• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » سرقت ماموران قلابي به بهانه وجود ماهواره!
  کد خبر : 6743

  سرقت ماموران قلابي به بهانه وجود ماهواره!

  سرقت ماموران قلابي به بهانه وجود ماهواره!Reviewed by Aryan on May 28Rating: سارقان زوگيري كه تحت عنوان مامور پليس و به بهانه وجود ماهواره در خانه به منزلي وارد شده و با تهديد صاحبخانه اموال آنان رابه سرقت برده بودند، دستگير شدند. به گزارش ايسنا، با حضور زن جواني در شعبه ششم بازپرسي دادسراي جنايي…

  سرقت ماموران قلابي به بهانه وجود ماهواره!Reviewed by Aryan on May 28Rating:

  سارقان زوگيري كه تحت عنوان مامور پليس و به بهانه وجود ماهواره در خانه به منزلي وارد شده و با تهديد صاحبخانه اموال آنان رابه سرقت برده بودند، دستگير شدند.

  به گزارش ايسنا، با حضور زن جواني در شعبه ششم بازپرسي دادسراي جنايي تهران، پرونده‌اي تحت عنوان «اخاذي تحت عنوان مامور» پيش روي بازپرس اين شعبه گشوده شد.

  اين زن جوان در شکوائيه‌اي گفت كه دو نفر با لباس نيروي انتظامي و جليقه و نقاب وارد آپارتمان ما شده و به بهانه داشتن ماهواره و نگهداري مشروبات‌الکلي اقدام به بازرسي منزل کردند.

  وي ادامه داد: دو مرد نقابدار با ادعا اين كه به آنان گزارش شده در منزل موادمخدر نگهداري مي‌شود و از من خواستند تا در گاو صندوق را برايشان باز کنم اما بعد از بازکردن در گاوصندوق، دست و پاهايم را با طناب بسته و مرا مورد ضرب و شتم قرار دادند.

  شاكيه ادامه داد: هنگامي كه سارقان متوجه شدند به واسطه فريادهاي من همسايگان قصد ورود به آپارتمان را دارند، پس از سرقت حدود 15 ميليون تومان طلا و جواهرات و 4 ميليون تومان وجه نقد از گاو صندوق، سه دستگاه گوشي تلفن همراه و دوربين از آپارتمان فرار کردند.

  به گفته شاكيه، يكي از سارقان بنام ابوالفضل، در حين فرار در کوچه توسط مردم دستگير شد اما دوست وي فرار کرد.

  به دستور بازپرس شعبه ششم دادسراي جنايي، پرونده به همراه متهم دستگير شده براي ادامه رسيدگي در اختيار کارآگاهان مبارزه با زورگيري پايگاه دوم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

  ابوالفضل، با توجه به اين که در لباس يگان امداد ناجا در حين فرار توسط مردم دستگير شده بود، چاره‌اي جز اعتراف نداشت و در تحقيقات پليسي به افسر پرونده گفت: برادر کوچکترم در همان آپارتمان زندگي مي‌کرد. زنِ برادرم هر وقت که به منزل پدرم مي‌آمد از وضعيت مالي خيلي خوب همسايه بالايي و گاوصندوق، طلا و جواهرات و دوستي‌اش با زن اين خانواده صحبت مي‌کرد بنابراين براي اين کار نقشه کشيدم و در يک فرصت مناسب از كليد منزل برادرم يدک ساختم.

  متهم درادامه با بيان اينكه موضوع را با همدستم در ميان گذاشتم، گفت: براي اجرايي شدن نقشه، لباس پليس (يگان ويژه)، جليقه، ماسک و دو قبضه اسلحه کلت قلّابي و دو تيغه قمه خريدم.

  وي در مورد روز حادثه گفت كه از مدت‌ها پيش اين منزل را تحت نظر داشتيم و در روز حادثه محمد روي لباس پليس چادر زنانه و من روي لباس پليس يک کاور ورزشي پوشيدم تا فردي به ما شک نکند.

  وي ادامه داد كه به علت بازبودن در واحد، زن جوان همان ابتدا متوجه ورود ما نشد و با اين ادعا كه پليس هستيم و بايد خانه را به خاطر وجود ماهواره و مشروبات الکلي و موادمخدر بازرسي کنيم از زن جوان خواستيم تا در گاو صندوق را برايمان باز کند،

  متهم در ادامه اعتراف كرد: در همين حين زن برادرم به پشت در منزل آمد و درباره فريادهاي زن جوان پرسيد كه ما با تهديد از زن شاکي خواستيم از اين طرف در بگويد نه. اما سماجت زن برادرم سبب شد ديگران نيز متوجه وضعيت غيرعادي شوند و من در حين فرار نقش بر زمين شدم و توسط افرادي که ما را تعقيب مي‌کردند، دستگير شدم.

  با توجه به اعتراف صريح ابوالفضل همدست وي نيز در آخرين روز ارديبهشت ماه دستگير شد با دستگيري سارقان زورگير، تيمي از کارآگاهان ضمن اخذ نيابت قضايي و اعزام به کرج در بازرسي از منزل متهم اصلي پرونده(ابوالفضل)، تعدادي مدارک هويتي متعلّق به افراد غير کشف و ضبط شد.

  ابوالفضل علّت روي آوردن به سرقت‌ها را بدهکاري و چک‌هاي برگشتي عنوان کرد.

  سرهنگ کارآگاه مهرداد يگانه رييس پايگاه دوم پليس آگاهي تهران بزرگ با اعلام اين خبر گفت: تحقيقات تکميلي درباره ساير اتهامات اين دو متهم ادامه دارد و با توجه به شرايط سرقت متهمان دستگير شده به نظر مي‌رسد اين افراد سرقت‌هاي فراوان ديگري را در کارنامه خود داشته باشند .

  وي از شهرونداني که به اين شيوه، خصوصاّ در محدوده شمال غرب و غرب تهران از آنان سرقتي به عمل آمده خواست تا براي بررسي يا تشکيل پرونده و شناسائي متهمان به پايگاه دوم واقع در خيابان آزادي – خيابان زنجان شمالي يا شعبه ششم بازپرسي دادسراي جنايي تهران مراجعه يا با شماره تلفن 69357774 تماس بگيرند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.