• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » کدام استان بیشترین وام را میگیرند
  کد خبر : 684696

  کدام استان بیشترین وام را میگیرند

  کدام استان بیشترین وام را میگیرند Reviewed by Aryan on Jul 30Rating: طبق آخرین آمار بانک مرکزی تا پایان اردیبهشت ماه امسال بانک‌ها 22 هزار میلیارد تومان بیشتر از سپرده‌های خود، تسهیلات داده‌اند. تا پایان ماه دوم سال جاری بانک‌ها در حالی 384 هزار میلیارد تومان وام داده‌اند که میزان داشته (سپرده بانکی با کسر…

  کدام استان بیشترین وام را میگیرند Reviewed by Aryan on Jul 30Rating:

  طبق آخرین آمار بانک مرکزی تا پایان اردیبهشت ماه امسال بانک‌ها 22 هزار میلیارد تومان بیشتر از سپرده‌های خود، تسهیلات داده‌اند.

  تا پایان ماه دوم سال جاری بانک‌ها در حالی 384 هزار میلیارد تومان وام داده‌اند که میزان داشته (سپرده بانکی با کسر سپرده قانونی) آنها 362 هزار میلیارد تومان بوده است. در واقع طبق اعلام بانک مرکزی بانک‌ها 22 هزار میلیارد تومان بیشتر از سپرده‌های خود وام داده‌اند.
  با وجود این، مقایسه این وضعیت با مدت مشابه سال 90 نشان می‌دهد که نسبت تسهیلات بانکی به سپرده‌های بانکی امسال کمی بهبود پیدا کرده است.

  در حالی که تا پایان اردیبهشت ماه سال گذشته بانک‌ها معادل 109 درصد سپرده‌های خود تسهیلات پرداخت کرده بودند اما این میزان در مدت مشابه امسال به 106 درصد تقلیل یافته است.
  در اردیبهشت ماه سال گذشته اختلاف تسهیلات پرداختی و سپرده‌های بانکی شش هزار میلیارد تومان بیشتر از امسال و معادل 28 هزار میلیارد تومان بود.
  تا پایان اردیبهشت ماه سال گذشته میزان تسهیلات پرداختی بانک‌ها در حالی 324 هزار میلیارد تومان اعلام شده بود که میزان سپرده‌های بانکی با کسر سپرده قانونی 296 هزار میلیارد تومان بوده است.

  موضوع قابل توجه دیگر در پرداخت تسهیلات بانک‌ها این است که سه استان تهران، اصفهان و خراسان رضوی بیشترین تسهیلات بانکی را دریافت کرده‌اند. این سه استان هم امسال و هم در سال گذشته این وضعیت را داشتند.
  تا پایان اردیبهشت ماه سال 91 سه استان تهران با 215 هزار میلیارد، اصفهان با 18 هزار میلیارد و خراسان رضوی با 12 هزار میلیارد تومان بیشترین سهم را داشته‌اند.

  در سال گذشته نیز بیشترین سهم برای سه استان تهران با 173 هزار میلیارد، اصفهان با 16 هزار میلیارد و خراسان رضوی با 11 هزار میلیارد تومان بوده است.
  بانک مرکزی در مورد سهم زیاد استان تهران اعلام کرده است: یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده‌ها در استان تهران استقرار دفاتر بسیاری از شرکت‌ها و موسسات تولیدی سایر استان‌ها در استان تهران بوده و عمده فعالیت‌های بانکی آنها از طریق شعب بانک‌های این استان انجام می‌شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.