• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , گوناگون » پس از انقلاب حکمت به طب برگشت
  کد خبر : 673889

  پس از انقلاب حکمت به طب برگشت

  پس از انقلاب حکمت به طب برگشتReviewed by Farnaz on Jul 27Rating: به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس علی‌اکبر ولایتی در مراسم بیست و هفتمین محفل انس اعضای تیم‌های اضطراری و امداد و درمان دوران دفاع مقدس که به همت بسیج جامعه پزشکی برگزار شد، اظهار داشت: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند اگر…

  پس از انقلاب حکمت به طب برگشتReviewed by Farnaz on Jul 27Rating:

  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس علی‌اکبر ولایتی در مراسم بیست و هفتمین محفل انس اعضای تیم‌های اضطراری و امداد و درمان دوران دفاع مقدس که به همت بسیج جامعه پزشکی برگزار شد، اظهار داشت: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند اگر ما ریزشی داشته‌ایم متعاقباً رویش نیز داریم.

  وی افزود: جامعه پزشکی کنونی را به هیچ وجه نمی توان با قبل از انقلاب قیاس کرد زیرا بچه مسلمان‌های ما قبل از انقلاب در دانشگاه‌های علوم پزشکی حتی جرئت نماز خواندن نداشتند.

  ولایتی با انتقاد از برخی افراد که تمام دستاوردهای ایران را بعد از ایجاد دارالفنون می‌دانند، گفت: با ایجاد دارالفنون یک بی‌اعتقادی به دین و بی‌اعتمادی به خود ایجاد شد و هر آنچه که دستاوردهای قبل از دارالفنون بود را ندید گرفتند.

  مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با بیان اینکه همراهی صنف پزشکی با نظام دیگر احتیاج به بیان ندارد، افزود: اکنون ما شاهد بازگشت اعتقاد دینی به عرصه پزشکی هستیم و به نوعی پس از انقلاب حکمت به طب برگشت.

  ولایتی در ادامه با اشاره به حوادث مختلف در منطقه به خصوص در زمینه بیداری اسلامی تصریح کرد: این بیداری اسلامی نهاد آن 3 دهه قبل با پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفت و امروز این نهال در اقصی نقاط منطقه به “گل” نشسته است.

  وی با اشاره به اینکه از سال 1970 برای حکومت حسنی مبارک غربی‌ها سرمایه‌گذاری عظیمی کرده بودند، اظهار داشت: امروز غربی‌ها شاهد از بین رفتن سرمایه‌گذاری 40 ساله خود هستند و آنچه که در سوریه رخ می‌دهد نتیجه واکنش آنها به این از بین رفتن سرمایه‌های خودشان در مصر است.

  مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل ادامه داد: کشور سوریه از ابتدا در کنار حزب‌الله بوده است و امروز می‌بینیم که در انفجارات روزهای گذشته نیز برنامه‌های خصمانه‌ای از سوی غرب در حال شکل گرفتن بود.

  ولایتی بیان داشت: غربی‌ها قصد داشتند در روز چهارشنبه در شورای امنیت قعطنامه‌ای را برای عدم مشروعیت حکومت فعلی سوریه و به رسمیت شناختن معارضان سوری تصویب کنند و در این زمینه در یک جلسه خصوصی درخواست کرده بودند تا این جلسه در روز پنج‌شنبه برگزار شود زیرا قصد داشتند نتایج انفجارات روزهای چهارشنبه را دریافت کنند تا در این زمینه روسیه و چین را نیز با خود همراه کنند.

  وی ادامه داد: اینکه می‌گویند انفجارها سوریه بر اساس حملات انتحاری بوده است مسئله دیگری است زیرا بر اساس اطلاعات موجود این انفجارها به دلیل کارگزاری بمب در سقف برخی از این مکان‌ها صورت پذیرفت و آنان سعی بر این داشتند تا با این آشفتگی در کشور سوریه روسیه و چین را نیز با خود همراه کنند که این مسئله محقق نشد.

  ولایتی گفت: در این زمینه بان‌کی‌مون به عنوان ابزار غرب به چین فرستاده می‌شود تا مسئولان چینی را از وتو کردن مصوبه‌ علیه سوریه در شورای امنیت منع کنند و نخست‌وزیر یکی از کشورها نیز بر همین اساس به روسیه می‌رود تا آنها نیز از وتو کردن این مصوبه علیه سوریه منع کنند.

  وی اظهار داشت: در ادامه این انفجارها در سوریه وزرای امور خارجه عربی نشست فوق‌العاده‌ای را برگزار می‌کنند و این در حالی است که این نشست را در عراق که میزبان اجلاس اعراب است برگزار نمی‌کنند زیرا عراق مخالف سرنگونی نظام کنونی سوریه است و با این حرکت هشداری نیز به مسئولان عراق می‌دهند.

  مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل افزود: یکی از سیاستمداران بنام روسیه عنوان کرده است که مقابله با سوریه بیشتر به دلیل مقابله با ایران است و هدف آنان در خرابکاری‌هایی که در سوریه انجام می‌شود برای مقابله با ایران است.

  ولایتی با اشاره به اینکه مسئولان امریکایی وتو کردن مصوبه عدم مشروعیت حکومت بشار اسد در شورای امنیت توسط چین و روسیه را با عصبانیت نوعی شرمندگی وتو کنندگان عنوان کردند، بیان داشت: آمریکا همه متحدان عرب خود را به دنبال خود کشیده است تا زنجیره حامیان ایران از جمله سوریه که خط دفاعی ایران در بیرون مرزها و همچنین خط مقاومت علیه اسرائیل است را بشکند.

  وی گفت: سوریه حلقه طلایی مقاومت است و باید آگاه باشیم که اگر سوریه را شکست دهند بعد به سراغ عراق می‌آیند و ما در چند روز گذشته نیز شاهد انتقام آنان از طرفداری مالکی از بشار بودیم به طوری که انفجارهای متعددی را در عراق همزمان با انفجارات در سوریه انجام دادند.

  ولایتی با اشاره به مشکلات کنونی کشور مصر از جمله انحلال مجلس توسط شورای نظامی و مجبور کردن رئیس جمهور این کشور برای سوگند خوردن در دادگاه نظامی خاطرنشان کرد: برادران اهل تسنن همیشه به ما می‌گویند که رمز موفقیت ایران داشتن ولایت است زیرا عنوان می‌کنند شما ایرانیان امتیاز بالایی از بابت داشتن یک رهبر مقتدر دارید که همه مردم نظرات او را تبعیت می‌کنند.

  منبع:{فارس}

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.