• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , گوناگون » تركمنستان دارای حزب‌ شد
  کد خبر : 733711

  تركمنستان دارای حزب‌ شد

  تركمنستان دارای حزب‌ شد Reviewed by Farnaz on Aug 23Rating: به نقل از خبرگزاری فرانسه، حزب “صنعتگران و كارآفرینان” نشست افتتاحیه خود را روز سه‌شنبه برگزار كرد. تلویزیون دولتی تركمنستان گزارش كرد كه “اورازمحمد محمداف”، یكی از اعضای این حزب كه توسط “قربان قلی بردی محمداف”، رئیس‌ جمهوری این كشور وارد این حزب شد، به…

  تركمنستان دارای حزب‌ شد Reviewed by Farnaz on Aug 23Rating:

  به نقل از خبرگزاری فرانسه، حزب “صنعتگران و كارآفرینان” نشست افتتاحیه خود را روز سه‌شنبه برگزار كرد.

  تلویزیون دولتی تركمنستان گزارش كرد كه “اورازمحمد محمداف”، یكی از اعضای این حزب كه توسط “قربان قلی بردی محمداف”، رئیس‌ جمهوری این كشور وارد این حزب شد، به عنوان رئیس این حزب انتخاب شد.

  در ماه ژانویه، دولت تركمنستان قانونی تصویب كرد كه بر اساس آن مخالفان دولت می‌توانند به طور رسمی حزب تشكیل دهند. برای اینكه گروه‌های مختلف اجازه تشكیل حزب مخالف داشته باشند، باید یكی از ساختارهای اداره كننده احزاب درون قلمرو تركمنستان حضور داشته باشد؛ بندی كه موجب می‌شود كه تا گروه‌های مخالف دیگر كه رهبرانشان در تبعید به سر می‌برند، نتوانند به طور قانونی حزب مخالف تشكیل دهند.

  پس از مرگ صفر مراد نیازاف، دیكتاتور پیشین تركمنستان در سال 2006، قربان قلی بردی محمداف تصدی سمت ریاست جمهوری تركمنستان را بر عهده گرفت. در ۲۶ دسامبر سال ۲۰۰۶ قربان قلی بردی محمداف در مجلس شورای ملی با حمایت اکثریت نمایندگان نامزدی خود را برای تصدی ریاست جمهوری ترکمنستان اعلام و در ۱۱ فوریه سال ۲۰۰۷ با بدست آوردن 23 / 89 درصد کل آراء به عنوان دومین رئیس جمهور ترکمنستان انتخاب شد. وی در مبارزات انتخاباتی، هفت رقیب خود را متشكل از وزیران و كارآفرینان كنار زد و بسیاری از آنها دستاورد او را تبریك گفتند.

  وی از آغاز تصدی سمت ریاست جمهوری تركمنستان، به اجرای طرح‌های اصلاحی پرداخت و یك نظام چند حزبی را ایجاد كرد. این در حالی است كه بسیاری از منتقدان معتقدند كه نظام دولت تركمنستان همچنان استبدادی است و وی را به ظاهر فریبی متهم می‌كنند.

  سازمان دیده‌بان حقوق بشر در آخرین گزارش سالیانه خود اعلام كرد كه گروه‌های رسانه‌ای و مذهبی در تركمنستان با “محدودیت‌های شدیدی” مواجه هستند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.