• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » روانشناسی » استرس روی مغز کودک تاثیر میگذارد!
  کد خبر : 662434

  استرس روی مغز کودک تاثیر میگذارد!

  استرس روی مغز کودک تاثیر میگذارد!Reviewed by Farnaz on Jul 24Rating: استرس مغز کودکان را تغییر می دهد       متخصصان دانشگاه ویسکانسین آمریکا متوجه شده اند که مغز کودکان مضطرب با همسالان غیرمضطربشان متفاوت است و این تفاوت های مغزی روی توان ذهنی و ادراکی آنها تاثیر می گذارد.   کودکان وقتی تحت استرس…

  استرس روی مغز کودک تاثیر میگذارد!Reviewed by Farnaz on Jul 24Rating:

  استرس مغز کودکان را تغییر می دهد   

   
   
  متخصصان دانشگاه ویسکانسین آمریکا متوجه شده اند که مغز کودکان مضطرب با همسالان غیرمضطربشان متفاوت است و این تفاوت های مغزی روی توان ذهنی و ادراکی آنها تاثیر می گذارد.

   

  کودکان وقتی تحت استرس شدید و مداوم زندگی می کنند در آزمون های حافظه ای محیطی، کارآیی ضعیف تری دارند. آنها همچنین در انجام تست های مربوط به حافظه کوتاه مدت نیز بیشتر دچار مشکل می شوند. خشونت یا تبعیض در مورد یکی از فرزندان، اختلافات همیشگی اعضای خانواده، فشار برای موفقیت، مشکل در مدرسه و بیماری های جسمی ، می تواند بچه های شما را مضطرب کند.

   

  اضطرابی که شاید بروز ندهند اما همیشه با آنهاست و با شب ادراری، رفتارهای پرخاشگرانه، رفتارهای وسواسی، مو کندن و ناخن جویدن، افت درسی و… خود را نشان می دهد. این کودکان گاهی دچار لکنت زبان می شوند، کابوس می بینند و معمولا در ارتباط برقرار کردن با دیگران ناموفق هستند.

   

  این مطالعه که در مجله نوروساینس به چاپ رسیده تأییدی بر یافته های قبلی در مورد تأثیرات مخرب استرس در زندگی انسان است. در برخی از مطالعات اخیر نشان داده شده است کودکانی که در شرایط پراسترس زندگی می کنند از نظر فرآیندهای سلولی سریع تر پیر می شوند و بنابراین می توان گفت استرس دوران کودکی عامل کاهش طول عمر است.

   

  این یافته حاصل مطالعه روی ۶۱ کودک ۹ تا ۱۴ ساله است. متخصصان می گویند: هر چند این تفاوت ها در بافت مغزی جزیی و میکروسکوپی هستند اما می توانند تاثیرات مهمی روی مهارت های ذهنی کودکان برجای بگذارند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.