• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » كمبود آب براي غسل ميت جانباختگان زلزله شمال غرب ایران
  کد خبر : 716507

  كمبود آب براي غسل ميت جانباختگان زلزله شمال غرب ایران

  كمبود آب براي غسل ميت جانباختگان زلزله شمال غرب ایرانReviewed by Aryan on Aug 12Rating: نماينده مردم تبريز در مجلس شوراي اسلامي، با تاكيد بر لزوم بسيج كمك‌هاي مردمي براي زلزله‌زدگان در روستاهاي تابعه اهر، هريس و ورزقان گفت كه در برخي از اين روستاها براي غسل ميت جانباختگان آب كافي وجود نداشته است. عليرضا…

  كمبود آب براي غسل ميت جانباختگان زلزله شمال غرب ایرانReviewed by Aryan on Aug 12Rating:

  نماينده مردم تبريز در مجلس شوراي اسلامي، با تاكيد بر لزوم بسيج كمك‌هاي مردمي براي زلزله‌زدگان در روستاهاي تابعه اهر، هريس و ورزقان گفت كه در برخي از اين روستاها براي غسل ميت جانباختگان آب كافي وجود نداشته است.

  عليرضا منادي سفيدان در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد: در اكثر مناطقي كه اجساد از زير آورها بيرون كشيده شده‌اند، به دليل كمبود آب نتوانستند جانباختگان را غسل ميت دهند و آنها را با تيمم دفن و كفن كردند.

  وي افزود: وضعيت امدادرساني تا حدودي قابل قبول است اما نياز است كه كمك‌هاي بيشتري به منطقه اعزام شود چراكه وضعيت به گونه‌اي نيست كه با كمك‌هاي فعلي مشكلات زلزله‌زدگان رفع شود.

  اين عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: در برخي روستاها مواد غذايي و آب به زلزله زدگان نرسيده است از جمله در يكي از روستاها آب آشاميدني براي مردم وجود ندارد و البته اين مشكل متعلق به روستايي است كه خيلي هم دسترسي سختي ندارد و كنار جاده است.

  نماينده مردم تبريز در مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: راه دسترسي به همه روستاها باز است اما كمك‌ها به زلزله‌زدگان كافي نيست، ما انتظار داريم در شرايط فعلي و ماه رمضان رسانه‌ها بيش از اين به موضوع زلزله توجه كنند. متاسفانه صداوسيما خيلي خوب به عمق فاجعه نمي‌پردازد و درخواست كمك‌هاي مردمي از رسانه ملي در حد انتظار نبوده است.

  منادي، با پيش‌بيني خسارت هزار ميلياردتوماني زلزله اهر، هريس و ورزقان خاطرنشان كرد: اين خسارت احتمالي غير از پل‌ها و زيرساخت‌هايي است كه در اثر زلزله تخريب شده‌اند.

  وي با اشاره به فرو ريختن ساختمان‌هاي خوابگاه و دانشكده فني دانشگاه آزاد اهر و همچنين سردر دانشگاه آزاد ورزقان، گفت كه خوشبختانه با توجه به نبود دانشجو در دانشگاه آزاد، اين مساله تلفات جاني به دنبال نداشته است.

  اين نماينده استان آذربايجان شرقي كه در حال سركشي به مناطق زلزله‌زده است گفت كه زلزله‌زدگان ورزقان در چادرهاي امداد اسكان داده شده‌اند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.