• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اختراعات جدید » جهان را در سال 2020 چطور تصور می‌کنید؟
  کد خبر : 6627

  جهان را در سال 2020 چطور تصور می‌کنید؟

  جهان را در سال 2020 چطور تصور می‌کنید؟Reviewed by Aryan on May 24Rating: شتاب روزافزون دنیای علم و فناوری باعث‌شده پیش‌بینی پیشرفت‌های مرتبط با این دو زمینه نیز به بخشی از رقابت میان محققان و شرکت‌های بزرگ تبدیل شود. مایک لیب هولد و همکارانش در مؤسسه «برای آینده» که وظیفه بررسی این پیش‌بینی‌ها را به…

  جهان را در سال 2020 چطور تصور می‌کنید؟Reviewed by Aryan on May 24Rating:

  شتاب روزافزون دنیای علم و فناوری باعث‌شده پیش‌بینی پیشرفت‌های مرتبط با این دو زمینه نیز به بخشی از رقابت میان محققان و شرکت‌های بزرگ تبدیل شود. مایک لیب هولد و همکارانش در مؤسسه «برای آینده» که وظیفه بررسی این پیش‌بینی‌ها را به عهده دارند،

  به چشم‌انداز علم و فناوری در سال 2020 پرداخته است.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  ساخت یک پایگاه روباتی توسط روبات‌های ژاپنی در کره ماه
  ژاپن به تازگی یک فاجعه بزرگ هسته‌ای ناشی از سونامی و زلزله 9 ریشتری را پشت سر گذاشته‌ است و باید نزدیک به 300میلیارد دلار برای بازسازی مناطق آسیب‌دیده هزینه کند. با این حال دولت این کشور قصد دارد برنامه ساخت پایگاهی در کره ماه که توسط روبات‌ها ساخته خواهد شد را ادامه دهد و تا سال 2020 میلادی آنرا به پایان برساند.

  مایک لیب هولد و همکارانش در مؤسسه برای آینده معتقدند این کشور از لحاظ تکنیکی این توانایی را دارد اما نمی‌توان اثر فاکتور اقتصادی را نادیده گرفت. البته اگر این پایگاه ساخته شود، ژاپن قدم‌های بلند دیگری نیز در علم روباتیک برخواهد داشت.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  قطارهای سریع‌السیر چین، پکن را به لندن متصل می‌کنند
  چین قصد دارد برای ارتباط دادن شرق و غرب جهان، هزینه‌های ساخت راه‌آهنی را تقبل کند که از 17 کشور جهان خواهد گذشت. این کشور در عوض بخشی از منابع طبیعی این کشورها و استخراج معادن آنها را درخواست خواهد کرد. از نطر محققان مؤسسه برای آینده با توجه به بازه زمانی 9 ساله پیش رو این طرح از لحاظ تکنیکی امکان‌پذیر است اما بحث سیاسی و اقتصادی آن را نمی‌توان نادیده گرفت.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  خودروهایی که به شکل خودکار در خیابان‌ها حرکت می‌کنند
  در حال حاضر گوگل، دارپا و بعضی خودروسازان مانند آئودی برای تولید چنین اتومبیل‌هایی تلاش می‌کنند. ما در نهایت به سیستمی تعاملی برای تمامی اتومبیل‌ها نیاز خواهیم داشت تا مانند انسان‌‌ها بتوانند توسط زیرساختی مجازی به زبانی مشترک برسند و به تبادل اطلاعات با یکدیگر بپردازند. مشکل اینجاست که زیرساخت‌های شبکه مجازی بی‌سیم حتی برای ارتباط انسان‌ها نیز در آینده کافی نخواهند بود و احتمالا به زمانی طولانی‌تر برای محقق‌شدن رؤیای اتومبیل‌های بدون‌راننده نیاز خواهیم داشت.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  قیمت سوخت‌های زیستی و فسیلی برابر خواهد شد
  این پیشگویی متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده است که مانند دیگر نیروهای نظامی این کشور تلاش می‌کند تا سال 2020 نیمی از انرژی مورد نیاز خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین کند. از نظر محققان مؤسسه برای آینده این پیش‌گویی بیش از آنکه جنبه زیست‌محیطی داشته باشد، به جغرافیای سیاسی و رابطه نه‌چندان پایدار ایالات متحده با تعدادی از کشورهای دارای ذخایر عظیم نفت و گاز برمی‌گردد. از سوی دیگر نیاز جهان به انرژی رو به افزایش است و کاهش ذخایر نفت و گاز دنیا می‌تواند این رقابت قیمت را در حالی ایجاد کند که باز هم انتشار گازهای گلخانه‌ای توسط سوزاندن سوخت‌های زیستی ادامه خواهد داشت.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  امکان پرواز برای خودروها فراهم خواهد شد
  این چیزی نیست که چه از لحاظ تکنیکی و چه از نظر امنیتی مورد قبول محققان باشد. کنترل ترافیک هوایی به زیرساخت‌های بی‌سیم مطمئن نیاز دارد و زمانی که تا 9 سال آینده زیرساخت‌های زمینی این ارتباط در دسترس نخواهند بود، تأمین زیرساخت‌های هوایی غیرممکن است. شاید تا آن زمان ایده دارپا برای تولید جیپ‌های نظامی هوابرد محقق شود اما هنوز خبری از خودروهای شخصی پرنده نخواهد بود.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  کنترل ابزارها با استفاده از ریزتراشه‌ای که در مغز کار گذاشته شده، ممکن خواهد شد
  این پیش‌بینی اینتل کمی دور از ذهن به نظر می‌رسد. سیستم پیچیده ارتباطی مغز انسان هنوز هم یکی از بزرگترین اسرار علم زیست‌شناسی است و زمانی که انسان اطلاع چندانی از شیوه این ارتباط و نحوه ارسال پیام‌های عصبی ندارد، استفاده از یک شبیه‌ساز الکترونیکی برای ایجاد تعامل میان انسان و دستگاه‌ها غیرممکن است. مطابق نظر لیب هولد و همکارانش کاشت ریزتراشه در مغز انسان تا سال 2020 ممکن است اما اهداف این عمل چیزی فراتر از یک درمان ابتدایی نخواهد بود.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  صفحه نمایش‌های آینده همگی فوق‌باریک و از جنس OLED خواهند بود
  کافی است به گشت‌و‌گذاری کوتاه در دنیای مجازی بپردازید تا ببینید این پیش‌بینی چقدر به حقیقت نزدیک است. در حال حاضر نمونه‌هایی از صفحات نمایش OLED (دیود آلی ساطع‌کننده نور) از آزمایشگاه‌ها خارج شده‌اند و به زودی در ابزارهای الکترونیک گوناگون به کار گرفته خواهند شد. ظهور این صفحات استثنایی در فناوری‌های آینده به معنی وجود دیوارها، آینهها و پنجرههای لمسی با قابلیت‌های محاسباتی است.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  سفرهای تجاری به فضا و استخراج معادن خرده‌سیاره‌ها
  از نظر لیب هولد و همکارانش امکان سفرهای کوتاه و داخل مدار زمین تا سال 2020 وجود خواهد داشت اما بعید به نظر می‌رسد انسان تعطیلاتش را در کره ماه سپری کند یا برای استخراج معادن از خرده‌سیاره‌ها آماده باشد. آنها علاوه بر این امکان سفرهای اکتشافی به خرده‌سیارک‌ها توسط روبات‌ها را نیز رد می کنند. به گفته آنها با توجه به محدودیت‌های فیزیولوژیک انسان و مشکلات متعددی که در سفرهای طولانی در فضا برای او به وجود خواهند آمد، ساخت آسانسور فضایی بهترین گزینه موجود باشد.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  برابری قدرت پردازش رایانه‌های 1000 دلاری با مغز انسان
  محققان این پیش‌بینی مدیرعامل سیسکو را که 2 سال پیش انجام‌شده، اجرایی می‌دانند. لیب هولد می‌گوید: «از هوش انسانی حرف نمی‌زنیم بلکه توان ذهنی را مد نظر داریم و این به تعداد محاسبات و چرخه‌ها برمی‌گردد. نگاهی به قانون مور، چندهسته‌ای‌ها و تغییرات تراشه‌ها نشان می‌دهد این پیش‌بینی چندان دور از واقعیت نخواهد بود».

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  امکان ترجمه زبان‌های گوناگون جهان به یکدیگر توسط تلفن‌های همراه فراهم خواهد شد
  ساختار زبانی بسیار پیچیده است و هرقدر در آن دقیق‌تر شویم، به عنوان مثال به گویش‌های محلی یا زبان مردم کوچه و بازار بپردازیم، پیچیده‌تر خواهد شد. به همین دلیل استفاده از سرویس‌های مبتنی بر محاسبات ابری مانند مترجم گوگل، بهترین شیوه ممکن است. با این حال رشد ترجمه هر زبان به تعداد کاربران آن وابسته خواهد بود و ترجمه به زبان‌هایی که کاربران آنها در اقلیت هستند، احتمالا چندان دقیق و قابل‌درک نخواهد بود.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  ابزارهای واقعیت افزوده به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل خواهند شد
  در سال‌های اخیر از واقعیت افزوده زیاد شنیده‌ایم اما واقعیت این است که ابزارهای کنونی چندان کارا نیستند و حتی عینک‌های مورد استفاده می‌توانند باعث سرگیجه و در بعضی موارد تهوع در فرد شوند. اما تا سال 2020 نه‌تنها فضای مجازی بیشتر از پیش به اطلاعات جغرافیایی خواهد پرداخت، بلکه آنقدر این عینک‌ها بهبود پیدا خواهند کرد که فرد حتی حین حرکت -مانند رکاب‌زدن دوچرخه – بتواند از آنها استفاده کند.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  انسان موفق به ساخت مغز مصنوعی خواهد شد
  در حال حاضر محققان پروژه Blue Brain در لوزان سوئیس موفق به ساخت بخش بسیارکوچکی از مغز با 10هزار نورون شده‌اند که به کمک ابرکامپیوتر قدرتمند شرکت آی.بی.ام کار می‌کند. اما مغز انسان از میلیاردها‌ میلیارد سلول عصبی با نوع فعالیت و ارتباطات بسیار پیچیده تشکیل‌شده و بعید به نظر می‌رسد تنها 9 سال برای کشف این دنیای پیچیده کافی باشد.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۲)  • enayat

   همه این امکانات تا سال 2020 امکان نداره ام یکمی پیشرفت میکنه…

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.