• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » وعده های دروغین که احمدی نژاد اجرا نکرد!
  کد خبر : 676220

  وعده های دروغین که احمدی نژاد اجرا نکرد!

  وعده های دروغین که احمدی نژاد اجرا نکرد!Reviewed by Farnaz on Jul 28Rating: تنها چند ماه تا پایان عمر دولت دهم باقی مانده است و هنوز حجم بالایی از وعده هایی که احمدی نژاد در طول 7 سال ریاست جمهوری خود داده عملی نشده است. رییس جمهور در سال 84 با وعده هایی بر سر…

  وعده های دروغین که احمدی نژاد اجرا نکرد!Reviewed by Farnaz on Jul 28Rating:

  تنها چند ماه تا پایان عمر دولت دهم باقی مانده است و هنوز حجم بالایی از وعده هایی که احمدی نژاد در طول 7 سال ریاست جمهوری خود داده عملی نشده است. رییس جمهور در سال 84 با وعده هایی بر سر کار آمد که گرچه از جنس وعده های سایر سیاسیون در هنگام تبلیغات انتخاباتی بود امابه علت ضعف هایی ساختاری سیستم اقتصادی کشور غیرعملی می نمود. در همان زمان اصولگرایان به این ضعف ها اشاره داشتند و خواهان اقداماتی ساختاری برای حرکت دولت بر بستری اجرایی برای از میان بردن آنها بودند نه وعده هایی که تنها در کوتاه مدت کاربرد دارد و در دراز مدت تنها سبب بالاتر رفتن سطح توقعات و مطالبات می شود. به این مهم توجهی نشد و اکنون نه تنها از حجم این وعده ها کاسته نشد بلکه با پافشاری احمدی نژاد به تعداد آنها افزوده و بزرگی آنها دوچندان شد. 

  احمدی نژاد پس از روی کارآمدن هم در سفرهای استانی با تصویب مصوباتی که پشتوانه مالی و اجرایی آنها پیش بینی نشده بود بر حجم این وعده ها افزود. مصوباتی که پس از مدتی گلایه نمایندگان حوزه های مختلف از عملی نشدن آنها را به همراه داشت. 

  یکی از وعده های مهمی که احمدی نژاد در طول این سالها بسیار بر روی آن تاکید داشته وعده ریشه کن کردن بیکاری و ایجاد سالیانه 2.5 میلیون شغل است. ريشه کن شدن بيکاري تا پايان دولت دهم، يکي از حرف‌هایي است که اجرايي شدن آن با توجه به ميزان اشتغال زايي صورت گرفته در اين مدت، با اما و اگر‌هاي بسيار همراه است. 

  وقتي در سال 89 دولت اعلام کرد که بيش از يک ميليون و ششصد هزار فرصت شغلي ايجاد کرده، انتقاد بسياري از نمايندگان مجلس بلند شد که چگونه امکان دارد چنين اقدامي صورت گرفته باشد، آن هم در حالي که بررسي ديگر شاخص‌هاي اقتصادي چنين امري را تاييد نمي‌کند . در حالی که مسئولین سابق مرکز آمار ایران از دخالت مسئولان ارشد دولتی در عدم اعلام نرخ واقعی بیکاری خبر می‌دهند، نمایندگان مجلس نیز در طول این مدت بارها از دولت خواسته اند براي راستي آزمايي اين آمار، حداقل دولت به نمايندگان مجلس ميزان اشتغالزايي در هر حوزه انتخابيه را اعلام کند که اين امر هم اتفاق نيفتاد تا شک و ترديد نسبت به اين آمار بيشتر شود. 

  با توجه به اینکه آمارهای دولت برای اشتغال زایی طی 2 سال گذشته همواره با واکنشهای جدی روبرو بوده و بعید به نظر می رسد که محقق شده باشد بنابراین طبیعی است که در فرصت کوتاه باقی مانده نیز نباید منتظر اتفاق خارق العاده ای بود. 

  اما یکی دیگراز این وعده های عملی نشده رییس جمهور واگذاری هزار متر باغ ویلا به هر خانوار ایرانی بود. احمدی نژاد در 18 تیرماه 1390 اعلام کرد به هرخانوار ايراني يك قطعه زمين 1000 متري به-صورت رايگان تعلق می گیرد تا خانواده ها در آن باغ ميوه و بناي مسكوني براي خودشان احداث كنند. وی گفته بود: إن شاءالله اين طرح تا پايان سال آماده و در 10 الي 15 منطقه به طور آزمايشي اجرا مي شود. اما از زمان اعلام این طرح تاكنون دیگر سخني از اجراي آن به ميان نيامده است. 

  احمدی نژاد همچنین در آبان ماه 1385 از توزيع سهامي با نام سهام عدالت در ميان مردم خبر داد و اظهار کرد «در سالهاي گذشته همه ملّت عادلانه از ثروت كشور بهره مند نبودند و به دلايل گوناگون بين طبقات مختلف جامعه فاصله ايجاد شده بود». وی به همين دليل وعده داد با ايجاد سهام عدالت، بازنشستگان و افراد تحت تكفّلشان، هركدام يك برگه يك ميليون توماني سهام عدالت دريافت خواهندكرد اما این طرح نیز پس از مدتی به محاق رفت. 

  از اختصاص یک میلیون تومان به نوزادان در قالب طرح صندوق آتیه فرزندان نیز می توان به عنوان یکی دیگر از وعده های احمدی نژاد نام برد، طرحی که به علت کمبود اعتبارات نیمه تمام ماند. 3 برابر شدن یارانه ها، ارزانی پس از هدفمندی، افشای اسامی مفسدان اقتصادی، حل کامل مشکل مسکن و صدها طرح دیگر نیز از جمله وعده های عملی نشده دولت به حساب می آیند. 

  به گزارش فردا،اما حال که تنها چند ماه تا پایان عمر دولت دهم باقی مانده باید منتظر ماند و دید که چگونه وعده های مکرر احمدی نژاد و کابینه اش محقق می شود؟ آیا در طول این چند ماه باقی مانده به گفته احمدی نژاد بیکاری ریشه کن شده و مشکل اشتغال جوانان برطرف می شود؟ آیا کسی در دولت پیدا می شود که پاسخگوی وعده های بر زمین مانده باشد یا این گمان تقویت می شود که وعده ها و شعارهای احمدی نژاد رنگ و بوی انتخاباتی داشته و این وعده ها و مصوبات تنها به عنوان میراثی برای دولت های آینده باقی خواهد ماند. این دغدغه در شرایطی مطرح می شود که خبرها حاکی از تدارک وسیع تبلیغاتی دولت برای مانوری آنچنانی در ماههای پیش روست. مانورهایی که دولت در آستانه هر انتخابات در اجرای آن ید طولایی دارد.

   

  منبع : آفتاب نیوز

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۹)  • حسن

   تا کور شود هر آنکه نتواند دید.من که هزارمتر ویلای اهدایی احمدی نژاد را ساخته ام ،سود سهام عدالت راهم میگیرم،هرسال هم حقوقم برابر تو رم افزایش مییابد،یارانه امام زمان هم میگیرم،کارت منزلت ،سفر کارت،وام 500000تومانی بازنشستگی!!!!و…و…و…زیر ناز ونعمت غرق شده ام.یک بار میخواستم با کارت منزلت سوار اتوبو س واحد شوم .آقای راننده با عزت ومنزلت از اتوبوس بیرونم انداخت.دهها بار از بلیط نیمه بهای هواپیما و…و…استفاده کرده ام.دیگه چه مرگمه که غر بزنم.الآن هم تو ویلام بر پشتی مخمل تکیه زده وحال می کنم. ویلا نگو بهشت بگو.ای کاش آقای احمدی نژاد یک دوره دیگر هم رییس جمهور می شد وچند تا حوری هم به بهش ما عطا می کرد.

  • یه دختر

   اینا همش فیلمه
   نشستن پشت شیشه های دودی ماشیناشون که بدبختی مردم رو نبینن و خنده هاشون همون جور احمقانه و به ظاهر خودشون بیاد باشه

  • در عجبم !!!!!

   آخه عزیز من .. چرا اینقدر خام هستیم ؟؟؟دوست گرامی اجرای هر کدام از این وعده ها بودجه میخواهد .. راه و روش دارد …. سر سازگار با ملت و مجلسو رهبرو مخالف میخواهد …. با کدام منطق میشود به جنگ همه رفت و پیروز بیرون آمد … آقای احمدی نژاد متاسفانه حساب نمی دانند و هر کس که حساب نداند بودجه و سیاست داخلی و خارجی و غیره را نمیداند … حرکت خوب ایشان را نشان دهید … در اقتصاد ؟ در سیاست خارجی ؟ در سیاست داخلی ؟ در ایجاد شغل ؟ آقا یه سری به بازار کار و اقتصاد بزن میفهمید چه خبر است .. اما دوست عزیزم سعید جان کاملا درست میگویی بگذار ایشون بروند میخوام ببینم کی میتونه این مملکتو جمع و جورش کنه ….

  • رضا

   نمی دانم دم خروس را باور کنم یا قسم حضرت عباس شما رو.آخه با این همه دروغ گویی این شعیب ابن صالح چطور باز هم به خودتان اجازه توجیه می دهید

  • سعیدی

   اتفاقا یکی از بهترین های عالم احمدی نزاد است بزار بره اونوقت میفهمی
   قدر اب بیابان داند

   • یه دختر

    امیدوارم دیگه بعد از این امام زمان خودش بیاد این بی نظمی ها رو جمع کنه
    آدم یاد شعب ابی طالب میفته

  • مهتاب

   نقش رئیس جمهور درکشوربه نظر میرسه نمایشی باشه چون هرچی طرح خوب دادن متاسفانه مجلس یا تائید نکرد یا سنگ اندازی کرد بنابراین هیچکدم ازلایحه ها یا مصوبات دولت را مجلس تائید نمکرد . چون به ضررمنافعش بود اگرمیگذاشتن آقای احمدی نژاد خوب کارمیکردن. دست بالای دست بسیاراست .وگرنه ایران اینجوری نمیشد که یکی سقف بالاسرنداره ویکی دیگه ویلاهای گرون قیمت داره که شاید سال به سال به اون سر نمیزنه . به قول شاعر : درپیش بی دردان چرا فریا بی حاص کنم. هیچکدوم ازآقایون دولتی وحکومتی شب روگرسنه وبا اسباب وسایل کنارخیابون نگذروندن که بدونن چه دردیه.

  • انصاف

   سلام
   بعضی از وعده های احمدی نژاد عملی شده اما چون دیگر نهادها با او همراه نشدند نیمه کاره باقی مانده مثل داستان یک میلیون تومان برای نوزادان که انصافا کارشد ولی مجلس از تصویب آن خود داری کرد. بعضی از وعده های داده شده نسبت آن به احمدی نژاد درستنیست مثلا همان برخورداری هر خانوار از 1000 متر زمین برای باغ ویلا ، احمدی نژاد کی چنین قولی داده ؟ کمی انصاف هم چیز خوبی است ، درسته ؟

   • گلی

    ظاهرا حضرتعالی اخبار را پیگیری نکرده اید که از این مصوبه و قول رئیس جمهور اطلاعی ندارید.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.