• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  کد خبر : 698569

  پادماده ویروس HIV کشف شد

  پادماده ویروس HIV کشف شدReviewed by Aryan♥ on Aug 5Rating:     به تازگي شير مادر را به عنوان مبارزي براي اچ.آي.وي شناخته‌اند. اچ.آي.وي ويروسي است كه از طريق خون و فرآورده‌هاي آن منتقل مي‌شود و از طريق تضعيف سيستم ايمني بدن كه سدي قوي مقابل عوامل بيروني است، باعث مرگ انسان حتي بر اثر…

  پادماده ویروس HIV کشف شدReviewed by Aryan♥ on Aug 5Rating:

   

   

  به تازگي شير مادر را به عنوان مبارزي براي اچ.آي.وي شناخته‌اند. اچ.آي.وي ويروسي است كه از طريق خون و فرآورده‌هاي آن منتقل مي‌شود و از طريق تضعيف سيستم ايمني بدن كه سدي قوي مقابل عوامل بيروني است، باعث مرگ انسان حتي بر اثر عفونت‌هاي جزئي مثل سرماخوردگي مي‌شود. راه‌هاي درمان مناسبي هنوز براي اين بيماري مهلك شناخته نشده و دانشمندان تنها به پيشگيري از انتقال اين بيماري توصيه مي‌كنند.

  بتازگي محققان به وجود يك تركيب ناشناخته در شير مادر پي برده‌اند كه قادر است به تنهايي عوامل اچ.آي.وي و سلول‌هاي آلوده به اين ويروس را از بين ببرد. شواهد اين ادعا در موش‌هايي كه سيستم ايمني مشابه انسان‌ها دارند مشاهده شده و هم‌اكنون دانشمندان اميدوارند بتوانند تاثيرات انساني آن را نيز با اطمينان ثابت كنند.

  حدود 15 درصد از كودكاني كه از مادراني حامل ويروس اچ.آي.وي زاده مي‌شوند، بلافاصله پس از تولد به اين ويروس مرگبار مبتلا هستند. در اين ميان برخي كودكاني كه اين مرحله را به سلامت گذرانده‌اند، طي ماه‌هاي بعد و به دليل نوشيدن شير مادرشان به اين ويروس مبتلا مي‌شوند. در حالي كه تحقيقات جديد نشان از آن دارد كه خود شير مادر مي‌تواند به عنوان عامل مخرب ويروس اچ.آي.وي عمل كند.

  آنجلا وال و همكارانش براي بررسي بيشتر موشي را كه مغز استخوان، كبد و بافت تيموس مشابه انسان داشت براي تحقيق انتخاب كردند. اين موش‌ها در صورت دريافت يك دوز از اين ويروس به صورت خوراكي به اين ويروس مبتلا مي‌شوند، ولي چنانچه اين موش‌ها ازشير مادرشان كه مبتلا به اين ويروس بودند تغذيه شوند علائم بيماري را نشان نمي‌دهند. اين مطالعات به طور واضح نشان داد شير مادر حاوي مواد ضدويروسي است، ولي در اين كه شير مادر و عامل ضدويروس آن قادر است به طور كامل از انتقال عامل بيماري ايدز به بدن نوزاد جلوگيري كند، هنوز شك وجود دارد.

  اين مواد نابودگر اچ.آي.وي هنوز ناشناخته‌اند و در صورت شناسايي مي‌توانند كمك زيادي به پزشكان كنند، چرا كه حتي مي‌توان از آن ماده در پيشگيري از انتقال اين بيماري از ساير طرق نيز استفاده كرد.

  اين سوال هنوز هم وجود دارد كه چرا باز هم مواردي از ابتلاي كودكاني كه از مادران مبتلا به اچ.آي.وي زاده مي‌شوند و از شير مادر خود تغذيه مي‌كنند، وجود دارد. دانشمندان معتقدند نبايد احتمال تماس نوزاد با خون مادر را در حين تولد و پس از آن ناديده گرفت. به نظر مي‌رسد براي بررسي دقيق‌تر اين موضوع به محيط‌هاي ايزوله‌تري احتياج داريم و تحقيقات بايد همچنان ادامه پيدا كند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.