• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی , گونگون » مانده تسهیلات بانکی در پایان اردیبهشت 3844 هزار میلیارد ریال/ تهران در صدر جدول
  کد خبر : 667270

  مانده تسهیلات بانکی در پایان اردیبهشت 3844 هزار میلیارد ریال/ تهران در صدر جدول

  مانده تسهیلات بانکی در پایان اردیبهشت 3844 هزار میلیارد ریال/ تهران در صدر جدولReviewed by Farnaz on Jul 25Rating:   به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس “توانا” مجموع کل مانده سپرده‌های ریالی و ارزی بانک‌ها و مؤسسه توسعه در پایان اردیبهشت ماه سال جاری به رقم 4088 هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به…

  مانده تسهیلات بانکی در پایان اردیبهشت 3844 هزار میلیارد ریال/ تهران در صدر جدولReviewed by Farnaz on Jul 25Rating:

   

  به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس “توانا” مجموع کل مانده سپرده‌های ریالی و ارزی بانک‌ها و مؤسسه توسعه در پایان اردیبهشت ماه سال جاری به رقم 4088 هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به ماه قبل 2.9 درصد رشد را نشان می‌دهد.

  این رقم در فروردین ماه سال جاری 3972 میلیارد ریال بوده است.

  بر اساس این گزارش، مجموع کل مانده تسهیلات بانک‌ها و مؤسسه توسعه در اردیبهشت ماه نیز 3844 هزار میلیارد ریال بوده که با توجه به رقم ماه قبل آن یعنی 3817 هزار میلیارد ریال، رشدی 0.7 درصدی را حکایت می کند.

  سپرده‌ها با کسر سپرده قانونی بانک‌ها و مؤسسه توسعه در اردیبهشت ماه 3627 میلیارد ریال بوده که این رقم در فروردین 3530 میلیارد ریال بوده است.

  بیشترین حجم مانده سپرده‌ها و تسهیلات این مؤسسات مالی در بین 31 استان کشور متعلق به تهران است که در اردیبهشت به ترتیب 2405 هزار میلیارد و 2153 هزار میلیارد ریال گزارش می‌شود.

  در همین ماه کمترین میزان کل مانده تسهیلات و سپرده‌های ریالی و ارزی بانک‌ها و مؤسسه توسعه نیز متعلق به استان کهگیلویه و بویر احمد با 15.5 هزار میلیارد و 9.08 هزار میلیارد ریال می‌باشد.

  یکی از علل بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده‌ها در استان تهران استقرار دفاتر بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات تولیدی سایر استان‌ها در تهران بوده و عمده فعالیت‌های بانکی آنها از طریق شعب بانک‌های این استان انجام می‌شود.

  منبع:{فارس}

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.