• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » “هر خانواده ایرانی الزاما باید حداقل ۲ فرزند داشته باشد”
  کد خبر : 701442

  “هر خانواده ایرانی الزاما باید حداقل ۲ فرزند داشته باشد”

  “هر خانواده ایرانی الزاما باید حداقل ۲ فرزند داشته باشد” Reviewed by Farnaz on Aug 6Rating: مرضیه وحید دستجردی ، درباره سیاست جمعیتی وزارت بهداشت توضیح داد: سیاست جمعیتی وزارت بهداشت همان سیاستهای کلی نظام و سیاستهای مقام معظم رهبری است،یعنی جلوگیری از محدودیت جمعیت و در واقع افزایش جمعیت. وی افزود:‌ در واقع آنچه…

  "هر خانواده ایرانی الزاما باید حداقل ۲ فرزند داشته باشد" Reviewed by Farnaz on Aug 6Rating:

  مرضیه وحید دستجردی ، درباره سیاست جمعیتی وزارت بهداشت توضیح داد: سیاست جمعیتی وزارت بهداشت همان سیاستهای کلی نظام و سیاستهای مقام معظم رهبری است،یعنی جلوگیری از محدودیت جمعیت و در واقع افزایش جمعیت.

  وی افزود:‌ در واقع آنچه ما در وزارت بهداشت انجام می‌دهیم، اجرای برنامه سلامت باروری است. سیاست وزارت بهداشت به صورت واضح و روشن افزایش جمعیت است زیرا نرخ رشد جمعیت کشور به تدریج دارد پایین و پایین تر می آید و باید آن را جبران کنیم.

   

  وزیر بهداشت درباره میزان رشد جمعیت کشور گفت: نرخ رشد جمعیت کشور الان حدود 1.3 تا 1.4 است و باید حتماً بالا برود به طوری که حداقل به رشد 2 درصد برسیم و البته در این مسیر علاوه بر سیاست افزایش جمعیت سیاست وزارت بهداشت تأمین سلامت خانوار و باروری است.

   
  وحید دستجردی ادامه داد:‌ سیاست وزارت بهداشت این است که سلامت مادران، کودکان و سلامت باروری تأمین شود و دقیقاً در این مسیر برنامه‌ریزی داریم که البته امیدواریم بودجه‌های مناسبی برای این کار در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد.

   

  وی در پاسخ به این پرسش که فرمول رشد 2 درصدی جمعیت ، به معنای داشتن چند فرزند در هر خانواده است، گفت: یعنی هر خانواده حداقل باید به طور متوسط 2 تا 2.5 فرزند داشته باشد.

   

  وزیر بهداشت در پاسخ به این پرسش که وزارت بهداشت برای اجرای این سیاستهای چه برنامه های عملی دارد توضیح داد: برنامه های پیشگیری از بارداری در وزارت بهداشت به کل برداشته شده است، هیچ روش کنترلی دیگر در وزارت بهداشت وجود ندارد و بر عکس سیاستهای جدید جمعیتی وزارت بهداشت تشویق به زاد و ولد بیشتر است که برای آن فرهنگ سازی می‌کنیم.

   

  وی گفت: برای این کار در حدودی که در دست وزارت بهداشت است تلاش می‌کنیم، اینکه ازدواجها زودتر صورت بگیرد جزء‌ سیاستهای تشویقی وزارت بهداشت است و اینکه بعد از ازدواج، خانواده‌ها زودتر فرزنددار شوند هم جزء سیاستهای تشویقی وزارت بهداشت است و همه اینها را با توجه به سلامت خانواده و سلامت و بهداشت وران جامعه تعقیب می‌کنیم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۲)  • نسرین.

   چرا اینقدر اصرار بر افزایش جمعیت دارید؟مگر جوانهای بیکار رونمیبینین؟اینها همگی متولدین دهه شصت هستن که الان بیکارتوخیابونا ولو اند.به اینها باید متولدین دهه هفتاد روهم اضافه کنید.بجای این حرفها برای همین جوانها شغل ومسکن تهیه کنید.افزایش جمعیت در این شرایط یعنی فقر وتباهی نسلهای آینده.

  • javad

   نمیدونم چرا وقتی این دو کلمه رو می شنوم حالت تهوع بهم دست میده:
   الـــــــــــــــــــــــــزاما ، بـــــــــــــــــــــــــــاید
   اگه راست می گید اون یک میلیون تومانی که قرار بود موقع تولد نوزادان به حسابشون واریز بشه که نشد رو اجرایی کنید،واقعا که این خانم وزیر تو این اوضاع گرونی ها دلش خوشه، جناب وزیر جوونا توانایی اینو ندارن که تشکیل خانواده بدن ،بچه دار شدن پیشکش

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.