• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , گوناگون » دستگاه‌های فرهنگی مرتبط با حجاب و عفاف وحدت رویه ندارند
  کد خبر : 673801

  دستگاه‌های فرهنگی مرتبط با حجاب و عفاف وحدت رویه ندارند

  دستگاه‌های فرهنگی مرتبط با حجاب و عفاف وحدت رویه ندارندReviewed by Farnaz on Jul 27Rating: بتول محتشمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس افزود: عفاف و حجاب به عنوان یک فریضه واجب الهی و به عنوان پرچم سیاست‌های کشور مطرح است که جایگاهش در بین احکام اسلامی از گسترده‌ترین و محکم‌ترین حکم‌ها به شمار می‌آید…

  دستگاه‌های فرهنگی مرتبط با حجاب و عفاف وحدت رویه ندارندReviewed by Farnaz on Jul 27Rating:

  بتول محتشمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس افزود: عفاف و حجاب به عنوان یک فریضه واجب الهی و به عنوان پرچم سیاست‌های کشور مطرح است که جایگاهش در بین احکام اسلامی از گسترده‌ترین و محکم‌ترین حکم‌ها به شمار می‌آید از این رو عمل و تقید به این حکم دینی و اجتماعی ضرورت داشته و مستلزم باور قلبی است.

  وی تأکید کرد: بعد از انقلاب با وجود اینکه خانم‌ها پذیرفتند حجابشان را حفظ کنند اما این باور امروز دستخوش تهاجم شده و ما نمی‌توانیم بدون تحقیق عالمانه و محققانه نسبت به علل و عوامل آن وضعیت موجود را بشناسیم.

  محتشمی ادامه داد: موضوع حجاب و عفاف یکسویه و یک قطبی نیست و عوامل اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در آن مؤثر است و اگر در برنامه‌ریزی‌هایمان به این مؤلفه‌ها توجه نکنیم نمی‌توانیم تأثیر مثبتی را در زمینه حجاب و عفاف به وجود بیاوریم.

  دبیر سابق شورای فرهنگی اجتماعی زنان با اشاره به اینکه مسئولان امور فرهنگی کشور بیشترین سهم را در موضوع مبارزه با بد‌حجابی دارند خاطر نشان کرد: پدیده بدحجابی در جامعه علت‌های مختلفی دارد که بخشی از آن مربوط به خانواده است و بخش دیگر به اجتماع برمی‌گردد و در بعد اجتماعی بیشتر مسئولان فرهنگی متولی این امر هستند.

  محتشمی با ذکر این نکته که میان متولیان امور فرهنگی وحدت رویه و هماهنگی در ارائه الگوهای مناسب و متناسب با سن و نیاز مخاطبان وجود ندارد تأکید کرد: متأسفانه وحدت رویه در میان دستگاه‌های فرهنگی کشور وجود ندارد و این باعث می‌شود محصولات فرهنگی متفاوت تولید شود که در تضاد با هم هستند.به طور نمونه مدارس یک موضوع را مطرح کرده و رسانه‌ها به مسئله دیگری می‌پردازند.

  وی افزود: برنامه‌هایی که تاکنون ارائه شده جامعیت لازم را ندارد و شیوه‌ها جدید و کاربردی نبوده‌اند از این رو الگوهای ارائه شده از حجاب تنوع نداشته و به صورت مقطعی و غیر هدفمند به آنها پرداخته شده است.

  دبیر سابق شورای فرهنگی اجتماعی زنان با اشاره به اینکه حجاب و عفاف یک مقوله فرهنگی است و رویکرد مسئولان نیز باید فرهنگی باشد، گفت: اول باید بپذیریم که حجاب و عفاف یک مقوله فرهنگی است در ‌آن صورت می‌توان از ابزارهای فرهنگی مانند آموزش و پرورش، سینما ، مطبوعات، رسانه و … به نحو مطلوب استفاده کرد.

  وی تصریح کرد: اگر در سیاستگذاری و اجرای برنامه‌های فرهنگی توجه لازم به زنان از نظر تأمین امکانات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و سیاسی انجام نشود زنان به جای قرار گرفتن در مسیر صحیح علم و توجه به زیبایی‌های درونی‌شان در مسیر ناسالم و نامشروع قرار می‌گیرند که به شکل تبرج و پوشش‌های نادرست بروز پیدا می‌کند.

  منبع:{فارس}

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.