• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اقتصادی » تخم‌مرغ به سرنوشت مرغ دچار می‌شود!
  کد خبر : 718556

  تخم‌مرغ به سرنوشت مرغ دچار می‌شود!

  تخم‌مرغ به سرنوشت مرغ دچار می‌شود!Reviewed by Farnaz on Aug 13Rating: ناصر نبی‌پورعضو هیئت مدیره مرغداران تخم گذار آمار منتشر شده توسط مرکز آمار ایران در رابطه با سهم ۲۰ درصدی بخش کشاورزی در اشتغال كشور را فاجعه آمیز دانست و افزود: تا زمانی که مسئولان نگران از دست دادن اختیارات خود باشند و با…

  تخم‌مرغ به سرنوشت مرغ دچار می‌شود!Reviewed by Farnaz on Aug 13Rating:

  ناصر نبی‌پورعضو هیئت مدیره مرغداران تخم گذار آمار منتشر شده توسط مرکز آمار ایران در رابطه با سهم ۲۰ درصدی بخش کشاورزی در اشتغال كشور را فاجعه آمیز دانست و افزود: تا زمانی که مسئولان نگران از دست دادن اختیارات خود باشند و با مرغداری‌ها به عنوان قاچاقچی برخورد کنند و به دنبال این باشند که با آن‌ها قرارداد‌های ترکمانچایی ببندند، وضعیت فعلی تغییری نخواهد کرد. 

  وی در این زمینه به گفت: این آمار نشان مي‌دهد که بخش کشاورزی روز به روز تحلیل می‌رود و بخش خدمات بالعکس فربه‌تر می‌شود. 

  به گفته نبی‌پور خدمات زمانی ارزشمند است که در حوزه فنی و مهندسی باشد. 

  وی تصریح کرد: برای مثال شما اگر سری به مرغداری‌ها بزنید می‌بینید که اکثر آن‌ها فروخته شده‌اند یا به حال خود‌‌ رها شده‌اند.دلیل آن هم مشخص است، زیرا در وضعیت فعلی کار در بخش کشاورزی سود و صرفه ندارد. متاسفانه کارگران اولین گروهی خواهند بود که از این روند صدمه می‌بینند. 

  رئیس جامعه دامپزشکان ضمن اعلام این موضوع که سرملیه جایی می‌رود که امنیت باشد، اظهار داشت: مرغداری‌ها وقتی می‌بینند دولت با زور قیمت را پایین می‌آورد، دیگر رغبتی برای ادامه کار و توليد نخواهند داشت. 

  او در ادامه افزود: جای تاسف است که مسئولین با خوشحالی اعلام می‌کنند قیمت تمام شده مرغ وارداتی از برزیل برای ما ۳۶۰۰ تومان در می‌آید، گویا متوجه نیستند این سیاست به تعطیلی مرغداری‌ها می‌انجامد و زمانی که در داخل کشور امکان تولید مرغ نباشد، کشور‌های صادر کننده دیگر با این قیمت‌ها به دولت مرغ نخواهند فروخت. 

  به گزارش ایلنا، عضو هیئت مدیره مرغداران تخم گذار با اظهار تاسف از سخنان چندي پيش محمدرضا عمادی، عنوان کرد: آقای عمادی گرانی اخیر مرغ را به سودجویی مرغداری‌ها نسبت داده بود و مرغداری‌ها را به انبار کردن مرغ‌های خودشان متهم کرده بود. شاید آقای عمادی در دولت مسئولیتی دارند که اینگونه سخن می‌گویند. 

  ناصر نبی‌پور با پیش بینی افزایش قیمت تخم مرغ در اوایل مهر ماه اعلام کرد: به طور کلی در تابستان به دلیل گرما مصرف تخم مرغ کم می‌شود. ماه رمضان نیز مزید بر علت شده است تا مصرف کمتر شود. ولی با بازگشایی مدارس، دیر یا زود بحران مرغ فعلی به بحران تخم مرغ تبدیل خواهد شد. 

  رئیس جامعه دامپزشکان در ادامه بیان کرد: در حالی که متولی بخش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی است، وزارت صنعت و معدن و تجارت را متولي مرغداری‌ها قرار داده‌اند که هیچ ارتباطی با مرغداری‌ها ندارد و این مشکلات را به وجود آورده‌اند. 

  وی در پایان خاطر نشان کرد: تا زمانی که مسئولان نگران از دست دادن اختیارات خود باشند و با مرغداری‌ها به عنوان قاچاقچی برخورد کنند و به دنبال این باشند که با آن‌ها قرارداد‌های ترکمانچایی ببندند، وضعیت فعلی تغییری نخواهد کرد. 

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.