• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل , گوناگون » نشست مخالفان سعودی در خارج ضروری است/تشدید فضای پلیسی پس از انتخاب بندر بن سلطان
  کد خبر : 674550

  نشست مخالفان سعودی در خارج ضروری است/تشدید فضای پلیسی پس از انتخاب بندر بن سلطان

  نشست مخالفان سعودی در خارج ضروری است/تشدید فضای پلیسی پس از انتخاب بندر بن سلطانReviewed by Farnaz on Jul 27Rating: “زید العیسی” کارشناس عربستانی مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس با اشاره به تصمیم معارضان سعودی مبنی بر برگزاری اولین نشست خود در لندن یا بیروت گفت: برخی محافل معارض سعودی از فراهم…

  نشست مخالفان سعودی در خارج ضروری است/تشدید فضای پلیسی پس از انتخاب بندر بن سلطانReviewed by Farnaz on Jul 27Rating:

  “زید العیسی” کارشناس عربستانی مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس با اشاره به تصمیم معارضان سعودی مبنی بر برگزاری اولین نشست خود در لندن یا بیروت گفت: برخی محافل معارض سعودی از فراهم سازی شرایط برگزاری گردهمایی خود در بیرون عربستان سخن گفتند که این موضوع در پی بالا گرفتن شدت اعتراضات مردمی علیه آل سعود و قلع و قمع دولتی عیله تظاهرات کنندگان مطرح می‌شود.

  وی با اشاره به تشدید دامنه اعتراضات مردم عربستان سعودی و ادامه روند شکنجه و سرکوب تاکید کرد که تظاهرات اعتراض آمیز مردم عربستان مسالمت آمیز بوده و جز مطالبه حقوق بدیهی خود هیچ تهدیدی برای دیگران ایجاد نمی‌کنند.

  العیسی پایان دادن به شکنجه و ظلم و ستم علیه مردم را یکی از خواسته‌های ملت عربستان برشمرد و اعلام آمادگی معارضان برای برگزاری اولین گردهمایی خود در لندن یا بیروت را گامی به منظور اتحاد و اتخاذ استراتژی هماهنگ جهت دستیابی به خواسته‌های مردم دانست.

  این کارشناس سعودی مسائل سیاسی با بیان اینکه معارضان معتقدند که وقت آن رسیده که مردم عربستان سعودی به حقوق از دست رفته شان دست پیدا کنند، گفت: هم اکنون تظاهرات در مناطق مختلف عربستان گسترش یافته و بر خلاف میل حکومت، چالش رنگ و صبغه مذهبی را پشت سر گذاشت.

  وی معارضان سعودی را به برگزاری نشست‌های مشترک و اتخاذ خط مشی‌های یکپارچه به منظور رویارویی با رژیم آل سعود فرا خواند و افزود: معارضان سعودی نیز همانند مخالفان عراقی رژیم صدام به دعوت مردم و هنگامی که شرایط همگرایی مهیا باشد، ‌دور هم روجمع می‌شوند. شرایط جاری به گونه‌ای است که گردهمایی معارضان سعودی را واجب می‌کند تا مواضع و استراتژی یکپارچه‌‌ای را نسبت به تحولات میدانی اتخاذ کنند.

  العیسی با اشاره به تداوم سیاست سرکوبگرانه ریاض علیه معترضان پس از تعیین بندر بن سلطان به ریاست دستگاه اطلاعاتی این کشور گفت: رویکرد امنیتی و پلیسی پس از ولی‌عهدی نایف بن عبدالعزیز در عربستان شدت یافته و هم اکنون پس از درگذشتش ادامه یافت زیرا اراده نظام بر چنین مرامی بنا یافته است.

  وی با اشاره به دستگیری شیخ نمر النمر از سوی نیروهای امنیتی عربستان سعودی گفت: ریاض با زبان سلاح و خشونت به جنک سخن حق و عدالتخواهانه شتافت.

  العیسی در پایان رژیم عربستان سعودی را نسخه دوم رژیم صدام از نظر دل بستن به رویکرد دیکتاتورانه خواند و نسبت به افزایش دخالت‌های سعودی در امور داخلی کشورهای منطقه در پی انتخاب بندر بن سلطان به ریاست دستگاه اطلاعاتی این کشور هشدار داد.

  منبع:{فارس}

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.