• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » زندگی بهتر » چگونه همیشه لیلی و مجنون بمانید
  کد خبر : 728423

  چگونه همیشه لیلی و مجنون بمانید

  چگونه همیشه لیلی و مجنون بمانید Reviewed by Farnaz on Aug 20Rating: راههایی برای آنکه همیشه لیلی و مجنون باشید      اگر با دیدن یک زندگی عاشقانه، به دنبال رازورمز عجیبی در زندگی آنها می گردید، دست نگه دارید. لیلی و مجنون ها راز پیچیده ای برای عاشق هم بودن ندارند. برای اینکه شما…

  چگونه همیشه لیلی و مجنون بمانید Reviewed by Farnaz on Aug 20Rating:

  راههایی برای آنکه همیشه لیلی و مجنون باشید     

  اگر با دیدن یک زندگی عاشقانه، به دنبال رازورمز عجیبی در زندگی آنها می گردید، دست نگه دارید. لیلی و مجنون ها راز پیچیده ای برای عاشق هم بودن ندارند. برای اینکه شما هم در گروه خوشبخت ترین ها جا بگیرید، لازم نیست کار خارق العاده ای انجام دهید. باور کنید همین موضوعاتی که راحت از کنارشان می گذرید و همین ریزه کاری هایی که هر روز فراموش شان می کنید، کلید خوشبختی شما هستند.

  هیجان های ساده ای که پیش از این به آنها اهمیت نمی دادید و درد دل هایی که فکر می کردید سر همسرتان را به درد می آورند، می توانند خیلی زود فاصله ای که میانتان افتاده را از بین ببرند و شما را هم به گروه خوشبخت ترین ها وارد کنند. پس برای شروع، کمی به پیشنهادهای ما فکر کنید و بعد به دنبال راه حل های ساده و تازه تری برای خوشبخت بودن بگردید.

  ● زندگیتان را دو نفر کنید

  مهم نیست که او به سبب کار دیر به خانه بازمی گردد یا برای رسیدگی به موضوع دیگری بعد از شما وارد خانه می شود. نشان دادن انتظار تان به او یکی از موضوعاتی است که می تواند همسرتان را برای وارد شدن به خانه، هیجان زده کند. این انتظار می تواند با یک ظاهر آراسته، یک میز غذا یا برنامه ریزی برای یک فعالیت دونفره خودش را نشان دهد. اگر فیلم جدیدی را خریده اید، بهتر است صبر کنید که او به خانه بازگردد و در فرصتی مناسب با هم آن را تماشا کنید. حتی اگر به شدت بستنی سنتی هوس کرده اید، تا رسیدن او به سهم خودتان هم دست نزنید.

  به همسرتان نشان دهید که حتی اتفاق های کوچک، بدون حضور او در خانه نمی افتد و شما برای کوچک ترین لذت هایتان هم دوست دارید او را شریک کنید. گمان نکنید هربار که چنین انتظاری را تحمل می کنید، او با یک واکنش هیجان انگیز باید پاسخ تان را بدهد بلکه به تاثیری که این با هم بودن در طول زمان بر زندگی شما می گذارد فکر کنید و با مشترک کردن زندگی تان، یک آینده خوب را تضمین کنید.

  ● به موقع غر بزنید

  طبیعی است که در زندگی شما هم مثل آدم های دیگر، اختلاف نظرها و سوء تفاهم هایی وجود داشته باشد و طبیعی است که شما هم مثل آدم های دیگر بخواهید، با بحث و حرف زدن مشکل تان را حل کنید. اما یادتان نرود که بدون انتخاب زمان و مکان درست، بازنده خواهید بود. اگر همسرتان در کنار شما نیست، تا رسیدن او به خانه صبر کنید و بعد توضیح دهید چه موضوعی شما را نگران کرده و از او هم توضیح بخواهید.

  اگر خسته است، مشغول فوتبال دیدن است یا برای انجام کاری عجله دارد، هرگز موضوع را مطرح نکنید و تا آرام شدن شرایط صبر کنید. این صبر کردن هم به شما یک موقعیت طلایی برای برطرف کردن سوء تفاهم می دهد و هم فرصت فکر کردنی که می تواند شما را برای یک بحث جدی آماده تر کند. پیش کشیدن مشکلات در بسیاری از شرایط، نه تنها کمکی به حل آنها نمی کند، بلکه تنها از شما تصویری میسازد که دوست دارد همیشه و همیشه غر بزند.

  ● عادات سریع عوض نمیشوند

  گمان نکنید که با غر زدن می توانید او را اصلاح کنید. در چنین شرایطی، فشارهای شما تنها او را مقاوم تر می کند و باعث می شود که بیشتر روی رفتارها و عقایدش پافشاری کند. اگر می خواهید همسرتان را تغییر دهید، در اولین قدم، با آرامش برایش توضیح دهید که چرا این رفتار شما را آزار می دهد. حالا که موضع تان را در این مورد روشن کردید، به او کمی زمان بدهید.

  رفتارهای شما در این دوره می تواند تاثیرگذار باشد و عادات نادرست او را به مرور تغییر دهد. او را تحقیر نکنید و با مدام گلایه کردن زندگی تان را درگیر مشکل تازه ای نکنید. البته درست است که برخی از عادات او در طول زمان و با درخواست شما تغییر می کند و با شبیه تر شدن شما به هم، شکل دیگری به خود می گیرد اما برخی از عادات ممکن است تا ابد تغییر نکند.

  شاید علاقه همسرتان به شما باعث کمرنگ تر شدن عاداتی شود که شما را عذاب می دهد اما اگر انتظار دارید که او یک شبه تغییر کند و عادات معمولش را کنار بگذارد، تنها خودتان را آزار می دهید. یادتان نرود که بعضی از رفتار ها، جزو اصلی شخصیت او هستند و نه با غر زدن و نه با تهدید کردن، نمی توانید آنها را تغییر دهید. اگر او خجالتی است، با فشارهای شما اجتماعی نمی شود و اگر زود جوش می آورد، با قهر شما یک شبه فرشته نمی شود. درست است که این عادات هم می تواند به مرور زمان کمرنگ شود اما بعضی هایشان هیچ وقت از وجود او حذف نمی شود.

  ● با هم فکر کنید

  خیلی از کارها و تصمیمات، ممکن است تنها مربوط به شما باشند و حتی ممکن است در آن مورد خاص، شما بیشتر از همسرتان توانایی یا اطلاع داشته باشید اما حتی در این موارد هم، قرار نیست تکروی کنید. سعی کنید همسرتان را تا آنجا که می توانید در فعالیت هایتان دخیل کنید. وارد کردن او به حوزه های دیگر زندگی تان به معنی مداخله در کارهای شما نیست.

  بلکه از این طریق می توانید احساسی که نسبت به فعالیت های مختلف دارید را به او منتقل کنید و به او نشان دهید که برای بخش های مختلف زندگی تان چقدر ارزش قائل هستید. صحبت کردن درباره شرایط کاریتان، به او می گوید که چقدر عاشق کار تان هستید یا اینکه برای دریافت حقوق پایان ماه تان، چقدر فشار را تحمل می کنید. او را در همه ابعاد زندگی تان شریک کنید و نگذارید حتی در لحظاتی که برای ورزش کردن، کار، ملاقات دوستان و… از او دور هستید، از حس و حال شما بی خبر بماند.

  ● شما باید بهترین باشید

  شاید فکر کنید همسرتان از آن دسته آدم هایی است که به ظاهر شما توجه نمیکند یا جایگاه شغلی و تحصیلی تان برایش اهمیتی ندارد. ممکن است فکر کنید او شما را بدون هیچ کدام از این جزئیات دوست دارد و برایش تنها و تنها خود شما مهم هستید. خب! ما این موضوع را رد نمی کنیم، تنها می گوییم این تمام واقعیت نیست. درست است که همسرتان شما را همان طور که هستید دوست دارد اما ریزه کاری هایی که به نظرتان بی اهمیت می رسند، می توانند آرام آرام روی نظر او تاثیر بگذارند.

  نه اینکه با یک روز نامرتب بودن، بیمار شدن یا رها کردن کار تمام عشقش از بین ببرد اما او هم مثل هر شخص دیگری، مطمئنا از اینکه یک زن کم عیب و نقص داشته باشد، لذت می برد.

  شاید او با دیدن برخی موضوعات یا شکست هایتان، واکنشی نشان ندهد اما همسر شما هم مثل آدم های دیگر دوست دارد شما را در همه ابعاد زندگی تان یک سر و گردن بالاتر از دیگران ببیند. یادتان نرود که همه آدم ها به دلایلی برای افتخار کردن احتیاج دارند؛ دلایلی که شاید برخی هایشان کوچک و کم اهمیت باشند اما به هیچ قیمتی نباید حذف شوند.
          
      
      
  مجله زندگی ایده آل

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱۹)  • مژده

   سلام متین جان
   خیلی مطلبت بهم کمک کرد لطفا ازاین نوع مطلب ها بیشتر بذار که جوانهای امروز نیازمند این مطالب هستند البته اونهایی که عاشق زندگیشونن
   بازم ممنون

  • فرهاد

   سلام مطلب تون خوندم خیلی قشنگ بود و قبول دارم البته این.مطلب بیشتر به درد خانوم ها می خورد. اقایون هم باید به رفتار هاشون در شرایط مختلف توجه و فکر کنند

  • alireza

   سلام
   لطف کردین که این مطلب رو برام فرستادین
   به درد من که نخورد ولی بقیه ازش استفاده کردن.

  • naeimeh

   mamnunam az matlabaye zibatun.

  • fatemeh

   سلام ممنون از مطلبتون قشنگ بود ولی یکم هم به آقایون بگید چطوری دل خانوما رو به دست بیارن همش ما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • ش

   خیلی خوب بود مرسی

  • فرهاد روبهانی

   سلام ممنون از نوشته تون خیلی قشنگبود ولی یه کمطرف خانوم ها رو گرفتید

  • cici

   خیلی باحال بود.واسه آینده یکم به دردم خورد.مرسی

  • حکیمه رنجی

   fبا سپاس از مطالب جالبتو ن زن و مرد هر دو قابل احترام هستند و باید همدیگر را تکریم نمایند بخصوص خانم ها که دوست دارند از زحماتشون توسط همسر قدر دانی شود .بیست پنج سال ازدواج کرده ایم هنوز هم لیلی و مجنونیم .توجه شما عزیزان را به این نکته جلب می کنم
   1- به همدیگر احترام کنید 2- نظرات همدیگر را هر چند به نظر شما نادرست است در همان لحظه رد نکنید بلکه با تایید سر با ارامش بگویید اگر اینطور می شد به نظرتون بهتر نبود؟بخدا می شود ساده زیست بود در عین حال خوشبخت .چون خانم ها به تکریم نیاز دارند و اقایان پسر بچه ها ی سایز بزرگ هستندو باید تا حدی مراعات حالشان را بکنید،که احساس قدرت و مهم بودن نمایند .3-در نهایت همسران محترم :خودتان را در اولویت قرار دهید بعد سایرین که خارج از دایره زندگیتان قرار دارند .خواهی دید خود ت سخت گرفته ای ،چون ازهر دستی متاعی بدهی از همان دست خواهی گرفت.

  • اصغر روستائي

   پرسش : آيا اين روش ها با غير همسر هم اثر دارد ؟

  • حسین

   سلام.درسته این ایمیل تقریبا بیشتر به طرف خانوم ها سوق داشت،ولی من فکر میکنم که اگر همه زوج ها همچین برنامه هاییی رو بتونن سرلوحه ی زندگیشون قرار بدن اونوقت میشه گفت ما داریم برای داشتن یه دنیای قشنگ برنامه ی بلند مدت میچینیم.همچنین برخلاف نظر بعضی ها!!اصلا فکر نمیکنم نا امید بودن و نا امید کردن کار خوبی باشه(نظر شخصیم)!

  • مجید محمودی

   سلام و متشکرم از لطف جنابعالی
   نظر خاصی ندارم ولی اگه اینو نگم شاید احساس گناه بکنم
   شما از لیلی مجنون میگید خب درسته فقط یک لحظه اگه همین لیلی و مجنون تو وضعیت من و شما و یا هر انسان دیگه که الا داره شرایط سخت معیشتی و زندگی رو تحمل میکنه باشه چطوری لیلی و مجنون باشیم
   وقتی چهرتا ادم بی دست پا از زد و بند روزگار به مال منالی میرسن و برای خانواده خود امکانات ووووو تهیه میکنن من چطوری همسرم رول لیلی مجنون رو بازی کنیم
   بخدا قسم نوشته شما رو نخوندم ولی همین که گفت بودید بیاید لیلی و مجنون شوید بغض راه گلویم رو گرفت
   خب آخه کی زندگی خودشو دوست نداره بخدا قسم همون آقایون و یا خانم های که علیرغم داشتن یک زندگی مشترک بعضی حرف ها و کار هاشون رو با یکی دیگه انجام میدن شاید همین مسائل اقتصادی ووو فقر فرهنگی با توجه به شرایط فعلی کشور مان باشد
   من همیشه آرزو دارم تمام خانواده ها با هم خوب و با آرامش و عاشقانه زندگی کنند
   ما هنمز نتونستسم به غیر از ایام عید زن و بچه و یا دیگران رو در بغل بگیریم و ببوسیم و عشق خداگونه خودمان رو ابراز کنیم
   تصور اینه که شاید خوب نباشه
   ما هنوز یاد نگرفته ایم با دوستان و همسر و فرزندانمان کلمات عاشقانه بگیم
   آموزش و درک واقعی از کلمات و در محضر خدا عاشقانه زندگی کردن
   کم کم ما را لیلی مجنون میکند
   به هر حال شاید این نظر من زیاد درست نباشه ولی ممنون که توجه داشتید
   متشکرم

  • narjes

   مطلب جالبی بود مرسی از لطفتون بوس

  • saz

   سلام متین جان. مدیر ایران ویج.
   اینجانب یکی از پرطرفدارترین . خواننده مطالب شما هستم
   با آرزوی موفقیت و سلامتی و پیروزی شما
   دوستار شما saz

  • sona.no.1

   فرناز جونم عاشقتم … !
   مي بوسمت هزارتا ، چقدر خوبه يكي هميشه به خوبتر كردن شرايط زندگي اطرافيانش (چه آشنا و چه نا آشنا اهميت بده) واقعا آدم رو شاد ميكنه … !

  • شهرکرد

   باسلام و تشکر از مطالب زیبایتان .

  • tala

   با درود فراوان به شما خانم متین عزیز ، مطلب شما فوق العاده بود اما تمام این راهکارها تو زندگی امروز ما هیچ تاثیری نداره شاید باورتون نشه من تقریبا تمام این راهها رو امتحان کردم فقط وفقط یه چیز بهم ثابت شد و اون اینکه وقتی کسی دوستت نداشته باشه نمیتونی کاری کنی نمیخوام ناامیدتون کنم اما در درجه اول علاقه ست که متاسفانه خیلی کم رنگ شده ادامه زندگی فقط به بهای سایه سر داشتن و حرف مردم و بچه هاست که میگذره و این یعنی روزمرگی. به هرحال تشکر میکنم و براتون آرزوی شادی روز افزون دارم .

   • اصغر روستائي

    … تندروي كرده ايد كه گفته ايد : (( … تمام این راهکارها تو زندگی امروز ما هیچ تاثیری نداره … )) _ به اين كلمه هاي خودتان بيانديشيد : (( … تقریبا … درجه اول _ سایه سر داشتن و حرف مردم و بچه ها … )) _ اگر به جاي كلمه “بهاي” بگذاريد “براي” آنگاه اشكال منطقي را پيدا مي كنيد …

  • nasim

   mamnoon…aaaali bood

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.