• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , بین الملل » نامه ایران به شورای امنیت سازمان ملل
  کد خبر : 736414

  نامه ایران به شورای امنیت سازمان ملل

  نامه ایران به شورای امنیت سازمان ملل Reviewed by Farnaz on Aug 23Rating:  به نقل از واحد مرکزی خبر، اسحاق آل حبیب در نامه ی خود كه رونوشت آن برای بان كی مون دبیركل سازمان ملل متحد نیز ارسال شده است، توجه مقامات ارشد این سازمان را به مطالب رسانه های رژیم صهیونیستی كه حاكی…

  نامه ایران به شورای امنیت سازمان ملل Reviewed by Farnaz on Aug 23Rating:

   به نقل از واحد مرکزی خبر، اسحاق آل حبیب در نامه ی خود كه رونوشت آن برای بان كی مون دبیركل سازمان ملل متحد نیز ارسال شده است، توجه مقامات ارشد این سازمان را به مطالب رسانه های رژیم صهیونیستی كه حاكی از قصد نخست وزیر و وزیر دفاع این رژیم برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران است، جلب كرد.

  سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل تاكید كرد : مقامات رژیم صهیونیستی بر اساس فرضیات اشتباه و غلط در مورد برنامه صلح آمیز هسته ای ایران ، تهدید به استفاده از زور علیه جمهوری اسلامی ایران كرده و بطور غیر قابل توجیهی حمله به تاسیسات هسته ای كشورمان را فوری می دانند.

  وی اعلام كرد : جمهوری اسلامی ایران یكبار دیگر اظهارات تحریك آمیز ،غیر مسئولانه و غیر قابل توجیه نخست وزیر ،وزیر دفاع و دیگر مقامات رژیم اسرائیل را كه همواره ایران را به حمله نظامی تهدید می كنند ، محكوم كرده و نگرانی عمیق خود را نسبت به اینگونه اظهارات ابراز می دارد.

  وی افزود : این قبیل اظهارات نقض فاحش اصول بنیادی منشور ملل متحد و قوانین بین المللی بوده و بر علیه تلاش های جهانی برای تقویت صلح وامنیت بین المللی می باشد.

  معاون نمایندگی كشورمان تصریح كرد : مضحك آن است كه هیچ واكنشی از سوی رهبران كشورهای غربی و یا نهادهای مرتبط با سازمان ملل متحد از جمله شورای امنیت در قبال اظهارات فتنه انگیزانه و ادعاهای بی اساس علیه برنامه صلح آمیز هسته ای ایران صورت نمی گیرد و بجای آن برخی كشورها از هر مناسبتی برای همراهی با اینگونه اظهارات مقامات رژیم صهیونیستی استفاده می كنند.

  اسحاق ال حبیب سابقه ، رژیم صهیونیستی در جنایت و بیرحمی علیه بشریت و توسعه غیر قانونی و مخفیانه سلاح های هسته ای را منحصر به فرد خواند و افزود : این در حالی است كه جمهوری اسلامی ایران نقش برجسته ای را در رد هرگونه سلاح كشتار جمعی و بویژه سلاحهای هسته ای داشته و به عنوان یك دولت عضو ان پی تی در بسیاری از مناسبتها اعلام كرده كه سلاحهای هسته ای، كشنده و غیر انسانی است و جایی در دكترین دفاعی كشورمان ندارد.

  سفیر و معاون نمایندگی كشورمان تاكید كرد : جمهوری اسلامی ایران قصدی برای حمله علیه سایر ملتها ندارد اما براساس حق ذاتی خود در چارچوب ماده ۵۱ منشور ملل متحد ،ایران در دفاع از خود و در پاسخ به هرگونه حمله علیه ملت ایران تردید نخواهد كرد و اقدامات دفاعی مناسب را برای حفاظت از خوداتخاذ خواهد نمود .

  اسحاق آل حبیب در پایان در خواست كرد تا این نامه به عنوان سند شورای امنیت سازمان ملل ثبت و منتشر شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.