• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اقتصادی » نحوه تقسیم یارانه درفاز دوم هدفمندی
  کد خبر : 690732

  نحوه تقسیم یارانه درفاز دوم هدفمندی

  نحوه تقسیم یارانه درفاز دوم هدفمندیReviewed by Farnaz on Aug 1Rating: آریا، محمدرضا فرزین در دیدار نمایندگان دوره نهم مجلس شورای اسلامی با رئیس‌جمهور و اعضا هیأت دولت٬ با اشاره به اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها از سوی دولت نهم و دهم٬ تصریح کرد: بر اساس ماده 7 قانون هدفمند کردن یارانه‌ها٬ مجلس دولت را…

  نحوه تقسیم یارانه درفاز دوم هدفمندیReviewed by Farnaz on Aug 1Rating:

  آریا، محمدرضا فرزین در دیدار نمایندگان دوره نهم مجلس شورای اسلامی با رئیس‌جمهور و اعضا هیأت دولت٬ با اشاره به اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها از سوی دولت نهم و دهم٬ تصریح کرد: بر اساس ماده 7 قانون هدفمند کردن یارانه‌ها٬ مجلس دولت را مکلف کرد که به کلیه خانوارها متناسب به سطح درآمد پرداخت کند٬ اما متأسفانه به‌علت مشکلات اجتماعی این موضوع تحقق نیافت.

  رئیس صندوق توسعه ملی٬ با تأکید بر اینکه رویکرد دولت در رابطه با نحوه پرداخت یارانه نقدی لحاظ سطح درآمد خانوارها بوده و هست٬ گفت: در صورتی که دولت وارد فاز دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها شود٬ به طور قطع تصمیم‌گیری‌های لازم را برای تعیین سطح درآمد خانوارها انجام می‌دهد.

  فرزین با بیان اینکه پرداخت نقدی راه‌حل مناسبی برای اجرای طرح و برنامه‌های کشور نیست٬ یاد‌آور شد: به‌طور مثال اگر امسال دولت اعتبار 6 هزار میلیاردی بخش سلامت را برای رایگان‌سازی درمان اختصاص دهد٬ مشخص نیست که اعتبارات حوزه سلامت در سال‌های آینده از کجا باید تأمین شود.

  وی درباره میزان توزیع اعتبارات به خانوارها با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها٬ افزود: بر اساس اطلاعات مرکز آمار در سال 90 هر خانواده شهری به‌طور متوسط 260 هزار تومان از کنار آزادسازی قیمت انرژی درآمد داشته‌اند٬ که با این کار نسبت درآمد 10 درصد ثروتمند به 10 درصد فقیر در خانوارهای شهری٬ از 3.12در سال 89 به 3.11در سال 90 رسید و این در روستایی‌ها از 6.16 به 2.15کاهش‌یافته است.

  فرزین با اعلام اینکه تورم در سال 89 حدود 4.12 درصد بود که این آمار در سال 90 به 5.21 درصد رسیده است٬ یادآور شد: بخشی از این میزان تورم٬ تأثیر اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها و تحولات نرخ ارز بوده است.

  وی٬ ادامه داد: صاردات غیرنفتی در سال 89 ٬ 9.33میلیارد دلار بود که در سال 90 به 8.34 میلیارد دلار افزایش یافت٬ از طرف دیگر واردات 4.64میلیارد دلاری کالا به کشور در سال 89 به 8.61میلیارد دلار در سال 90 کاهش پیدا کرده است.

  به گزارش 598، رئیس صندوق توسعه ملی٬ با بیان اینکه در 6 ماهه سال 90 نرخ رشد اقتصادی با احتساب درآمدهای نفتی٬ حدود 2.4 درصد بوده است٬ گفت: این در حالی است که نرخ رشد جهانی در سال 2011 ٬ 9.3درصد ٬ کشورهای تولید‌کننده نفت 5.3 درصد٬ حوزه یورو 4.1 درصدو کشورهای توسعه‌یافته 6.1درصد بوده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • نقل علی بید مشکیان

   این رایانه نقدی بلایی شد به جان ما
   اگر طعمش کمی شیرین ولی اخر زیان ما
   در این بازار بی رونق همه در انتظار تو (رایانه)
   که ایی دست این مردم شوی نان شبی تا صبح
   دگر نقشی نداری تو در این سفره بی نانم
   که از اول هر ماهم بود در انتظار تو
   مثال ان دام بیچاره که یمخواهند ذبح کنن مارار
   به بوی تو میارند به مسلخ تا ببرند سر ما را
   همی دردم بود رایانه بی یار
   همی درمان بود یارانه بی بی بار

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.