• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » قابل توجه مدیران وطنی/ مسؤولیت پذیری را از آفریقایی ها یاد بگیرید
  کد خبر : 732863

  قابل توجه مدیران وطنی/ مسؤولیت پذیری را از آفریقایی ها یاد بگیرید

  قابل توجه مدیران وطنی/ مسؤولیت پذیری را از آفریقایی ها یاد بگیریدReviewed by Aryan on Aug 22Rating: در پی سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری در سودان و کشته شدن 32 نفر در این حادثه، رئیس سازمان هواپیمایی سودان استعفا کرد. به گزارش عصر ایران، روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن در این باره می نویسد: در اقدامی…

  قابل توجه مدیران وطنی/ مسؤولیت پذیری را از آفریقایی ها یاد بگیریدReviewed by Aryan on Aug 22Rating:

  در پی سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری در سودان و کشته شدن 32 نفر در این حادثه، رئیس سازمان هواپیمایی سودان استعفا کرد.

  به گزارش عصر ایران، روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن در این باره می نویسد: در اقدامی نادر در میان مقامات سودانی، محمد عبدالعزیز مدیر سازمان هواپیمایی سودان به دلیل سقوط هواپیما و کشته شدن 32 نفر در این حادثه از سمت خود استعفا کرد. شماری از وزرا، مقامات ارشد، حقوقدانان و نظامیان ارشد در میان کشته شدگان این سقوط بودند.

  محمد عبدالعزیز با صدور بیانیه ای دلیل این استعفا را ” از دست دادن مقامات مهم در حادثه سقوط هواپیما در نزدیکی شهر تلودی  در جنوب سودان” اعلام کرد.

  رئیس سازمان هواپیمایی سودان و استعفانامه اش

  وی در این بیانیه گفته است: درباره حادثه سقوط هواپیما در تلودی، استعفای خود را از طریق وزیر مربوطه به رئیس جمهور ارائه کردم. دلیل این اقدام، از دست رفتن جمعی از شجاع ترین و بهترین رهبران و فرزندان سودان است که بیانگر یک فاجعه ملی است. در این وضعیت، نیاز است بدون در نظر گرفتن اینکه چه چیزی عامل این حادثه بوده مقام نخست سازمان هواپیمایی کشوری از سمت خود کناره گیری کند.
  وی همچنین تاکید کرد نتایج تحقیقات درباره این حادثه و تبعات آن را می پذیرد.

  عبدالعزیز گفته است که استعفای او، زمینه را برای تجدید نظر در برنامه اصلاحات در سازمان هواپیمای کشوری فراهم می کند. اجرای این برنامه از سه سال پیش در این سازمان آغاز شده بود.
  بخش هواپیمایی سودان از مشکلات زیادی رنج می برد به همین دلیل هم اکنون پرواز هواپیماهای این کشور به آسمان اتحادیه اروپا ممنوع است.

  روز یکشنبه گذشته، یک فروند هواپیما از نوع آنتوف ساخت روسیه زیرمجموعه شرکت خصوصی آلفا ایرلاینز سودان به دلیل برخورد با کوه های نزدیک شهر تلودی ، منفجر شد و منجر به مرگ همه سرنشینان آن از جمله چند وزیر و خلبان روسی آن شد. وزیر ارشاد و اوقاف، وزیر ورزش و جوانان، وزیر مشاور در امور گردشگری، گروهی از خبرنگاران و برنامه سازان تلویزیون سودان و شماری از مقامات ارشد کشوری و لشکری در این حادثه، کشته شدند.

  خانم “ایلین جونسون سیرلیف” رئیس جمهور لیبریا

  از سویی دیگر در قاره آفریقا، خانم “ایلین جونسون سیرلیف” رئیس جمهور لیبریا در چارچوب انجام تحقیقات در زمینه فساد مالی، فعالیت 46 مقام ارشد دولتی از جمله پسر خود را به حالت تعلیق درآورد.

  “چارلز ” یکی از سه پسر رئیس جمهور لیبریاست که دارای سمت ارشد دولتی است. او هم اکنون به عنوان معاون رئیس بانک مرکزی فعالیت می کند.

  این تعلیق فعالیت تنها به دلیل اعلام نکردن میزان دارایی های خود به کمیته مبارزه با فساد مالی صورت گرفت.
  رویترز این اقدام را نخستین گام بزرگ رئیس جمهور لیبریا در مبارزه با فساد مالی اداری در دولت این کشور می داند.

  فساد اداری مالی به عنوان یکی از موانع جدی در مسیر توسعه لیبریا توصیف می شود. لیبریا با وجود گذشت 10 سال از پایان جنگ داخلی 14 ساله ، اما همچنان در ردیف فقیرترین کشورهای دنیا قرار دارد.

  در بیانیه رئیس جمهور لیبریا آمده است: فعالیت 46 مقام دولتی تعلیق شده است. این مقامات می توانند پس از اعلام دارائی های خود به کمیته مبارزه با فساد مالی، به فعالیت ادامه بدهند.

  دو پسر دیگر رئیس جمهور لیبریا یعنی روبرت ریاست شرکت ملی نفت (نوکال) و فومبا ریاست سازمان امنیت ملی این کشور را برعهده دارند.

  رئیس جمهور لیبریا قبل از این به دلیل ایفای نقش در حفظ صلح در لیبریا پس از جنگ داخلی، جایزه صلح نوبل را کسب کرد. او همچنین اولین زن در قاره آفریقاست که به عنوان رئیس یک کشور انتخاب می شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.