• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » نامه‌ای که ناپلئون با “بسم الله” آغاز کرد
  کد خبر : 671870

  نامه‌ای که ناپلئون با “بسم الله” آغاز کرد

  نامه‌ای که ناپلئون با “بسم الله” آغاز کرد Reviewed by Farnaz on Jul 27Rating: سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی نامه‌ای از ناپلئون خطاب به مردم مصر را منتشر کرد.  در این سایت آمده است:  در سال ۱۷۸۹ ناوگان جنگی فرانسه به فرماندهی ناپلئون از بندر تولون عازم مصر شد. این ناوگان با رهبری شخص ناپلئون…

  نامه‌ای که ناپلئون با "بسم الله" آغاز کرد Reviewed by Farnaz on Jul 27Rating:

  سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی نامه‌ای از ناپلئون خطاب به مردم مصر را منتشر کرد. 

  در این سایت آمده است: 

  در سال ۱۷۸۹ ناوگان جنگی فرانسه به فرماندهی ناپلئون از بندر تولون عازم مصر شد. این ناوگان با رهبری شخص ناپلئون با ۵ هزار سرباز شبانه خود را به بندر اسکندریه رساند و شهر را تصرف کرد. ناپلئون قصد داشت که قاهره را فتح کند؛ برای همین پیش از حمله به قاهره اعلامیه‌ای را در مصر منتشر کرد، تا مردم را از مقاومت علیه خود بازدارد.

  متن اعلامیه ناپلئون چنین است: 

  «بسم الله الرحمن الرحیم، لاالله الا الله، محمد رسول الله. به نام ملت فرانسه که شالوده خود را بر آزادی و مساوات نهاده است. از روزگار دیرین بیکهای مملوک که بر کشور شما حکومت داشته‌اند، ملت فرانسه را تحقیر کرده و بازرگانان آن را مورد شکنجه قرار داده‌اند. اینک اراده الله رب العالمین بر این قرار گرفته است که به سلطنت آنان پایان داده شود. من بیش از ممالیک مصر به خدا و رسول او احترام می‌گذارم. به آنان بگویید که در پیشگاه پروردگار میان مردم تفاوتی نیست، مگر به سبب عقل و کمالات انسانی و فضایل عالی اخلاقی… شیوخ، قضات و امام‌ها به مردم اطمینان دهند که ما مسلمانی راستین هستیم. آیا ما نبودیم که به رم رفتیم و پاپ را که مردم را به مبارزه با مسلمانان فراخوانده بود سر جایش نشاندیم؟…» و این گونه بود که تا چند ماه بعد لشکر فرانسه تا قاهره پیش رفت… .

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • آقا مايكل

   خوزه بايد پيش آقا ناپلئون درس پاس كنه

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.