صورت هماهنگ با یکدیگر ارتباط داشتند تا توانستند برای برگزاری شکوهمند این اجلاس کاملا آماده شوند.

  فرقانی گفت : 105 کشور در اجلاس شرکت خواهند کرد که از این تعداد حضور حدود 45 کشور در حد سران است.

  سخنگوی شانزدهمین اجلاس سران غیر متعهد با تاکید بر اینکه اعضای جنبش از ظرفیتهای بسیار بالایی در عرصه های گوناگون برخوردار است گفت : عمده ترین مخازن انرژی در این کشورهاست ، 60 درصد جمعیت جهان را تشکیل می دهند و وقت آن رسید تا تاثیر گزاری و استقلال خود را در عرصه بین المللی به نمایش گذارند.

  فرقانی لزوم دگرگونی و بازنگری در ساختار موجود سازمان ملل ، توجه به برقراری صلح و امنیت در جهان ،‌حفظ حق حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها ،‌عدم مداخله در امور داخلی کشورها از سوی کشورهای دیگر ، موضوعات بین المللی ،‌منطقه ای و موضوعات اجتماعی ، فرهنگی ، زیست محیطی و اقتصادی کشورهای عضو را از جمله مسائلی دانست که در این اجلاس درباره آن بحث و بررسی خواهد شد.

  همچنین سردار احمد رضا رادان نیز تلاشهای امنیتی و انتظامی پلیس را تشریح کرد.

  وی با بیان اینکه اقدامات انتظامی و امنیتی برای هرچه بهتر برگزار شدن اجلاس غیر متعهدها از مرزهای ایران اسلامی تا عمق پایتخت انجام شده گفت : اقدامات امنیتی در تهران 4 لایحه و در سراسر کشور چند لایحه ای است.

  سردار رادان با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در اماده باش صد در صد است گفت : کاری کرده ایم تا حد امکان اسایش مردم از بین نرود و با ایجاد معابر پشتیبان ، رفت و آمد شهروندان در جریان باشد.

  سردار رادان تعطیلی چند روزه در این ایام را فرصت خوبی برای سفر و خروج از تهران خواند و گفت : از سه شنبه تا شنبه پلیس راه نیز در جاده ها به صورت صد در صد در خدمت مردم است.

  وی با بیان اینکه چند هزار نیروی انتظامی برای تمهیدات ترافیکی مشغول خدمت هستند از مردم خواست به توصیه های پلیس که از رسانه ها پخش می شود توجه کنند و در محدوده اجلاس کمتر تردد کنند.

  مجتبی عبدالهی معاون خدمات شهری شهرداری تهران هم گفت : مسیر تردد میهمانان اجلاس از 14 منطقه شهری است که شهرداری تهران برای تردد این میهمانان کاملا اماده است.

  وی ترمیم آسفالت ، خط کشی ها ، تابلوهای راهنمایی و رانندگی ، زیبا سازی معابر و خیابانها ، اضافه کردن واگنهای جدید به مترو ، حضور راهنماهای مسلط به زبانهای خارجی ، نصب پرچم کشورها در نقاط مختلف شهر را از کارهای شهرداری تهران خواند.

  محمد رسولی نیژاد ،‌رئیس کمیته فرودگاهی شانزدهمین اجلاس سران عضو جنبش غیر متعهد ها نیز در گفتگوی خبری امشب با تشریح تلاشهای بی وقفه کارکنان فرودگاهها برای نشست و برخواست هواپیمای میهمانان گفت : ظرفیت فرود هواپیما در مهرآباد را به 100 فروند بیش از ظرفیت موجود و در فرودگاه امام خمینی به 60 فروند بیش از ظرفیت موجود رساندیم و هیچ مشکلی برای نشست هواپیمای میهمانان و استقبال از آنها وجود ندارد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.