• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » رسوایی قضایی در المپیاد لندن
  کد خبر : 697802

  رسوایی قضایی در المپیاد لندن

  رسوایی قضایی در المپیاد لندن Reviewed by Aryan on Aug 4Rating: اوکراین قصد دارد نسبت به نتیجه مسابقات بوکسور اوکراینی در مقابل حریف بریتانیایی به دادگاه لوزان شکایت کند. در این مسابقه که بین یوگنی خیتروف از اوکراین و انتونی اوگو از بریتانیا انجام گرفت، داوران بازی را به نفع تیم میزبان خاتمه دادند. تا…

  رسوایی قضایی در المپیاد لندن Reviewed by Aryan on Aug 4Rating:

  اوکراین قصد دارد نسبت به نتیجه مسابقات بوکسور اوکراینی در مقابل حریف بریتانیایی به دادگاه لوزان شکایت کند. در این مسابقه که بین یوگنی خیتروف از اوکراین و انتونی اوگو از بریتانیا انجام گرفت، داوران بازی را به نفع تیم میزبان خاتمه دادند. تا این مرحله از بازی ها، اعتراض اوکراین، یکی از جنجالی ترین حوادث در جریان بازی های المپیک لندن است، اما متاسفانه، تنها اعتراض در بازی ها نیست.

  در هفته اول بازی های المپیک لندن، چند رسوایی در بخش داوری رخ داد. در مسابقات تیمی رشته ژیمناستیک نیز ابتدا تیم ژاپن به خاطر امتیاز پایین معترض شد. اما پس از شمارش مجدد امتیازات، تیم این کشور مدال نقره را دریافت کرد. پس از آن، تیم ملی اوکراین که به خاطر بالا آمدن ژاپن به مقام چهارم نزول کرده بود، در ردیف تیم های ناراضی قرار گرفت. اما شرایط در مسابقات بوکس پیچیده تر شد. در مسابقه یک هشتم نهایی، داوران، انتونی اوگو بوکسور بریتانیایی را برنده اعلام کردند، در حالی که مجموع امتیازات وی با رقیب اوکراینی خود یوگنی خیتروف برابر بود. علاوه بر این، بوکسور بریتانیایی در جریان بازی، کم تحرک تر از رقیب خود بود. در مرحله نیمه نهایی نیز، یک دقیقه آخر چنان طولانی شد که شمشیر باز زن آلمانی فرصت یافت چهار مرتبه به حریف خود از کره جنوبی ضربه بزند.

  عدم رعایت عدالت در این بازی ها برای همه روشن بود، اما داوران نتوانستند یا اینکه نخواستند اشتباه مرتکب شده را اصلاح کنند. ایگور زیلنتسین تحلیل گر پورلتال یورواسپرت می گوید که در تمام این حوادث نامطلوب یک مساله مشترک است، داوران مقصر و دست تنها بودند. زیلنتسین همچنین می گوید: «ژیمناستیک چگونه ورزشی است و چطور باید امتیاز دهی درست انجام بگیرد؟ ما میانگین امتیازات داورانی که با این ورزش آشنا هستند را می گیریم. این امتیاز بر مبنای حرکات ورزشکار روی وسایل مختلف کسب می شود. مهم این است که امتیاز دهی بدون غرض ورزی باشد.

  ورزش بوکس با ژیمناستیک تفاوت دارد. در این رشته، یک فدراسیون بین المللی فاسد حاکم است. البته، مدعی هستند که هیچ خطایی صورت نگرفته، اما مثال معروفی هست که می گوید، تا نباشد چیزکی ، مردم نگویند چیزها. در رشته شمشیر بازی نیز جریان کمی متفاوت است. زیرا امتیاز دهی بر اساس تکنیک انجام می شود و نه زمان مبارزه. به همین خاطر، ورزشکار کره ای در عرض یک ثانیه در مرحله نیمه نهایی چهار ضربه از طرف حریف آلمانی خود دریافت کرد. »

  همیشه مسایل سیاسی بر جنجال های ورزشی دامن می زنند و معمولا افراد باور دارند که داوران نتایج بازی را به نفع کشور میزبان المپیک تغییر می دهند و یا اینکه برخی ورزشکاران به خاطر اعتبار جهانی، امتیاز بیشتری کسب می کنند. می توان مدت ها بر سر درست یا غلط بودن این تصور بحث کرد. اما همه رشته های ورزشی ناراحتی و جنجال به دنبال دارند.

  چندی پیش مسابقات جام ملت های اروپا در رشته فوتبال به پایان رسید و بحث و مناظره درباره نمایش گزارش های ویدئویی در این رشته بالا گرفته است. احتمال دارد که پس از پایان مسابقات المپیک، لازم باشد این مساله درباره رشته های حاضر در المپیک نیز مطرح شود.

  به هر حال، مسابقات در دو رشته ژیمناستیک هنری و شنا با نظم و انضباط درست در المپیک لندن آغاز شده است. داوران به تصمیم گیری درباره سرنوشت ورزشکاران و تیم ها ادامه می دهند. طرفداران این رشته ها نیز فقط به رای عادلانه داوران امید بسته اند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.