• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » اژه‌ای:موسوی و کروبی در حبس نیستند حالشان نیز خوب است!
  کد خبر : 684971

  اژه‌ای:موسوی و کروبی در حبس نیستند حالشان نیز خوب است!

  اژه‌ای:موسوی و کروبی در حبس نیستند حالشان نیز خوب است!Reviewed by Farnaz on Jul 30Rating: سخنگوی قوه قضاییه گفت: کروبی و موسوی در حبس نیستند ولی شرایطی که برایشان ایجاد شده است نیز تغییر نخواهد کرد.  به گزارش ایلنا، محسنی اژه‌ای در جمع خبرنگاران در رابطه با آزادی ۶۰ هزار نفر زندانی مهریه و دیه…

  اژه‌ای:موسوی و کروبی در حبس نیستند حالشان نیز خوب است!Reviewed by Farnaz on Jul 30Rating:

  سخنگوی قوه قضاییه گفت: کروبی و موسوی در حبس نیستند ولی شرایطی که برایشان ایجاد شده است نیز تغییر نخواهد کرد. 

  به گزارش ایلنا، محسنی اژه‌ای در جمع خبرنگاران در رابطه با آزادی ۶۰ هزار نفر زندانی مهریه و دیه که اعسارشان ثابت شده است گفت: من رقم زندانیان مهریه و دیه به این مقدار را تکذیب می‌کنم چرا که ما ۶۰ هزار زندانی مهریه و دیه در زندان نداریم 

  سخنگوی قوه قضاییه همچنین در رابطه با حکم قاضی مرتضوی که آیا حکمش قابل اعتراض است یا خیر گفت: من حکم را ندیده‌ام و چون اطلاعی ندارم نمی‌توانم بگویم که حکم قطعی است یا غیر قطعی. 

  وی در ادامه در رابطه با اینکه سازمان حقوق بشر بین الملل قوه قضاییه تاکنون چه اقداماتی را در رابطه با کشتار میانمار انجام داده است گفت: مایه تاسف است که در کشورهای مختلفی مسلمانان مورد هجمه و تهاجم استکبار قرار می‌گیرند و مدعیان حقوق بشر به جای اینکه دفاع کنند در این رابطه سکوت محض اختیار کرده‌اند. 

  سخنگوی قوه قضاییه افزود: مدت‌ها در بحرین و می‌انمار ظلم‌هایی به مسلمانان و مردم این کشور‌ها می‌شود اما نمی‌دانم سازمان حقوق بشر بین الملل در این زمینه چرا سکوت کرده‌اند. 

  اژه‌ای در ادامه گفت: لازم است که جهان اسلام در این زمینه اقدامات شایسته‌ای را انجام دهد و حقوق بشر بین الملل ایران نیز در این رابطه اقداماتی را انجام و پیگیری‌هایی را صورت داده است. 

  وی در ادامه در رابطه با رایزنی و آزادی موسوی و کروبی نیز گفت: اینکه افرادی بخواهند خلاف مقررات برای آزادی اشخاصی که ناامنی را برای ملت ایران ایجاد کرده‌اند کاری انجام دهند ازهیچ کس پذیرفته نیست و در این زمینه هیچ رایزنی صورت نگرفته است. 

  وی همچنین در رابطه با تغییر رفتار با کروبی و موسوی نیز گفت: کروبی و موسوی در حبس نیستند ولی شرایطی که برایشان ایجاد شده است نیز تغییر نخواهد کرد. 

  اژه‌ای در ادامه در رابطه با ترمینال غلا به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار با شرکتی تایلندی بسته شده است و اینکه این شرکت جعلی بوده آیا این پرونده در حال برررسی است یا خیر گفت: من به علت اینکه نمی‌دانم منبع این خبر کجا است مطالبی را که به این صورت بیان شود نیز نمی‌توانم پاسخ دهم و می‌گویم اطلاعی از این مورد ندارم. 

  اژه‌ای در ادامه همچنین در رابطه با خاوری نیز گفت: اخبار جدیدی از خاوری در دست نیست ولی همچنان دادستان تهران و وزارت امور خارجه به دنبال وی هستند. 

  وی در ادامه گفت: تفاوت‌هایی در دنیا صورت می‌گیرد و به برخی از کشور‌ها امتیازاتی داده می‌شود در حالی که همه کشورهای دنیا می‌دانند اتهام خاوری پولشویی و فساد مالی است اما نمی‌دانم چرا وی را به ایران مسترد نمی‌کنند و اجازه می‌دهند که وی همچنان در خانه آن‌ها زندگی کند و این آزمونی است برای مدافعین حقوق بشر. 

  وی در رابطه با اینکه اخیرا سازمان سینمایی هزینه چند میلیاردی انجام داده برای ساخت فیلم لاله به کارگردانی شخصی که ۲۵ سال سابقه ساختن فیلم‌های مستهجن را داشته است آیا قوه قضاییه در این زمینه ورود پیدا کرده است یا خیر گفت: هنوز در این زمینه وارد نشد‌هایم ولی اصل مطلب را در برخی از مجالس شنیده‌ام. 

  سخنگوی قوه قضاییه در ادامه همچنین در رابطه با اطلاع وزارت اطلاعات در رابطه با بازسازی عوامل فتنه برای ورود به عرصه انتخابات ریاست جمهوری یازده نیز گفت: این گونه اقدامات کار وزارت اطلاعات است و وزارت اطلاعات باید در این زمینه شناسایی کند و اقدامات متناسب با آن را نیز انجام دهد. 
  اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی براینکه آیا در گذشته افرادی نیز بودند که در رابطه با فساد اعدام شده‌اند گفت: در رابطه با اعدام متهمین فساد مالی ما درگذشته افرادی را داشتیم که یکی از آن‌ها فاضل خداداد است. 

  سخنگوی قوه قضاییه همچنین در رابطه با رفع فیل‌تر شدن سایت الف نیز گفت: ممکن است هر سایتی تخلفی داشته باشد اما بعد در زمینه تخلف خود تعهد بدهد که دیگر تخلف انجام نخواهد داد و یا اینکه متن مورد نظر را از سایت بردارد همچون زندانی که تمام بدهی‌های خود را پرداخت کرده است بعد از مدتی آزاد می‌شود سایت‌ها نیز پس از انجام چنین اموری رفع فیل‌تر می‌شود. 

  وی در پایان خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه حکم ۴ نفر متهم اعدامی در پرونده فساد مالی قطعی نشده است و احکام آن‌ها در دیوان عالی کشور قابل اعتراض است نمی‌توانم اسامی را منتشر کنم اما بعد از قطعی شدن حکم نام آن‌ها را بیان خواهم کرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.