• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » گوناگون » شماره موبايل بيش از۲۵۰تبليغ کننده ماهواره‌اي باطل شد
  کد خبر : 69473

  شماره موبايل بيش از۲۵۰تبليغ کننده ماهواره‌اي باطل شد

  شماره موبايل بيش از۲۵۰تبليغ کننده ماهواره‌اي باطل شد Reviewed by Aryan on Nov 1Rating: قرار است ماده واحده‌اي در مجلس مطرح و طي آن با محصولات تبليغ شده در شبكه‌هاي ماهواره‌اي برخورد شود. به اين ترتيب روابط تجاري با شركت‌هايي كه اين گونه تبليغات را انجام مي‌دهند، محدود مي‌شود.  به گزارش ايسنا، احمد شيباني – رييس…

  شماره موبايل بيش از۲۵۰تبليغ کننده ماهواره‌اي باطل شد Reviewed by Aryan on Nov 1Rating:

  قرار است ماده واحده‌اي در مجلس مطرح و طي آن با محصولات تبليغ شده در شبكه‌هاي ماهواره‌اي برخورد شود. به اين ترتيب روابط تجاري با شركت‌هايي كه اين گونه تبليغات را انجام مي‌دهند، محدود مي‌شود.

   به گزارش ايسنا، احمد شيباني – رييس سازمان غذا و دارو – گفت: محصولات آرايشي – بهداشتي و داروهاي تبليغ شده از شبكه‌هاي ماهواره‌اي فارسي ‌زبان به هيچ‌وجه مورد تاييد وزارت بهداشت نيست و اين موضوع را به مراجع ذيربط منعكس كرده‌ايم و قرار است با اين تبليغات برخورد كنند.

   وي ادامه داد: با هماهنگي‌هايي كه با نيروي انتظامي، وزارت ارشاد و قوه قضاييه صورت گرفته است شماره موبايل بيش از ۲۵۰ تبليغ ماهواره‌اي شناسايي و ابطال شده است. لازم است مردم توجهي به تبليغات مواد آرايشي، بهداشتي و دارويي شبكه‌هاي ماهواره‌اي نداشته باشند.

   وي تاكيد كرد: از ميزان صادرات دارو راضي نيستيم چون كه در سال گذشته۱۰۰ ميليون دلار ميزان صادرات داروي ايران بود اين در حالي است كه ۸۰۰ ميليارد دلار ارزش كل بازار دارويي جهان است و با توجه به آن كه جمعيت ايران يك‌صدم جمعيت جهان است بايد صادرات داروي ايران متناسب با اين ميزان باشد.

   شيباني ادامه داد: قرار بود كه سالانه ۲۰ تا ۳۰ درصد به اين ميزان اضافه شود، اما اين اتفاق نيفتاده است. البته افزايش نيافتن صادرات دارو دلايلي دارد كه از جمله آنان حساس بودن بحث دارو و طولاني بودن روند ثبت آن است.

   وي با اشاره به رقابت در عرصه صادرات دارو اظهار كرد: در زمينه رقابت، بازاريابي و اطلاع‌رساني بايد بيشتر تلاش كنيم. اما متاسفانه در كيفيت دارو مستندسازي و بازاريابي با مشكلاتي مواجه هستيم.

   شيباني با بيان اينكه قيمت داروهاي ايراني مانعي در زمينه افزايش صادرات ايران نيست، تاكيد كرد: خوشبختانه قيمت داروهاي ايراني پايين است و از اين جهت به شدت قابل رقابت با محصولات خارجي است. اما ما در زمينه مديريت صادرات با مشكلاتي مواجه هستيم و افزايش صادرات دارويي ايران نيازمند عزم ملي است.

  مصرف دارو در ايران بي‌رويه نيست؛ غيرمنطقي است.

   شيباني با اشاره به مصرف دارو در ايران گفت: با توجه به آن كه جمعيت ايران يك‌صدم جمعيت جهان است بايد حدودا مصرف داروي ايران هشت ميليارد دلار باشد اين در حالي است كه اين ميزان در حال حاضر 3.5 ميليارد دلار است. بنابراين مصرف دارو در ايران بيشتر از حد استاندارد نيست البته مصرف دارو در كشورمان در برخي موارد غيرمنطقي است.

   وي با اشاره به تعداد اقلام دارويي كه در نسخه تجويز مي‌شود، اظهار كرد: در دنيا ميانگين تجويز دارو در نسخه ۱/۸ است البته اين آمار در كشورهاي آسيايي و آمريكايي تفاوت‌هايي دارد. اين آمار در ايران حدود ۳/۵ بود اما با تلاش‌هاي صورت گرفته در حال حاضر زير ۳ درصد است.

   وي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود درباره محصولات دارويي، آرايشي و بهداشتي تقلبي گفت: محصولات تقلبي بدتر از محصولات قاچاق هستند چرا كه محصولات قاچاق تنها از راه‌هاي غير مجاز وارد كشور مي‌شوند اما در محصولات تقلبي به اسم شركت‌هاي ديگر محصولات بي‌كيفيتي روانه بازار مي‌شود.

   شيباني افزود: تلاش كرده‌ايم برچست اصالت محصول براي توليدات داروهاي وارداتي وزارت بهداشت در نظر بگيريم چرا كه معمولا محصولاتي به طور غير مجاز وارد كشور مي‌شوند كه قيمت بالايي دارند و وارداتي هستند، در اين شرايط تا دارويي برچسب اصالت نداشته باشد اجازه ورود به بازار را ندارد.

  وي ادامه داد: محصولات غيرمجاز بيشتر در زمينه محصولات آرايشي و غذايي هستند؛ چرا كه پرمصرف هستند. بنابراين ما تلاش مي‌كنيم از طريق بازرسي و نظارت فيزيكي بر اين محصولات نظارت بيشتري داشته باشيم. علاوه بر آن لازم است مردم نيز محصولات مجاز را تهيه كنند.

   داروخانه؛ مكان مورد تاييد وزارت بهداشت براي عرضه محصولات دارويي، آرايشي و بهداشتي

   وي تاكيد كرد: داروخانه‌ها مكان‌هاي مورد تاييد ما براي عرضه محصولات دارويي، آرايشي و بهداشتي هستند. در داروخانه‌ها به طور كلي كالاي قاچاق نداريم. اما اگر در برخي از آنها اينگونه كالاها فروخته شود بازرسان وزارت بهداشت با آنان برخورد مي‌كنند.

   شيباني در ادامه گفت: در سفرهاي استاني ضابطان ما با قاچاق محصولات آرايشي بهداشتي و دارويي مبارزه مي‌كنند و از سال گذشته وزارت بهداشت جزو ضابطان ستاد قاچاق كالا قرار گرفته است.

   وي در پاسخ به اين پرسش كه برخي از داروخانه‌ها با اين توجيه كه چرخه اقتصادي مناسبي ندارند به فروش محصولات دارويي، آرايشي و بهداشتي غيرمجاز روي مي‌آورند، اظهار كرد: اين مساله نمي‌تواند بهانه‌اي براي فروش محصولات غيرمجاز باشد و ۴ – ۳ قلم داروي تقلبي اقتصاد داروخانه‌ها را متحول نمي‌كند.

   وي افزود: ممكن است داروخانه‌ها از نظر اقتصادي مشكلاتي داشته باشند؛ چرا كه صندوق‌هاي بيمه‌گر مطالبات آنها را نمي‌پردازد. قاچاق در زمينه محصولات بهداشتي و آرايشي بيشتر از محصولات غذايي است و در اين زمينه تقلب نيز مطرح است در اين زمينه برخوردهاي قانوني تا حد امكان صورت گرفته است. البته واردكنندگان محصولات اصلي نيز مي‌توانند در اين زمينه به ما كمك كنند به عنوان نمونه محصولات خود را نشان‌دار كنند.

   وي در پاسخ به اين پرسش كه آيا داروهاي فروخته شده در كوچه مروي مورد تاييد وزارت بهداشت است، گفت: وزارت بهداشت با خيابان ومحله كاري ندارد بلكه ملاك او داروخانه داراي پروانه و مجوز است.

  رسانه

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.