• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , گوناگون » تغییری در وضعیت موسوی و کروبی پیش نخواهد آمد
  کد خبر : 684362

  تغییری در وضعیت موسوی و کروبی پیش نخواهد آمد

  تغییری در وضعیت موسوی و کروبی پیش نخواهد آمدReviewed by Farnaz on Jul 30Rating: به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه عصر امروز در آخرین بخش از نشست خبری خود در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران که از وی درباره نقش دستگاه قضایی در محکوم کردن کشتار مسلمانان در میانمار گفت:…

  تغییری در وضعیت موسوی و کروبی پیش نخواهد آمدReviewed by Farnaz on Jul 30Rating:

  به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه عصر امروز در آخرین بخش از نشست خبری خود در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران که از وی درباره نقش دستگاه قضایی در محکوم کردن کشتار مسلمانان در میانمار گفت: مایه تأسف است که در کشورهای مختلفی از جمله میانمار به حقوق مسلمانان تجاوز می‌شود و مسلمانان به قتل برسند.

  وی گفت:‌این نکته زمانی دردناک‌تر است که مدعیان حقوق بشر در مقابل چنین اتفاقاتی دم نمی‌زنند و خاموش می‌مانند و صرفاً ادعای دفاع از حقوق بشر را به همراه خود دارند.

  محسنی اژه‌ای با اشاره به این مطلب که اتفاقاتی که امروز در بحرین و عربستان می‌افتد نظیر همان اتفاقی است که در میانمار افتاده است گفت:‌متأسفانه ناگزیر هستیم که بگوییم خود کشورهای مسلمان هم هنوز در محکومیت این فجایع اقدام شایسته‌ای انجام نداده‌اند چه برسد به سازمان‌های حقوق بشری که اصلا از آنها انتظاری نمی‌رود.

  سخنگوی قوه قضاییه گفت: امیدواریم چنین مواردی باعث آن شود تا شاهد اقدام شایسته‌ای از جانب خود مسلمانان باشیم و بعد از آن هم سازمان‌های حقوق بشر به آنچه که خودشان در باب دفاع از حقوق بشر می‌گویند عمل کنند.

  یکی از خبرنگاران خطاب به محسنی‌اژه‌ای گفت،‌شنیده شده که‌آقای خاتمی قصد دارد تا درباره آزادی آقایان موسوی و کروبی با دستگاه قضایی و سایر بخش‌ها رایزنی کند تا این دو نفر آزاد شوند آیا شما در این زمینه چیزی شنیده‌اید یا اقدامی صورت گرفته است، محسنی اژه‌ای گفت: اینکه افراد بخواهند احیاناً خلاف قانون کاری انجام دهند از هیچکس پذیرفته نخواهد بود حال این فرد آقای خاتمی باشد یا کس دیگری.

  وی گفت: درمورد افرادی که شما از آنها نام برده‌اید مطمئن باشید تغییری در وضعیت آنها رخ نخواهد داد زیرا اینها افرادی بودند که ظلم بزرگی به مردم روا داشتند و نا امنی در کشور بوجود آوردند البته باید بگویم این افراد زندانی نیستند بلکه در خانه‌های خودشان هستند و اجازه بیرون آمدن ندارند.

  محسنی اژه‌ای گفت: بدانید در مورد این افراد قرار نیست هر کسی صبح که از خانه‌اش بیرون آمد اقدام به رایزنی کند و ما هم رایزنی او را بپذیریم. 

  یکی از خبرنگاران خطاب به محسنی اژه‌ای گفت چندی قبل آقای مطهری سخنان خلاف واقعی را به سپاه نسبت داد و امروز شاهد آن هستیم فرد دیگری همان حرفها را تکرار کرده و تهمت‌های ناروا به سپاه وارد کرده است. آیا دستگاه قضایی نمی‌خواهد به این موارد رسیدگی کند، محسنی اژه‌ای گفت: دستگاه قضایی تا آنجا که توانسته ورود پیدا کرده است اما آیا شما اطلاع دارید که سپاه شکایت کرده یا خیر، چون  دو نقل قول وجود داشت، ابتدا گفتند سپاه از این افراد شکایت کرده و سپس بار دیگر گفتند این موضوع صحت ندارد.

  خبرنگار در میان سخنان اژه‌ای گفت: پس نقش دادستانی به عنوان مدعی‌العموم چیست؟ که محسنی اژه‌ای پاسخ داد:‌ مدعی‌العموم تا آنجا که ضرورت داشته کارهایی انجام داده است. یکی از خبرنگاران خطاب به محسنی اژه‌ای گفت: شنیده شده قرارداد ساخت ترمینال غلات در جنوب کشور با شرکتی که جعلی بوده بسته شده و امروز پرونده این قرارداد در محاکم قضایی در جریان است، آیا می‌توانید اطلاعاتی از آن ارائه کنید؟‌

  محسنی اژه‌ای گفت:‌متأسفانه مطلبی که شما می‌گویید جزئیاتی دارد که من از آن جزئیات بی‌خبرم و نمی‌توانم به شما به درستی اطلاع‌رسانی کنم.

  محسنی اژه‌ای همچنین درباره بازگشت خاوری به کشور و اقدامات اینترپول و سایر نهادهای بین‌المللی گفت: تا آنجا که می‌دانم وزارت امور خارجه و دادستانی تهران به دنبال آن هستند که خاوری را به کشور باز گردانند.

  خبرنگار خطاب به وی گفت: اما بر اساس مشاهدات ما در سایت اینترپل هیچ درخواستی درباره دستگیری وی وجود ندارد.

  محسنی اژه‌ای گفت: متأسفانه غرب در برخی موارد رفتارهای دوگانه‌ای دارد، خود آنها مفاسد اقتصادی از جمله پولشویی را جرم تلقی می‌کنند اما در این مورد واضح که مشخص که حداقل اتهام متوجه این فرد شده نسبت به دستگیری او و تحویل دادنش اقدامی نکردند.

  محسنی اژه‌ای همچنین در پاسخ سؤال یکی از خبرنگاران که از وی درباره سرنوشت پرونده جواد لاریجانی از او پرسید، گفت: متأسفانه من اطلاعات جدیدی از این پرونده در دست ندارم که بخواهم به شما ارائه کنم.  

  محسنی‌اژه‌ای درباره پرسش یکی از خبرنگاران که از او درباره ساخت فیلم لاله به کارگردانی یک کارگردان مسئله‌دار پرسیده بود گفت: اینکه شما می‌گویید این فرد 25سال مشغول ساخت فیلم‌های مورد دار بوده است و یا اینکه در آمریکا به سر می‌برد و چنین مطالبی من اطلاعی ندارم اما من هم در برخی از رسانه‌ها خوانده‌ام که چنین فیلمی قرار است ساخته شود. حداقل هنوز ما در این مورد وارد نشده‌ایم و جزئیات آن را نمی‌دانیم.

  یکی از خبرنگاران خطاب به محسنی‌اژه‌ای گفت وزارت اطلاعات عنوان کرده که برخی از عوامل فتنه 88 در حال بازسازی خود هستند آیا چنین موضوعی صحت دارد یا خیر  که دادستان گفت: این خاصیت دستگاه‌های اطلاعاتی است که برخی از موارد را بررسی کرده و پیش از وقوع حادثه از کیفیت آن باخبر باشد.

  وی درباره رفع فیلتر سایت الف نیز گفت: قرار نبود این سایت تا آخر دنیا فیلتر بماند،‌برخی از موارد سایت‌ها مطالب مجرمانه خود را حذف می‌کنند یا تعهداتی می‌دهند که دیگر تکرار نکنند و به این ترتیب مشمول عفو می‌شوند و سایت آنها از فیلتر خارج می‌شود.

  همچنین یکی از خبرنگاران از محسنی اژه‌ای پرسید برخی از شرکت‌ها از آنجا که شرکت‌های قلابی و پوشالی هستند، زنان را به استخدام خود در می‌آورند اما حق و حقوق آنها را نمی‌دهند و از آنجا این شرکت‌ها پوشالی هستند امکان شکایت برای مال‌باختگان وجود ندارد که محسنی اژه‌ای گفت:‌ این یک امر طبیعی است که وقتی شرکتی قانونی تأسیس نشده باشد تخلفاتی هم در آن صورت گیرد.

  وی افزود: اصل فعالیت شرکت بدون داشتن مجوز امری غیر قانونی است که بانوان باید نسبت به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.

  منبع:{فارس}

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.