• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اخبار سینما , فرهنگی و هنری » من پاك‌ترین مرد سینمای ایرانم!
  کد خبر : 721680

  من پاك‌ترین مرد سینمای ایرانم!

  من پاك‌ترین مرد سینمای ایرانم! Reviewed by Farnaz on Aug 14Rating: در زمان اکران «خوابم‌ می‌آد» ممیزی‌هایی به آن وارد شد. آن ممیزی‌ها اعمال شد و فیلم الان روی پرده است. با اصلاحاتی که به فیلم وارد شده من الان پاک‌ترین مرد سینمای ایران هستم. به گزارش ایسنا روزنامه هفت صبح نوشت: شاید بهترین شیوه…

  من پاك‌ترین مرد سینمای ایرانم! Reviewed by Farnaz on Aug 14Rating:

  در زمان اکران «خوابم‌ می‌آد» ممیزی‌هایی به آن وارد شد. آن ممیزی‌ها اعمال شد و فیلم الان روی پرده است. با اصلاحاتی که به فیلم وارد شده من الان پاک‌ترین مرد سینمای ایران هستم.
  به گزارش ایسنا روزنامه هفت صبح نوشت: شاید بهترین شیوه برخورد با اختلافات درون سینما میان وزارت ارشاد و حوزه هنری همین كاری ‌است كه رضا عطاران انجام داده و برخوردش با ماجرا مثل خودش و كارهایش طنزآمیز و البته‌گزنده است.
  او كه همراه با مریلا ‌زارعی در كافه‌ خبر شركت كرده‌ بود، در ‌همان جواب به ‌سوال اول هوش ‌سرشارش‌ در طنزپردازی را به رخ كشیده است.
  وقتی از او سوال شده كه ماجرای اكران نشدن «خوابم‌می‌آد» در سینماهای حوزه هنری چه بوده، در جواب گفته است: «راستش ما خودمان هم درست نفهمیدیم. حوزه هنری دنبال دلیل است که‌ چرا فیلم «خوابم می‌آد» فیلم مستهجنی است ‌اما ظاهرا هنوز دلیلش را پیدا نکر‌ده‌اند. فیلم در جشنواره فجر با مشکلاتی مواجه شد. به خاطر همین در زمان اکران ممیزی‌هایی به آن وارد شد. آن ممیزی‌ها اعمال شد و فیلم الان روی پرده است. با اصلاحاتی که به فیلم وارد شده من الان پاک‌ترین مرد سینمای ایران هستم.»
  طعنه بامزه او به طرفین ماجراست كه یكی فیلمش را كوتاه‌كرده و دیگری به هر‌دلیل خواسته از دیده‌شدن فیلمش جلوگیری كند.
  عطاران همیشه به‌رفتار و برخورد بی‌آلایش و به‌دور از سیاست شهرت‌داشته و این‌بار هم صاف و ساده حرف‌هایش را زده است. او گفته كه نگران اكران فیلمش بوده است: «ارشاد به ما گفت یک عده‌ای هستند که ممکن است به فیلم گیر بدهند. به خاطر همین اصلاحات دادند.آقای تخت‌کشیان هم گفت این اصلاحات را اعمال کنیم.»
  ستاره این روزهای سینمای ایران درباره اتهام دوپاره بودن اولین فیلمش در مقام كارگردان هم حرف‌های جالبی زده است: «می‌گویند شخصیت خانم زارعی خیلی معلوم نیست. در صورتی که ‌هر چیزی درباره شخصیت پردازی بود از شیرین عمدا حذف‌کردیم. الان هم می‌گویند این دختر چرا گذشته ندارد و هیچ چیزش معلوم نیست. همه سوابق این آدم را از آن گرفتیم و وقتی ایراد می‌گیرند، می‌گویم کار خودم بوده. همین دوپارگی که می‌گویند هم کار خودم بوده، به نظرخودم فیلم اصلا پنج پاره است. اول فیلم طنز اجتماعی خودم است و بعد ملودرام و بعد اکشن و بعد هم تراژدی می‌شود. اینها از نظر من عیب نیست، خودم آن را گذاشتم.»
  البته بر‌اساس گفته‌های‌عطاران، همه صحنه‌های حذف شده فیلم ربطی به ممیزی نداشته است: «بعد از جشنواره به یک سری نتایجی رسیدم. بعضی از پلان‌ها را حذف کردم و خودم مونتاژ مجدد زدم. هشت دقیقه از فیلم را زدم. 96 دقیقه بود که شد 88 دقیقه و بعد هم یک سری ممیزی خورد و شد 85 دقیقه. شروع فیلم اصلا با خواب من نیست. در نسخه دوم فیلم با صحنه آخر شروع می‌شود. یک سری پلان‌ها را از آنجا می‌بینیم. در نیمه دوم ریتم بهتری پیدا کرده است.»
  او با رندی طعنه سنگینی هم به مسعود‌فراستی زده كه از همه فیلم‌ها انتقادهای تند و تیز می‌كند: « اوایل وقتی از کار ما در این برنامه انتقاد می‌شد، ناراحت می‌شدیم‌ اما این اواخر دوست داشتیم از کارهای ما انتقاد شود که هم ردیف آقای فرهادی و آقای کیارستمی قرار بگیریم. همه دوست داشتیم به عنوان کار بد از کارهایمان یاد شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • l

   خیلی دوسش دارم

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.