• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » نیاز به بسیج مردم در مقابله با جنگ اقتصادی
  کد خبر : 665794

  نیاز به بسیج مردم در مقابله با جنگ اقتصادی

  نیاز به بسیج مردم در مقابله با جنگ اقتصادیReviewed by Farnaz on Jul 25Rating:   سردار سرتیپ پاسدار یدالله جوانی در گفتگو با مهر، با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی گفت: لازمه شکل گیری اقتصاد مقاومتی در کشور آن است که باور داشته باشیم درشرایط جنگ اقتصادی به سر می بریم و اگر این موضوع…

  نیاز به بسیج مردم در مقابله با جنگ اقتصادیReviewed by Farnaz on Jul 25Rating:

   

  سردار سرتیپ پاسدار یدالله جوانی در گفتگو با مهر، با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی گفت: لازمه شکل گیری اقتصاد مقاومتی در کشور آن است که باور داشته باشیم درشرایط جنگ اقتصادی به سر می بریم و اگر این موضوع را باور کنیم به سرعت اقتصاد مقاومتی شکل خواهد گرفت.

  وی خاطر نشان کرد: در سال 1359 وقتی کشور ما مورد هجوم نظامی قرار گرفت شرایط خاصی برای دفاع پدید آمد و در آن دوران امام(ره) مردم را برای حضور در جنگ فراخواندند و حضور به موقع مردم باعث شد تا جنگ به دفاع مقدس تبدیل شود.

  جوانی ادامه داد: این نقش و جایگاه ارزنده مردم نشان داد که در دوران هشت سال دفاع مقدس ما فقط به نیروهای نظامی اکتفا نکردیم، بلکه با حضور مردم در صحنه و دفاع از کشور و تشکیل بسیج 20 میلیونی توانستیم شرایط جنگ را به نفع خود تغییر دهیم و پیروز صحنه شویم.

  مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه اما امروز باز در جنگ اقتصادی دشمن به سر می بریم، افزود: دشمنان انقلاب اسلامی می خواهند با تشدید فشارهای اقتصادی ملت را به ستوه در آورند و مسئولان را وادار کنند تا از اصول و اهداف انقلاب عقب نشینی کنند از این رو رهبر معظم انقلاب اسلامی در چنین فضایی از اهمیت اقتصاد مقاومتی سخن می گویند.

  وی نکته کلیدی فرمایشات رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی را نقش مردم در این حوزه مهم ارزیابی کرد و یادآور شد: همانطور که این ملت حضور همه جانبه در دفاع مقدس داشتند باید در مقطع فعلی و در اقتصاد مقاومتی این نقش و جایگاه ارزنده را باردیگر برای خود تعریف کنند.

  جوانی با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های کشور در حوزه اقتصاد تاکید کرد: ما در داخل کشور با ظرفیت ها، امکانات و قابلیت های خوبی روبه رو هستیم و بدون شک می توانیم اقتصاد مقاومتی را پایه گذاری کنیم البته در پایه گذاری این اقتصاد دولتمردان می توانند نقش کلیدی و مهمی را ایفا کنند.

  مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: برای اقتصاد مقاومتی باید در جامعه باور ایجاد کرد واین باور ابتدا باید در بین مسئولان اجرایی و دولتمردان ایجاد شود تا پس از آن اهمیت اقتصاد مقاومتی به جامعه منتقل شود.

  وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی در دو حوزه داخلی و خارجی قابل تبیین است، افزود: با اقتصاد مقاومتی می توان در برابر صف آرایی دشمنان و تشدید فشارهایی که با تحریم ها برای ما بوجود می آورند ایستادگی کرد و باید توجه داشت که در حال حاضر خود انها با چالش ها و بحران های زیادی روبه رو هستند.

  جوانی اضافه کرد: در حوزه داخلی نیز باید درباره اقتصاد مقاومتی به مشارکت مردم در فعالیت های اقتصادی اشاره کرد.

  این فرمانده سپاه همچنین با تاکید براینکه برای اقتصاد مقاومتی باید بسیج مردمی تشکیل شود، گفت: یکی از نکات مهم اقتصاد مقاومتی به صحنه آوردن مردم است.

  مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران خاطر نشان کرد: رهبری عزیز چهار سال است در نامگذاری سال ها به حوزه اقتصاد نگاه ویژه ای داشته و دارند و امسال نیز که به عنوان سال تولید ملی نامگذاری شده است باید همه مسئولان بخصوص قوه مجریه زمینه های لازم را بوجود آورند تا در داخل کشور رونق اقتصادی ایجاد شود.

  جوانی در پایان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی نیاز به فرهنگ سازی دارد از رسانه ها خواست تا در تبیین و تشریح اقتصاد مقاومتی موثر واقع شوند و اهمیت آن را به جامعه منتقل کنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.