• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , بین الملل » ازتعطیلی2 روزه تاخداحافظی گدایان و معتادان از تهران و برگزار نشدن امتحانات نهایی
  کد خبر : 680267

  ازتعطیلی2 روزه تاخداحافظی گدایان و معتادان از تهران و برگزار نشدن امتحانات نهایی

  ازتعطیلی2 روزه تاخداحافظی گدایان و معتادان از تهران و برگزار نشدن امتحانات نهایی Reviewed by Farnaz on Jul 29Rating: به گزارش قدس انلاین از چند ماه قبل موضوع تعطلی تهران در ایام برگزاری اجلاس از سوی برخی مسئولین مطرح شده وبنظر می رسد این امر به مدت دو روز اتفاق بیفتاد.*احتمال تعطیلی دو روزه تهران معاون…

  ازتعطیلی2 روزه تاخداحافظی گدایان و معتادان از تهران و برگزار نشدن امتحانات نهایی Reviewed by Farnaz on Jul 29Rating:

  به گزارش قدس انلاین از چند ماه قبل موضوع تعطلی تهران در ایام برگزاری اجلاس از سوی برخی مسئولین مطرح شده وبنظر می رسد این امر به مدت دو روز اتفاق بیفتاد.
  *احتمال تعطیلی دو روزه تهران 
  معاون امور بین الملل رییس جمهور گفت که طبق روال معمول در برگزاری اجلاس های بین المللی، شهر تهران در زمان برگزاری اجلاس سران جنبش غیر متعهدها برای چند روز تعطیل می شود. 
  سعیدلو در مورد احتمال تعطیل شدن تهران در روزهای برگزاری اجلاس عدم افزود: البته میزان این تعطیلات حداقل دو روز است که ممکن است تغییراتی نیز تا آن زمان داشته باشد.
  سعیدلو که ریاست ستاد سیاست‌گذاری شانزدهمین اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها را بر عهده دارد، گفت: اجلاس سران این جنبش بعد از ماه مبارک رمضان برگزار می شود و انتظار می رود که بسیاری از مردم در این زمان به سفر بروند و لذا در این زمینه مشکلی وجود ندارد. 
  وی خاطر نشان کرد که در زمان برگزاری این اجلاس مدارس تعطیل است، شرایط خوبی برای برگزاری اجلاس وجود دارد اما احتمال اینکه یک یا دو روز تعطیل باشد، وجود دارد. 
  معاون امور بین الملل رییس جمهور ادامه داد: اگر لازم باشد در زمان مقرر دولت تعطیلات را به دلیل برگزاری اجلاس سران اعلام می‌کند تا رفت و آمد هیات‌ها به سهولت انجام شود. 
  سعیدلو درباره روند ساخت و ساز محل برگزاری این افزود: برنامه ریزی هایی در این زمینه از قبل صورت گرفته بود و با توجه به اینکه بودجه مورد نظر به موقع اختصاص یافت، کار ساخت بنای مورد نظر در حال انجام است. 
  معاون امور بین الملل رییس جمهور اضافه کرد: ساخت سالن جلسات و بخش تشریفات (VIP) سالن اجلاس عدم تعهد از سوی وزارت راه و شهرسازی دنبال می شود. 
  سعیدلو تاکید کرد که امور مربوط به ساخت و ساز ساختمان اجلاس طبق برنامه ریزی پیش می رود و از این برنامه زمان بندی شده عقب نیستیم. 
  به گفته سعیدلو، اجلاس کارشناسان کشورهای عضو جنبش غیر متعهدها روزهای پنجم و ششم شهریو ماه برگزار می شود، اجلاس وزیران خارجه این کشورها نیز روزهای هفتم و هشتم و در نهایت اجلاس سران جنبش عدم تعهد روزهای نهم و دهم شهریورماه برگزار خواهد شد.
  * خداحافظی بی‌خانمان‌ها، گدایان و معتادان از تهران
  تهران در آستانه برگزاری اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد به طور مقطعی از وجود بی‌خانمان‌ها، گدایان و معتادان پاک خواهد شد.
  سخنگوی شهرداری تهران از تدوین طرح ویژه‌ای برای «جمع‌آوری متکدیان» به منظور آماده‌سازی فضای پایتخت برای برگزاری اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد خبر داده است.
  سید محمدهادی ایازی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری جلسه مشترکی با معاون فرهنگی اجتماعی وزارت کشور، اظهار کرد: بر اساس نتایج این جلسه مقرر شده که کمیته مشترکی برای پاکسازی چهره شهر از آسیب‌های اجتماعی متکدیان و بی‌خانمان‌ها تشکیل شود که در این کمیته شهرداری تهران نیز در کنار دیگر دستگاه‌های مسوول حضور دارد.
  وی خاطر نشان کرد: در این کمیته طرح ویژه‌ای به منظور پیگیری جدی‌تر مسئله متکدیان، کارتن‌خواب‌ها و بی‌خانمان‌ها و جمع‌آوری آنها از سطح شهر تا هنگام فرا رسیدن ایام برگزاری اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد در شهریور ماه، تدوین و به اجرا گذاشته خواهد شد.

  ایازی در ادامه با اشاره به مشکل کمبود ظرفیت مراکز بهزیستی، اظهار کرد: شهرداری مسولیت خود در زمینه جمع‌آوری را به طور کامل انجام می‌دهد، اما متکدیان به موقع از سوی دستگاه‌های دیگر پشتیبانی نمی‌شوند و به همین دلیل دوباره به خیابان بازمی‌گردند.
  وی تاکید کرد: از دولت درخواست شده که ظرفیت مراکز حمایتی به ویژه بهزیستی افزایش یابد تا شاهد بازگشت متکدیان و بی‌خانمان‌ها به سطح شهر نباشیم.
  سخنگوی شهرداری تهران با بیان اینکه کمتر از 10 درصد افراد جمع‌آوری شده توسط ضابطان شهرداری تهران اتباع بیگانه هستند، اظهار کرد: مشکل اتباع بیگانه جدی نیست و هماهنگی‌های لازم با وزارت کشور و پلیس برای ساماندهی این افراد انجام شده است.
  *امتحانات نهایی ، سوم تا دوازدهم شهریور برگزار نمی شود 
  مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: سوم تا دوازدهم شهریور همزمان با برگزاری اجلاس غیرمتعهدها در تهران ، امتحانات نهایی در سراسر کشور برگزار نمی شود. 
  عبدالامیر عرفی گفت:امتحانات نهایی از 23 مرداد آغاز می شود و تا 23 شهریور ادامه دارد اما به علت برگزاری اجلاس روسای غیرمتعهدها در کشورمان به عنوان رویداد بسیار مهم سیاسی در این مدت آزمون های نهایی برگزار نمی شود.
  وی گفت : با توجه به ضرورت برگزاری هماهنگ امتحانات نهایی ، دیگر استان ها به جز تهران مجازند امتحانات داخلی غیر نهایی را برگزار کنند.
  عرفی افزود: برای فراهم کردن شرایط مناسب در برگزاری این اجلاس از اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران خواسته ایم از مناطق تابعه بخواهند هیچ برنامه امتحانی اجرا نکنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.