• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , گوناگون » 2 هزار خانه بهداشت در هفته دولت افتتاح می‌شود
  کد خبر : 673316

  2 هزار خانه بهداشت در هفته دولت افتتاح می‌شود

  2 هزار خانه بهداشت در هفته دولت افتتاح می‌شودReviewed by Farnaz on Jul 27Rating: علیرضا مصداقی‌نیا در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در ساری با اعلام اینکه وضعیت خانه‌های بهداشت در کشور بسیار مناسب است، بیان داشت: در هفته دولت جشن تکمیل خانه‌های بهداشت در سراسر کشور گرفته می‌شود. معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و…

  2 هزار خانه بهداشت در هفته دولت افتتاح می‌شودReviewed by Farnaz on Jul 27Rating:

  علیرضا مصداقی‌نیا در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در ساری با اعلام اینکه وضعیت خانه‌های بهداشت در کشور بسیار مناسب است، بیان داشت: در هفته دولت جشن تکمیل خانه‌های بهداشت در سراسر کشور گرفته می‌شود.

  معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افتتاح 2 هزار خانه بهداشت در هفته دولت در سراسر کشور خبر داد.

  وی در ادامه درباره تکمیل خانه‌های بهداشت گفت: طی دو تا سه سال، کسری خانه‌های بهداشت در کشور ساخته شد.

   

  * وجود 20 هزار خانه بهداشت در کشور

  این مسئول تعداد کل خانه‌های بهداشت در کشور را حدود 20 هزار خانه اعلام کرد.

  مصداقی‌نیا درباره تجهیز خانه‌های بهداشت در کشور عنوان کرد: هر خانه‌ بهداشتی که در کشور ساخته می‌شود توسط همان دانشگاه تجهیز می‌شود.

  وی ادامه داد: در کل، سیاست وزارتخانه این بود که خانه‌های بهداشت تکمیل شود و به مرور مراکز بهداشتی تکمیل شود.

  این مسئول درباره ساخت مراکز بهداشت درمانی در کشور بیان داشت: در هر دانشگاهی که نیاز به ساخت و بازسازی برای مراکز بهداشتی باشد تکمیل و احداث می‌شود و خیلی از دانشگاه‌ها مراکز بهداشتی‌شان را نوسازی کردند.

   

  * منابع مالی طرح پزشک خانواده اعلام نمی‌شود

  معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به افتتاح مرکز بهداشتی درمانی شماره پنج در ساری گفت: بسیار افتخارآمیز است که مرکز بهداشتی درمانی با این همه امکانات در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

  این مسئول در مورد امکان استیجاری مراکز بهداشتی درمانی تاکید کرد: دولت و وزارت بهداشت در حال سرمایه‌گذاری در بخش بهداشت و درمان هستند و در حال حاضر اولویت اصلی وزارت بهداشت و درمان، اجرای طرح پزشک خانواده شهری است.

  مصداقی‌نیا درباره عدم شفاف‌سازی برای منابع مالی طرح پزشک خانواده که دغدغه جدی نمایندگان مجلس نیز بود گفت: وزارت بهداشت مجری طرح پزشک خانواده شهری است و دولت نیز متعهد است که این برنامه را به خوبی پیش ببرد.

  وی درباره میزان منابع مالی برای طرح پزشک خانواده تصریح کرد: ما نمی‌توانیم منابع مالی را اعلام کنیم. مشکل مالی برای اجرای طرح پزشک خانواده شهری وجود ندارد.

  این مسئول درباره نگرانی بیمه‌ها برای اجرای طرح پزشک خانواده یادآور شد: با حمایت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طرح پزشک خانواده شهری مشکلی نخواهیم.

   

  * اجرا شدن برنامه پزشک خانواده در برنامه پنجم تعجیل نیست

  معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: شخص رئیس جمهور از این طرح حمایت می‌کند. مجلس مصوبه قانونی کرده و این برنامه باید در کشور اجرایی شود.

  وی درباره شتابزدگی دولت در اجرای طرح پزشک خانواده متذکر شد: اجرای طرح پزشک خانواده باید از سال‌ها پیش انجام می‌شد و از منتقدان به خاطر این سئوال متعجب می‌شوم.

  این مسئول در پایان اذعان داشت: طرح پزشک خانواده باید در برنامه چهارم اجرا می‌شد و اجرا شدن برنامه پزشک خانواده در برنامه پنجم تعجیل نیست و خیلی نسبت به برنامه عقب هستیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.