• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , بین الملل » جلیلی: اشتون فرصت خواسته تا پاسخ ایران را پس از ماه رمضان بدهد
  کد خبر : 707307

  جلیلی: اشتون فرصت خواسته تا پاسخ ایران را پس از ماه رمضان بدهد

  جلیلی: اشتون فرصت خواسته تا پاسخ ایران را پس از ماه رمضان بدهد Reviewed by Farnaz on Aug 9Rating: دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه ایران دیدگاه خود را در مذاکرات مسکو بیان کرد گفت: ما دیدگاهمان را در مذاکرات هسته ای در بغداد و مسکو بیان کردیم و آنچه را در…

  جلیلی: اشتون فرصت خواسته تا پاسخ ایران را پس از ماه رمضان بدهد Reviewed by Farnaz on Aug 9Rating:

  دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه ایران دیدگاه خود را در مذاکرات مسکو بیان کرد گفت: ما دیدگاهمان را در مذاکرات هسته ای در بغداد و مسکو بیان کردیم و آنچه را در مسکو گفتیم منتشر کردیم و خانم اشتون هم فرصت خواسته است تا پاسخ ایران را پس از ماه رمضان بدهد. 

  به گزارش آفتاب به نقل از واحد مرکزی خبر، سعید جلیلی در کنفرانس مشترک خبری با فالح فیاض مشاور امنیت ملی عراق با اشاره به بحران سوریه و حوادث منطقه ای گفت: نقش سوریه در حمایت از مقاومت، پیروزی حزب الله در دو دهه اخیر در لبنان، جنگ 33 روزه و پیروزی حماس در جنگ غزه غیرقابل انکار است. 

  وی افزود: مردم منطقه فراموش نمی کنند زمانی که مردم غزه در زیر شدیترین حملات رژیم صهیونیستی بودند برخی دولتهای منطقه مانند مبارک مانع حتی آب رسانی به غزه می شد، اما سوریه با شجاعت از مقاومت حمایت می کرد. 

  دبیر شورای امنیت ملی کشورمان گفت: بخشی از توطئه کنونی ضد سوریه به علت حمایت آنها از مقاومت فلسطین است. 

  جلیلی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص موضوعات هسته ای گفت: ایران در این باره دیدگاه روشنی دارد و در چهارچوب “ان پی تی” معتقد به وجود دانش هسته ای برای همه و سلاح هسته ای برای هیچ کس است. 

  وی گفت: این دیدگاه را در مذاکرات هسته ای در بغداد و مسکو بیان کردیم و آنچه را در مسکو گفتیم منتشر کردیم و خانم اشتون هم فرصت خواسته است تا پاسخ ایران را پس از ماه رمضان بدهد. 

  دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان گفت: دموکراسی از طریق اعزام تروریست و ارسال سلاح به سوریه به دست نمی آید و باید مانع این کار شد. 

  جلیلی افزود: کسانی که به سوریه سلاح ارسال می کنند در پی فتنه افکنی در منطقه هستند و برخی اتهامات خود را نیز با فرافکنی و فرار به جلو توجیه می کنند. 

  وی گفت: با همین سلاحها زائران ایرانی در سوریه به اسارت گرفته می شوند و آنها مسئول این گونه اعمال تروریستی در آن کشور هستند. 

  جلیلی با اشاره به اینکه سرنوشت سوریه از طریق گفتگوهای ملی و صندوقهای رای مشخص می شود افزود: مردم منطقه و سوریه نمی پذیرند که رژیم صهیونیستی طرفدار دموکراسی و مردم سوریه باشد و بی شک امریکا هم که بیشترین ارتباط را به دیکتاتوریهای منطقه داشته است نمی تواند طرفدار دموکراسی و مردم این کشور باشد. 

  دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان افزود: در پی بیداری اسلامی بسیاری از رژیم های دیکتاتوری منطقه جای خود را به منتخبان مردم داده اند از این رو دشمنان امت اسلامی از این وضع خوشحال نیستند. 

  جلیلی با بیان اینکه دشمنان از تجمیع ظرفیتهای امت اسلامی خوشحال نیستند افزود: آنها نگران آن هستند که امت اسلامی قطب جدیدی در منطقه و جهان تشکیل دهند به همین دلیل در پی دامن زدن به توطئه تجربه شده اختلافات قومی و مذهبی در کشورهای منطقه اند. 

  جلیلی با اشاره به اینکه عراق دارای ظرفیت تمدنی، فرهنگی، اقتصادی برای همکاریهای منطقه ای است گفت: ایران و عراق دو کشور همسایه با روابط عمیق تاریخی، منافع و تهدیدهای مشترک هستند و خوشحالیم که امروز عراق به سمت امنیت، پیشرفت و ثبات می رود. 

  جلیلی گفت: عراق هم اکنون دارای نظامی مقتدر مبتنی بر دموکراسی است که آن را فرصتی به نفع خود، منطقه و جهان می دانیم. 

  وی افزود: امروز مرزهای جغرافیائی و معنوی عراق و ایران مرزهای دوستی است. 

  جلیلی گفت :امنیت امروز مجموعه ای به هم پیوسته است و ناامنی در یک جغرافیای محدود همه کشورهای منطقه را در بر می گیرد. 

  وی افزود :توصیه می کنیم در منطقه باید به سمت ثبات ،امنیت و پیشرفت حرکت کنیم. 

  دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان گفت: امروز ظرفیتهائی برای امت اسلامی در منطقه ایجاد شده است که یکی از این فرصتها وجود دولتی دموکراتیک و با ثبات با ظرفیتهای سیاسی و اقتصادی در عراق است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.