• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی , گونگون » قاطعیت رهبری عامل عبور از تعلیق هسته‌ای اصلاحات/یادآوری نامه ۱۳۰ مشارکتی مجلس ششم به رهبری
  کد خبر : 666286

  قاطعیت رهبری عامل عبور از تعلیق هسته‌ای اصلاحات/یادآوری نامه ۱۳۰ مشارکتی مجلس ششم به رهبری

  قاطعیت رهبری عامل عبور از تعلیق هسته‌ای اصلاحات/یادآوری نامه ۱۳۰ مشارکتی مجلس ششم به رهبریReviewed by Farnaz on Jul 25Rating: رضا طلایی‌نیک کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، به انتقاد مقام معظم رهبری از عقب‌نشینی‌های هسته‌ای در زمان اصلاحات اشاره کرد و اظهار داشت: مشارکتی‌های مجلس ششم و دولت اصلاحات، یک سیاست انفعالی را به کشور…

  قاطعیت رهبری عامل عبور از تعلیق هسته‌ای اصلاحات/یادآوری نامه ۱۳۰ مشارکتی مجلس ششم به رهبریReviewed by Farnaz on Jul 25Rating:

  رضا طلایی‌نیک کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، به انتقاد مقام معظم رهبری از عقب‌نشینی‌های هسته‌ای در زمان اصلاحات اشاره کرد و اظهار داشت: مشارکتی‌های مجلس ششم و دولت اصلاحات، یک سیاست انفعالی را به کشور تحمیل کردند.

  این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه فشار آشکار و پنهان اصلاح‌طلبان در مجلس و دولت رویکرد انفعالی در دیپلماسی هسته‌ای و سایر حوزه‌ها را ایجاد کرد، ادامه داد:  عملکرد انفعالی دیپلماسی هسته‌ای در دوره اصلاحات موجب تعلیق فناوری صلح آمیز هسته‌ای و تشدید فشارهای خارجی شد.

  وی با تأکید بر اینکه فضاسازی انحرافی در مجلس و رویکرد دولت اصلاحات عامل تعلیق اقدامات هسته‌ای بود، یادآور شد: نامه بیش از 130 نماینده مجلس ششم به مقام معظم رهبری و تقاضای انفعال در مواضع انرژی صلح آمیز هسته‌ای، رویکرد حاکم بر دولت و تیم دیپلماسی کشور منجر به تعلیق و بی پرواتر شدن غرب علیه ایران شد.

  طلایی‌نیک عامل شکستن فضای انفعالی در دیپلماسی هسته‌ای و سیاست خارجی را محوریت مقام معظم رهبری دانست و گفت: قاطعیت و ایستادگی مدبرانه رهبر انقلاب موجب عبور از وضعیت تعلیق هسته‌ای شد؛ بدون ورود مدبرانه و شجاعانه ایشان حرکت برای خروج از انفعال در دیپلماسی هسته‌ای میسر نمی‌شود.

  این نماینده سابق مجلس تعلیق و عملکرد انفعالی دیپلماسی هسته‌ای در دوره اصلاحات را عامل محرومیت کشور از فناوری غنی‌سازی و سوء‌استفاده مضاعف بیگانگان علیه منافع و امنیت ملی ‌دانست و افزود: طمع‌ورزی بیگانگان برای محرومیت ایران از فناوری هسته‌ای صلح‌آمیز و سایر اهداف جریان سلطه با ادامه رویکرد انفعالی در سیاست خارجی قابل پیش‌بینی ‌بود.

  وی  ادامه داد: محوریت مقام معظم رهبری و حمایت مردمی منجر به عبور شجاعانه از فضای انفعالی ما در دیپلماسی هسته‌ای شد.

  این نماینده سابق مجلس اظهار داشت: دستاوردهای انرژی صلح آمیز هسته‌ای با فناوری بومی محصول عزم مقام معظم رهبری در عبور از رویکرد انفعالی دوره اصلاحات و تلاش ملی و همراهی مردم در خط ولایت است.

  طلایی‌نیک ادامه داد: برخی تذکرات رسمی و غیر رسمی در دوره اصلاحات نشان دهنده نارضایتی نیروهای ولایی و انقلابی از دیپلماسی منفعلانه هسته‌ای بود.

  این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه تثبیت دوره تعلیق غنی‌سازی هزینه‌های بازگشت مجدد برای دستیابی فناوری هسته‌ای صلح‌آمیز را به شدت افزایش می‌داد، خاطرنشان کرد: عزم شجاعانه و مدبرانه و به هنگام رهبر معظم انقلاب برای عبور از دیپلماسی انفعالی دوره اصلاحات؛ نقش کلیدی در  توسعه فناوری صلح آمیز هسته‌ای و انفعال دشمنان خارجی را در پی داشت.

  منبع:{فارس}

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.