• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » گزارش تصویری » تصاویر بد حجابی در تهران
  کد خبر : 6618

  تصاویر بد حجابی در تهران

  تصاویر بد حجابی در تهرانReviewed by Aryan on May 24Rating: تصاویر پست بد حجابی در تهران به دستور مقامات قضایی حذف شد

  تصاویر بد حجابی در تهرانReviewed by Aryan on May 24Rating:

  تصاویر پست بد حجابی در تهران به دستور مقامات قضایی حذف شد

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  • ابوذر

   آتوسا خانوم درست میگن چیزی به عنوان بدحجاب نداریم بهتره بگیم بی حجاب در ضمن اینا موضوعاتی نیستن که ارزش بحث کردن داشته باشن چون هر کسی مسئول زندگی خودشه به کسی ربطی نداره من خودم از خانواده مذهبی هستم ولی هیچ وقت افکار این چنینی رو قبول نداشتم.اگر کسی مشکلی داشته باشه زیر چادر هم کار خودشو انجام میده .بس کنید این حرفها رو

  • ابوذر

   به جای این حرفها که به نظر من ارزشی نداره برید بحثهای خیلی مهم مثل اینترنت رو بیارید که بنده یه ماه هست اینترنتم غروبها موقعی که برق معابر روشن میشه اینترنتم قطع میشه.بالای 20 بار مخابرات رفتم گفتم آقا این مشکلو دارم اما متاسفانه نمیخوان پولی که واسه زن و بچه میبرن حلال باشه .امیدوارم در این نهادهای اداری کارمندان فقط نیم ساعت کار مفید انجام بدن به جای اینکه چایی به دست برن اتاق همکار جنس مخالف و اونجا شوخیهای خیلی بدی بکنن که من به عنوان ارباب رجوع از رفتن خودم در اون اتاق خجالت بکشم.متاسفم

  • ابوذر

   ای کاش ارزشها تغییر پیدا کنه اون وقت کشور ما گلستان میشه

  • ابوذر

   یعنی معضل بدتر از شیث و نصرتی نبود ؟
   که یه ماه تمام اينا شن تو اخبار ها سوژه ؟
   یعنی واقعن تو ملت انقدر افکارها پوچه ؟

  • ابوذر

   دیگه جونی نمونده واسه توان بی حالم // وقتی زمزمه ای میچرخه تو روان بیمارم
   اینجا دور و برم داستان فقیر زیاده // وقتی قدم میزنم منه حقیر پیاده
   تا که بیماری میبینم بازم بغضه میگیره // یا که میبینم جوونی که با عقده میمیره
   بچه ای که کثیفه تو سر و موش خوره زده // جای خوابش پیشه دیواری که موش لونه زده
   میگه چی میشه بمیرم خدا منم ببره // خواهش نکنم از کسی دعا ازم بخره
   دعا ازم بخرن سرم منّت بذارن // کفــــ دست پوله ناچیزی رو با خفّت بذارن
   پدری که دیدۀ داغ روزگاره // اون تو آشغالا مگیرده واسه شام خونواده
   شبا کارش اینه که با چشم غم دیده بره // به بچه هاش سیب گندیده بده

  • آتوسا

   یا زنگی زنگ یا رومی روم…یا باحجاب یا بی حجاب.نه بدحجاب

  • بنده شیطان

   اینو خطاب به همجنسای خودم میگم…ما پسرا خودمون خوب میدونیم که محرک احساس جنسیمون تو حس بیناییمونه و خدا هم به همین خاطر حجاب رو برای زنان واجب کرده(البته برای دختران هم تو حس بینایی تحربک پذیری هست اما مال مردا خیلی شدیدتره برای همین هم حجاب دخترها سختر تر از پسراست…وگرنه ما پسرا هم حجاب خودمون رو داریم و واجب هم هست مثل حجاب دخترها)پس اگه واقعا به آخرتی اعتقاد داریم باید قبول کنیم هیچ چیزی برای ما مضرتر از بد حجابیه یه دختر نیست…اینقدر هم ادای آدمای پاک رو در نیاریم که من با دیدن یه دختر تحریک نمیشم…امام علی با اون همه عظمتشون میفرمایند: من علی به دختر جوان سلام نمیکنم.چون میترسم جواب سلامش دل علی رو بلرزونه…
   دیگه ما پسرای آخرالزمان که خاک پای قنبر امام علی هم نمیشیم…بهتره اینقدر بلف نیایم که من ماهواره میبینم تحریک نمیشم.دختر بد حجاب میبینم تحریک نمیشم و…بی احترامی به کسی نمیکنم…اما اگه کسی واقعا چنین ادعایی داره حتما خودشو به یه روانپزشک نشون بده…

  • بنده شیطان

   ممنون …البته نقل قول بود چون دیدم مطلب نسبتا کاملی ایست با ذکر منبع گذاشتم تا دیگران هم استفاده کنن…

  • مطهره

   خیلی خوب نوشتید.
   واقعا استفاده کردم.موفق باشید

  • بنده شیطان

   بی حجابی – گناه مستمر

   از نگاهی دو نوع صواب و دو نوع گناه داریم. یکی صواب یا گناه دفعی و یکباره و دوم مستمر و جاری.

   گناه و صواب یکباره ، به معنای عملی است که یکبار انجام شده و یک عمل محسوب می شود. مثل اینکه آدم یکبار شراب بخورد و یا یکبار قرض الحسنه بدهد.

   اما گناه مستمر گناهی است که مدام برای آدم گناه می زاید. مثل برخی گناه های اعتقادی مانند شرک.

   آدم مشرک لحظه به لحظه در مسیر گناه قرار دارد. همه ی گفتار و کردارش به دلیل آن که برای خدا شریک قائل شده است برایش وزر و وبال می گردد.

   زنا یک گناه یکباره و دفعی است گرچه از گناهان کبیره است و فرد را مستحق آتش دوزخ می نماید.

   اما بی حجابی (بدحجابی) گناه کبیره ای مستمر است زیرا مادامی که خانمی با ظاهر شهوت آلود در جامعه و انظار حاضر می شود ضمن آنکه خداوند و ملائک و کل عرش الهی او را لعن کرده و همین لعن ها موجب وزر و وبالش می گردند، چشم های بیشماری را به گناه آلوده می کند و خود را شریک تمام آن گناه ها می نماید. یعنی اگر خانمی بی حجاب یا بد حجاب، 10 ساعت بیرون از خانه باشد یک گناه مرتکب نشده بلکه در هر ثانیه و لحظه صدها گناه مرتکب شده و این یعنی گناه مستمر.

   می گویند یک روز فردی شیطان را به مبارزه دعوت کرد تا معلوم شود کدام یک بیشتر می توانند گناه کنند!؟… او با شیطان قرار گذاشت در مدت یک ساعت هر چند گناه که می توانند انجام دهند و بعد آنها را باهم مقایسه کنند تا برنده مشخص گردد.

   بعد از یکساعت آن مرد شروع به گزارش داد که در این مدت کم یک نفر را کشته، یک زنا کرده، دزدی کرده، تمسخر کرده و….

   سپس از شیطان پرسید تو چه کرده ای؟……………شیطان گفت یک زن و مرد جوان را به هم رساندم و یک نطفه ی نامشروع ایجاد شد و از آن فرزندی متولد می شود که وقتی بزرگ شود مانند تو بشود و در هر ساعت اینهمه گناه بکند!

   البته ذکر یک نکته ضروری است که ما در اسلام واژه ای به نام بد حجابی نداریم. یعنی یا فرد حجاب دارد یا بی حجاب است. این واژه ی بد حجابی از سوی کسانی ابداع شده که می خواهند قبح بی حجابی را کمرنگ تر کنند وگرنه چه یک تار مو بیرون باشد چه تمام سر عریان باشد. فرقی نمی کند آن شخص بی حجاب است و مورد لعن ملائک.

   در خصوص حجاب هم باید گفت که حجاب یعنی گفتار، پوشش و کرداری که باعث شود قبل از دیده شدن جنسیت فرد، انسانیت او دیده شود.

   یعنی هر رفتار یا گفتار یا پوششی که باعث جلب توجه زنانگی زن در جامعه گردد مصداق بی حجابی است. با این تعریف اگر خانمی پوشش اسلامی هم داشته باشد اما رفتارش عشوه آلود باشد باز او بی حجاب است!

   نکته ی دوم آن که فرق گناه یکباره با گناه مستمر در این است که گناه مستمر تمام اعمال نیک آدم را هم از بین می برد.برای فهم بهتر مطلب یک مثال می زنم.

   فرض کنید قرار است یک استخر را پر کنیم. هر صواب به منزله ی آن است که ما یک سطل آب درون آن استخر بریزیم و هر گناه یعنی که یک سطل آب هدر برود.اما گناه مستمر به مانند آن است که زیراب کف استخر را برداشته باشیم . در این صورت هزاران هزار سطل هم که آب در کف استخر بریزیم در آخر چیزی در آن جمع نشده و جز حرمان و حسرت برای ما باقی نخواهد ماند.

   مثلا کینه این گونه است. کسی که کینه دارد، آتشی درون قلبش وجود دارد که هر صوابی بکند این آتش آن را می سوزاند .

   روایت شده است که رسول اکرم صلی الله و علیه و آله و سلم در جمع یاران فرمودند که هر ذکری که می گویید یک درخت بهشتی برایتان غرس می شود و هر عبادتی یک خانه در بهشت و…. یکی از اصحاب ذوق زده شد و گفت یا رسول الله ، پس من باغهای فراوان در بهشت دارم زیرا بسیار ذکر می گویم!…. حضرت فرمودند به شرطی که با آتش گناه، آن باغها را نسوزانی!

   در قرآن هم بیان شده که گناهان اعمال نیک را حبط می کنند و اعمال نیک، گناهان را محو می نمایند. اما سخن در اینجاست که برخی گناهان تک تک اعمال نیک را به باد می دهند و برخی بطور مستمر.

   و بی حجابی ساده ترین راه برای ورود زنان به جهنم است!
   http://rz-yn.blogfa.com/post-286.aspx

  • بنده شیطان

   بسم الله الرحمن الرحیم

   گوشه ای از گناه و عذاب بد حجابی وموسیقی

   چون تهاجم فرهنگی دشمن در بد حجابی و موسیقی شدت گرفته لذا ملهم شده که بطورفشرده نمونه های از آیات قرآن و احادیث را در مورد شدت گناه وعذاب آنها ذکر نموده تا هر مسلمانی کاملا مراقب خود ودیگران باشد .

   1. سوره نور آیه 31- 30 که در آنها بد حجابی حیای چشم برای زن ومرد وحجاب پوشش و حتی حجاب راه رفتن برای زنها امر شده درآخر به آ نها که احیا نا رعایت نکرده می فرماید «و توبه نمایید ای افراد با ایمان که امکان رستگاری را بیابید .» که به این معنی استکه فرد وجامعه ای که در آن حجاب نبا شد امکان وامید رستگاری وبهشت برای آنها نخواهد بود.که همین آیه قرآن برای توجه هر مسلمانی فوق کفایت است .2- حضرت پیغمبر اکرم (ص) بحا ل زنهای بد حجاب و بی حجاب و… که از جانب خداوند عذابهای آنها به حضرتش نشان داده شده میگریند، پس خود زنها باید چگونه مراقب حجاب خود باشند و اگر احیا نا سر موئی یا د ست آستینی … بد ون پوشش ساده در برابر نامحرم از آنها نمایان شد اشک بریزند؟ !!! حدیث طولانی واز حضرت عبدالعظیم حسنی است که از امام جواد (ع) و آنحضرت ازپدران خود (امامان) نقل فرموده تا به حضرت امیر المومنین (ع)و فاطمه الزهراء(ع) میرسد که محضرحضرت رسول(ص)شرفیاب شده مشاهده میکنند آنحضرت سخت گریانند ودرپاسخ به سؤال از سبب گریه میفرمایند :شبی درمعراج زنهایی از امت خود رادرحال عذابی شدید دیدم وعذاب وگناه آنها رابیان می فرمایند. که ما بخاطر اختصار در اینجاآن قسمت مربوط به بد حجابها و بی حجابها را ذکر می نماییم 🙁 زنی را دیدم بموی سرش آویخته شده ومغزسراومی جوشد‍‍‍‍‍‍‍‍… وزنی رادیدم که گوشت بدن خود را می خوردوآتش از زیربدن اوشعله ور است … و زنی را دیدم گوشت بدن خود راازجلووازپشت باقیچیهایی ازآتش، میبرد … ،ای دخترم اماآنکه بمویش آویزان گشته بود او موی خود راازمردان نمی پوشانده …وآنکه گوشت بدنش را می خورد ،خود را برای مردم آراسته می کرد … وآنکه گوشت خودراباقیچیها می چید،درمقابل نامحرمان ظاهر می شد )1 البته روشن است که مردها هم باید در ش‍اٌن خود حیاوحجاب در پوشش وخودآرایی داشته که مفاد احادیث حضرات پیغمبر اکرم (ص) وامامان(ع)آنست که حتی نبایدلباسهای آنها از نظر رنگ هم در برابر دیگران جلف وزننده ومثلاقرمز و رنگارنگ و نازک و امثال آن باشد ومیفرمایند «خدالعنت کندمردی راکه خود راشبیه زنهاوزنی راکه خودرا شبیه مردهانماید.»2

   تذکر- اگرچادریاروپوش وروسری زن به گونه ای باشد که ازنظررنگ وغیره جلب نظروتوجه کندازمصادیق بی حجابی است، زیرامقصودازحجاب پوشش دراسلام وقرآن آنستکه بدن ولباس وتزئینات زن که جلب نظرمیکند. پوشیده شود، نه صرف انداختن پارچه ای برسر. نیزاولیاء دختران کوچک مکلفند آنها رابا پوشش متناسب باغیرت وعفت وپاکی نگاه جامعه قراردهند همان گونه که درپاسخ به استفتاءاتی ازمراجع دراین باره به همین مفاد آمده است وازحضرت امیر( ع) است که :« لعن الله من لا یغار» (خدا لعنت کندکسی راکه غیرت ندارد ).
   http://www.ezdevaje20.blogsky.com

  • بنده شیطان

   امیرالمؤمنین علی(ع) می فرماید:

   یَظْهَرُ فِی آخِرِ الزَّمانِ وَ هُوَ شَرُّ الاَْزْمَنْةِ نِسْوَةٌ کاشِفاتٌ عارِیاتٌ مُتَبَرِّجاتٌ مِنَ الدِّین خارجاتٌ فِی الْفِتَنِ داخِلاتٌ مائِلاتٌ اِلی الشَّهَواتِ وَ مُسْرِعاتٌ و اِلَی اللَّذّاتِ مُسْتَحِلاّتُ المُحَرَّمات وَ فی جَهَنَّمَ خالِداتٌ؛

   در آخرالزمان که بدترین زمان هاست، زنانی هستند که پوشیده اما برهنه اند و از خانه با خودآرایی بیرون می آیند. اینان از دین بیرون رفته اند و در فتنه ها وارد شده و به شهوات تمایل پیدا کرده اند و به کوی لذات نفسانی در شتابند و حرام ها را حلال می دانند و در دوزخ به عذاب ابدی گرفتارند.

  • نیکی

   سلام
   اقای اسم پارسی شما درسم خوندین مدرکتون چیه؟
   من فکر میکنم شما خودتونم حرفای خودتونم قبول نداری
   این همه مدرک هست؟مهمتر همش قران پس چرا قبول نداری حجاب چیز بدی که نیست
   کسای هم که به اسم فرهنگ حجاب رو برداشتن بی فرهنگ دنیییییییییییا هستن

  • پسر ایروونی

   =P~ =P~ =P~

   • Me!

    خاک تو سرت

  • abo

   معلوم نیست عکساش که!!!!

  • رامین مهرآیینی

   عنوان مقاله :
   در نکوهش مردان مدرن
   نگارنده :
   رامین مهرآیینی

   گرچه عنوان مقاله را نکوهش مردان مدرن برگزیدیم اما نمی دانیم آیا رواست ایشان را مرد نامید یا نه ؟ به احتمال زیاد روا نباشد لکن چون غلط مصطلحی شده ما نیز آن را بکار می بریم ( یکی از بدبختی های ما این است که غلطهای مصطلح و مد شده را در کلام و رفتار و اعمال خود بکار می بریم و هیچگاه جرات این را نداریم به خاطر حق و حقیقتِ از مد افتاده در برابر ناحق و باطل که همیشه چهره غالب و به روز و مد شده دارد بایستیم ) لکن بهتر بود به جای نام مردان مدرن از اصطلاح زنان خایه دار استفاده می کردیم که گویا تر و روشن کننده تر است .
   به هر حال پرسش اصلی مقاله این است براستی مردان مدرن و یا همان زنان خایه دار چه کسانی هستند ؟ و چه ویژگی هایی دارند که آنان را از مردان حقیقی متفاوت کرده است ؟ در پاسخ باید گفت به نظر می آید مهمترین ویژگی مردان مدرن را باید در برابر دانستن مردان با زنان بر شمرد. در واقع مردان مدرن کسانی هستند که شان و شرف مردانگیِ مرد را با یک زن برابر می دانند . این برابر دانستن مردان خود را با زنان ، مهمترین ویژگی یا بهتر بگوییم مهمترین رذیله مردان مدرن و نیز از مهمترین علل سقوط و فروپاشی خانواده در دوران جدید می باشد . زیرا اساس خانواده بر مرد و پدر به مثابه رییس خانواده استوار است و خانواده ای که مرد در آن رییس نباشد و حرف آخر را نزند خانواده ای از هم پاشیده و از هم گسیخته است ( البته رییس بودن مرد به معنای ستمگر بودن و بی اعتنا بودن به دیگران نیست ) بهترین شاهد مدعای ما خانواده های غربی می باشند که چون زن و مرد و پدر و مادر هم شان شده اند خانواده دچار اختلال و از هم پاشیدگی شده است ؛ علاوه بر آنکه پدر چون خود را فراتر و مسلط بر زن و فرزند خود نمی داند در نتیجه فساد اجتماعی نیز گسترش یافته چرا که پدر اگر خود را برتر از مادر و فرزندان خود بداند آنها را ناموس تلقی کرده و مراقب و ناظر اعمال آنان خواهد بود ولی وقتی که آنان را هم قدر و هم منزلت خود پنداشت دیگر آنان را ناموس تلقی نخواهد کرد و آنان را برای هر کاری که می خواهند بکنند آزاد خواهد گذاشت ( ناموس داشتن و غیرتمند بودن اساسا به معنای برتری مرد بر زن است ) برتری مرد بر زن موجب مهار زن شده و راه فساد و فحشا را بر او می بندد . به قول یک ضرب المثل کهن فارسی : ” سگ اگر بی صاحب باشد بهتر است تا زن بی صاحب باشد” .
   البته مرد این حق را نیز دارد که در صورت تمایل و رضایتِ زن اول ، زنان دایم یا موقت دیگر اختیار کند و این حق به علت برتری مرد بر زن به او داده شده است و این حق موجب کاهش خیانت مرد به زن خواهد شد زیرا مرد اساسا لذت طلب تر و تنوع طلب تر از زن است و اگر این خواسته او به طور معقول و مشروع کنترل نشود خیانت و فساد و فحشا جامعه را خواهد گرفت کما اینکه در غرب چنین شده است . ( در اینجا توجه به این نکته ضروری است که ازدواج موقت برای زنان نیز مشروع است و آن زنانی هم که تنوع طلب تر و گرم مزاج ترند می توانند تنوع طلبی و گرم مزاجی خود را با انجام ازدواج موقت بجای ازدواج دایم ارضا کنند ) .
   وجود مردان مدرن نه تنها خانواده را در ورطه فساد و نابودی انداخته ، در جامعه نیز عوارض مختلفی همراه داشته است به راستی همیشه برای من مساله بوده است که چطور مردانی هستند که حاضرند با یک زن همکار باشند ؟ و گاه از آن خفت بار تر حاضرند زیر دست یک زن ناقص العقل کار کنند ؟ براستی خفت و خواری ای برای یک مرد بیشتر از این خواهد بود که با زنی حقیرالوجود همکار باشد و یا زیر دست او کار کند ؟ ( من هر وقت تصور می کنم که همکار یک زن باشم یا زیر فرمان زنی کار کنم حال تهوع بهم دست می دهد خدا مرا از چنین خواری ای حفظ کند ) به هر حال این ویژگی مردان مدرن است که مردانگی خود را هم شان و هم منزلت و حتی پایین تر و پست تر از زن بشمارند و هر وقت پایش بیفتد خایه مالی و چاپلوسی زنان را نیز بکند و این مساله در تاریخ کم سابقه بوده است.
   مردان مدرن وجودشان با حقارت و رذالت عجین شده حقارت و رذالت دو ویژگی بارز مردان مدرن است . مردانی که حاضرند زیر دست و همکار زنها باشند و از آن حقارت بار تر و رذیلانه تر حاضرند با زنان دوستی کنند ؟ به راستی دوستی چه معنا دارد ؟ دوستی در واقع معنایش برابری و هم شانی دو فرد با هم است که بنا به دلایلی به هم می پیوندند و رفاقت می کنند . اما آیا واقعا زنان هم شان مردان هستند که دوستی با آنها روا باشد ؟ به راستی حتی اگر دوستی زن و مرد از لحاظ اخلاقی و از نظر ادیان ابراهیمی نیز روا بود آیا مردان واقعی حاضر بودند که خود را آنقدر کوچک و خوار کنند که با وجودی مثل زن ، دوستی کنند ؟
   آیا دوستی زن و مرد ، شرافت و مردی و مردانگی را زیر سئوال نمی برد ؟ آیا دوستی زن و مرد غرور مرد را له و لجن مال نمی کند ؟
   با زن فقط باید ازدواج کرد خواه ازدواج دائم خواه ازدواج موقت زیرا ازدواج به معنای برتری مرد بر زن است و واقعا هم مرد بر زن برتری دارد ؛ در حالیکه دوستی به معنای هم شانی زن و مرد است . ( البته ازدواج در صورتی به معنای برتری مرد است که مرد سنی بیشتر و سوادی بالاتر و منزلت اجتماعی فراتر از زن داشته باشد وگرنه ازدواج هایی که به تازگی مد شده که یک سلسله مردِ حقیر می روند دختری سن بالاتر و با سوادتر و دارای موقعیت و منزلت اجتماعی و شغلی والاتر از خود را می گیرند ؛ چیزی جز افزایش حقارت مرد در برابر زن در جامعه و افزایش حقارت پدر در برابر مادر در خانواده به ارمغان نمی آورد. )
   متاسفانه مردان مدرن نه تنها شان و شخصیت خود را از دوستی با زنان ناقص العقل منزه و مبرا نمی دانند بلکه دایم به خایه مالی زنها می پردازند و مرتب می گویند که حقوق زنان ضایع شد و برابری زن و مرد باید باشد و… این مردان پست فطرت این حرفها را نه برای درست بودن یا غلط بودن آن می زنند و نه توجه دارند که برابری زن و مرد چیزی جز افزایش فساد و فحشا در جامعه و فروپاشی کانون خانواده در پی نخواهد داشت ؛ بلکه این حرفها را می زنند تا پیش زنها مثل سگ نجس دمی تکان داده باشند و خود شیرینی ای کرده باشند و بتوانند با این کارها مثل خوک کثیف که در لجن زار می لولد ، آنها هم کنار زنها بلولند و موس موس کنند تا مگر زنهای مدرن توجهی به آنها کنند و برایشان استخوانی ( یعنی رابطه جنسی ) بیاندازند.
   مردان مدرن موجودات رذلی هستند که خود را امروزی و روشنفکر می دانند آنها دیگر نجابت و عفت و شرافت و حجب و حیا برایشان بی معنی و حتی مضحک و ابلهانه است؛ زیرا آنها خواهرانشان را مشاهده می کنند که هزار قلم آرایش کرده برای هرزه گردی و احتمالا دیگر کارها بیرون می رود ولی به آنها هیچ نمی گویند . زمانی اگر به کسی می گفتی خواهر فلان یا خواهر بهمان ، خودش را می کشت ولی امروزه بسیاری از مردان مدرن ، خواهر فلان و خواهر بهمانند ولی ککشان هم نمی گزد نه تنها نمی گزد بلکه افتخار هم می کنند که خواهر روشنفکر و غیر امل و امروزی ای دارند که باعث شده برادرشان در کوچه و محله محبوب شوند آنها اگر پیش بیفتد با دوست پسرهایِ خواهرشان چایی می خورند و دوستی می کنند و از آنها به خاطر رابطه با خواهرشان تشکر و قدردانی می کنند . مردان مدرن و روشنفکر خود قوادی ناموسشان را می کنند و آن را نشانه تمدن و پیشرفت می شمارند و به مردهایی که هنوز غیرت و ناموس پرستی در وجودشان هست به دیده عقب افتادگی و توحش نگاه می کنند .
   واقعا حال عجیبی است حال این مردان مدرن آنها نه تنها از خواهر فلان و بهمان داشتن رضایتمندند و آن را نشانه پیشرفت و تمدن می دانند بلکه از اینکه زنِ فلان و بهمان هم داشته باشند استقبال می کنند به نظر آنها مهم نیست زنشان قبلا چه کرده و چه نکرده ؛ بلکه مهم آنست که از این به بعد به آنها وفادار بماند البته اگر هم بعد از ازدواج پیش بیاید که تحریک شوند و کاری هم بکنند ، چندان مهم نیست زیرا بالاخره آنها هم آدمند و دل دارند و باید از زندگیشان لذت ببرند و رضایت داشته باشند . مردان مدرن ، مردانِ روشنفکرِ بزرگی هستند که حال و روز آنها و مقام و منزلت و آزادگی ِآنها فراتر از بیان و توصیف است. آنها افراد لارجی هستند که زنهاشان را صد قلم آرایش می کنند ، لباس تنگ و بدن نما که تمام ریز و درشت بدن را بیرون می ریزد به تنشان می کنند و راهی محیط کار و ادارات و کوچه و خیابان و دانشگاه می کنند این جور مردها از اینکه می بینند مردان دیگر با دیدن زیباییِ زنهای آنها هوسی می شوند به شدت خشنود شده و از اینکه چنین زنی دارند احساس غرور و افتخار می کنند . امروز زنِ فلان کاره و بهمان کاره داشتن نشانه روشنفکری و تجدد است . امروز زن هرزه گرد و خیابانی داشتن که قبلا دوست پسر داشته و از این راه مردان را خوب شناخته نشانه تمدن و پیشرفت است ، امروز زن کارمند داشتن نشانه روشنفکری است زنهایی که معلوم نیست بعضی از آنها در محیط کار خود چه می کنند و یا چه نمی کنند ( البته بعضی از آنها ) .
   براستی مردانِ مرد ، مُرده اند. مردان امروز دوست دارند زنانشان سر کار بروند برایشان پول بیاورند و دستشان تو جیب زنشان باشد تا بتوانند با پول آنها بهتر و بیشتر مصرف کنند و زندگی تجملی و لوکس تری داشته باشند و با اینکار در جامعه مصرف زده که همه اقشار پست فطرت آن ، بر سر مصرفگری و تجمل پرستی مثل سگ ها روی سر و کول هم می ریزند ، جلو بیفتند ولو اینکه زنشان گاهی مواقع مجبور باشد برای حفظ کار و شغلش ، خلاف اخلاق و شرف کاری بکند .( آمار رو به گسترش تجاوز به زنان در محیط های کاری و اداری که توسط جامعه شناسان و روانشناسان ارائه می شود حاکی از همین مساله است برای اطلاع بیشتر رجوع کنید به وبلاگ دکتر گلزاری ) . این جور مردها آنچه برایشان اهمیت شایان دارد پول بیشتر درآوردن و مصرف کردن بیشتر است ، و دیگر به پایان و عاقبت راهی که در پیش گرفته اند ، کاری ندارند و این هم ناشی از غلبه روح زنانگی در آنانست . به قول مولانا :
   فضل مردان بر زنان ای بوشجاع نیست بهر قوت و کسب و ضیاع
   ورنه شیر و پیل را بر آدمی فضل بودی بهر قوت ای عمی
   فضل مردان بر زن ای حالی پرست زان بود که مرد پایان بین ترست
   مرد کاندر عاقبت بینی خمست او ز اهل عاقبت چون زن کمست
   گرچه بعید می دانیم این حرفها به گوش مردان مدرن برود ؛ به قول مولوی :
   چون حقیقت پیش او فرج و گلوست کم بیان کن پیش او اسرار دوست
   به هر روی مردان مدرن نه تنها خواهران و زنان خود را برای هرزگی آزاد می گذارند بلکه دختران خود را نیز چنین می کنند آنها دختران خود را به بهانه درس خواندن و پیشرفت کردن به دانشگاههای دور از خانه و خانواده در ایران و حتی خارج از کشور می فرستند و به اینکه بعضی از آن دخترها در خوابگاه چه همجنس بازی ها که نمی کنند و یا شبها با چه پسرهای اوباشی که سپری نمی کنند ؛ توجهی ندارند. آنها نمی دانند یا بهتر بگوییم نمی خواهند بدانند فرستادن دختر که در شور شهوت است به شهرهای دور که نظارت خانواده و محله و اقوام بر آنان نیست چه عواقبی دارد . مردان رذلِ مدرن یا همان زنان خایه دار ، آبِ دهان و دماغ زنان و دخترانشان هستند آنها میل زیادی دارند که دخترانشان را دیر شوهر بدهند ( چون دخترانشان می خواهند با دیر ازدواج کردن آزادنه تر به فلان کار و بهمان کار بپردازند بنابراین پدران خود را با بهانه های واهی خر کرده و مردها و پدرهای بی شخصیت هم خر شده و تابع آنها می شوند ) برای آنها اهمیتی ندارد این دیر ازدواج کردن چه عوارض و چه فواحش و چه کثافت کاری هایی بدنبال دارد . اگر به این جور مردهایِ زن ذلیل ، بگویی از سعادت مرد است که دخترش در خانه پدر حیض نبیند یک شکم سیر بهت می خندند ، آنها اگر خرده غیرتی به خرج می دهند این است که به دخترانشان توصیه می کنند از عقب رابطه برقرار کنند نه از جلو ، تا پرده شان در جامعه سنتی و عقب افتاده ایران برای ازدواج حفظ شود و البته آن دخترها هم واقعا به حرفشان گوش می دهند!!! ( امروزه بکارت مصنوعی چینی به مقادیر زیادی به کشور وارد شده و اعمال جراحی ترمیم بکارت هم شیوع یافته و تازه این برای خانواده های نیم مذهبی است وگرنه خانواده های روشنفکر و مدرن که اصلا بکارت مکارت برایشان مهم نیست چه برای خواهرشان چه برای همسر آینده شان )
   مردان مدرن ، مردان مطبوع زنانِ بدکاره هستند و این جور زنها خیلی دوست دارند با مردان مدرن ازدواج کنند زیرا بی شخصیتند زیرا بی شرفند زیرا بی همه چیزند زیرا همانطور که گفتیم آبِ دهان و بینی زنشان هستند زیرا زنشان را برای فاسق گرفتن آزاد می گذارند و اذیتشان نمی کنند ( این مطلب را در خبری خواندم خبر این بود زنِ شوهر داری ، توسط فاسقش به قتل رسیده بود و شوهر ِزن در دادگاه گفته بود که زنش را آزاد گذاشته بود تا اذیت نشود ) این جور مردها اصلا بد دل نیستند ( “بد دلی” اسمی است که زنان روشنفکرِ بدکاره به “غیرت” داده اند ) خلاصه مردان مدرن خیلی خوبند ، خیلی روشنفکرند ، خیلی آقایند ، خیلی لارجند؛ البته از نظر زنان متمدن ِ لکاته . البته این را هم بگوییم که گرچه آنها خواهر و دختر و زن خود را آزاد می گذارند و دوست دارند آنها افراد مختلف را تجربه کنند اما خودشان هم موجودات پستی هستند که برای رسیدن به شاشدانِ زن ها حاضرند تن به هر رذالت و دنائتی بدهند حتی حاضرند زن خود را با زن دوست و رفیقشان عوض کنند تا زنی جدید را به اصطلاح خود فتح کنند. ( گسترش روابط جنسی ضربدری و اشاعه آن در شبکه های ماهواره ای و مجازی بهترین دلیل ماست ) دیگر اگر برای آنها بخوانی :
   برای یک دمه شهوت که خاک بر سر آن زبون تن شدن آیین شیرمردان نیست
   کلی بهت می خندند و مسخره ات می کنند . مردان مدرن مردانی هستند که در خانه نشسته اند و در اوقات فراغت فیلم مستهجن تماشا می کنند آنهم همراه زن و دخترشان و کاری ندارند که این کار آنها تا چه حد زن و دخترشان را تحریک می کند و و آنها را به کارهای خلاف عفت وا می دارد . مردان مدرن تمام فکر و ذکرشان در شهوت خلاصه می شود و اینکه چگونه بتوانند سکس بهتر و بیشتری داشته باشند ؛ به قول مولوی :
   جز ذکر نی فکر او نی ذکر او سوی اسفل برد او را فکر او آنها اگر پا دهد به خواهر زاده و برادر زاده و حتی خواهر و مادر خود هم تجاوز می کنند.( لازم است بدانیم در سالهای اخیر زنای با محارم به شدت افزایش یافته که هر از چند گاهی برخی از آنها در صفحه حوادث روزنامه ها منعکس می شود ) در واقع مردان مدرن سگهایی هستند که سکس آنها را از خود بیگانه و الینه کرده است کسی که صبح تا شب توسط ماهواره با تبلیغاتی از قبیل : راهها و داروهای افزایش میل جنسی و راه بلند کردن و افزایش طول آلت تناسلی و فیلمهای مزخرف سکسی و هزار کوفت و زهر مار دیگر بمباران می شود طبیعی است که دیگر به مادر و خواهر خود هم رحم نکند حال چه برسد به زن دایی و زن عمو و زن همسایه و زن همکار و دختر همکلاسی و …
   از دیگر ویژگی های مردان مدرن که متاثر از دیدن فیلم های سکسی و نیز تامل شبانروز به سکس است ( روزها فکر من این است و همه شب سخنم ) علاقه آنها به نقل کردن و تعریف کردن جوکهای سکسی و بی غیرتی است آنها با نقل جوکهای سکسی و بی غیرتی که قهرمان آنها یک مرد رشتی و زنش هستند می کوشند به تدریج اندک قبحی که هنوز بی ناموس بودن دارد را هم برای خودشان و هم برای دیگران بریزند و بزدایند و نابود گردانند و بی غیرتی را کاملا تئوریزه کرده و جا بیاندازند .
   مردان مدرن دیگر دنبال عفت و نجابت زن نیستند بلکه دنبال یک زنانی می گردند که به قول معروف امروزی و روشنفکر باشند ( البته خود آنان هم کسانی هستند که به دخترها و زنهای زیادی تجاوز کرده اند و در واقع علت حقیقی بی غیرتی و روشنفکریشان هم همین است . در واقع می خواهند با آزاد گذاشتن و آزاد دانستن زن و دختر و خواهر ، قبح گناهان کثیف خود را به نزد نفس خودشان از بین ببرند و به نوعی آنرا عادی و طبیعی و حق طبیعی هر کس جلوه دهند ولی آنها نمی دانند با انجام گناهان مکرر یا اجازه انجام آن به دیگران از قبح گناهشان به نزد خدا و خود واقعیشان کم نمی کند ) مردان مدرن بی حمیت هایی هستند که همانطور که گفتیم از اینکه می بیینند وقتی با زنانشان داخل مجلسی یا مغازه ای می شوند و چشم همه روی اندام زن آنها که از لباس بدن نمایشان بیرون زده زوم می شود احساس عزت و سر بلندی و غرور می کنند .
   از دیگر ویژگی مردان مدرن یا همان زنان خایه دار زن صفت بودن آنهاست یعنی دیگر اخلاق های مردانگی مثل سخاوت و بخشندگی به هیچ وجه در آنها وجود ندارد و مانند زن پست و حقیرند البته از نکات تناقض آمیز و عجیبِ مردان مدرن این است که اگر از آنها یک خودکار بخواهی یا حتی یک لیوان آب بخواهی نمی دهندت ، اما اگر زنشان را بخواهی دو دستی تقدیمت می کنند اگر بعضی هاشان هم برای فلان کار تقدیم نکنند حتما برای دیدن و لذت بردن تقدیم می کنند (صبح تا شب در خیابان زنهایی به چشمت می خورد که اندامشان را از داخل مانتو بیرون انداخته اند و یک نره خر به اسم شوهر یا برادر نیز به همراه دارند ) البته اگر برآنها اسم و نام و عنوانِ زن فلان یا خواهر بهمان و… را بگذاری ناراحت می شوند ولی از عمل و کار فلان و بهمان کاملا رضایت دارند و خشنودند ( در مثنوی مولوی داستانی است به این مضمون که روزی لوطی ای ، پسر بچه ای را برای لواط به خانه می برد و دخول می کند و هنگام دخول خنجری در کمر پسرک می بیند از او می پرسد که این چیست ؟ می گوید : خنجری است که همیشه همراه خود دارم تا اگر کسی در مورد من فکر بد کرد و یا سوءظن داشت و حرف بدی زد شکمش را بدرم لوطی در حالیکه رویش عقب و جلو می کرد گفت خدا را شکر که من در حق تو هیچ سوءظن و فکر بد و حرف بدی ندارم ) اما به هر حال حقیقت این است که آنها واژه ها را عوض می کنند نمی گویند ما زن فلان و بهمان داریم ؛ بلکه می گویند ما زن مدرن و امروزی داریم و با این تغییر واژه دل خودشان را تسلی می دهند و به خودشان و زنشان یا خواهرشان یا مادرشان و…. که همه روشنفکرند مباهات می کنند .
   مردان مدرن ویژگی دیگری دارند و آن این است که کاملا مطیع و سرسپرده زن جماعت هستند و به راحتی زیر یوغ آنها می روند و آنها را خانم خود می شمارند در حالیکه در دنیای جدید و امروزی حتی زنان نیز دیگر حاضر نیستند مطیع مردها شوند و زیر یوغ مردها بروند و آنها را آقای خود بشمارند ، حال چه شده است که مردها به این خفت و خواری تن می دهند و سلطه زنها را می پذیرند جای بسی تعجب و تامل دارد !
   مردان مدرن همچنین کاملا زن صفتند یعنی اینکه اهل دودوزه بازیند یعنی عین یک مرد حقیقی رو راست و صاف و صادق نیستند یعنی جلویت یک جور رفتار می کنند و پشت سرت یک جور دیگر یعنی روبه رویت می گویند و می خندند اما در همان حین اگر مجال یابند خنجر را تا دسته در پهلویت فرو می برند. مردان مدرن ظاهرا مبادی آداب و جنتلمن و با شخصیت و بانزاکتند ولی باطنا از هیچ کاری برای ضربه زدن به فرد مقابلشان و رقیبشان کوتاهی نمی کنند . جالب این است این مردان مدرن ریاکاری را مذمت می کنند و اگر فردی کمی نمازش را طول دهد یا به ظاهر دروغ نگوید و غیبت نکند و یا محاسن بگذارد از نظر آنان ریاکارست ( در حالیکه این نوع ریاکاری اساسا به آنان مربوط نمی شود چون اعمالی است بین بنده و خدا و اگر کسی هم بخواهد در مورد ریا یا اخلاص عمل آنان نظر دهد خداست و نه آنها ) ولی خود اینها ، که به انواع خصایص زنانه مثل مارموز بودن و از پشت خنجر زدن و غیبت و بدگویی و سخن چینی کردن و زیر آب زنی و… آراسته اند و به معنای واقعی کلمه پوفیوزند ، ریاکار نیستند!؟ و یا زنان بدکاره و هرزه شان که خود را با انواع و اقسام آرایش زیباتر از آنچه هستند نشان می دهند ریاکار نیستند . ( به هر حال آرا و ویرا کردن هم خود نوعی ریاکاری است زیرا خودت را به گونه ای جلوه گر می سازی که در حقیقت نیستی ) .
   به هر تقدیر از دیگر ویژگی های مردان مدرن این است که از زنهای با عفت و مرد ندیده کلا و کاملا بیزارند از نظر آنان زن ایده آل ، زنی است که با مردهای مختلف بوده آنها را تجربه کرده و مردها را خوب شناخته است و در واقع متمدن و غیر امل و امروزی است و روابط عمومیشان هم بالا و قوی است. البته مردان مدرن اگر کمی شرف برایشان باقی مانده باشد باید مراقب باشند که اگر زن ِمدرنشان برایشان بچه ای بدنیا آورد آن بچه واقعا مال خودشان باشد ؛ نه حاصل هم خوابی وی با پسر خاله و پسر دایی یا برادر شوهر یا پدر شوهر و یا هر مرد غریب و آشنا دیگر ( این مطلب را بر اساس مطالعه وبلاگهای دختران و زنان می گویم حال اگر نمی خواهند مراقب باشند خود دانند ) مردان مدرن در یک کلام هرزه هایی هستند که دنبال هرزه ها می افتند و این هرزه ها اهل و عیال خود شان هستند .
   ( به قول مولوی : هر که با اهل کسان شد فسق جو اهل خود را دان که قوادست او )
   دیگر ویژگی مردان مدرن که موجب شده آنها را زنان خایه دار بنامیم ، صورت و سیمای ظاهری آنان است مردان مدرن صورتی شبیه زنان دارند یعنی ریش و سبیل که وجه ممتاز کننده مرد از زن است در صورت آنها ریشه کن شده و آنها به شدت مراقبند که چیزی از محاسن در رخساره شان پدیدار نشود البته نداشتن محاسن ، تنها وجه شبهات مردان مدرن به زنان نیست بلکه از وجوه دیگر شباهت آنان این است که بسیاری از مردان مدرن آرایش نیز می کنند یعنی کرم سفیدکننده می زنند ، گاهی خط چشم می کشند ، بعضی وقتها زیر ابرو بر می دارند و برخی مواقع رژ لب هم می زنند . این است حال و روز مردان مدرن و پدران خانواده . واقعا مردی که صورت خود را به گونه زنان می آرید آیا می تواند سیرتی همچون مردان واقعی داشته باشد ؟ در واقع مساله اساسی همین است وگرنه محاسن نداشتن ظاهری آنان جای ایراد جدی ما نیست به قول ضرب المثل کهن فارسی : ” برکنده ، بِه آن ریش که در چنگ زنان است” . اما ایراد اصلی ما در انگیزه ها و عوامل درونی این گونه چهره آرایی است که یکی از آنها میل به زن صفت بودن است که در برخی مواقع به میل به همجنس بازی منجر می شود ( همجنسبازی همیشه تاریخ بوده است اما به شکل فعلی آن که کاملا جا افتاده و قبح زدایی و تئوریزه شده و به صورت سبکی مقبول از زندگی درآمده کاملا جدید و بی سابقه است و این نیز ناشی از رایج شدن روح زنانگی بر مردان است ) همجنسبازی که واقعا از مشمئز کننده ترین امور دنیای مدرن و مردان مدرن است ، همانطور که بیان شد یکی از ویژگی های مردان مدرن است که بر اثر رسوخ روح زنانگی در آنان ایجاد شده است . البته من قصد ندارم از این عمل کثیف مردان زن صفت بیشتر بنویسم و مقاله خودم را بیشتر از این نجس کنم ( اگر در این مقاله بد و بیراه زیاد گفتم شاید از نظر عده ای قبیح بنماید اما اگر انصاف دهند تمام آنها عین حقیقت است و عین آن چیزی است که در فضای واقعی یا مجازی جامعه شاهد و ناظر آن هستیم . شرایط طوری شده که شیطان های انسی و جنی می کوشند با تغییر نام اعمال قبیح از آنها قبح زدایی کنند و این کاری است که سولون حاکم آتن انجام داد . سولون وقتی دید فحشا و روسپیگری در آتن به شدت گسترش یافته و قانون و مجازات هم دیگر جلودار آنان نیست ترجیح داد نام زنان روسپی را به معشوقه تبدیل کند و عمل فحشا و منکر را نیز با نام عشق بازی بنامد تا بدین وسیله در ظاهر جامعه را نجات دهد و در باطن صورت مساله را پاک کند و این کاری است که امروز نیز در ایران توسط عده ای دنبال می شود و زنان ِ بی در و پیکر و بدکاره و نیز مردان بی غیرت و بی ناموس ، را با نامهایی چون مدرن ، متمدن ، با فرهنگ ، روشنفکر ، غیر امل ، متجدد ، امروزی و…. معرفی می کنند).
   به هر روی واقعا چقدر مشمئز کننده است که مردی به حدی رذل شود که به همجنسبازی دست بزند تهوع کار زمانی بیشتر می شود که بعضی این مردها همسر نیز دارند ولی با این حال خود همسر کس دیگری نیز هستند واقعا عنوان مرد زن صفت یا مرد شاشدان پرست بهترین صفت برای اینجور مردهاست .
   من نمی دانم دیگر چه باید بگویم و اساسا چه می توانم بگویم اما بعضی وقتها با خود فکر می کنم با این همه گناه و معصیت و فساد که بشرِ امروز می کند ، خصوصا فساد جنسی که سراسر عالم را فراگرفته است ، بیم فراوان هست که طوفانی مثل طوفان بزرگ که در همه ادیان و اقوام بشری سابقه دارد از آسمان نازل شود و ریشه همه این مفاسد زمینی را از بیخ و بن برکند امیدوارم پیش از آنکه توبه ما به درگاه خدا دیرو بی فایده گردد ، بشر در راهی که می رود تجدید نظر کند .

   • مطهره

    با سلام
    مقالتون رو خوندم.با اینکه خیلی طولانی بود.
    به کار بردن یه سری الفاظ یا به قول خودتون حقایق جامعه با این صراحت بنظر من اصلا کار درستی نبود.
    ولی با کلیات مقالتون تقریبا موافقم.
    امیدوارم از این به بعد بازبان نرم تر،بدون توهین تر،و با سانسور تر،مقاله بنویسید.
    موفق باشید

  • ر

   این داستان نیست واقعیه .چند مدت قبل دختر 8ساله ای مورد تجاوز شوهر خاله 35 ساله فرهنگی قرار گرفت.
   که بعد از یکماه هنوز در بیمارستان و کما. بابای این شوهر خاله فرهنگی که خود فرهنگی ورزمنده جنگ تحمیلی و از باصطلاح معتمدین محل وصف اول نماز و….. با زنی رابطه نامشروع داشت که با وساطت امام جمعه وبا بیان اینکه اینها صیغه موقت بودند تبرئه شد وحالا اعلام کرده بسرم جنون ادواری دارد اییییییییییییییییی کاش هر کس از خود و خانواده خود شروع میکرد

   • مطهره

    سلام
    دوست عزیز الان این چه ربطی داشت؟
    کسی که میره جبهه،کسی که به یه فقیر کمک میکنه،کسی که میره مسجد،کسی که…
    اینا همه تو یه برهه زمانی خاص انتخابای آخرتی برای زندگیشون کردن.اما اگه خودمونو معصوم و بلا اشتباه فرض نکنیم،دعای اصلی زندگیمون باید این باشه که”اللهم اجعل عاقبت امورنا خیرا”
    بزرگترین و بهترین آرزو برای هرکس دعای عاقبت به خیریه.وگرنه الان خیلیا که رزمنده خط مقدم بودن،الان پشت به خط راه نمیرفتن!
    اینم که هرکس از خودش شروع کنه کاملا حرف درستیه اما بحث اینه که اگه من به یکی میگم سیگار نکش،شما نباید بیای بگی”از خودت شروع کن،خودت سیگار نکش!”خب من سیگار نمیکشم اما دود سیگار دیگری داره منو مریض میکنه.
    روح ما با دیدن و شنیدن چیزای بد آلوده میشه.این میشه همون حق الناس.

  • ر

   من رقص دختران هندی را بیشتر از نماز والدینم دوست دارم .زیرا اینان از سر عشق میرقصن و انان از سر ترس . دکترشریعتی

  • saeedeh

   من نمیتونم عکس هارو ببینم.عکسهارو برداشتین؟فقط جمله مد و آرایش در خیابان های تهرانو دیدم 😡 :(( …….

  • نیوشا

   اااااااااااا نمیدونستم 4تا مو این همه بحث برانگیزه :-O شماها اجازه ندارین از رو ظاهر آدما قضاوت کنین ینی هر کی حجاب داره و ظاهرش موجهه پیش خدا عزیزه؟؟؟؟؟؟؟

   • مطهره

    سلام
    سی این حرفو نمیزنه!
    ولی شما قبول داری”دل باید پاک باشه،ظاهر مهم نیس؟”
    از کوزه همان برون تراود که در اوست!
    ظاهر شما خبر از دل شما میده!(جسارت نمیکنم،منظورم شمای نوعیه).شما نمیتونی ادعا کنی ظاهر ناپاکی داری اما دل پاکی داری!
    در این صورت اگه دلتون پاکه چرا باید کاری بکنی که دلت نمیخواد؟؟!
    اگر هم ظاهرت هم راستا با دلت هست،پس دیگه نمیتونی ادعا کنی دل پاکی داری!
    اونایی هم که باحجابن و دل ناپاکی دارن،مطمئن باش حجاب ندارن،نقاب دارن!!

    • اسم_پارسي

     خيلي ها حجاب ميزارن چون اعتقاد دارن مادربزرگ ها همشون چادر دارن چرا چون واقعا اعتقاد دارن اما دخترهاي امروزي ميزارن تا دكترا قبول شن همين:دي
     مطمئن باش حجاب ندارن،نقاب دارن!!
     با اين جملت حال كردم

  • بهروز

   مطهره بیخیال 124 هزار تا پیامبر اومد نتونست این جماعت زبون نفهمو آدم کنه تو ام نمیتونی بیخیال اون دنیا ارزش های حقیقی آشکار میشه

   • اسم_پارسي

    حتما تو مي فهمي

    • بهروز

     نه تو میفهمی حتما؟

     • اسم_پارسي

      اره بابات معلومه مي فهمه دفعه ي ديگه فحش بدي ميدم مديران محترم بنت كنن

   • اسم_پارسي

    گذشته از شوخي ماهم بي غيرتي رو ترويج نكرديم اگر نگاهي به امار ها بندازي متوجه ميشي كه فساد در جمعيت با وجود بحث حجاب بالاست در صورتي كه در جوامع غربي اين نسبت بسيار كمتر است پس بهتر است به جاي تاكيد بر بحث حجاب ابتدا فرهنگ سازي كنيم و در مورد بحث حجاب به اختيار افراد تكيه كنيم(يعني حجاب رو به خودشون واگذار كنيم)

  • بهروز

   اینجا ایرانه جایی که خون میلیونها جوون در راه دفاع از ناموس ریخته شده به قول معروف یا روسری یت توسری هرکی نمیتونه کنار بیاد گمشه خارج هر غلطی خواست بکنه اما اینجا نمیشه

   • اسم_پارسي

    درست صحبت كن

  • نیکی

   سلام
   دوستان منم دوست دارم حرفامو بزنم ولی چون تو فرجه هاست باید درس بخونم خیلی دوست دارم نظرای بقیه رو بخونم ولی وقت ندارم
   (برام دعا کنید 🙂 😡 @};- )

   • یکی

    باشه عزیزم موفق باشی.

  • مطهره

   واقعا دارید مثل بچه ها دعوا میکنید.اصلا قشنگ نیستا.
   اسم_پارسی،شما یه راه بگو من فیلما روبراتون بذارم.
   ضمن اینکه اگه میگفتی”والا ماتا اونجا که یادمون نیس”فکر کنم بهتر بود!!
   دیگه اینو که همه دیدن بسیجیه از موتور افتاد،همه ریختن سرش تا کتکش بزنن،که یه خانوم ازش دفاع کرد!یک خانوم.تکرار میکنم!یک خانوم.که جزو اغتشاشات نبود.رهگذر بود.
   صبا و اسم_پارسی،لطف کنید،بذارید لااقل از بحثایی که میکنیم 1 نتیجه ای هم بگیریم،وگرنه عمرمونو تلف کردیم.اگه واقعا میخواید فقط فضا رو بسمت توهین و دعوا بکشونید،بفرمایید که منم دیگه وقت خودمو هدر ندم برای اینجا اومدن.
   موفق باشید @};-

   • SABA

    من که با کسی دعوا نداشتم و ندارم ،بعضیها تاب انتقاد و نداشتند که خدا را شکر تغییر رویه دادند .(فقط مونده ادب و متانتشون که ایشالا اونم درست میشه )
    شما صاحب اختیاری. بحثتو ادامه بده

    • اسم_پارسي

     (:| خيلي حرفات خسته كنندس مثل بچه ها جبهه مي گيري

   • saba

    نه بابا دعوا چیه؟ بحث من بالا بردن ظرفیتها بود که خدا بخواد صورت پذیرفت . فقط می مونه ادب و متانت ، که امیدوارم اونم درست بشه…
    شما صاحب اختیاری ، بحثتو ادامه بده .
    فقط من موندم چرا از تاپیک بدحجابی رسیدید به بسیجیه کتک خورده؟؟(بی زحمت تو بحثاتون جواب سوال منم بدید 😉 )

    • مطهره

     عامل انقلاب کردن ما،یه جورایی حاکم شدن جو بسیج به جامعه بود.یکی از دستاوردای انقلاب ما حجاب بود!حالا اونی که حجابو زیر پا میذاره یه جورایی مثل کسیه که به یه بسیجی تعرض میکنه.دیدی چطوری رسیدیم؟ 😉

     • saba

      بسیجیه اون زمان با بسیجیه حالا زمین تا آسمون فرق داره (طبق مشاهدات عینیه خودم ،بی مدرک حرف نمیزنم) پس نباید حجابه آرمانی زمان انقلابو با حالا مقایسه کنید و بد یا بی حجابی رو بی حرمتی به بسیج این دوره بدونید، اگه اصل و ریشه تغییر کرده چرا انتظار ندارید بدنبال اون هدفهاشم تغییر کنه؟
      به عقیده ی من اگه می خواهید حرفتون، رو امثال من تاثیر بذاره از همون جنبه مذهبیش پیش برید نه سیاسی.

      • مطهره

       یه دوستی به شوخی میگفت،من اگه رییس جمهور بشم اولین کاری که بکنم اینه که سیاست رو از دین جداکنم!!
       این حرف شما یه کم منویاد اون دوست انداخت!
       بنظر من حرفش غیر منطقیه!نظر شما چیه؟
       .
       دوروبرتونو نگاه کنید!ببینید چند رقم آدم میبینید که اسمشون مسلمونه؟!بنظر من که بیشمارن!حالا بنظر شما اصل و ریشه اسلام تغییر کرده؟!اهدافش چی؟
       بنظر من نه!این رنگارنگی از آدماست! پس نمیشه ادعا کرد اصل و ریشه چیزی با آدماش زیر سوال بره.
       بسیج هم همینه.اصلش تا ابد یکتاست!ولی خب شاید بعضیا یه جور دیگه به نمایش بذارنش.شما به بسیجی ایمان نیار که با دیدن مدعیش خدای نکرده پاهات سست شه!به بسیج ایمان بیار!
       شما که بچه نیستی بخوام گولت بزنم.میام حرف دلمو میزنم.
       موفق باشی عزیز

       • saba

        اگه اشتباه نکنم تو کامنت قبلیتون زیر پا گذاشتن حجابو بی حرمتی به بسیجی عنوان کردید نه بسیج …جواب منم از اون جهت بود . عقیده ی من این نیست که سیاست باید از دین جدا باشه ولی
        ما هیچ زمان نمیتونیم اصلی رو که خدا بنا گذاشته با یک بنیاد دست ساخته ی فکر بشر مقایسه کنیم از نظر شما بسیج لازمه ی جامعه ی ماست اما از نظر خیلی از افراد همین جامعه ، بدلائل مختلف ( که اینجا اصلا جای بحثش نیست ) وجود چنین ارگانی هیچ ضرورتی نداره درحالیکه به هر نهادی که پا میذاریم ،حداقل ، اسم بسیجی به ظاهر به چشم میخوره..
        اصلا دوست ندارم تو این سایت که بحثها دوستانه و احتمالا برای بالا بردن سطح آگاهی سایرین است ، سر سیاست و اختلاف نظرهامون در این رابطه با کسی بحث کنم.
        این کامنت آخر منه . از اطلاعات خوبی که راجع به حجاب در اسلام دادید ممنون.
        هر جا هستید موفق باشید.

       • مطهره

        سلام
        اینکه باز بخواید تشریف بیارید اینجا یا نه،کاملا میل خودتونه. اما دوست خوبم،شما اگه برخورد نامناسبی از یه بسیجی دیدی،راجع به بسیج قضاوت نکن.بسیج هدفش اینه که اصولش رو همون اصولی باشه که خدا بنا نهاده! بی انصافیه بگیم نهاد دست ساز بشره،بش نیازی نیس!ما اگه بسیج نداشتیم الان هیچی نداشتیم.جبهه ما،انقلاب ما،همه دستاوردای ما،ازبسیجه.نه اونی که شما توذهنته ها،نه!منظورم از بسیج هرکسیه که کشورشو با دینشو دوس داره.بنطر من شما هم بسیجی ای.چه بخوای چه نخوای @};-
        دوس بسیجیه خوبم،منم دعا کن

     • اسم_پارسي

      بسيجي كه رفته به خاطر وطنش 8سال جنگيده قابل احترامه اما بسيج امروزي…

      • مطهره

       بحثی که هی برگرده سر پله اول،بنظر من نتیجه ای نمیده.من یه بار عرض کردم.بسیج و بسیجی یکتاست.در تمام زمانها بلاتغییره.گفتم مثل این میمونه که بگی”مسلمون زمان پیامبر قابل احترامه،اما مسلمون حالا…”
       اسلام به ذات خود ندارد هیچ عیب
       هر عیب که هست از مسلمانی ماست…

  • اسم_پارسی

   عذرخواهی کردم ببخشید دلیلشم اون بالا گذاشتم راستی مطهره میتونی اون فیلماو که گفتی اپ کنی بهم بدی یا تو همین جا یا اگه خواستی میلمو بدم!
   از اول بحث سیاسی بود خانم صبا 😀 بعدشم به مطهره گفتم من هنوز خیلی چیزا رو نگفتم شاید برام ابهام باشه ممکنه وقتی با کسی صحبت کنم اطلاعاتم بالاتر بره بعد دیگه حرف حق رو بزنم پس
   هیسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس

   • SABA

    یه کم موءدب ترم باشی بد نمی شه ها. حداقل حرمت اسمتو نگه دار.
    راستش فکرشو نمیکردم از تاپیک بد حجابی برسید به بسیجیه کتک خورده!!
    البته من مشکلی ندارم شما همچنان به جدالت ادامه بده…آره شایدم رسیدی به ..

    • اسم_پارسي

     =)) باشه باشه بهش مي گم

  • ساقه سبز

   به نظر من ريشه همه مشكلات اينه كه همه مي خوان همديگه رو زير سوال ببرن و علت مشكلات رو در ديگري جستجو كننداگه عكس گرفتن از بد حجابي واسه نشون دادن يه معضل اجتماعي باشه(كه در قياس با بقيه مشكلات خيلي هم بزرگ نيست) اشكالي نداره به شرطي كنارش از مواردي مثل اعتياد، فقر، بيكاري، فحشاي ناشي از فقر، خشونت و پرخاشگري، افسردگي و اندوه و …. هم عكس بگيرند و راجع به ساير مشكلات كه با عكس معلوم نميشه مثل ريا، دزدي، تقلب، بي وجداني، بد جنسي و بد خواهي و انواع بي عدالتي و زورگويي و… هم مطلب و فيلم بياورند و بدون سانسور و ترس از تشويش اذهان عمومي رو سايت بگذارند تا دوستان با غيرت ما يك طرفه به قاضي نروند. و اما اگه هدف از اين عكسها زير سوال بردن بد حجابي باشه بايد گفت عكاس يا مثل دزديست كه به كاهدان زده و يا اينكه قصد دارد ذهن مردم را از مسايل مهمتر منحرف كند. اگر بجاي نشان دادن مردمي كه مانده اند در منجلابي كه نامش وطن است خود را با چه سرگرم كنند، دردهاي واقعي را نشان دهيم شايد بتوان اميد وار بود كه زن و مرد ايراني هم روزي چنان سرشار از غرورو سربلندي شود كه بدون جبر و زور خود اخلاق و حجاب را انتخاب نمايد و حجاب اصلا به معي پوشش خاص نيست بلكه حجاب واقعي پرهيز از هرگونه خودنمايي و جلب توجه ديگران و حتي توجه كردن به ديگران است كه ناشي از عقده هاي خود كم بيني و حقارت و هزار درد ورنج ديگر باشد

   • مطهره

    “اگر بجای نشان دادن مردمی که مانده اند در منجلابی که نامش وطن است خود را با چه سرگرم کنند، دردهای واقعی را نشان دهیم شاید بتوان امید وار بود که زن و مرد ایرانی ….”
    لا اقل این بخش حرفاتون و البته اسمی که برای خودتون انتخاب کردید،آدمو یاد یه چیزایی میندازه که زیاد خوشایند نیست!اما قبلا هم عرض کردم بدحجابی و بی حجابی هم بخشی از همین معضلاته که به چشم امثال شما نمیاد!
    چطور تا حالا نشده به سایتی که به معضلاتی که شما اشاره کردید پرداخته،نقد بزنید که “بی حجابی هم یک معضله!چرا به اون اشاره نمیکنید”
    که اتفاقا ریشه بیشتر مشکلات خانوادگی که نهایتا زمینه ساز مشکلات اجتماعیه،همین بی اخلاقیهاست.

    • اسم_پارسی

     مطهره تاحالا شده همرنگ کسانی باشی که زجر می کشن؟
     تا حالا شده ببینی نون شب نداری باید تن فروشی کنی تا نونت دربیاد؟
     تا حالا شده کنار یه مشت تریاکی بشینی و ببینی چه غلطی دارن می کنن؟
     تاحالا فکر کردی که چرا تو قم بیشترین فساد رو داریم؟
     تاحالا فکر کردی که چرا ما باید سومین نفر در زندانیان سیاسی باشیم؟
     تا حالا شده فکر کنی که چرا بعد قاجار دیگه نتونستیم زیاد پیشرفت کنیم؟
     تا حالا شده بگی عضو بسیج بشم به خاطر وطنم؟
     تاحالا کسی از اقوامت رفته با یک کشور بجنگه؟
     تا حالا شده به کسی که داره زجر می کشه کمک کنی(منظورم فقیر فقرا نیستا!)؟

     • saba

      اولا من اسمتو مسخره نکردم ، دوما خوبه یکی مثل ساقه سبز پیدا بشه دوتا کلمه حرف درست بزنه تا مثل تویی که حرف زدنو بلد نیست (یه سری بزن به کامنتهایی که اون بالا گذاشتی، پارسیه اصیل بودنم ازش می باره !! )، از روش تقلید کنه
      در ضمن من با ساقه سبز کاملا موافقم .

      • اسم_پارسی

       نمی خوام تو این فروم کاری بکنم وگرنه…
       من نه روانشناسم نه چیزی مثل یه ادم معمولی دارم صحبت می کنم گفتم که نخودم نمی خوام X-(

       • saba

        یواش یواش! خیلی داری تند میری ،بد نیست پیاده بشی پشت سرتم یه نگاهی بندازی … مثلا می خوای چکار کنی ؟؟
        در ضمن اگه یه کمی مودب تر باشی ، میشه به پارسیه اصیل بودنت، شک نکرد 😕
        قصد ندارم رو اعصابت راه برم ولی دربرابر کسی که ادعای بیجا داره سکوت نمی کنم.

       • اسم_پارسی

        ادعای بیجا چیه؟
        من ادم انتقاد پذیریم! 😀 اما کلا نمی دونم چرا توهین نباشه اما وقتی دختر جماعت چیزی بهم میگه عصبی میشم دارم سعی می کنم این رفتارو از خودم دور کنم ببخشید @};-

     • مطهره

      بازم میگم!موضوع من نیستم!هزار بار!
      ولی
      1-همرنگشون نشدم،سعی کردم خودمو جای اونا بذارم
      2-به هیچ عنوان این مسئله تو کت من نمیره!شما شده تا حالا ببینی نون شب نداری اما خداروداری؟(لابد نه!وگرنه همچین حرفی نمیزدی!)
      3-نشده.
      4-تا حالا فکر نکردم.ولی مطمئنم هستم دلیلش اونی نیس که شما فکر میکنی!
      5-تعریف:زندانی سیاسی:کسی که بخاطر تفکرات مغایر نظام سیاسیش(و فقط تفکراتش) از سوی نظام حاکم به زندان میفته!
      ما اصلا زندانی سیاسی نداریم!1نمونه بمن بگو شما،تا شخصا به جاش ادامه حبسشو بکشم!!اما چیزی که شاید تو ذهن شما کردن با این نام،منظورتون دقیقا اون کسانیه که سال 88 درس پس دادن!اگه اونا زندان نبودن ما از ترس امنیت به زندان پناه میاوردیم!هرچند خیلیاشون متاسفانه هنوز موندن!
      6-اولا پیشرفتای قبل قاجار رو بابعد قاجار مقایسه بفرمایید،تا من مطمئن بشم واقعا داری با اطلاعات صحبت میکنی،نه با شنیده هات!
      7-صد در صد!من عاشق بسیجم.جونمم کف دستمه برا رهبرم.از همون بسیجیایی که شما یه جوری نگاشون میکنین!اما هیشکی به اندازه 1 بسیجی واقعی عشقش به وطنشو ثابت نکرده!
      8-مگه 1 جنگ خارجی بیشتر داشتیم؟مسلما رفته.
      9-نمیتونم بگم کمک کردم ولی خیلی وقتا هم تلاشمو کردم.اگه خدای نکرده زجر کشیدن کسی رو ببینم حتما اینکارو میکنم.
      برگه ها بالا!کسی دیگه چیزی ننویسه!
      تا امتحان بعدی خدانگهدار!واقعا که!

      • saba

       حیف که طرف مباحثت، آدم بیسوادی بود وگرنه بحثهاتون (به قول خودم جدالتون) جذاب و دیدنی میشد. باوجود اینکه من خودم چندان به داشتن حجاب معتقد نیستم اما به جزء چندتا از بندهایی که تو کامنت آخرت گذاشتی ، باقیه حرفات به دلم نشست، هر جا هستی موفق باشی.

       • اسم_پارسی

        خانم صبا میشه بری؟

       • اسم_پارسی

        باشه باشه بهش می گم 😀

       • مطهره

        دوست خوبم من طرف بحثم آدم خاصی نیست.
        من برای همه کسایی مینویسم که بحث منطقی کنن.منظورم این نیست که حتما موافق نظر من باشن،بلکه میگم با دلیل مخالفت کنن،منم مثل همه دوست دارم راه درستو برم.پس مسلما از اینکه کسی منو متوجه اشتباهم کنه خوشحال میشم.بشرطی که منطقی باشه.چون آدم بعد از مرگش راه برگشتی برای جبران نداره.
        شما هم موفق باشی[گل]

      • اسم_پارسی

       😀
       1-گذاشتی نتیجه اش چی بود؟
       2-اینو بگم خدا همیشه کنار منه پیامبر رو فراموش کنم خدارو فراموش نمی کنم
       3-پس فکر کن @};-
       4-دلیلش اینه که اونجا خیلی به مسائل مذهبی اهمیت می دن به همین دلیل مردم عقده ای میشن و …(من فکر می کنما بعد نگی این پسره هیچی بارش نیست)
       5-اتفاقا اصلا به سال 88 کاری ندارم من منظورم کسای دیگه بود چرا گنجی رو انداختن زندان؟این یه نفر 100 ها نفر دیگه به علت مخالفت با اسلام رفتن زندان چه بسا که بیشترشون اعدام شدن!
       6-تا قبل قاجار میشه گفت وضع کشورمون به جز یه سری شورش های داخلی بد نبود و کلی پیشرفت از نظر معماری و پزشکی(فکر می کنم مطمئن نیستم)و… اما موقع قاجار پیشرفت ما شد 0 فقط یه مشت چشم هرروز جمع می کردن همین بعدشم که دیگه کلا نابود شدیم الان باز یه ذره داریم پیشرفت می کنیم اما نه به اندازه ی اون موقع.
       7-شرط می بندم به خاطر وطنت نشدی شرط می بندم بسیجی که میاد هم وطنشو می زنه ادم نیست(البته من فکر نمی کنم اونا مال مردم ایران باشن)
       8-منظورم همون یه دونس :”>؟
       9-مثلا فرض کن یارو داره از یکی کتک می خوره چیکار می کنی؟
       یا مثلا به یه دختر تو یه کوچه پس کوچه داره تجاوز می شه چیکار می کنی جز اینه که بگی متاسفم؟

       • مطهره

        اولا گنجی زندانی سیاسی نبود!برطبق کنفرانس برلین مفسد فی الارض محسوب میشد.ضمن اینکه همه چیزو قرار نیس براشما بگن.99درصد اینایی که ترویج فساد میکنن،دارن سیاسی کاری میکنن،که جنابعالی متوجهش نمیشی.اگه همه مثل شما نوک دماغشونو فقط میدیدن،زمان قاجار که سهله،به زمان قار نشینی هم چه بسا برمیگشتیم!
        من چاقوکش نیستم که تو یه دعوای مردونه دخالت کنم.ولی بیننده هم نمیشم.
        آقا/خانوم “اسم_پارسی”که نمیخوای اون عینکی که بهت تحمیل شده رو کنار بذاری،تصاویر کتک کاری بسیجیا رو نشونت دادن؟خیلی نامرد بودن؟هموطناشونو میزدن؟به کسی رحم نمیکردن؟التماسم جواب نمیداد!
        چقدر این صحنه ها برام آشناا!
        آهان!یادم اومد!من تو اغتشاشات برعکسشو دیدم.چندتابسیجی رو دوره کردن،لباساشونو تیکه پاره کردن،تا میخوردن زدنشون،خیلیاشون آسیبای جدی دیدن.یکی رو که میدونم هر دو تا چشمشو از دست داد.اگه فیلمایی که من دارمو داشتی،از الان برای باقیمانده عمرت از خدا طلب بخشش میکردی بخاطر این قضاوتی که از لنز دوربین دشمنت کردی!توی جمعیت 20نفریشون،2تا شون اجیر مستقیم دشمنن،که بعد فتنه فلنگو بستن،18تای دیگه جوگیر بودن!به همین راحتی.
        وقتی میگی هم وطن،ینی وطن فروش جماعتو با خودت یکی میکنی.که بخودت توهین کردی.
        سعی کن شرط نبندی!چون باختی!
        اگه هم منظورت سهمیه است،که باید بگم من تا حالا از سهمیش استفاده نکردم.که حرفای امثال شما تو همون نگاه اول جوابشو بگیره!
        4-این آقا هیچی بارش نیس!شرمنده دیگه!کاری که از دستم برمیومد!ولی تو قم اسم اون میشه تجاوز،تو تهران یا شیراز یا شهرای بزرگ که شاید مهاجرت و به تبع اون بی بندوباری افزایش پیدا کرده،میشه رابطه نامشروع.کسی هم شکایتی نداره!!!کلا دور همن!

       • مطهره

        اون قار نشینی ایهام داره 😀

       • saba

        چه غوغایی شود!! تو مذهب کم آورد بحثو سیاسی کرد.
        اسم اصیل ! جواب دادی ، نترسیدی یه وقت کامنتی بذارند که بهت بربخوره ه ه ه؟!
        بعدشم تو این سایت بحث آزاده، طاقت دو کلمه انتقادو نداری واسه چی کامنت میذاری ؟
        مطهره خانم منظور منم همین بود شما که دیدی طرفه بحثت منطقی حرف نمیزنه
        حیفه وقته با ارزشت نیومد که بی جهت …. ؟
        به هر حال ممنون از توجهت.

       • اسم_پارسی

        خطاب به مطهره
        والا ما تا اونجا که یادمونه یکی از همین بسیجیا از موتور افتاد زمین همه عین چی کمکش کردن

  • امین

   مطهره نظر شما کاملا محترم و مقبوله ولی چون شما به حجاب علاقه داری و از پوشش خوشت میاد نمیشه بقیه رو هم وادار به قبول اعتقاد شخصیت بکنی و اگه سرپیچی کرد مجازاتش بکنی.درسته؟

   • مطهره

    حجاب فرمان خداست!نه اعتقاد شخصی من!
    نافرمانی خدا تا اونجا که به دیگران لطمه نزنه به خود شخص مربوطه(هرچند باز آدم از روی دلسوزی هم که شده،امر به معروف و نهی از منکر که میکنه)
    اما بمحض اینکه جامعه رو بخطر بندازه،با رد شدن از یه چراغ قرمز هیچ فرقی نداره.چون پایمال کردن حقوق دیگرانه!کاش گناهشم همونقدر بود!

  • Arman

   مطهره درود بر شما.اون دنیا ارزش های حقیقی آشکار میشه.اندکی صبر سحر نزدیک است…

   • اسم_پارسی

    جلل الخالق باز یکی دیگه از دنیا بی خبر اومد :-@

  • امین

   عجب !!!!! هنوزم این بحث داغه؟6 ماه پیش کامنت گذاشتم میبینم هنوزم دارن میذارن !!! بابا ول کنید توروخدا با زور نمیشه کاری کرد اگه خانوما بیان زورکی چادر سرشون کنن از روی علاقه و میل نیست و حجاب کامل هیچوقت نمیتونه ملاک تشخیص خوب یا بد بودن یه آدم باشه.اصلا نیازی هم نیست که ما بشینیم و تشخیص بدیم کی خوبه و کی بده خیلی هنرکنیم خودمونو نیگه میداریم چیکار به بقیه داریم

   • saba

    همونطور که گفتی تو برو خودتو نیگه دار ، چکار به کامنت گذاشتن بقیه داری؟
    چیزی ازتو کم میشه؟
    بذار ببینمیم ته جدال این دوتا دسته به کجا میرسه !!!!!!!

   • مطهره

    قبلا هم عرض کردم،ما با هم جدالی نداریم.اما برای بار هزارم،حجاب مسئله شخصی نیست!کاملا جنبه اجتماعی داره.هیچوقت کسی رو اجبار نمیکنن نمازتو بخون،(ممکنه نصیحت کنن)چون سرو تهش به قول شما آخرت خودشه.اما حجاب کاملاعمومیه.و هیچکس نمیتونه ادعا کنه به خودش مربوطه!

     • saba

      امین جان چشمت بی بلا،
      مطهره خانم باور کن هر عقل سلیمی این بحثهاو اساء ادبها رو چیز دیگه ای غیر از جدال نمیدونه، به قول آقا آرمان اندکی صبر سحر نزدیک است بالاخره یکی پیدا میشه که هم از این دنیا خبرداشته باشه هم ازاون یکی ، بعد همه چی رو به هممون میگه،
      نه آقا پارسی؟

      • اسم_پارسی

       1-اسمم پارسی اصیل هست به همین دلیل این نامو میزارم
       2-فعلا نخود نخواستیم با مطهره که تموم شد باشما شروع می کنم 😀

    • اسم_پارسی

     مطهره یه سوال:
     اینو راستشو بگو الان فرض کن خدایی ناکرده به المان دعوت شدی بعد خدایی ناکرده قبول کردی انصافا وقتی رفتی اونجا بازم حجاب می زاری یا میگی ببخشید گور پدر حجاب حجاب چیه؟

     • مطهره

      اولا حالا چرا آلمان؟
      ثانیا دین خدا رو با کار آدما قاطی نکن!
      راه درستو غلط رو از قرآن تشخیص بدید،نه از آدمایی که گاهی دم از دین میزنن(مثل خودم).ولی من هرجا که قرار باشه برم،نه تنها حجاب،که چادر هم ازمن فاصله نخواهد گرفت!
      شما اصل حرفو ول کردی،منو سوال جواب میکنی؟من هرچی! شما فکرکن من خودم خلاف چیزی رفتار کنم که دارم میگم!شما اگه حرف منطقی دارید که حجاب رو نفی کنید،بفرمایید.اونموقع بحث هم به بیراهه کشیده نمیشه

      • اسم_پارسی

       راستش نمی دونم اگه میشه یه ایه بگو که درباره ی حجاب زن ها صحبت کرده باشه 😀

       • مطهره

        اولا خنده نداره.گریه داره که شما اسم خودتو گذاشتی مسلمون،بعد تازه میخواید ببینید خدا هم چیزی فرموده یانه!
        قبلش باید بگم از حقوقی که از فرزندان به گردن والدین هست،بخصوص فرزندان دختر،آموزش سوره نور هست!سوره نور سراسر نوره.ولی حالا به اقتضای مکان وطبق خواسته شما به قسمتهاییش اشاره میکنم.

      • مطهره

       ای رسول!به مردان با ایمان بگو:دیده فرو نهند و پاکدامنی ورزند که این برای آنان پاکیزه تر است.البته خدا به آنچه میکنید آگاه است!(نور30)

      • مطهره

       و به زنان مومن بگو چشمهای خود را فروبندند و پاکدامنی پیشه کنند و زینت خویش را جز آنچه قهرا ظاهر میشود،آشکار نسازند.و روسریهای خودرا بر گردن خویش بیاندازند و زینت خود را آشکار نسازندجز برای شوهرانشان،یا پدرانشان،یا…(در ادامه آیه به بقیه محارم اشاره میکنه)و پاهای خود را طوری بر زمین ننهند تا زینت پنهانیشان معلوم گردد!ای اهل ایمان،همگی به درگاه خداتوبه کنید،باشد که رستگار شوید!(نور،31)

      • مطهره

       ای پیامبر به همسران و دخترانت و زنان مومن بگو چادر خود را بر خود فروپوشند،این برای آنکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است.(احزاب،59)

       • اسم_پارسی

        مطهره انصافا اینا هست؟من الان می رم نگاه کنم ببینم هست یا نیست

       • اسم_پارسی

        نه بود اشتباه کردم اوکی ببخشید من همینجا به بحث پایان میدم صبا تو ام ممنون مطهره

  • حامد

   سلام بد حجابی میخوای بیا اصفهان

   • نیکی

    سلام بد حجابب در سراسر ایران هست
    ما حتی تورسانه هامون یه چیزای میبینیم که …….
    مثل رفتار زشت بازیکنای پرسپولیس که باعث شدن من از تمام بازیای فوتبال بدم بیاد
    ایرانی را دوست دارم در هر کجا که باشد زیرا دوست داشتنو خوب اموخته ام

  • یکی دیگه

   بحث باید نتیجه داشته باشه ، اگه دین کشور ما اسلامه که خب یکی از دستوراتش داشتن حجابه ( حجاب به همون معنا که همه میدونیم و فکر نکنم نیاری به تفسیرش باشه) به نظر من ، جملات : به من ربطی نداره و با حجاب عذاب میکشه و …. همه بهونه است(مطمئنم خودتون هم کاملا بهش واقفید) با داشتن حجاب یا برداشتنشم نه پروژه ی علمی ای ثابت میشه نه از مفاسد اقتصادی کشور جلوگیری.
   پس اگه کسی حجاب میذاره مطمئنا تنها هدفش پیروی از خدا و دینی است که پذیرفته …و اگه نمیذاره دوتا دلیل بیشتر نداره 1- پیرو دینیه که این مسئله درش اهمیتی نداره 2- در واقع ، انتهای هدفش، داره با خودش لج میکنه.

  • اسم_پارسی

   سلام.
   به بند دومت احترام می زارم اما حجاب اونا به منو شما ربطی نداره ~O)
   نظر دیگه ای راجع به پاسخت ندارم ببخشید!

   • مطهره

    علیک سلام
    بعد اینهمه سندومدرکو گفتو شنود،برگردی بگی حجاب اونا به منو شما ربطی نداره،میتونه به خودتون ثابت کنه هیچ منطقی رو حاضر نیستید بپذیرید.و این اصلا خوب نیست.
    به هرحال موفق باشید

    • اسم_پارسی

     =))
     داشتم به حرفت می خندیدم کدوم مدرک کدوم سند اینجا خیلی از مسائلو نمی شه گفت اما باور کن که اخر سر خودتم از این حجاب خسته می شی

     • نیکی

      سلام کسی که ایمانش قوی باشه هیچ وقت ودر هیچ شرایطی از حجاب خسته نمیشه

      • اسم_پارسي

       نيكي خانم الان خيلي از جاها هم دين اسلام رو دارن اما چرا بيشترشون حجاب اجباري نيست؟مگه سني ها هم قران رو قبول ندارن؟پس چرا اونا حجاب براشون اجباري نيست؟

    • مطهره

     خدایا به حرمت همین شبها ازت میخوام روزی که از حجاب خسته شدم رو مصادف با روز مرگ من قرار بدی.
     یه چیز شخصیه بین منو خدا.ولی هنوزم درک نکردی اصن قضیه چیه!
     اونایی که به امام حسین پشت کردن نماز میخوندن،روزه هم میگرفتن!برای اینکه مبادا مثل اونا باشیمو متوجه نشیم،گاهی خودمونو با قرآن محک بزنیم.
     درضمن جالبه که با اینهمه توهین باز احساس میکنی خیلی حرفا رو نمیشه زد.
     وجالبتر اینه که مردها از حجاب خسته تر از خانومهان!!

     • اسم_پارسی

      ههه یه مدت نبودم ببین چی شد
      می دونی چرا چون مردا هم ادمن و زنا هم ادمن به قول شاعر که می گه:
      بنی ادم اعضای یک پیکرند***که در افرینش ز یک گوهرند
      مردا از عذاب خانوما بدشون میاد و زنا هم از عذاب اقایون پس هیسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس

      • مطهره

       فکرمیکنم یه خورده دارید بی ادب میشید!
       اتفاقا دقیقا قسمت اول صحبتهات حرف منم هست!
       بنی ادم اعضای یک پیکرند***که در افرینش ز یک گوهرند
       در نتیجه ما هم به عذاب آخرت شما که فکر میکنیم،میبینیم از انسانیت به دوره که کاری نکنیم!!

  • نیکی

   سلام ما داریم درمورد تیپ دخترا حرف میزنیم چرا پسرا با ید بیشتر مخالف حجاب دخترا باشن؟؟؟؟؟؟؟شما پسرا با هرتیپی دوست دارین برین بیرون کسی کارتون نداره که
   و وقتی یک نفرمثل مطهره میاد وحرفایی که واقعا درسته رو میزنه چرا همش دوست دارید ازش انتقاد کنید
   مطهره جون اگه امکان داره میخوام بیشتر بات اشنا بشم

   • مطهره

    سلام
    نسبت بمن لطف داری شما.
    اما قضیه اینکه گفتی به پسرا مربوط نمیشه،با عرض معذرت کاملا مخالفم.شما شک نکن مفهوم اصلی همه این عکسا بی غیرتی آقایونه.
    پدری که براش اهمیت نداره دخرش چه بلایی ممکنه سرش بیاد،همسری که غیرتش اجازه میده خانومشو برا همه پشت ویترین بذاره یا برادری که اجازه میده خواهرش دست مایه سوءاستفاده دیگران بشه،اینا مفهوم عکسای این وبه!
    منم از آشنایی شما خیلی خوشحالم.موفق باشی @};-

    • نیکی

     سلام من منظورم اینه که چرا یه پسر باید تواین جور سایتا مخالف حجاب باشه وبخواد جواب هرکی رو که ازحجاب دفاع کنه بده من میگم هرکسی یه عقیده ای داره وما باید به نظرهای درست احترام بزاریم

     • اسم_پارسی

      اوه اوه دوتاشون با هم افتادن 😀
      سلام
      خانم مطهره و نیکی خانم
      اولا وقتی می بینم خواهرم یا یکی از اقوامم داره زیر حجاب عذاب می کشه خوب ناراحت می شم پس مخالف حجاب می شم
      بعدشم اگه این رژیم خدایی ناکرده بپره 90%کسانی که حجاب میذاشتن مطمئن باشید حجابشونو ور می دارن
      درباره جمله ی اخر نیکی خانم می تونم بگم که شماها به عقاید دیگران احترام نمی زارین والسلام

      • نیکی

       سلام من به عقاید کسی که کاری نداشتم چندتا عکس دیدم بعد امدم نظرمو گفتم که همه بخصوص شما با من مخالفت کرد
       منم نمیگم چادر بپوشن که میگم حجابشون درست باشه این همه ارایش نکنن کشور ما تو مصرف وسایل ارایش رتبه اولو داره
       درضمن من خودم مانتویی هستم واصلا چادر نمی پوشم ولی تیپم جوری نیست که کسی بخواد ازم عکس بگیره وبزاره توسایت

       • اسم_پارسی

        کلا با این پاسخت حال نکردم نمی دونم چرا اما راجع به بند 2 فکر می کنم

       • نیکی

        سلام پس میخواستید بابی ادبی جوابتون بدم 😀

      • مطهره

       سلام
       برای اون اقوامتون متاسفم که داره با حجاب عذاب میکشه!!!حجاب برا اینه که یه روزی نخوای عذاب بکشی!
       “نیکی”جان که پاسخ دادن،اما منم باید عرض کنم نظر هرکس محترمه.به شرطی که برخواسته از منطق باشه.فکر نمیکنم بی احترامی ای به کسی کرده باشم.یه صحبت دوستانه بوده.من هم وطنامو دوس دارم.اگه جسارتی شده از همه عذر میخوام. @};-

       • اسم_پارسی

        1-سلام
        2-درست ص کن من به اقوامم حساسم نظر من اینجوریه
        3-شما به نظر من احترام گذاشتی؟نظر شما از منطقه؟
        4-منم اگه جسارتی کردم ببخشید به قول شما ص دوستانه بود

       • مطهره

        سلام
        قسمت دوم کاملا لحنتون توش داد میزد!خیلی بامزه بود! :))
        ولی خب ابراز تاسف چیزی نیس که بخواید بش حساسیت نشون بدید.ضمن اینکه ای کاش تو زمینه های دیگه هم به اقوامتون حساس بودین!!
        من برای نظرم دلیل منطقی میارم.هروقت دلایل منطقی تری ثابت کرد که منطقی نیس،میپذیرم.

       • ترانه

        حالا شاید یکی خواست عذاب بکشه مگه زوریه شما فکر اخرت خودت باش بقیه را بی خیال شو

      • مطهره

       یه چیز دیگه هم یادم رفت!نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تا ظهور آقا امام زمان اتفاقی براش نمیفته.چون اتفاقی به دست نیومده!

       • اسم_پارسی

        نوستراداموس(درست نوشتم یا نه)جلو شما لنگ میندازه عجب پیش گویی!

       • مطهره

        من کلا با منطق کار میکنم! 😀
        اینه که پیش گوییمم با منطق ثابتش کردم! 😀
        جمله آخرم مهمه.فقط پیشگوییشو نخونید. L-)

       • mr.amir

        وای مملکت گل بلبل همه ام راضیین.
        چی میگی خانوم با منطق…
        هه هه هه منطقشو…

       • اسم_پارسی

        😀 می دونم می دونم شما منطقی
        😀 اوه اوه پیشگو هم شدی ما خبر نداشتیم من فکر می کردم فقط با قران پیشگویی می کنین(اشاره کنم که با قران کاری نداشتم با مطهره خانم کار داشتم اگه به کسی برخورد ببخشید)
        خیلی عذر می خوام اما اگه امروز یکی ادعای امام زمان بودن رو بکنه درجا اعدامش می کنن 😀

       • مطهره

        اگر نان نیست ننگ هم نباشد!!!

        هرچند من کسی رو ندیدم وضعش بدتر از قبل بشه.البته چرا! قبلا کسی شلوار پاره نمیپوشید!!!!!!!!!
        اینجا آدم دیوانه رو اعدام نمیکنن!آدم مدعی هم اعدام نمیشه.
        اما اگه نگران امام زمانی،نگران نباش!چون روایاتی هست که از مکه ظهور میکنن،هنوزم یه مشت احمق کوماندو فرستادن رو ارتفاعات عربستان،تا اگه ظهور کرد بلافاصله شهیدش کنن!! واقعا بعضیا مغز ندارن!خدایی که اینهمه سال از قرآن محافظت کرده،حالا نمیتونه از امام محافظت کنه؟!
        کلا ولی شما نگران نباش!
        تمسخرای اولتون هم …هیچی!مهم نیس!

   • mr.amir

    جیه حسدیتوون شده باید با یه برزنت دوره خودتون بیاین بیروون تا کسی به جز دماغتون و یه چشمتون نبینه…
    وای وای وای وای…

    • نیکی

     پس اینجوری حجاب به چشم شما یه غول بی شاخ و دمه

    • مطهره

     من شک دارم شما پسر باشی!مثل یه دختر بیحجاب میمونی که بیشتر اومدی خوتو ثابت کنی.
     هرچند فرقی هم نمیکنه.
     آدم با تمسخر نمیتونه عقیده ای رو نفی یا تایید کنه.
     شما خوشحال باش که یکی با یه ماشین آخرین سیستم پا رو حرمتت میذارن.
     فقط بیزحمت اگه راهی پیدا کردی که هیچ وقت قرار نیس از دنیا بری،به ما هم بگو!

     “کسانی که رضایت مخلوق را به بهای رضایت خالق بخرند رستگار نخواهند شد!”امام حسین(ع)

     • mr.amir

      تو که دینت گفته جهان اخرت بهتره پس واسه چی دنبال راز جاودانگی هستی.
      الان قرن 21 این فکرای بچگونرو بذار کنار
      …یکی با ماشین اخرین سیستم بیا پا رو حرمتا بذاره…

  • مطهره

   زرنگ بازی درنمیارم.من اصلا منظورم این نیس که اینجا وضعیتش به سامانه.من میگم کشورمونه.دوسش داریم.خب بیا از خودمون شروع کنیم.ما از کی توقع داریم؟چرا اونا تو صنعت پیشرفت کردن؟بخاطر بی بندو باریه؟داداش چشماتو رو واقعیت نبند!اونا اینا رو میگن که ما وضعمون از اینی که هست هم خرابتر شه.
   مملکت ما رو قرار منو شمای دانشجو جلو ببریم.حالا با موی سیخ سیخی یا لاکو نقاشی میشه؟بپذیر که نمیشه.چون هدف گم میشه.پس لااقل یه طوری نشه که باعث شیم دیگرانم هدفشونو گم کنن.همه حرف من اینه.
   مشکل ما بیکاری هست،وضع اقتصادی هست،گرونی و تورم هست،ولی دقیقا مشکل ما همون موی بچه های ماهم هست.حل کردن هرکدوم از این مشکلات مانع حل سایر مشکلات نیست و منافاتی با هم ندارن.در کنار اینکه تلاشمونو میکنیم مملکت مقتدر و مقتصدی داشته باشیم تلاش میکنیم جامعه پاکی داشته باشیم.حداقل کاری که از دستمون برمیاد همینه.

  • علی

   کاش آمار تجاوز تو ایرانم داشتی.یا آمار اعتیاد.نداری میدونم .چون آمار دقیقی تو کشور ما نمیدن.اونوقت بت میگفتم چه خبره.در ضمن اگه میخوای ایران رو با جایی مثل آمریکا یا انگلیس که اصلا قابل مقایسه نیستن مقایسه کنی زرنگ بازی در نیار و همه چیزشونو مقایسه کن با هم.مثل آمار بیکاری یا اقتصاد یا صنایع و پیشرفتای علمی در آمد سرانه.اختلاص.

  • مطهره

   تجاوز دسته جمعی ۵ پسر دانش آموز ۱۳ تا ۱۵ ساله به یک دختر ۱۱ ساله انگلیسی در محیط مدرسه این کشور را در بهت و حیرت فرو برد.
   .
   دادگستری بلژیک روزانه بطور میانگین ۲۰ شکایت در مورد تجاوز یا خشونت جنسی بر علیه زنان دریافت میکند. در این میان ۴۵ درصد از شکایتها به گونه ای نیمه کاره رها شده، پرونده بسته شده و موضوع پیگیری نمیشود.
   .
   ازه‌ترین گزارش آماری منتشره در امریکا در خصوص افزایش آمار تجاوزات جنسی نشان می‌دهد: سالانه یکهزار و ۵۰۰ کودک در آمریکا قربانی تجاوزات جنسی می‌شوند و این آماری است که از کتابخانه انجمن پزشکی این کشور منتشر شده است.
   همچنین هر سال، بالغ بر ۱۴۰ هزار مورد جراحت علیه کودکان در جریان تجاوزات جنسی به ثبت می‌رسد و در کل، سالانه رقم ۷/۱ میلیون تجاوز جنسی در سراسر آمریکا گزارش می‌شود.
   .
   یک مرکز پژوهش‌ها‌ی اجتماعی در اسرائیل اعلام کرد در این کشور از هر پنج زن یک نفر مورد تجاوز و از هر سه زن یک نفر به شکل‌ها‌ی مختلف مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند.
   .

   • اسم_پارسی

    یه سوال
    دقت کردی تا یه اتفاقی تو اروپا و امریکا می افته اولین جایی که دربارش خبر می دن تلویزیون ایران خودمونه.دقت کردی تا الان یه کلمه از مردم سوریه نگفتن؟دقت کردی تو پارکای پایین شهر چه حرکاتی انجام میشه؟تا حالا دقت کردی وقتی یه چیزی رو به صورت زور به انسان بگی قبول نمی کنه و عکسشو انجام می ده؟

    • مطهره

     شما که اینقدر دقتت بالاس چرا دقت نمیکنی دقیقا سیاست رسانه های بیگانه هم در مورد ما همینطوره؟! خب این به اون در 😉
     ولی راجه به مردم سوریه هم کم نگفتن.من ماهواره نمیبینم ولی از اوضاع سوریه هم باخبرم.
     البته باید عرض کنم بستگی داره چی بخوای بشنوی!
     خب لزومی نداره اغتشاش گنده بشه.

     • اسم_پارسی

      اگه شما بی بی سی یا چیزای دیگرو ببینی اتفاق همه دنیا رو می گه اما چون ماله ایرانه خوب مطمئنا اول ایران رو می گه اما رسانه های خودمون اول ماله خارج رو می گن بعد ماله خودمون
      رسانه های ایران هیچی نگفتن حتی یه کلمه فقط چند بار گفتن هنوز ادامه دارد
      بله اینقد رسانه های اینترنتی برای اطلاعات هستن که اگه اونور اب یکی صداش دراومد بفهمیم

      • مطهره

       به اخبار بی بی سی فارسی نگاه کن!شباهتش به اخبار ما بیشتره یا بی بی سی اصلی که صدای آمریکاست؟
       بی بی سی فارسی همونBBCقدیمیه!فقط میاد با زبون فارسی حرف آمریکا رو میزنه!
       خودت با خودت بشین فکر کن ببین کی داره فریبت میده! رسانه خودی یا رسانه بیگانه!
       من از همه جا هم که بی خبر باشم، حداقلش میدونم در طول تاریخ یک موردم نبوده که آمریکا خیر ما رو بخواد.اگه شما سراغ داری که بگو!

       • اسم_پارسی

        ببین درست می گی شما انصافا منم بدجوری با امریکا لجم می دونی امریکا فکر کرده کسیه برا خودش(البته هستا اگه ما یه ذره تلاش کنیم می تونیم بالاتر هم بزنیم)بعدشم بی بی سی فارسی از تمام دنیا می گه اما اگه یادت باشه تو سال 88 اون موقعی که بدجور بزن بزن بود رسانه ی ملی می گفت:امروز وضع کشور بسیار ارام است مردم از اشتباه خود پشیمانند!انصافا اینو چی می خوای بهش بگی؟

       • مطهره

        من از رسانه ملی طرفداری نکردم.البته الان اینکارو میکنم.بنظرم 20:30 شاهکار اخبارهای ایرانه.چیزی رو هم سانسور نمیکرد.اما انصافا بین این به قول شما شلوغیا،به قول بنده فتنه، یه مشت بچه هم بودن که فقط برای هیجان میومدن با جون مردم بازی میکردن.بالاخره یکی باید به اون بچه بفهمونه”خبری نیس!جو گیر نشو!”
        ولی با همه این حرفااگه صداوسیمای ما هیچی هم نگه،اگه همه چی رو برعکسم بگه،اخبارش شرف داره به اون خبرایی که از یه مشت آدم بی هویت فارسی زبون شنیده بشه.
        تنفر از آمریکا رو فقط با خودتون یدک نکشید.اینقدر احمق نیست که طوری فریبمون بده که به این راحتی متوجه بشیم.ازش فاصله بگیرید.

     • mr.amir

      خطاب به مطهره
      حالا تو چرا شدی کاسه ی داغ تر از اش…

      • مطهره

       :-??
       الان دقیقا آش چیه؟کاسه اش کدومه؟یه کم واضحتر لطفا!
       سوال پرسید جوابشو دادم.خوبی شما ایشالا؟

       • mr.amir

        سخنانتون در مورد تجاوز در امریکا…
        خانوم BBc

       • مطهره

        از خودم در نیاوردم که.میدونم شما کمتر این چیزا رو باور دارید،ولی متاسفانه هست دیگه!به هر حال من شرمنده ام اگه احیانا غافلگیر شدید!!
        لقب آخری هم که دادی خیلی بچگانه بود.

  • mr.amir

   از ان نترس که هایو هوی دارد از بترس که سر به تویی دارد.
   اینا رو. بازی میکنن هرچی هستن نشون میدن نه مثل اونایی که زیر چادر هر کاری که میخوان میکنن.
   شما چادر کردید یه پرده و زیرش هر کاری میخواید میکنید

   • مطهره

    اسم این تهمته.
    قرار نیس شما اگه یه آدم فاسد میبینی که حالا به دلایلی چادر سرش میکنه،انگشت اتهام بگیری به سمت همه چادری ها.این بیشتر از اینکه از انصاف دور باشه،از عقل به دوره.
    بین اطرافیانم دارم کسانی رو که آدمای همین عکسان،ولی بخاطر محل کار یا شرایط خاصشون تو اون برهه زمانی چادر سر میکنن.
    open your eyes! 8-|

    • mr.amir

     قرارنیس شما هرچی مانتویی میبینی بگی فاسده این انصاف دوره.
     شاید اطرافیان شما اینجوری باشن خواهر دیندار.

     • مطهره

      من همچین حرفی نزدم.اما بنظرم بین مانتوییها هم آدم فاسد قابل تشخیصه.اگه ادعا کنی یکی از آدمای تو عکس فاسد نیست،جسارتا لازمه برای درآوردن سرت از زیر برف اقدام کنی.
      این حرفتون دو تا دلیل داره.یا خودتون یه خانوم به قول خودتون مانتویی هستید،یا اگه آقا باشید اعضای خانوادتون از این پوشش استفاده میکنن.
      به هرحال من قصد جسارت یا توهین به هیچکس رو ندارم.بنده هم بین دوستانم آدمایی رو دارم که چادری نیستند ولی آدمای پاکی هستن.اتفاقا یکیشون از همین هفته میخواد چادر بپوشه 🙂

      • mr.amir

       گرامی من چنین حرفی نزدم گفتم همه ی این دخترا فاسد نیستن در پاسخ به دوستانی گفتم که به اینا میگفتن فاسد…
       شما سرتون از برف بکشین بیرون…
       یه نگاه به دورو برت بنداز…

    • اسم_پارسی

     “open your eyes!”
     باشه باشه بهش می گم 😀

     • mr.amir

      naaaaaaaaaaaaaaamaaaaaaaaaaaaaaaaak nagoftam ke bekhandi goftam nisheto bebandi…

      • اسم_پارسی

       ادم عاقل با تووپ نبودم که با مطهره بودم X-(

       • mr.amir

        mazerat khahi ke kardam bazam bebakhshid…

     • mr.amir

      ببخشید داداش فکر کردم مطهره گفته…
      بی ادبی نباشه… X_X

      • مطهره

       خیلی خودتو ضایع کردی!
       کسی که اومده توهین کنه حرف تو کلش نمیره.شما همونی که هستی بمون.
       اخلاق زشتیه که اگه کسی مخالف نظر شما باشه،لایق توهینه!نمیتونی تصور کنی چقدر برات متاسفم.
       من هیچ ادعایی ندارم،هیچ علاقه ای هم ندارم شما و امثال شما تصوری از اعتقادات من و حجاب من داشته باشید.
       آخرین باریه که پاسخ شما رو میدم.
       امیدوارم موفق باشید.هم این دنیا هم اون دنیا!برا ما هم دعا کنید.

  • نیکی

   اون هرچی نه خرچی

  • نیکی

   سلام پسرا بایدم ازاین جور تیپا خوششون بیاد اونا همینو میخوان که دخترا را دید بزنن خرچی هم بد حجاب تر برای پسرا بهتر

  • saghi

   ما این همه جوون و شهید دادیم.جوونامون رفتن تا از اسلام دفاع کنن از مملکت و ناموسشون دفاع کنن.حالا افرادی مثل اینا دارن پا رو خون شهدا میزارن.اینا هم حقشون هس که ازشون عکس گرفتن خودشون می خوان که اینجوری میان بیرون.دست پدرومادرا و اون شوهرا درد نکنه که میزارن ناموسشون اینجور بیاد بیرون که بقیه حالشو ببرن.از قدیم گفتن(( ….. که خارش میکنه خودش سفارش میکنه))

  • ali

   جواب مطهره ونیما و امثالهم :
   اولا حتما نظر قبلیم رو هم بخونین
   اگه میخوای از این در وارد شیو به قول معروف پاتک بزنی جوابت اینه :
   تو دنیایی که ما زندگی میکنیم ادیان مختلفی با دیدگاه های مختلفی زندگی میکنن که تقریبا همشون حجاب و پوشش زن یا مردشون با اونطوری که به قول اسلام من در آوردیه بعد از انفلاب شما میگه فرق میکنه.اصلا بر فرض اسلام واقعی همینه که شما میگی درست؟شما حق نداری ادیان دیگه با تموم طرز تفکراتشونو انکار کنی و به زور اونا رو مجبور کنی بکشونی به اعتقادت و دینت همون طور که دینت میگه هیچ اجباری در دین نیست.پس وقتی میگه اجباری نیست یعنی بقیه دیگه مجبور نیستن کارایی که دینت بت میگه رو انجام بدن .همون طوریکه اونا و ادیان دیگه همچین حقی رو ندارن که به زور به تو بگن چی کار کنی .حالا به قول تو حجاب و پوشش الزامیه و اگه نباشه اسلام و بشریت نابود میشه.میخام ببینم حالا که حجاب هست و تو ماه رمضان هر کی روزشو خورد شلاقش میزنن و جلو رابطه دختر و پسر گرفته شده آیا سیر تجاوز کمتر شده یا بیشتر؟؟ روزه خوری کمتر شده یا بیشتر؟روابط به قول خودت نا مشروع چی؟سقط جنین چی؟فساد و فحشا چی؟ فرزندان نا مشروع خیابونی چی؟اعتیاد و خود کشی چی؟درصد همه اینایی که گفتم رو مقایسه کن با قبل از انقلاب که میگی اون موقع آزادی بیش از حد بوده و اسلامی هم در کار نبوده و نه حجاب بوده و نه پوشش.حالا جوامع غربی رو هم اگه یه نگاهی کنیم میبینیم که اونایی که به قول تو بی حجابن و کافرنو و جاشون مغز جهنمه پس چرا درصد جرم و جنایت و تجاوز و فساد و دزدیو … با کشور ما حتی قابل مقایسه هم نیستو انقد صنایع و علمشون پیشرفت کرده؟رو حرفایی که زدم با تعقل فکر کنین نه از تعصب .
   دین فقط محصور به اسلام نیست .همونطوریکه انسانیت حتی محصور به دینداری نیست.مگه امام حسین نگفته اگه دین ندارید آزاده باشین.تو این 32 تا محرم فقط عذا داریو سینه زنیو زنجیر زنیشو یاد گرفتید؟

   • علیرضا

    اینایی که شما میگی تا حدودی درست اما دلیل خیلی از مشکلات جامعه ما بی عدالتی هست و خیلی ازین کارایی رو که گفتین دهن کجی به بی عدالتی هاست من اینو قبول دارم که شور دین رو در آوردن عده ای مثلا چند وقت پیش در یکی از شهرهای شمالی کشور در قسمتی که مخصوص شنای خانم ها بود یه بنری رو دیدم روش زده بود خواهرم هنگام شنا حجابتو رعایت کن !!!!!!!! این مسائل هست که این مشکلات رو پیش اورده و …در جواب اون دوستمونم که حرف از تجاوز زده عرض کنم دوست عزیز تجاوز یک امر روانی هست و صد در صد به بی حجابی برنمیگرده و یک جور عقده گشایی واسه کسایی هست که توو زندگیشون زیاد التماس کردن و وقتی به کسی تجاوز میکنن و التماس میکنه آرامش روانی پیدا می کنن اینو روانشناسا میگن نه من نشون به اون که گروهی رو که اخیرا واسه تجاوز دسگیر کردن خانم هاییو که بهشون التماس نمیکردن رها میکردن و از تجاوز صرف نظر میکردن و این امر توو همه کشورا هم هست حتی کشورایی که آزادی فحشا دارن !!

   • مطهره

    جواب علی و امثالهم
    اونایی که ادیان دیگه دارن،اگه با داشتن حجاب یا رعایت قوانین اسلام ضربه ای به دینشون بخوره حق با شماس!ولی قضیه اینه که از زمان خاتمی(و نه از بعد انقلاب) بسیاری از هنجار ها شکسته شد.این باعث شد عده ای از جوونا همواره بدتر از خودشونو تو خیابون ببینن و وضعیت نامناسب خودشون بنظرشون نیاد.
    ماهواره حرف اول رو تو بوجود آوردن این فساد میزنه و خواهد زد.
    کسی که حتی ماهواره همینطوری تو خونش روشن باشه،شما شک نکن شریعتش ناخودآگاه از دست میره.
    درضمن قبل انقلاب این فساد کمتر نبوده،بلکه آزادی بی مرز اون زمان که به بی بندوباری ازش باید یاد کرد،دیگه لزومی نداشت واژه تجاوز ساخته بشه!!!
    جوامع غربی،یا بقول شما مدینه فاضله(!!!)دقیقا میدونن چی رو باید نشون شمای جوون بدن تا الان مقابل یکی از دستاوردهای انقلاب و یکی از واجبات دینت قد علم کنی!
    سرتو درد نیارم!من محل تحصیلم طوریه که تقریبا بین دو شهر جابجا میشم.میبینم دختری که بدون مراعات جنس مخالف با چه وضع نامناسب با ماشین شخصی سفر میکنه!بعد خبرش درمیاد که به فلان دختر در فلان مسیر تجاوز شد!
    آقای بی انصاف!الانه که شما نباید بگی این عوارض انقلاب و حجابه!باید بگی عوارض بی بندوباری و فقر فرهنگیه!
    موفق باشید

    • ترانه

     ما ماهواره داریم هیچیمونم نشده چون اصول داریم شاید اعتقاد مذهبی زیادی هم نداشته باشیم ما ایرانی ها مشکل اینکه از اساس تربیت نداریم به جای تربیت اصولی از بهشت و جهنم ترسوندنمون که دیگه تو این زمونه واسه همه مسخره شده، وگرنه فساد تو اینا دم از مذهب می زنند محیطشونم ایزوله کردند ماهواره هم ندارند بیداد می کنه.
     اون تجاوز کاران هم غلط کردند بخواند کار کثیفشونو با اینکه دخترا با پوششون منو تحریک می کنند توجیه کنه.

   • اسم_پارسی

    شما با کی هستین؟اون علامتم جمع کن زشته برو حجابتو جمع کن مردم نبیننت!چیه یه جواب بهت دادم ناراحت شدی این همه مردمو داری به خاطر اعتقاد خودت ناراحت می کنی بعد یه چیزی بهت گفتم ناراحت شدی؟

    • اسم_پارسی

     ببخشید این برا مطهره بود @};-

    • مطهره

     اون علامت زشته؟واقعا؟ 😀
     من کجا کسی رو بخاطر اعتقادم ناراحت کردم؟چی میگی؟
     حجاب من که جمعه.مردمم میبیننم.منتها مثل آدم میبینن،نه مثل کالا!شما یه فکری بحال خودت کن.

     • اسم_پارسی

      1-شما و تمام کسانی که اعتقاداتشون مثل شماس می خوان یه جوری حرفشون رو پای کرسی بشونن و همین باعث نارضایتی مردم میشه.
      2-دولایش کن شاید یکی چشماش عقابی باشه یه وقت ببینتت 😀
      3-اولا من مثل شما دختر نیستم بدبختی های خودمو دارم

      • مطهره

       من هیچوقت نخواستم حرفمو به کسی تحمیل کنم!اما اجازه هم نمیدم کسی حرفشو بمن تحمیل کنه!
       رواج بد حجابی تحمیل بی اخلاقی به افراد جامعه است.به همه.حالا کم یا زیاد.
       کسی که به اوج فساد اخلاقی برسه،اگه قانون جلوی بی اخلاقیشو نگیره،نه تنها آزادی دیگران بخطر میفته، بلکه جونشونم در خطره!

       • اسم_پارسی

        سوال امتحانی:
        از نظر شما تعریف فساد اخلاقی چیست؟
        از نظر شما تحمیل بدحجابی چیست!؟
        ایا این جمله از نظر شما تحمیل کردن عقاید است یا نیست:
        نماز بخوانید واجب است حجاب بپوشید واجب است وضو بگیرید واجب است اگر این کارا رو نکنین به 100 ضربه شلاق محکوم می شید
        از نظر شما ازادی یعنی چی؟

       • مطهره

        با اینکه لزومی نداره به سوالاتون جواب بدم ولی اینکارو میکنم.
        فساد اخلاقی یعنی دقیقا همون چیزی که دارن دنیا رو به سمت اون میبرن.نه فقط ایرانو.حرکت دنیا به سمت بی اخلاقی،اونا رو از پرداختن به کارای دیگه باز میداره.(بحثش زیاده،پیشنهادم دیدن فیلم”The Arrivals”!البته اگه گیر آوردید!یه سریال مستند طرفای 50 قسمت،هر قسمت 10 دقیقه!اونوقت متوجه میشید همه چی یه خاله بازیه سادست!)
        تحمیل بدحجابی؟منظورتون تحمیل حجابه یا تحمیل بدحجابی؟ خب من تحمیل بدحجابی رو که خودتون پرسیدید میگم.تحمیل بدحجابی یعنی دقیقا اتفاقی که زمان رضاخان افتاد+اتفاقی که الان داره تو خیلی کشورهای اروپایی میفته+نمایش بی حجابی به عنوان تمدنو….
        اما راجع به تحمیل عقاید.تحمیل عقاید شخصی دیکتاتوری محسوب میشه.اما تحمیل دستورات اسلام “برای اداره جامعه اسلامی” تلاش برای رسیدن به حکومت آرمانی مورد رضایت خداست.این حکومت آرمانی تا نیامدن قائم آل محمد(عج) تحقق نمیپذیره.اما از منطق به دوره که دست از تلاش برای رسیدن به لااقل بخشی از اون برداریم.
        حالا،شما مادر یا پدر یه بچه هستید.تا کودکی پیش خودتونه.بعد به ترتیب وارد مدرسه بعدم دانشگاه و سایر مراتب میشه.اگه فرزندتونو دوست داشته باشید،هم نگران این دنیاش باشید و هم اون دنیاش،(حتی اگه فقط نگران این دنیاش باشید)جرات نخواهی کرد فرزندتو نوبراحتی وارد جامعه کنید. برای اینکه براتون جا بیفته،به دانشجویی که ترم 1 وارد دانشگاه میشه،بعد از چند ترم نگاه کنید!این بی حیایی رو از کجا آورد؟چطور به اینجا رسید؟
        ما نگران اونی نیستیم که از اول هم خودش هم زندگیش دست آویز امیال دیگران بوده،نگران اون دانشجوی ترم 1ایم!!!
        اینقدر مطلب هست برای جواب دادن به این سوالت که واقعا من نمیدونم کدوماشو بگم.میتونم تو 10 صفحه جوابتونو بدم.اصن یه جورایی دلم میخواد بنویسم.
        کسی برا نماز نخوندن شلاق نخورده و نمیخوره.چیزی رو تحریف نکن.رابطه نامشروع شلاق داره. که به نظر من شلاق کمشه.

       • مطهره

        اما تموم نشد!
        آزادی!
        «آزادي مطلق» يك عبارت پارادوكسيكاله. (معادل فارسيش رو مي‌گن «خودمتناقض»). يعني اين‌كه به حصر عقلي امكان ايجاد آزادي به صورت مطلق وجود نداره.قبلا هم عرض کردم مثلاً اگه كسي بخواد كاملاً آزاد باشه، پس بايد آزادانه بتونه بزنه زير گوش کسی!!! ولي در اين صورت آزادي دیگری نقض شده! (دقت كنيد!) نمونه‌ي واقعي‌ترش اينه كه مثلاً اگه كسي آزاد باشه كه هر نواري كه بخواد با صداي بلند توي ماشين‌اش پخش كنه، اون وقت كسي كه دوست داره گوشش رو از بعضي از موسيقي‌ها حفظ كنه (به هر دليلي) نقض شده. پس ملاحظه مي‌كنيد كه آزادي مطلق به حصر عقلي غيرممكنه. لذا به طور قطع بايد براي آزادي چارچوبي تعيين بشه كه همه موظف باشن درون اون چارچوب حركت كنن تا حفظ آزادي همه‌ي شهروندان در حالت بهينه قرار بگيره (كساني كه رياضي خوندن دوباره بخونن و فكر كنن!). باز هم با يه حساب سرانگشتي مي‌شه ثابت كرد كه از بين تمام چارچوب‌ها و برنامه‌هايي كه در اين زمينه تدوين شده، برنامه‌ي خدا كامل‌ترينشه. انقلاب اسلامي هم سعي‌اش رسيدن به غايت نهايي اجراي برنامه‌هاي الهيه. هر كي هم ادعا كنه كه الآن به اون غايت رسيده سخت در اشتباهه و اون غايت فقط با هدايت مستقيم امام عصر و پس از ظهور ايشان امكان‌پذير (و طبق روايات، قطعي) خواهد بود. ولي آن‌چه مسلمه جهت حركت انقلاب به سمت درسته. ممكنه نحوه‌ي اجراي برخي قوانين از جمله همين قانون حجاب مورد پسند تمام سلايق نباشه، اما به جاي اين‌كه روي اين جزءش تمركز كنيم بايد بدونيم كه يكي از خطوط قرمز قوانين ديني ما پوشيده نگه‌داشتن بخش‌هايي از بدنه كه فقط اونو با يه سري تبصره‌ها مي‌تونيم به محارممون نشون بديم. زن و مرد هم نداره. ولي همون چارچوب آزادي كه منطقاً وجودش رو پذيرفتيم در مورد زن و مرد بنا به مصالحي كه خود خالق يكتا كه عليم و بصيره دستورالعمل‌هاي متفاوتي براي زن و مرد تدوين كرده. به هر حال اگه هر كس به آزادي همگاني (دقت كنيد!) احترام بذاره ديگه كار به اين بحث‌ها در نحوه‌ي برخورد با هنجارشكنان نمي‌كشه.

  • نيما

   آزادی به چه قیمتی اگه خدای نکرده خدای نکرده خدای نکرده یکی به یکی از افراد خانوادده ی شما تجاوز بکنه چی میگی بازم میگی آزادیه؟!؟

   • من

    نه میگیم لعنت به اون مرد حیوون!!

  • مطهره

   اولا پاسخ دهنده وب خیلی آدم بی فرهنگ و بیتربیتی هستی!

   ثانیا
   آزادیه!
   آ ز ا د ی!
   من آزادم بزنم تو گوش شما‍!
   همه کسانی که فکر میکنن نداشتن یا داشتن حجاب یه انتخاب شخصی و یه آزادیه آزادی منو توجیه کنن!
   اول از همه هم دوس دارم بزنم توگوش اونی که اینقدر بی ادبانه جواب این کامنتا رو میده. :-q

   • من

    هر کس آزاد است تا جایی که آزادی دیگران را محدود کند!
    به جای این چرندیات چند تا کتاب بخون بچه جون!!

  • علیرضا

   مشکل جامعه ی ما اینه که تکلیف خودمون رو نمیدونیم ، میخوایم اروپایی بگردیم اما غیرت ایرانی داشته باشیم میخوایم دوست پسر دوست دختر داشته باشیم اما در وجود دختر مورد علاقمون هم دنبال حیا میگردیم و دوست داریم در گذشتش کنکاش کنیم ببینیم در گذشته با کسی دوست بوده یا نه و … من به عنوان مرد ایرانی باید ترس داشته باشم کسی که میخوام باهاش ازدواج کنم در گذشته چه کارایی کرده و با کسی دوست بوده یا نه اما در غرب واسه مرد اینجور چیزا مهم نیست و خیلی چیزهای دیگه پس نیایم هی غرب رو بزنیم توو سره خودمون ما نمیتونیم با فرهنگ ایرانی و اسلامی که داریم خودمون رو با جای دیگه مقایسه کنیم.

  • نيما

   چه عالمي شده است شيطان مي گويد آدم پيدا كنيد سجده خواهم كرد
   آدم يه لحظه هاي ميبينه به ايراني بودن خودش مي باله اما اينچنين لحظه هايي آدم ميبينه واقعا شرمنده ميشه از خودش.
   تو محيط هاي كوچيك اينجوري نيس ها اينا همونايي هستن كه تو ناز نعمت بزرگ ميشن سردي و گرمي روزگار رو نكشيدند،ما نميتونيم مشكل رو سياسي اعلام كنيم ولي اگه خوب توجه كنيم به سياست هم ربطي داره.
   به خدا اگه شرايط براشون محيا بود به خدا برهنه ميشدند ميرفتن تو خيابونا.
   كشور اذربايجان كه از شمال غرب با كشور ما هم مرز هست به خدا مردمش ميخوان كه دولت كشورشون از سرشون دس برداره تا حجابششون رعايت كنن.

   تو اخر هم براتون از وصيت نامه ي يكي از شهيدان بزرگ كه به اين جملش معروفه:
   می فرمایند که:ای خواهر خونم را برایت هدیه میکنم تا از آن چادری به رنگ یاس برای خودت بپوشانی که آفت زن بی حجابی زن است.

   • اسم_پارسی

    شما حجابتو رعایت کن مردم رعایت می کنن

   • من

    آفت زن نگاه هرزه ی مرد است که حتی از روی چادر نیز آدم را می سوزاند!!
    به جای اسیر کردن زن ها ، مرد ها رو آدم کنید!

  • اسم_پارسی

   عکساتون ادولف هیتلر شد اگه می شه دوباره اپش کنین

  • siavash

   جمع کنین بابا این مسخره بازی هارو…
   کی میخواهین بفهمین هر کس اختیارش دست خودش هست…
   چرا اینقدر میخواهیم برای دیگران تصمیم بگیریم…
   آدم تو هیچ جا امنیت نداره واقعا باید از این همش ترس داشته باشیم هر لحظه یکی داره آدمو میپاد…
   حجاب و عفاف از نظر اونهایی که بهش اعتقاد دارن حتما چادر مشکی و روبنده هست!؟!؟

   • Me!

    و حتما از نظر شمایی که بهش اعتقاد نداری برهنه گشتنه!
    به قول فرمایش شهید مطهری:
    اگه برهنگی تمدنه،پس حیوانات از همه متمدن ترند!!!
    غیرت قسمتی از آفرینش خدا برای مردهاست!باهاش مبارزه نکنید.چون دچار خوی حیوانی میشید!امیدوارم دیر نشده باشه.

    • من

     شما اگه غیرت داری چشاتو درویش کن!!
     بگو ببینم چند دفعه این عکس ها رو با دقت تمام دید زدی؟؟؟

  • آرمیتا

   اینا کارشون اشتباهه ولی شما واقعآ چقدر هیزی که ازشون عکس هم گرفتی هم خودت حال کنی هم بزاری بقیه حال کنن …

   • اسم_پارسی

    ارمیتا خانم
    اقایون ایران ویج عکس نگرفتن یه بار بالارو بخونی متوجه می شی هیز کسیه که عکس گرفته نه ایران ویچ B-)

  • نیکی

   سلام
   من که یه دخترم ودارم تو دانشگاه ازاد درس میخونم وقتی یه دختری که جای دانشگاه رو با عروسی نمیدونه وبرای امدن دانشگاه میره ارایشگاه وتیپ خیلی … میزنه من که یه دخترم اگه با اون تو یه کلاس باشم از نگاه پسرا خجالت میکشم
   اصلا این که یه پسر اندام دختر رو ببینه چه سودی واسه دختر داره فقط دختره باعث شده که یه پسرهم توگناه بدتیپی اون شریک بشه
   حالا اینا با کاراشون کاری کردن که همه دخترا به چشم همه بد بیان
   باوجود اینکه اینجورا نیست

   • اسم_پارسی

    اخه به شما چه به من چه اصلا طرفی که اونطوری اومده دانشگاه و مردا دارن نگاش می کنن می خوان کاری کنن که برن جهنم هر گوری که دلشون خواست شما برو بهشت با هوریان(درست نوشتم فکر کنم درست باشه)حال کن

  • مطهره

   در مورد بد حجابی و گور و جهنم باید عرض کنم به لجن کشیدن جامعه اگه مربوط به گور بدحجابها و بی غیرتا میشد،هیچکس کاری به کارشون نداش!
   این کشور ماست.عقیده ماست.برای آدمای فاسد،جایی تو این کشور نیست.

   • siavash

    اینکه هر کس دوست داره با هرتیپی که دوست داره وارد خیابون بشه دلیل بر فاصد بودنش نمیشه دوست عزیز، شما خیلی ناراحتی میتونی نیای تو خیابون که اینقدر با نگاه هیزت گناه نکنی…

    • من

     کاملا موافقم !
     اگه بعضی از آقایون نمیتونن جلوی چشماشونو بگیرن بهونه نیارن!
     بگن ما پستسیم!!

  • مطهره

   سلام به همه

   اولا نویسنده این پست!با شما ام!شما قدم بزرگی تو اشاعه فحشا داشتی!بهت تبریک میگم!مثلا اگه قرار بود یه دیوانه تو تهران عریان بشه،شما میخواستی تصویرشو برای نهی کردنش به نمایش بذاری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   ثانیا برای همه اونایی که فکر میکنن ایران برای همه ایرانیاس!پس هرجوری دوس دارن بگردن،باید عرض کنم:
   ایران جای همه کساییه که به قوانینش احترام میذارن!فقط!

   • من

    ببخشید جوون، می تونم بپرسم قوانینو کیا میذارن؟؟ جواب : مردم ایران
    ضمنا شما یا هیچ کس دیگه ای در جایی نیست که بخواد بگه ایران واسه کیه!!
    ایران واسه ایرانیاس ، چه اونایی که شما خوشت میاد چه اونایی که خوشت نمیاد!!
    اگه شما تو فرانسه بودی و بهت می گفتن نباید حجاب داشته باشی و فرانسه مال اونایی که به قوانینش احترام میذارن چی؟؟؟
    بهتره بیشتر فکر کنی بچه جون!!!

  • شمس الدین

   اغا دمتون گرم من افغانی ام و خیلی این ایرانی ها رو دوست دارم امیدوارم یه روز به آرزوهام برسم و از دولت ایران خواهشمندم که اینا را اینجور آزاد بزارن

  • علی

   انسان آزاد آفریده شده.آزادیه بیان و آزادیه پوشش جزو ابتدایی ترین حقوق انسان هاست.که متاسفانه دیر سالیست تو مملکت ما نادیده گرفته میشه.اگه با عقب رفتن روسری و کوتاه و تنگ شدن مانتو خانمها تجاوز زیاد میشه پس تو جوامع غربی باید مردم صبح تا شب کارشون تجاوز باشه .چون اونا تو نحوه لباس پوشیدن کاملا آزادن.اون چیزی که شما عکاس محترم میخوای به عنوان دلیل فحشا و تجاوز جلوه بدی نحوه پوشش این خانم ها نیست بلکه ذهن بیمار تو و امثال تو . چون ذهنت شستشو داده شده فکر میکنی خدای عاشق ملاک خوب و بد دونستن آدمها براش این چیزاست.نه جناب ملاک راستی وصداقت و انسانیت و سیرت آدمهاست .دلیل فحشایی که تو جامعه امروز شاهدش هستیم این چیزا نیست .بلکه غیر مجاز دونستن روابط دخترها و پسرهاست که بخاطر داشتن رابطه با همدیگه از صبح تا شب مجبورن انواع و اقسام دوروغا رو تکرار و تمرین کنن و به خونواده و جامعه بگن و تظاهر کردن رو بلاجبار یاد بگیرن.این میشه که تو جامعه دروغ یه فرهنگ میشه و به همراه مشکلات اقتصادی و بیکاری به جایی میرسیم که ازدواجا هیچ دوومی نداره.شترو با بارش تو این مملکت میدزدنو شما چسبیدی به مسایل شخصی مردم؟یعنی انقد جامعه بی مشکلی داریم که چیزه دیگهای پیدا نکردی بش گیر بدی؟

   • siavash

    علی جان منم باهات موافقم طرف نون شبش رو بزور درمیاره اون وقت گیردادن به حجاب و لباس اینو اون

  • mr.amir

   من عکاس رو ببینم از سه ناحیه دارش میزنم. 😀

  • احمد

   این که میگیم به ما چه و مگه اونا رو تو قبر ما می ذارن و…حرف کاملا غلطیه چراکه ما ها مثل سرنشینای یه کشتی از رفتار هم تاثیر می گیریم من که یک پسر جوونم با دیدن این صحنه ها آلوده گناه وکثافت کاری می شم دختر با حجاب با دیدن این صحنه ها که تو جامعه داره به عرف تبدیل میشه به بی حجابی تحریک میشه وقتی امر به معروف ونهی از منکر نباشه درستکار از کار درست دلزده میشه بدکار و فاحشه هم به گناه بیشتر تشویق میشه در ضمن کی گفته تو اسلام حجاب اختیاریه در آیه قرآن داریم که خدا به پیامبر خودش تاکید می کنه که به زنان ودخترانت بگو که روسری های خودشان را به خود نزدیک تر سازند به خدا همه اینا برا خودمونه جوامع غربی دارن به حجاب رو میارن ما داریم ازش فرار می کنیم وقتی هیچ حد وحدودی برا روابط نباشه من که فردا ازدواج کردم زنم رو مثل دستمال می ندازم دور و با یه یکی دیگه که نظرم رو تو خیابون جلب کرده ازدواج می کنم یا اصلا دیگه ازدواجی صورت نمی گیره و همه با روابط نامشروع خودشون رو ارضا می کنن حرف زیاده ولی جای همش اینجا نیست

  • نیکی

   این کارارو ادمای عقده ای که میخوان جلب توجه بکنن انجام میدن <):)
   سحرجون من بات موافقم :-*

   • اسم_پارسی

    کسی که می خواد افکارشو به بقیه بگه و به زور بگه که افکار من درسته از نظر ن حتی ادم نیست دیگه چه برسه موافق باشه یا نه

    • نیکی

     شما ادم نیستید که اصلا ادب ندارید به نظرهای دیگران احترام بزار

  • sahar

   به نظر من یکی از بهترین خصوصیت حجاب کامل بالا بردن درصدامنیت برای خانوماست
   یکی دیگه داشتن حجاب باعث میشه وقتی یه اقای …نگاهش افتاد اونم یه کم ازتحریک شدن و یه گناه افتادن حفظ کنه L-)

   • siavash

    اون آقاهه به قول شما سحرجان میتونه نگاه نکنه، آزادی یعنی هرکس با هر عقیده و پوششی که دوست داره میتونه زندگی کنه، و اینکه بخواهیم برای دیگری تعیین و تکلیف کنیم گناهه، انسان خودش باید پاک باشه، من اگر نخوام میتونم گناه نکنم، اون وقت چرا باید بخاطر اینکه خودم مرتکب گناه نشم شخص دیگه رو محدود کنم!؟!؟!
    اون شخص انسانه و آزاده خودش میتونه برای خودش تصمیم بگیره، بیاییم برای هم تصمیم نگیریم.

  • wolf

   آقا این چرتو پرتا چیه!!!
   بد حجاب؟؟
   هر چند وقت یک بار میان توی بوق سورنا میکنن، شده سوجه تبلیغاتی یه عده، کی میخوایم بفهمیم حجاب یه چیز شخصیه!! مگه این که دیگه خیلی داغون باشه که اون جداست اما اینا بد حجابی نیست!!!!!!!

  • امیر محمد

   تیپ هر کس به خودش مربوطه.
   اگه ایران بخواد با این چیزا خراب بشه بزار خراب شه.

  • نیکی

   ما داریم توایران زندگی میکنیم ودین ما این جور تیپا رو قبول نداره شما هم که دوست دارید اینجوری باشید برین یه کشور دیگه اصلا لخت بگردین فقط نگین ایرانی هستید وابروی مارونبرید
   من 19 سالمه

   • farnazi

    عزیزه من ایران برای همه است با هر تیپ و مدلی ایران برای همه ایرانی هاااااس و شما در جایگاهی نیستی که بگی هر کی نمیخواد بره اینو درک کن

    • احمد

     ماایرانی ها یه بار سر دین مون باهم توافق کردیم دین این کارو نهی کرده اگه حرمت خون شهدا رو نداری حق نداری برای توجیه امیال شخصی خودت هر جور کثافت کاری رو با حرفای مسمومت به افکار مردم تلقین کنی سعی کن اینو بفهمی

  • لائیک

   واااای خدایا مردم از خنده،ما مسلمونیم از آتش جهنم بترسید..
   خانوم محترم شما مسلمونی به کسی چه؟دین تحمیلی هم مگه داریم؟شاید یکی بخواد بره جهنم بهشت هم زوریه؟بابا به کسی چه زندگیتونو کنین والا اگه بده شما نکنین

  • نیکی

   سلام
   ما مسلمونیم
   ازخدا بترسید ازاتش جهنم بترسید
   اگه کسی میخواد دختری رو بغل کنه بره اونو بگیره نه اینکه خودشو جهنمی کنه

   • امیر محمد

    بهشت و جهنم رفتن هرکی به خودش ربط داره تو رو سننه.

   • اسم_پارسی

    اخه خانم محترم شما می خواین برین بهشت به منو اون چه ربطی داره شما کار خودت ما کار خودمون.خدا اونطوری نیست که بخوایم ازش بترسیم حداقل خدای من این شکلی نیست خدای من مهربون ترینه

  • محمد

   کم کم داریم میرم تو سال 2012 اما هنوز تو این اراجیف گیر کردیم

  • ehsan

   salam / man nemidonam shoma donbale chi hastin ya chi mikhaein ya donbale chi hastin mikhaein chio sabet konin belakhare harki be nazare man ekhtiaresh daste khodeshe joloye javonaro ba hich chizi nemishe gereft man baraye shoma va amsale shoma moteasefam ke inghadr kotah fekrid

  • اسم پارسی

   سلام
   ببخشید یه سوال دارم!
   شما به مردم چیکار داری؟شما میخواین برین بهشت اینا میخوان برن جهنم به من و شما چه ربطی داره؟مشکل ما اینه که تا یه چیز غیر عادی می بینیم هل می شیمو یه کارایی می کنیم که بعدا می فهمیم چه کاری کردیم!؟اخه برادر من جسارت نباشه توهین نباشه
   اگه مادر گرامیتون یا خواهر گرامیتون اینطوری تو جامعه می رفت بعد یکی ازش عکس می گرفت شما خوشحال می شدی یا یه دونه می زدی تا دیگه از این کارا نکنه؟مگه بدحجابی چه مشکلی داره که باید سورژه ی یه انجمن بشه؟مگه بغل کردن چه مشکلی داره؟از نظر من اسلامی که با این چیزا ستونش به لرزه در بیاد اسلام نیست یه جورایی اسلام چینیه!اسلام واقعی رو تا بحال ندیدم اما فکر کنم بهتر از این باشه اما به هر حال ممنون

  • بهناز

   اگه خواهرتون این تیپی باشه راضی میشدی عکسش بدون اینکه خبر داشته باشه بگیرن و بذارن تو سایت واقعا متاسف شدم دیدمبه این نمیگن بدحجابی اقایون خشک مذهبی [-(

  • jojo

   vaghan baratun motasefam ba in tarze fekratun….khoda khodesh tu ghoran gofte nabayad chizio be kasi zur va tahmil kard….man khodam ham namaz mikhunam ham ruze migiram a kheliyaiyam k fekr mikonan ba imanan ba iman taram vali hejab assan nadaram
   ma khodemun adamim va ghodrate taashkhis khoda bemun dade niazi nis kasi bemun bege hejab chiye jam konin bando basatetuno be ja bahse hejab berid bebinin dar ruz be chan nafar tajavoz mishe ya chan nafar be ghatl miresan moshkelate jedi tari darim

  • احمد موسوی

   سلام
   آیا تا حالا خارج رفتید؟
   هیچ میدونید بحث پوشش بد در خارج صرفا برای عده ای خاصه و همه خانمها و دخترها در کوچه و خیابونها ساده می پوشند؟
   علتش چیست؟
   هیچ میدونید؟ اگر سیبو و هر میوه ای را فقط بزارید توی سردخونه و سایه می گنده؟
   هیچ میدونید همه مشکات ما از محدودیتهاییی است که این 30 سال بوجود اومده؟نمی گم لجام گسیختگی
   اما قطعا این مشکلات ما همه از فرهنگ و اصلش محدودیته
   فسادو اگر از خیابونها جمع کنیم میره به خلوت خونه ها
   مکی بهتر فکر کنیم و صحبت کنیم

  • مرضيه از سبزوار

   خوشحالم برادري مثل مازيار و امثال اوندارم كه اينقدر بي غيرتن
   آقاي احمدنيا بسيار جالب بود

  • فرنوش

   آقای احمد نیا قربونم بری تو اگه مردی برو عکس نماینده های مجلسو بنداز که خوابن یا عکس بیچاره هایی رو بنداز که خونه ندارن یا بچه هایی که سر چهار راه فال میفروشن تو مگه فضولی خوبه عکس خواهر مادر تورو تو حموم بندازن ؟ مرتیکه!

  • danie haddadl

   اههههههههههههههههههههه چقدر کامنت اینجاست

  • مهموم

   سلام به ما سر بزن

   • danie haddadl

    چشم حتما

  • m.y king

   به نظر من این عکس ها عکس های بد حجابی نیستن ما اینقدر از این تصاویر بدتر رو تو تهران خودمون دیدیم که این ها برامون عادی شده به نظر من علت اینکه دختر های ایرانی دوست دارن اینجوری بیان تو خیابون اینه که او نا رو خیلی توی فشار روحی گذاشتیم هم در خانه هم در جامعه پس نتیجه اش هم همین مشه که دیدیم و نباید انتظار بهتری داشته باشیم

  • محمد رضا نامداری

   بی حجابی از بد حجابی خیلی بهتر است

   • اسم_پارسی

    ببخشید شما محمد نامداری رو نمی شناسید؟ 😀

  • كورش

   صاحبان امثال اين عكسها اگر از خود سوال كنند كه چه هويتي دارند پاسخ آنها چيست؟

   • siavash

    آخه تورو سننه!!؟؟
    آخه به من و شما چه ربطی داره کی چیکار میکنه کی چیکار نمیکنه!؟!؟؟

  • امیر

   من خودم طرفدار سر سخت دولت اسلامی هستم وبشدت با بی حجابی مخالفم و خانواده ام هم بشدت مذهبی هستن و چادری ولی همونطوری که رضاه شاه به زور نتونست از سر ملت چادر برداره ما یا هر کس دیگه ای هم نمی تونیم به زور چادر یا روسری سر ملت کنیم بابا توی تمومه کشورهای اسلامی حجاب ازاده و اختیاری . چرا نمی خواهیم قبول کنیم

   • اسم_پارسی

    شما یه ادم حسابی هستی اینو واقعا دارم راست می گم افکار شما واقعا درسته اما امان از این مذهبی هاییی که فقط عقیده ی خودشون رو می گن

  • سحر

   ممنون/چند تا مدل مانتو خوب دیدم/به دردم خورد 😀

   • امیر محمد

    ایول سحرر دوست دارم.
    با یه جمله … بهشون.

  • BGSANAM

   اوهههههههههههههه چقدر اینا بد حجابن آقا اسلام به خطر افتاد بگیرینشون 😀

  • deli

   جمع کنید بابا حالا همه چیه مملکت ما درست گیر دادین به این حجاب و مسخره بازیا؟مگه شماها رو تو قبر اونا میزارن؟

   • Me!

    خب یه چیز خوب یاد گرفتیم!
    اونم اینکه تمام ضرری که کسی میتونه داشته باشه اینه که تو قبر کنارت بخوابه!
    منم میدونستم!بارها با این قضیه قبر دو طبقه مخالفت کردما!گوش نمیدن 😀

  • pendar nik

   بد حجابی؟ بیاییم فقط به افکر و عقیده دیگران احترام بذاریم {آزادی} @};-

  • night

   jaleb bod aziz

  • غزاله

   آخه چرا فکر می کنید اینها بد حجابین؟
   برین 1 دوری توی مراکز دولتی بزنین بیمارستانها و … اول اونها باید اصلاح شن نه ما

  • ستایش

   بنظر من خاک بر سر مردایی که غیرتشون اجازه میده ناموسشون با این وضع بیاد بیرون. واقعا سیب زمینی بیرگ به این آدما میگن. خانمایی که بی حجاب بیرون میان فقط یه مشت ادمای عقده ای و با اعتماد به نفس پایین هستن که اینطوری میخوان اظهار وجود کنن. آقایی که گفتی : حجاب مسئله شخصی و به کسی مربوط نمیشه اول برو اطلاعاتت رو افزایش بده بعد بیا نظر بده. کسایی که در ایران زندگی می کنند باید قوانین کشور رو هم رعایت کنن وگرنه برن کشورهای غیر اسلامی اونجا هر غلطی دلشون میخواد بکنن. و اون کسی که گفته تو قرآن بحثی در مورد حجاب نیومده لطف کنه بره قرآن رو بادقت مطالعه کنه. به امید روزی که آقایون کشورمون غیرشون رو بدست بیارن.

   • Me!

    مرسی!
    =D>
    واقعا قضیه سیب زمینی و سایر مسائلو خوب اومدی!

  • ابی

   baba dokhtare doost dare har joor begarde b mano to che rabti dare dolat bayad biyad eghtesado gostaresh bede amniyato bargharar kone moshkel dolat ma mooy bachehay mast moshkel dolat ma ine k ye dokhtar folan labas bepooshe ya napooshe ma bayad bezarim bachehamoon azad bashan
   inaro ki gofte ahmadi nejad
   hala biya jam kon inaro ina k miyan chenin tiphayi mizanan hagh daran u inghadr kambood nadashte bashin]
   rast migan b khoda kharjiya fekreshoon to kare jaryaneshoon to?va iraniya jaryaneshoon to kare fekreshoon to?

  • نازنين

   اينا يه مشت خودنماي عقده اي هستند :(|)

   • BGSANAM

    حسودیت شده؟

  • محمود

   درسته هر کسی مسئول زندگی خودش هر چی وهر طور بخواد می تونه زندگی کنه اما میشه یکی یک نفرو بکشه یا…ولی بگیم دوست داشته آیا مشکلی نداره آیا باعث مشکلی توجامعه وترس و.. نمیشه؟حالا از اول انقلاب اینقدر به این موضوع پرداخته اند که نه تنها بهتر که باعث بدتر شدنش هم شدن گیر های الگی-پاگ گردن لاگ دخترا توی نگهبانی دانشگاهها و….ما نیز باید مسئول رفتاری که انجام دادیم باشیم
   من میگم باید میان رو بود به نظر شما حکم کسی که توی یکی از کشور های اروپای اینطور آرایش بکنه چیه؟
   آزادی؟نه به جرم تحریک مردم جریمه خواهد شد اما….در ایران برخورد بد زننده و….نمیدونم ولی مطمئن باشید اگه این آرایش و..زیاد بشه ناامنی(تجاوزو..) هم بیشتر خواهد شد وهیچ کس در امان نخواهد بود

  • محمد جواد

   😀

  • محمد جواد

   خودمونیم خوشکلن نه؟

  • zohreh

   هركس هرجوركه دوس داره زندگي مي كني ،وتنها خودش هم مسئول هست…به من وشما ربطي نداره …اگه طرف خيلي ناراحته جلو چشماش رو بگيره …هركس روتو قبرخودش مي زارن ! ok ?

   ممنون دوست عزيز @};-

   • آلاله

    واقعا اين جور آدما مشكل رواني دارن كه فكر ميكنن مشكل مملكت ما ديده شدن موهاي زنا و دخترامونه . متاسفم واسه امثال اونايي كه همچين چيزايي رو اونقدر مهم ميدونن كه ميان تو سايت ميذارن…

    • آلاله
    • یک شهروند

     واقعا که خوبه خجالت هم نمی کشن دین اسلام رابه مسخره گرفتند
     خانم نازنین وبقیه ی کسایی که گفتین حجاب چیه حتما خودتون هم یک بی حجاب و یک بی حیای …..
     این هارا برای تو و دوستات گفتن که درس عبرت بگرید
     کسایی که چادر و حجاب و درستی و دین اسلام را به مسخره می گیرید
     برین خجالت بکشین که امام زمان عج
     رااز دست خودتون ناراحت میکنید واقعا حیا کنید

     • FRED

      :)) vay man ke az khejalatesh aab shodam

     • اسم_پارسی

      اولا درست صحبت کن با بچه ی مردم
      دوما خانم زهره فرمودند خیلی مشکل داری می خوای بیای بیرون یه چشم بند بزن یا از این عینکایی که برا جوش کاری استفاده می شه که مردمو نبینی و دچار شهوت نشی

    • امیر محمد

     واااااااای پایه های اسلام سست شد الان میریزه رو سرمون در رید.

   • بهناز

    کاش این قدر مردم ایران متمدن می شدند که به جای دخالت در نحوه زندگی دیگران و اندر خم کوچه وضع پوشش دیگران گیر افتادن یک کم فرهنگشو بالا میبردند اگر یک روز من نوعی یک دوربین توی ماشینم بزارم و از بی فرهنگی جامعه از عابر پیاده تا رانندگان در امر عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و عدم رعایت حق و حقوق دیگران عکس بگیرم معلوم میشه چقدر فرهنگ بعضی از ما ایرانیا بالاست

    • اسم_پارسی

     بهناز خانم بعضیا هنوز تو افکار پوچ خودشون موندن و می خوان به بقیه همون افکار پوچشون رو تلقین کنن

  • mohammad

   این عکاسه عجب آدمه بی کاری بوده

  • mohammad

   be bakhshida inn ha hamashoon haroom………are

   • زهرا

    خاک بر سره بی تربیتت کنن

  • mahsa

   علي جون خوشم مياد از جنجالي كه راه مي اندازي.ممنون از مطالبه خوب و مفيد

  • mahsa

   اين پيام خطاب به همون دوسته ناشناسه كه ميگه حجاب در فرانسه ممنوعه. بفرماييد بي حجابي يا به قول شما بدحجابي توريستها در كشورمون ازاده؟به هرحال بهتر به اين فكر كنيم مسايله مهمتراز حجاب هست كه بايد براشون كاري كرد.تاحالا به اين فكر كردين كه چندتا ادم گرسنه داريم يا چندتا از اين جووناي نازنينمون گريباگير اعتياد شدن و….پس بياييد دست به دست هم بدهيم تا ميهني اباد داشته باشيم. @};- :-*

   • بهناز

    مشکل جامعه ما فقر فرهنگی و عدم احترام به حقوق همدیگر است بجای اینکه فکر ساختن خانواده و جامعه سالم باشیم فقط فکر دخالت در امور دیگران و تجاوز به حقوق دیگرانیم

  • افشین

   مگه چه اشکال داره دختر سئار دوچرخه بشه هااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

   • امیر محمد

    عزیزم دختر اگه سواره دوچرخه بشه با دوچره می یاد میزنه پایه ی اسلام خرد میکنه…
    البته توهین نباشه منظورم اسلامی که اینا ساختن…

  • سحر

   کاش اینقدر که به حجاب اهمیت میدین، به چیزای دیگه اسلام هم اهمیت میدادین.

   • Me!

    مثلا چی؟

  • ایران

   تا مردم چی را نخواند هیچ چیزی درست نمیشه باید بجای جمع آوری بد حجاب ها عاقبت این کارهارا به اونا گفت بزارید خودشون درست شوند

   • ایران

    ایران همیشه پیروز خواهد بود با چند نفر بد حجاب به ایران هیچ نخواهد شد تو خدا از این حرفها خسته شدم چرا همشه حجاب دین اسلام همیشه پایدار خواهد بود به امید روزی که کشور های دیگر از ما تقلید کنند در لباس پوشیدن

  • MMQ

   بابا خیلی خوشگلند.بازهم ازاینادارید؟

  • سارینا

   خوب می کنیم به هیچ کس ربطی نداره بد تر از اینم میگردیم میخوام ببینم کی چی میگه.بیشعور

   • امیر محمد

    اول ابجی.
    خودت ناراحت اینا عقده یی هستن.

  • fatima

   وقتی سخنرانی بود همه می‌آمدند، نمی‌شد جلودارشان شد، با حجاب و بی‌حجاب، ‌آنوقت مخالفین خرده می‌گرفتند که: چرا عده‌ای دختر با مینی‌ژوپ می‌آیند پای سخنرانی‌تان؟!
   دکتر هم جواب زیرکانه‌ای می‌داد:
   ـ آخه اونا بد میان، شما چرا نگاه می‌کنین؟
   آن روز هم یکی رو به دکتر ایستاد و گفت: «آقا، شما نمی‌خوای هیچ‌کاری بکنی؟! یه عده نسوان جلوی در جمع شدن، با یک وضع بدی!»
   دکتر پرسید: یعنی باز هم یکی بی‌حجاب آمده؟
   ـ نه آقا! ولی زیر چادرش دامن پوشیده!
   دکتر خندید و در حالی که زیر چشمی نگاهش می‌کرد، گفت:
   ـ مومن! زیر چادر دامن پوشیدن منکر است یا از توی جمعیت زیر چادر مردم رو دید زدن!؟

   چه عالی گفته دکتر شهید شریعتی

   و چه زیباست : خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج
   باید از اول درستش می کردن
   تو کشور ما همه چیز عالیههه همه چیز درسته قتل و آدمکشی به خاطر بدحجابی نیست به خاطر عدم اشد مجازات و همین آماده باش الکی نیروها برای گشت ارشاد……

  • رضا

   خدارو شکر که تموم مشکلات این جامعه اسلامی حل شده , نه مشکل تورم داریم , نه گرونی , نه مسولین نالایق داریم ؛ونه….!!!!!!!!!!
   تنها مشکل ما فقط حجاب خانم ها بود که با پیگیری های برادران محترم بسیج و سپاه . انشاالله اون هم از جامعه ما ریشه کن میشه
   و کشور ما میشه مدینه فاضله !!!!!!!!!!!!!!!!!

   • behnaz

    برادران محترم بسیجی خودشون نابودتر از همه هستن.اگه بخایم به امید این بشینیم که برادران محترم بسیجی کاری کنن موهامون هم رنگ دندونامون میشه

  • سی ساله

   ان الانسان لفی خسر
   همانا نوع انسان دچار خسران (از دست دادن سرمایه بدون سود) است
   هم این دختران هم مسئولین و هم نظر دهندگان
   الا الذین آمنوا و …

  • احسان

   جمع کت این سایتو.برای اینکه بازدید کننده داشته باشی هر قلطی می کنی!عکس خواهر مادر خودتم بود حالا اصلا بد حجاب می زاشتی تو یک سایت که بازدید کننده داشته باشی بیجاره؟؟

  • الي

   واقعا براشون متاسفم . اگه اينا دين داشتند با اين قيافه ها بيرون نمي اومدن. تو آخرت اين مو ها و جاهايي كه بيرون ميذارن تمام با آتش جهنم ميسوزه. تازه حتما اينا عقده اي هستن كه اينجوري بيرون ميان و فقط براي جلب پسر ها به خودشونه. اميدوارم خدا هدايت شون كنه.

   • علی

    دیگه این چرت و پرتا دوزار نمی ارزه بس کنید تورو خدا

    • الي

     چرت و پرت نيست اولا دوما از كجا معلوم خودت بدتر از اينا نباشي حيف اسم علي كه روي تو گذاشتن . خوب آبرو داري مي كني

    • الي

     خير سرت مسلموني ؟!!!!!!!!!!! بعدشم اگر خدا رو قبول داشتي اين حرفا رو نميزدي . بي مرام نامرد …..

   • امیر محمد

    خطاب به الی
    اگه تو دین داشتی به اینا تهمت نمی زدی.
    تو کلاه خودت بیگی باد نبره.
    بپا خودت نیفتی تو جهم.
    عقده یی تو یی با منطقت.

  • علیرضا

   واقعا” مشکل ما در این مملکت مدل مو و یا لباس جوانان است و یا اینکه کمی روسری عقب رفته یا جلو آمده ؟
   به جای اینکه مشکل جرم و جنایت و کلاهبرداری های وسیع که در جامعه افزایش داشته را حل کنیم و بجای حل معضل بیکاری و اقتصادی و تورم بالا که باعث فقر عمومی شده بجای حل مسئله ازدواج و طلاق و مسکن کل وقت و انرژی و پول بیت المال را در اختیار عده ای گذاشتند که به خودشون اجازه بدهند به نوامیس مردم با دقت نگاه کنند و بگویند که مثلا” پاچه شلوارت 5 سانت کوتاهتره و….
   اگه واقعا” مجرم می خواهید بگیرید آنقدر آدمهای کلاهبردار و حقه باز به خصوص کسانی که پول بیت المال رو غارت میکنند هستند که دیگه نوبت به اینها نمیرسه….
   من میگم دین با این چیزها به خطر نمیفته البته باید در هر جامعه ای الگوی رفتاری قانونی آن جامعه رعایت بشه ولی با زور ضرب هم کاری درست نمیشه….
   ضمنا” کار این عکاس و به تصویر کشیدن این عکسها در سایت ,خودش هم جرم بزرگیه هم گناه بزرگیه …و فقط می تونم بگم متاسفم….

  • ehsan

   واقعا نگران ميشم وقتي تمام نظرهايي كه 2پول نميارزه مورد تاييد دوستان….

  • ehsan

   سلام ساكن مشهدم شهر مثلا مذهبي قربونه امام رضا برم
   يه چي: بگم نرود ميخ آهني در سنگ

  • Morvarid

   vaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,ina ke chizi nistan…shoma inja ro nadidin bebinin che khabare..aheazo migam…..

  • مائده سیف زاده دنجی

   سلام خواستم عضو شم اما هر چه گزینه عضویت رو زدم انجام نشد لطفا من رو به عضویت بگذارید ممنون

  • ninja

   به نظر من آزاد بذارید هر کس با ایمان باشه حجاب رعایت می کنه هر کی کافر باشه بی حجاب میشه این سخت گیری ها الکی هست

   • ehsan

    عزيزم بايد بگم كه هر جامعه اي قانون و قوانين داره و مملكت ما اسلاميست وقوانينش بايد رعايت بشه.

  • مصطفي

   علت بيشتر اين بد حجابيها اينه كه جووناي ايراني راه بهتري براي خود نمايي ندارند وميخواهند ديگران به انها توجه كنند وگرنه انها ادماي بي اخلاقي نيستند قول ميدم اگر كسي به همين افراد حتي متلك بگه از گفته خودشون شيمون ميشن

  • forouzan

   kasani ke ien axharo be namayesh mizaran ehtemalan khudeshon az zire butte be amal omadan.

  • رضا

   تبلور بی ناموسی عکس گرفتن از زن و بچه مردمه. تازه اینا همه تیپاشون کاملا معمولیه

  • محمد

   واقعا براي خودم و اين جامعه ي لعنتي متاسفم…من از هم جنس خودم حرف مي زنم كه به بهانه ي هوس راني و چشم چراني از وضع موجود جامعه كمال لذت رو مي بري و دختران و زنان بد حجاب رو آرمانگرا و روشن فكر و دختران با حجاب رو امل و عقب افتاده خطاب مي كني..خاك بر سر جامعه اي كه فردا روزي مدير و مسئولش بخواد تو باشي…تو كه هر كي از اسلام و حقيقت حرف بزنه رو با ركيك ترين الفاظ خطاب مي كني و هر كس كه ناموسش رو در معرض ديد ناپاك تو قرار بده آزادي خواه مي ناميش..بترس از روزي كه در آتش جهل خودت بسوزي و كسي به دادت نمي رسه

  • hafi

   سلام خدمت دوستان عزیز.قوانین دموکراسی میگه:اعمال،رفتار،کردار هرکس تازمانی که به شخص یااشخاصی ضرری وارد نکند،باید محترم شمرده بشود،این مرز و بوم هیچ چیز جز آزادی نمی خواهد،بگذارید خود مردم تصمیم بگیرند که به چه شکل زندگی کنند.این امر تا زمانی که نگاه ما درست نباشه و از افکار دشمن ستیز و قرون وستاییمان استفاده می کنیم امکان پذیر نیست،دیگر زمان این رسیده که هر شخص بتواند در مورد لباس،دین و نحوه زندگی خودش تصمیم بگیرد. عیسی بدین خود موسی بدین خود،

  • شاهد

   همه نظرات رو خوندم.به نظر میاد دوستان بد حجابی که این عکس ها یه جوورایی کپی خودشوونه بد جور بهشون بر خورده و دارن سعی میکنن خودشونو با جملات مثلا خیلی منطقی توجیه کنن.بابا بخدا هم میشه شکیل بود هم پوشیده و محجبه. طراحان مد مملکت ما دارن چیکار میکنن؟یه جوون ایرانی مسلمان حق نداره شکیل لباس بپوشه؟بجای اینکه فقط به لباس ها دکمه کم و زیاد کنین یا از قد و استین لباس بزنین بشینید یه لباس درخور شخصیت جوون ایرانی طراحی کنین.این بنده خداها همون چیزایی رو میپوشن که تو بازاره.در ضمن شکیل بودن با عجیب و محرک جنسی بودن فرق داره. لطفا دوستان غرب زده مثلا اوپن ماید از خواب خرگوشی بیان بیرون

  • ilia

   سر یه مساله ی به این واضحی و کوچیکی ببین یه آدمی مثل رئیس جمهور و دست اندر کارانش چه اختلاف و دو دستگی ایجاد کردن بیاین نزاریم این موضوعات پیش پا افتاده بینمون اختلاف بندازه این بدترین شکسته اسلام و دین خیلی فراتر از اینهاست دین یعنی برادری برابری دوستی جوان مردی نوع دوستی خوبی حقانیت صراحت و حق طلبی واژه های که دارن ذره ذره هویتشون رو از دست میدن …….

  • hossein

   با بزارین جوونا تو حاله خودشون باشن مگه دوچرخه سواری – گپ زدن تو پارک جرمه نکنین این کارارو بخدا جونا گناه دارن

  • آناهیتا

   اکثرا که هیچ مشکلی نداشتن خودم وقتی میرم بیرون به لباس کسی دقت نمیکنم اینقدر بچه ها ی فقیر تو خیابونها هست که ما در قبالشون وظیفه داریم که نمیشه گفت باید واسه اینا امر به معروف و نهی از منکر کرد طرز لباس پوشیدن و رفتار کسی به دیگران ربط نداره با چنین کارهایی بهشون توهین میشه کسی برده کسی نیست که شخصیتش تحت کنترل فرد دیگه ای باشه

  • شاهد

   آیات 27تا 31 سوره نور کاملا راجع به حجاب و حد اون توضیح داده.

  • شاهد

   دوستان محترم یه سری مسائل جنبه اجتماعی و عمومی دارن.نماز و روزه و….شخصیه به کسی هم ربط نداره ولی مسئله پوشش کاملا اجتماعیه.بابا اونایی که هی میگین غرب فلان غرب چنان ولله اسمون همه جا یه رنگه.من نمیدونم این مردمی که هفت هزار سال پسش تاریخ مدون داشتن چرا با هم اینجوری بحث میکنن؟توو همین غربی که ازش دم میزنین برید ببینید قبلا چطور خانوماشون لباس میپوشیدن.متاسفانه همه ما تو یه جریان بی خبری افتادیم نمیدونیم داره چی زیر پوستمون میره. حجاب نه چادره نه مانتو نه این لباس های اجق وجقی که این خانومای عفیفه میپوشن.حجاب خیلی قشنگ تر از تعاریفیه که میگن.حد حجاب رو خود خدا در قران کاملا شرح داده.سوره نسا رو یه مطالعه بفرمایید.نیازی به مفسر و تفسیر نیست.خدا قران رو برای هر درک فهمی نازل کرده

  • شاهد

   دوستان محترم یه سری مسائل جنبه اجتماعی و عمومی دارن.نماز و روزه و….شخصیه به کسی هم ربط نداره ولی مسئله پوشش کاملا اجتماعیه.بابا اونایی که هی میگین غرب فلان غرب چنان ولله اسمون همه جا یه رنگه.من نمیدونم این مردمی که هفت هزار سال پسش تاریخ مدون داشتن چرا با هم اینجوری بحث میکنن؟توو همین غربی که ازش دم میزنین برید ببینید قبلا چطور خانوماشون لباس میپوشیدن.متاسفانه همه ما تو یه جریان بی خبری افتادیم نمیدونیم داره چی زیر پوستمون میره. حجاب نه چادره نه مانتو نه این لباس های اجق وجقی که این خانومای عفیفه میپوشن.حجاب خیلی قشنگ تر از تعاریفیه که میگن.حد حجاب رو خود خدا در قران کاملا شرح داده.سوره نسا رو یه مطالعه بفرمایید.نیازی به مفسر و تفسیر نیست.خدا قران رو برای هر درک فهمی نازل کرده

  • شاهد

   همه نظرات رو خوندم.به نظر میاد دوستان بد حجابی که این عکس ها یه جوورایی کپی خودشوونه بد جور بهشون بر خورده و دارن سعی میکنن خودشونو با جملات مثلا خیلی منطقی توجیه کنن.بابا بخدا هم میشه شکیل بود هم پوشیده و محجبه. طراحان مد مملکت ما دارن چیکار میکنن؟یه جوون ایرانی مسلمان حق نداره شکیل لباس بپوشه؟بجای اینکه فقط به لباس ها دکمه کم و زیاد کنین یا از قد و استین لباس بزنین بشینید یه لباس درخور شخصیت جوون ایرانی طراحی کنین.این بنده خداها همون چیزایی رو میپوشن که تو بازاره.در ضمن شکیل بودن با عجیب و محرک جنسی بودن فرق داره. لطفا دوستان غرب زده مثلا اوپن ماید از خواب خرگوشی بیان بیرون

  • سلمان

   سلام به نظرمن ما باید یاکاملا،اسلامی باشیم یا مثل ترکیه حجاب رواختیاری کنیم

   • ninja

    درست میگی سلمان موافقم خفن

  • ali

   من کاملا با مریم جان موافقم

  • مریم

   ای کاش اینقدر که به فکر حجابین به فکر چیزای دیگتونم باشید.از این به بعد تو خیابون چشماتونو ببندید یا اصلا بشینید خونه.از خیلیا که ادم می کشن بعد میگن ما نبودیم که هزار بار بهتره.اگه کسی عکس مادر خواهرتونو بذاره تو سایتش خوشتون میاد نکنید.به خدا خودتون از همه بدترین از 1000 تا زن بد کاره گناهکارترین

   • الهام

    خیلی ببخشید اونا اگه نمی خواستند که کسی اونا رو نببینه با این سرو وضع تو جامعه ظاهر نمی شدند. حالا عکس شون توی سایتی باشه یا نه براشون فرقی نمی کنه.

  • mona

   اگه ساده بری خیاببون هیچ پسری به ادم توجه نمی کنه همه میگن امولی.من خودم زیاد ارایش می کنم مانتو کوتاه هم می پوشم اما همیشه نماز می خونم.خوبه چادری باشم پشتش همه کار کنم.مردم دنیا تو فکر چین شما تو فکر چیین.اول خودتونو اصلاح کنیدکه اینهمه از ادمیت به دورین و خودتون خبر ندارین

  • هر کی

   سایت خوبی دارین ولی دلیل نمی شه تو کار مردم دخالت کنین.به تو چه هر چی می پوشه آقای پیاز. البته احتمالا پوست پیازی تو!؟
   نبینم دیگه به لباس مردم گیر بدی.
   دوست داره می پوشه .بار آخرت باشه از این گیرا به مردم میدی.

  • نیلوفر

   این ها کجاش بی حجابیه؟ اگر هم باشه چشم چرون به تو چه؟

  • nazanin

   آخه به من و شما چه مربوط که کی چی جوری میگرده؟دوست دارین به شما بگن چی بپوشین ؟به جای این مزخرفات بشینین راجع به مسایل مهمتر زندگیتون نظر بدین خدا به آدم اختیار داده پس این خود ما هستیم که تشخیص میدیم چی بپوشیم چی نپوشیم شما هم اینقدر تو زندکی مردم دخالت نکنین و نظر ندین

  • روانشناس

   ای کاش دوست خوب من قبل از قرار دادن این عکس ها بر روی سایت به مسائل دیگری هم فکر میکردی! بارها در مطب دیده ام که به خاطر مسائلی از این قبیل مثل پخش فیلم و عکس و… چه مشکلات غیر قابل تصوری برای فرد وحتی خانواده اش پیش آمده! هرچند که اینترنت مملوء شده از عکس و فیلم وشاید برای دوستانی مهم نباشد اما درصدی به این فکر کن که با وجود پوشاندن چهره این بانوان آشنایی آنها را شناخته باشد و برای این عزیزان مشکلی پیش آورد! به هر حال حتی با زشت جلوه دادن مسئله پوشش این افراد از قبح عمل عکاس برای گرفتن این عکس ها و شما برای نمایش این عکس ها کاسته نخواهد شد!

   • nezare gar

    خیلی ممنون از همه دوستان ولی اقای روانشناس بحث در مورد حجابه نه عکاسی … بیشتر به وکیل شباحت داری . که اگر بودین نظر نمیدادین … وقت طلاست بقیه نظرات لطفا

  • روانشناس

   با سلام. قضاوت در مورد خوب یا بد بودن مسئله ای کار ما نیست اما در حیطه تخصصی آنچه میدانم این است که عکس گرفتن از این خانم ها کار نادرستی است و حتی میتواند به محاکم قضایی عدالت مدار ارجاع داده شود! در ضمن باید خاطر نشان کنم که زدن برچسب بد حجاب به این بانوان هم کار بسیار ناشایستی است و نباید این چنین بی فکر به دیگری این چنین لیبل یا برچسبی زده شود! بنده به عنوان یک روانشناس واقعا از شما میخواهم کمی در مورد عمل عکس گرفتن از چند بانو و وارد شدن به حریم خصوصی آنها فکر کنید این مسئله جز به خطر انداختن سلامت روان چند انسان کار بیشتری انجام نمی دهد! شما اگر قصد داشتید در مورد حجاب صحبت کنید میتوانستید بدون انداختن عکس و وارد شدن به حریم خصوصی دیگران و تخریب شخصیت افراد و توهین این مسائل را عنوان کنید! بنده هیچ قضاوتی در مورد خوب یا بد بودن این مسئله ندارم چون به عقیده بنده هر انسان بالغی بهترین فرد برای تصمیم گیری در مورد نحوه پوشش خودش است و من نوعی اگر واقعا انسان معتقدی هستم باید خودم نفسم را کنترل کنم و نگاه نکنم و این افتخار دارد که بگویم بود و من ندیدم نه اینکه به خاطر عقاید خودم دیگران را تحت فشار بگذارم وبگویم من پاکدامنم! به هر حال کار شما جز به مخاطره انداختن سلامت روان چند هموطن عزیز نکته دیگری در پی ندارد و من امیدوارم بعد از این قبل از انجام هر عملی به خصوص زمانی که مخاطبان وسیعی داریم در موردش حداقل زمانی را تفکر کنیم و چه خوب بود دوستان عزیزی که در این زمینه فعالیت میکنند با جمعی چند از روانشناسان با دیدگاه های گوناگون هم مشورت میکردند تا این چنین شاهد به خطر انداختن سلامت روان افراد چه در اینجا چه در خیابانهای شهرمان نباشیم!

  • مهتاب

   خیلی عذر میخوام من که چادر سرم میکنم حجابمو رعایت میکنم فکر می کنید دوست ندارم راحت باشم؟چرا دوست دارم راحت باشم ولی با وجوداین افراد سودجو که فقط کافیه گوشه چادرت بره کنار تا بفهمن سایزت چنده میتونم راحت باشم؟من دوست ندارم مرد قریبه به من فکر کنه چون احساس گناه میکنم.اینجور دختر ها از نطر من دختر نیستن ینی حس دختر بودنو ندارن.دخترا لطیفن و با احساس

  • فاطمه

   شما مرداي كثيف هستيد كه از زنها چنين موجوداتي ميسازيد…
   اگر مردهاي عوضي نبودن زنها اين نبودن

  • رحمانی

   سلام جالبه اکثر نظراتی که این کاربران پسندیدن نظراتی بوده که مخالف حجاب بودن چقدر قشنگ حضرت علی (علیه السلام) فرمودن (در آخر الزمان) کسی که امر به معروف کند خوار شود و کسی که مرتکب گناه شود مورد ستایش قرار میگیرد.

   • الي

    قربون دهنت . كاملا باهات موافقم .

  • بوالفضل

   جهالت است که انسان را به گمراه می کشاند
   متاسفم برای کسانی که چنین می پندارند
   چنین می نگارند
   اعمال انسان بر گرفته از فرهنگ و خرد انسانی است
   کاش به جای این همه اراجیف و تهمت زدن به انسان و زیر سئوال بردن اینها به فکر درست کردن افکار خود بودید
   ضایده فکر شما فکر آخوندی است
   جهالت است و گمراهی
   بترسید از این همه تهمت و افراط بیش از حد در جهالت
   جامعه ما مشکل حجاب ندارد بلکه مشکل نادانی دارد
   جامعه ما افرادی چون زینب عقده ای و نادان زیاد دارد
   تو را به آن کسی که می پرستید آگاه باشید

  • آذر آذمند

   یکی نیست به این خانمها بگه اگه معذبید برین کشورهای همجوار همه لباساتونو بکنین و کلی هم کاسبی کنید.
   حیف نیست اینهمه استعدادهای بالقوه شما هدر بره و به بالفعل نرسه !
   در یکی از همین کشورها تازه استقلال یافته از شوروی برای شما راحت شبی 150 هزارتومان میدن و عکسی هم ازتون گرفته نمیشه .!حیفه

   • h

    vaghean fekr kardid va nazar dadi?
    khahare khodetam ferestadi keshvaraye atraf ke enghadr varedi!!!

    • نیوشا

     خجالت بکش با اون فکر خرابت.کسی که روی دوچرخه میشینه یا دوست پسر داره یا چادر مشکی سرش نکرده،مثل توئه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟که انگار خودتم خوب تو این کارا واردی.برو آدم شو بعد نظر بده

     • moin

      mifahmi ghanon yani chi?????????????????

     • علي

      نيوشا برو يه خورده تربيت و ادب ياد بگير ولي تويي كه بهت برخورد احتمالا اينكاره اي كه زود جوش آوردي

     • mr.amir

      خاک بر سره بیتربیت کنن اخه تو اینارو میشناسی که اینطوری حرف میزنی.
      از ان نترس که هایو هوی دارد از بترس که سر به تویی دارد.
      اینا رو. بازی میکنن هرچی هستن نشون میدن نه مثل اونایی که زیر چادر هر کاری که میخوان میکنن.
      شما چادر کردید یه پرده و زیرش هر کاری میخواید میکنید.

    • آذر آذمند

     این اخباتر رو از کسانی که میروند شنیده ام غرض اصلی بدی اینکار در جامعه اسلامی ماست که این افراد تنها اسم اسلام را یدک و باربر شیطان شده اند .
     شما زیاد به دل نگیر . اونها که این مدلی اند باید فکر کنند که ندارند.

    • نیلوفرحاصلی

     افرین فکرکنم جوابتون دهنشوبست

   • ملينا

    قربون دهنت من موافقتونم اينا رو اينجوري بايد حالشون و جا آورد اينجا كشور ايرانه و دينمون اسلامه اشتباه گرفتن اينا جاشون همون كشوراي عربي و ا روپايي نه اينجا

   • الي

    آذر جون كاملا باهات موافقم

  • kiana

   salam dooste aziz rastesh man vagha@n ta@gob kardam chon man ke yek iranie moghime oroopa hastam intori nemigardam

   • moin

    bebakhshid famile shoma nikoe moghaddame????

   • رضا

    خب همه فهميدن مقيم اروپايي تابلويي فقط خواستي بگي من اونورم اومدي يه نظردادي بگي منم هستم

    • AIDA

     eyval rezaa loool
     dar javabe to kiana labod to k be ghole khodet ourupaiy ba chador migardi are?kho ye chi begu ba aghle salem jur dar biad.mikhay ye chi begi ghablesh laghal fek kon
     vase in k begi man ourupam oumadi ye nazare chertiyam dadi dg 😀 :)))

   • mr.amir

    بابا تو هم اره.
    تو با این طرز فکرت تا چار دونگه هم نرفتی.

  • سحر

   خوبه

   بده

   معلوم نیست ولی نباید عکس بگیرن در ضمن

   باید پدر و مادراشون جلوی این کارا رو بگیرن نه پلیس ……..

   • moin

    pedar madari ke khodeshon ta gardan to manjolaban mikhan be ina chiz yad bedan

   • الي

    اي بابا سحر جون دلت خوشه . پدر مادراشون تيغشون بهشون نميبره.

   • امیر

    سحر خانومه عزیز فکر کردی چی پدر و مادرشون هم همینجورین فکر کردین اوناییکه که زمان شاه تو کاباره ها وجاههای دیگه بودن همه از ایران رفتن . نه بابا اینا نتیجه های

  • saneli

   yeki az ina ke ba maghnae bud! meske suje kam avordina!?

  • سمیرا

   آخه یکی نیس بگه به تو چه ربطی داره که از حجاب مردم ایراد میگیری؟!!پس چرا همین آدما از چادر مشکی بقیه ایراد نمیگیرن؟هر کسی این عکسا رو گرفته آدم احمقی بوده که به جای این کارا باید بره خودش رو درست کنه و انسانیت رو یاد بگیره و بفهمه که هر کس باید در انتخاب روش زندگیش آزاد باشه

   • ابوالفضل

    مشکل ادمای مثل این عکاس تو زندگیشون و تو افکارشونه
    با انگشت نما کردن بقیه ، برای زنو و بچشون نون می برن
    مال حروم ادمای مثل این عکاسو تپل کرده

    • سمیرا

     یلی حرف قشنگی زدی ممنون

    • سمیرا

     خیلی!

    • moin

     male harom!!!!?????????
     in vagheiate jamee.cheshato va kon bebin male harom khora to khiabon jashn gereftan .male harom adamo harom zade mikone.

     • ملينا

      واااااااي آقا معين جوابي كه من ميخواستم بهش بدم شما دادين مرسي

     • نیلوفرحاصلی

      دقیقا .اگه مال حروم نخورده بودن اینجوری توخیابون نمیومدن که……

   • behnaz

    باهات موافقم بدجور

  • امین

   در جواب بهاره به عرض برسونم از این سختی ها صد برابر بیشترشو مردا دارن ! خدایی من یکی راضیم مانتو که خوبه شلیته و چارقد هم سرم کنم روبند هم بندازم ولی سربازی نرم اونم دوسال باکله کچل !!! حالا مانتو ومقنعه به صرفه تره یا سربازی و کلاغ پر؟!

   • مریم

    اره جون خودت چون هیچ وقت این حجاب مسخره رو نداشتی اینو میگی. سربازی تموم میشه ولی حجاب چی؟

  • دخترک

   هیچ دانی دخترم تو کیستی/مظهر عشقی عروسک نیستی/پشت ویترین ها عروسک جاسازی میشود/خودنمایی میکند شاید خریداری شود

  • رضا

   دوستان گرامی ، مسئله رعایت ججاب در یک جامعه اسلامی چه آن را قبول داشته باشید یا نه، امری حتی واجب تر از نماز است. نماز نخواندن و یا روزه نگرفتن شما مسئله ای است که فقط به شخص شما مربوط می شود و به هیچ شخص دیگری ضرر نمی رساند، اما عدم رعایت حجاب صحیحح بعضا می تواند تعدادی را به بیراهه هدایت کند.
   دوستی گفته بود که مشکل از مردان است که نیز نگاه می کنند. برادر من اولا خانمی که با چهره آرایش کرده و لباس مناسب در انظار عموم ظاهر می شود ، اصلا نیتش این بوده که به خاطر خفه کردن عقده های درونییش و یا جبران کمبودهای علمی و هنری اش به گونه ای خود را در معرض نمایش بگذارد تا از این طریق به گونه ای ارضاء گردد.
   در ثانی شما چه توقع بیخودی دارید که مردان به این صحنه ها نگاه نکنند. مطمئن باشید که اگر مردی متوجه این مناظر نگردد از نظر جنسی دچار مشکل است.
   غریزه حنسی را خداوند برای بقای نسل در وجود زن و مرد نهفته و نمی شود شیر آن را بست.
   قدر منطقی فکر کنید.

   • باران

    ممنون .
    رضا طرز فکر خیلی قشنگی داری.

   • سمیرا

    رضاجان،به تو ربطی نداره که درباره حجاب خانم ها اظهار نظر میکنی،بقیه هم هر راهی رو که میخوان انتخاب کنن.مشخصه که تو آدم سستی هستی که با دیدن این چیزها از راه خودت منحرف میشی

    • moin

     sost khodeti va haft …. age oghdei nisti bara babat injori miay biron???!!!!

     • ملينا

      قربون دهنت اينا رو اينجوري بايد حالشون و جا آورد ممممممممممممممرسي

     • نیلوفرحاصلی

      دم شمام گرم خوب جوابشو دادی

    • moin

     yadam raft begam samira jan!!

     • ملينا

      بازم مرسي مثل اينكه كم آورده

   • ilia

    مشکل اینه که ما فکر میکنیم بی حجابی مشکلش خود بی حجابیه اما ریشه اش در جایی دیگه است سطح فکرتون رو کمی بالاتر ببرید واقعا باعث تاسفه دین رو جوری که نیست برای دیگران بیان نکنید

   • الي

    مرسي با اين نظرت .

  • محمد رضا

   چقدر هم زشتند

   • mr.amir

    اینارو نذاشان که تو بگی زشتن یا خوشگلن.

  • مسافر

   ما همه ایرانیم بهتر نیست به جای بد قضاوت کردن با امر به معروف و نگاهی مهربان جووناموونو راهنمایی کنیم و اینهمه از روی ظاهر دیگران را محکوم نبینیم شاید هم این افراد دلهای بزرگ و بهتری از ما داشته باشند اما مسیرشون اشتباست مثل همین عکاس پس یاد بگیریم با توهین وغیبت نمیتونیم دیگران رو ارشاد کنیو کدامیک از پیامبران ما با خشونت حتی با دشمن خود رفتار کردند که ما به همنوع خود بیرحمانه رفتار کنییم با دید باز هر گناهی به ثواب تبدیل میشود پس با قضاوت عجولانه در تکثیر گناه خود را شریک نکنبم و بندگان را از خدای خود اگر نتوانیم نزدیک کنیم دور هم نکنیم خدا مدد

   • باران

    “مسافر” افرادی که اینجا نظر میدهند .حد اقل خود من.راجع به کسی قضاوت نمی کنند بلکه شاید تمام این افراد می خواهند با دادن نظراتشون و شریک کردن همه توی افکارشون تصور غلطی رو که همه راجع به دین اسلام و تمام چیز های مربوط به اون میشه رو دارند ، عوض کنند .

   • ahmad

    درسته برادر زماني با زبان ميشود كسي را هدايت كرد كه حجت بر او تمام نشود ولي به نظر ميرسد بعضي ها بولهوسي را شيوه زندگي انتخواب كردند

  • کامران

   اگه شما با عکس گرفتن از این خانوما ناراحتیت پس آمدنتون به این سایت بی فایدست

   • باران

    اتفاقا اشتباه می کنید آقا کامران چرا که این سایت برای مشاهده عموم و هر فردی باید تحمل پذیرفتن نظر مخالف خودش رو داشته باشه.

  • رسول

   همشون رو باید …

   • ابوالفضل

    چی
    مثل خواهرت
    مثل مادرت …

  • فائزه

   من هم با نظر آریا و امین موافقم درسته که نباید طوری در خیابون ظاهر شد که انگار با عروسی رفتن اشتباه گرفتیم ولی کاش یه بار هم می شد مسئله رو ریشه ای نگاه کرد و حل کرد دقت کردید هرچی که بیشتر تبلیغ به داشتن حجاب و متانت می شه بیشتر از اون دور و بیزار می شیم انگار ………… ولش کن قصه زیاده

   • قاصد

    سلام — حرفهای شما درست ولی یک نکته ، یعنی تمام جامعه مسئول و مقصرند که چرا بعضیها باید بد حجاب بیایند بیرون …. ولی این بعضیها در قبال جامعه خودشان هیچ تعهدی ندارند؟ مثلا ریشه بررسی شد — چه ربطی به دین و ایمان اینها داره — یعنی واقعا” حجاب مانع زندگی افراد در جامعه است …. چرا ما از چیزی که مال خودمان است بیزار میشویم ولی از چیزی که مال مثلا غرب است راضی و قانع میشویم… شاید یکی از دلایل عمده عدم شناخت است…. با حرف شما در مورد رشیه یابی مسائل صد در صد موافقم

  • mahdi

   ازدامن زن مردبه معراج میروددیگه نهدامن پاک است نه مردی که به معراج برودکجاهستندمردان باقیرت

  • زینب

   وقتی از خانه میای بیرون تمام اعمال و پوشش و همه چیزت به دیگران هم مربوط میشه
   هممون از غرایز آدمی خبر داریم
   این یعنی اراده که بتونی جلوی خودت رو بگیری اما
   من به عنوان یک زن واقعاً دلم نمی خواد شوهرم خواه ناخواه چشمش بیفته به اعضای برجسته یک خانم دیگه که میخواد خودشو در معرض دید دیگران قرار بده
   ما اگه ایرانی هستیم بهتره بریم تحقیق کنیم ببینیم زمانی که هیچ دینی نبود و هیچ ملتی واسه ما آدم نشده بود و تمام ملل زیر دست آریایی ها بودند حجاب بزرگ زنان ایرانی چی بوده
   پس پوشش ما نشانه اصالت و شخصیت ماست
   بد حجابی تعرض به حریم دیگرانه
   مجبور نیستی قبول کنی
   اما این تیپ ها نشان از اصالت آریایی داره یا اروپایی؟

   • ترانه

    اگه شوهرت با این چیزا از راه بدر می شه بهتره زودتر بری یه فکری یه حال خودت بکنی چون این مرد اصلا به درد بخور نیست.
    جون مطمئن باش نمی تونی کل دنیا را ایزوله کنی که شوهرت از راه به در نشه.
    فرض کن یه روز خواستی بری خارج از کشور زندگی کنی اونوقت می خوای چه کار کنی

  • saeid

   khaste nabashid kolan daste hame dard nakone hokomate aslami hast hamechiye mamlekat hal shode monde faghat hamin bahse hejabesh .khob harchi ra jolosho beghiri hamine dige az onvar mizane biron.amre be marof va nahaz monkar 1 chiz ajbar be amali 1 chize digar.khak to sareman ke be asme din che chizhayi be khordeman midan

  • elmira

   man vaghean vase akasi ke in axaro az mardom gerefte moteasefam motmaen bash ye rozi hamkaret az khanevade khodetam to khiyabon ax migiri va to ba omghe vojodet atish migiri

   • elmira

    somaye jan vase shoma2m moteasefam

  • سمیه

   خطاب به مخالفان طرح:
   1-اولا این فقط یه نظر سنجیه/شماها که اینقدر از ازادی دم می زنین خوب اینم یه جور آزادیه؟پس حق نداری به کسی توهین کنی.
   2-کسی که عرف و حیا سرش نمی شه مطمئن باش اگه لخت هم بیاد بیرون عین خیالش نیست چه برسه به اینکه عکسشو بگیرن؟!
   3-اصلا معنی اون تی شرتی رو که اون پسره تو عکس اولیه پوشیده رو میدونی؟؟؟؟؟وای که ما چقدر ساده ایم؟!!!
   4-تو خور آمریکا که آزادی همه جورش پیدا می شه والا هیچ دختری اینهمه آرایش یا شینیون نداره مگه بخواد بره عروسی
   5-راستی 29 آوریل یادت می اد؟عروسی will+kateخانوده بزرگ انگلستان. دیدین چقدر همه سالم و شیک و بسته لباس پوشیده بودن.چرا؟چون عرف لباس پوشیدن تو چنین مراسمهایی همینه. حالا اگه یه چند نفری تو اون مراسم لخت و پیت بودن فکر میکنی جی می شد؟!همه دنیا واسه لباس خواهر عروس که فقط اندامی بود کلی قشقرق به پا کرده بودن.
   6-اینم هیچوقت یادمون نره که:همیشه محدودیت و فشار زیاد نتیجه عکس داده آقای مسئول محترم؟؟؟!!!

  • rima

   عزیزای من،من خودم از اون دختر بازایه هفت خطم،یه جوونه 22 ساله،ولی واقعا حالم از این پوشش بهم میخوره،اونایی که گفتن این امل بازیا چیه،چرا عکسشونو پخش کردید چرا…باید خدمتتون عرض کنم که اولا صورتاشون که شطرنجیه پس لطفا خفه،یه کم فکر کنید بعد حرف بزنید،دوما اینا اگه این چیزا واسشون مهم بود که مثه ج .. نمیمدن بیرون پس حتما بی آبرون،سوما اگه یه کم شعور جامعه شناسی داشته باشید می فهمید که جامعه یه مکان عمومیه،هر کسی نمی تونه هر جور که می خواد بیاد بیرون،چون کشور مام یه کشور کهن و مذهبیه اینجور چیزارو نمی پذیره.

   • آریا

    کاش یک کم مؤدبانه تر حرف میزدی
    وقت انتقاد نباید به کسی توهین کردن
    اگه از بی ادبانه هاش بگذری خوب گفتی

  • mammad2016

   اينجور چيزا كه تو جامعه زياده… ولي به نظر من اين كه بيفتيم دنبال عكاسي و از اين جور حرفا از كار اينا بدتره.
   اگه ميتونيم وضعو درستش كنيم بسم الله، وگرنه بايد ديدمونو عوض كنيم…
   http://www.crystal-yzd.blogfa.com/

   • رحمانی

    اتفاقا وضع این خانمهای محترم درست می شه اگه شما مردا ی کم نمک غیرتتون رو زیادتر می کردین. میشه درباره این دیدمون رو عوض کنیم بیشتر توضیح بدین.

    • mammad2016

     ديد عوض كردن يعني اينكه به اين فك كني كه اگه به ناموس كسي نگاه كني ، دقيقا همون موقع يكي داره به ناموست نگاه غرض داره ميكنه …. پس به خاطر ناومس خودتم شده نگاهشون نكن. اينا وقتي بهشون توجه نشه خودشو.ن آدم ميشن..

  • فراری

   هذه ی موجود عجب

  • عمو

   جرس :
   یا مدرن هستی که نباید صحبت ناموس بکنی و بیشتر بفکر بی ناموسی باشی یا سنتی هستی اونوخ می فهمی که زن ولگرد ناموس حساب نمیشه.
   اونیکه با این ریختو قیافه میاد تو خیابون به همه اجازه همه کارو داده، عکاسی که چیزی نیس چون به آزادی معتقده حتما بقیه روهم آزاد میدونه.. چل سال پیش تو یه چارراه تهرون وقایعی تو روز روشن برای یکی از این زنای آزاد رخ داد که داستانی شد نگووو!
   اینا ولگرد حساب میشن چه کاری بکنن چه نکنن اونیم که خیلی دنیا دنیا میکنه لطفا به نسل پیش و دو نسل پیش خودش نیگا کنه حساب بیاد دسش. ضمنا بقیه دنیارو مردمش ساختن پزشو شما نیاید یدین. آره؟

  • ramin

   اگه بدونید که طرز لباس پوشیدن هر کس به خودش ربط داره بد نیست.

   • باران

    اگه یک محل خصوصی مثل منزل بود حرف شما صحیح ، اما جامعه یک مکان عمومی پس طرز پوشش هر فردی دیگه به خودش مربوط نیست وباید تابع فرهنگ جامعه باشه ، اونهم یک جامعه اسلامی …
    البته نظر هر فردی برای خودش محترمه.

    • آریا

     کاملاً با نظر شما موافقم باران جان

    • ترانه

     حالا فرض کن خیلی هاتو شناسنامه مسلمان باشند ولی به اسلام عقیده ای نداشته باشند جامعه باید جامعه آزاد از نظر عقیده باشه منحصر کردن یه جامعه هفتاد میلیونی به جامعه اسلامی حرف مسخره ای است.
     پس کشورهای اروپایی هم که اکثریت مسیحی و بی حجابند باید کلا حجاب را ممنوع کنند!!!!
     البته برخی این کار را کردند البته تو بعضی از جاها که اونم به نظر من اشتباهه همه باید تلاش کنند به عقیده هم احترام بگذارند. متاسفانه این فرهنگ هنوز تو ما ایرانی ها وجود نداره.

  • سیاوش

   بدحجاب ندیدید که به اینا میگید بدحجاب کافیه یه سر به شهرهای شمال کشور بزنید اونوقت متوجه میشید

  • Navid

   به نظرمن كه اينا هيچكدوم بدحجاب نبودن پس بدحجاب نديديدكه به اينا ميگيد بد حجاب.
   بعدم پوشش هركس به خودش مربوطه.فقط 1لحظه خودتون روبذاريد به جاي اين افرادكه عكسشون روپخش كردن.

  • lمیلاد

   این کشور مسلمان است ولی بدحجابی در آن بیداد میکند و…

  • moin

   dame sab site garm
   ajret ba…

   • MEHRDAD

    اره یه حالی کردیم 😀

   • MEHRDAD

    کاش قیافه هارو تار نمیکرد 😀

    • سارا

     خاک تو سرتون

     • mr.amir

      اول سارا خاک تو سرشون…

  • eby

   حجاب درايران به قبل از اسلام بر ميگردد و بازور نميشود كسي را وادار به حجاب كرد مگر مسلمانان ديگر كشورها با زور محجبه هستند؟ ويا بي حجابها همگي فاسد هستند؟خيلي از زنان(فاسد) خياباني چادر به سر دارندولي كار عكاس بسيار نكوهيده است كه به حريم شخصي افراد وارد شده چه بسا بعضي از اين خانمها مسلمان نباشند

   • ahmad

    مسلمان را از ضاهر و رفتار ميشناسند

    • امین

     اون ظاهره مجید جان نه ضاهر !!

  • masi

   بابا خجالت بكشيد اين كارا ديگه چيه؟ خودتون رو بذاريد جاي اين دختر هاي بدبخت. تازه ايناكه حجاباشون مشكلي نداره اگه مشكل داشت ديگه بعضي ها چي كار ميكردن!!!!!!!!!؟

   • رحمانی

    بدبخت؟ این دیگه از اون حرفا بود. حجاب؟ اینا مگه حجاب دارن حجاب یعنی پوشش اونم اون طوری که تو قرآن اومده.

   • رضا

    اوتا هم مثل شما همتون مشكل عغده داريد كه فكرميكنيد تو ايران اسلامي ميشه خاليش كنيددرضمن تو و اونا وامثال شماها برين خجالت بكشين كه باوضع مياين توخيابونا برا پسرا و مردادم تكون ميدين

   • Me!

    اگه مردی که نامردی!
    اگه زنی که بی مردی!

  • نويد

   بابا اين امل بازيا چيه خوب مگه پوشش اينا چه مشكلي داشت اوني كه اي عكسها روگرفته وگذاشته عقده اي بوده.من كسايي روميشناسم كه خيلي ادعاي باحجابي ميكنن ولي ازهمه بدترهستند.

   • ahmad

    ارزش هر كس به اندازه معرفت آن شخص است سواي آن قانون اسلام قانون براي همه است اگر هر كس هر كاري بكند ديگر سنگ روي سنگ بند نميشود.

   • رحمانی

    منم کسایی رو میشناسم از نوع همین بدحجابا ولی هیچ وقت به خودم جرات این رو نمیدم که انگ بد بودن رو بهشون بزنم تازه شناخت من و تو و خیلیهای دیگه از ی سری افراد خاص ملاک قضاوت نمیتونه باشه حرف اینه که بدحجابی و بی حجابی اسلامی نیست و مشکلات خودشو داره.

  • sara

   خب حالا که عکس گرفتین ابرشون رفت حداقل میپرسیدین که چرا اینجوری اومدن همین دلتون خنک شد ضایع شدن اونی که عکاسی کرده خوشش اومد هه

  • امیر

   بابا آخه مگه زن تو بوده که عین جاسوسا افتادی دنبالش ازش عکس گرفتی؟تو باید بری عکاس مجله پورن بشی با این سبک عکاسیت.چند سال پیش در ایران مردان دامن می پوشیدن اما الان چی؟خوشت میاد یکی بیاد از باسن داداش کوچیکت عکس بگیره بزاره توو سایت؟به جرم شلوار لی پوشیدن؟بیدار شیم دوستان بیدارشیم

   • moin

    taklife ghanon chi shod???????????/

    • رامین

     کدوم قانون؟؟قانون زورگویی رو نمیخوایم

     • moin

      age eshghet ghanone amrika engelis … har ja dige hast bedon hamon tamaddoni ke dosesh dari tosh mardam ghanono age khob age bad raayat mikonan chon mifahman ke az ye seri az masaele keshvareshon khabar nadaran pas nazar nemidan shoma ham lotfan….

  • zianab

   این مسئولان کجان که یه عده لاابلی مملکتو زدن خراب کردن چرا به قول خودشون این طرحها رو اجرایی نمی کنن

  • باران

   عکس گرفتن کار درستی نیست ولی حالا که گرفتید می تونستید مطالب مهم تری رو مورد بررسی قرار بدید توی دین فقط از حجاب حرف نزده از عدالت درست کاری هم گفته همه رو در کنار هم رعایت کنید

  • یک دختر ایرانی مسلمان

   برای اکثریت کسانی که با انتقاد از گذاشتن این عکس ها و توجیه فردی بودن حجاب این عمل رو نادرست توصیف کردن متاسفم.ایران یک کشور اسلامی است و حجاب در سطح جامعه یک مساله اجتماعی است.چطور یک جوان با دیدن این خانمها به فساد نیفتد؟زن ارزش خود را از این رنگها نمیگیرد که اقایون متمدنی مثل شما برای ارضای خود در تمام جهان از او بهره برداری کنند.برای این زنان و دختران نااگاه متاسفم.امیدوارم در آن دنیا هم بتوانید شما و این خانمها پاسخگوی تمامی شهدای راه اسلام باشید.

   • کامبیز

    ببین دختر(به اصطلاح مسلمان)تو داری رسما میگی که خانوم ها خودشون رو بپوشونن که مردا راحت باشن و کناه نکنن؟!!؟مردا اگه نمیخوان خانومارو نگاه کنن خب نگاه نکنن.خانوما باید آزاد باشن هرجور دوس دارن لباس بپوشن.آزادی خانوما به معنی این نیست که کسی بخواد از اونا بهره برداری کنه.این قدر هر کس هر حرفی زد تو زود حفظ نکن بعد بیا تکرار کن.یه ذره”فکر”کن

    • یک دختر ایرانی مسلمان

     با سلام به شما.من واقعأ از شما خواهش میکنم سرتون رو از برف آزادی زن و حفظ حقوق زن بیرون بیارید.
     اگرمن گفتم زن باید حجاب داشته باشه برای این نبود که مردها راحت باشند اتفاقأ برای این بود که ناراحت باشن.
     البته مردهایی که هوس دارند
     والا مردهایی که دین دارند ودرک میکنند ناموس یعنی چه در هر صورت به ناموس دیگران نگاه نمیکنند که تااین حد ایمان داشتن هم کار سختی است
     لذا برای ایینکه هم امنیت این خانمها و هم امنیت اخلاقی جامعه حفظ شود زن باید به گونه ای بیرون بیاید که موجبات جلب توجه نامحرم را فراهم نکند
     و به مردها بفهماند به او به چشم یک انسان با توانایی های خاص خود بنگرند نه به چشم یک کالا و یک مدل زیبایی.
     اگر مسئله حق زن در زیبایی طلبی است که این امر نباید برای همه مردان باشد میتواند در محیط خانواده برای محارمش باشد.
     لزوم نمایش خود به مردان دیگر برای چیست.
     قبول کنید کسی که به دنبال جلب توجه و نگاه دیگران نیست وقتی میداند نتیجه طبیعی عملش از بین رفتن امنیت او و جامعه و افزایش جرایم و ازهم پاشیدگی خانواده هاست اینکار رانمیکند.
     این یک مسئله عقلی است
     شما به آمار جرایم مربوط به عنف در ایران و جهان رجوع کنید و ببنید که علت اصلی آن عدم رعایت حجاب و اخلاق از سوی زن بوده است هرچند موارد دیگرهم دخیل است
     من هم میگویم مردها باید خود را حفظ کنند اما وظیفه اصلی بر دو شزناست
     نمایش خود از نظر عقلی هیچ ثمره ای برای فرد و جامعه ندارد.
     شما کمی منطقی به مسئله نگاه کنید.مرد باغیرت زیبایی زنش را به دیگران هدیه نمیدهد.
     آزادی زن به معنای نمایش جسم او نیست.به معنای دادن امکان مساوی با مردان برای به ظهور رساندن استعدادهای اوست
     شما به عنوان یم ایرانی مسلمان شعار غرب و سوءاستفاده گران منفعت طلب را تکرار نکنید

  • mory

   بعضي مناطق بدترازاينام زياده
   چهره ها خوب سانسورنشده

   • ilia

    تو واقعا این قدر دقت میکنی که ببینی چهره ها خوب سانسور شده یا نه؟؟؟
    مشکل چیز دیگه ایه عزیزم چشم دلت رو باز کن

  • ایناز

   اقای حامد این هم یک جور مشکل بزرگ که تمام خانواده حارو بهم می زنه که دیگه اعتماد
   بین هم وجود ندارد

  • ایناز

   نمیدونم با این جور عکس ها گذاشتن روی اینترنت می خوان وضع خراب ایران به جهان نشون بدن

   • نرگس

    کدوم وضع خراب؟؟؟
    آزاد بودن یعنی خرابی وضع؟؟واقعا برات متاسفم

    • رحمانی

     بیشتر باید برا شما متاسف بود که معنی آزادی رو با هوا و هوس اشتباه گرفتین.

     • ilia

      کاش هوا و هوس و آزادی معنیش همین هایی بود که شماها میگین که با یه حساب دو دو تا چهار تا قابل حل بود اما آزادی رو باید در جایی غیر از این زمین تجربه کرد تویی که داری از هوا و هوس حرف میزنی هم معنی آزادی رو نمیفهمی و حتی من هم اداعایی در این باره ندارم آزادی رو از بزرگانی مثل حافظ و مولانا و شریعتی ها یاد بگیر البته اگه تونستی

      • رحمانی

       اتفاقا ی نفر هست که از صد تا حافظ و مولانا و… برتره آیه ا.. جوادی آملی اگه میخوای معنی آزادی رو از نظر اسلام بدونی باید سراغ کتابهای اسلام شناس بزرگی مثل ایشون بری بازم میگم آزادی با بی بندو باری و بی حجابی فرق داره.

   • mr.amir

    بینیم با.
    خرابی یعنی 3000 میلیار اختلاص نه این چیز به این کوچیکی…

  • متاسف

   سی و دوسال شب و روز وحشی گری های اعراب بدوی و بیابان گرد را به ضرب چوب و چماق نعره زدین و رگ گردن کلفت کردین – ذره ای موفق نشدین جز این که مردم را به دو گانگی و انزجار از باور های دینی وا داشتید – هنوزم در حالیکه کمترین نتیجه ای نمیشود و نخواهد بشود – و نمی توانید بگیرید – ول کن نیستید…… شمارا چه باید خطاب کرد ؟؟؟؟؟؟؟ا

  • ياس

   32سال پس از انقلاب اسلامي.
   نتيجه ايجاد محوديت و در نهايت تشنه فساد شدن جوانه

   • رحمانی

    قربون غربییا که با بی بندو باری یا همون آزادی منتخب بعضیا اصلا تشنه فساد نیستن و کشورشون مثل بهشته پاک پاک. اصلا حجاب ی بحث اسلامی که از خیلی قبلتر از انقلاب ما مطرح بوده تازه قدر این انقلابا خیلی نمیفهمن و می میرن.

  • sara

   be ma che rabti dare k ki chi miposhe?????? toro khoda yekam fekratono baz konid
   harkaso tu ghabre khodesh mizaran
   alan hame moshkelate ma hal shode faghat bad hejabi monde?age azad mizashtin chizi b esme bad hejabi nabod ya bi hejab bodan ya ba hejab
   b ma che

   • رحمانی

    فکر باز یعنی چی؟ بیشتر توضیح بده. البته امیدوارم منظورت موافقت با بی بندو باری نباشه. پیامبر اسلام (ص)فرموده هر کس بدون شناخت عمل کند آنچه را خراب می کند بیشتر از آن چیزی است که درست میکند. حالا تو بگو نظرتو اگه تو جامعه اجرت کنن وضع بهتر میشه یا بدتر. ی کم مطالت کن درمورد فواید حجاب.

   • mr.amir

    اول ابجی..

  • محمد رضا

   به نظر من همه تو سرنوشت هم شریکیم وقرار نیست کسی رو با پس گردنی بهشت بفرستیم اما طبق قوانین اسلامی ما باید برای تحقق جامعه ی اسلامی تلاش کنیم تا این خانو مای خود گم کرده بی گناه هارو با خودشون به جهنم نبرن هر پسر جوونی میدونه که من چی میگم

  • علی

   اگه بخواهیم جامعای سالم داشته باشیم اول باید پاکسازی را ازدرون خودمان شروع کنیم گناه خودمان را به حساب دیگری نچسبانیم حضراتی که کار عکاسها را مغایر باشوئنات میدانید جامعه ما را بدحجابی نابود کرده دختران ما الگویشان همین بی دینها میشود کمی بیایید باچشمان باز به این مسئله نگاه کنیم

  • سعدی

   درباره حقوق هر انسان در دنیا یه تعریف پذیرفته شده آزاد ولی آرام یک جامعه بزرگ مثل ایران دارای مذاهب واندیشه های گوناگونه یک گروه غالب نباید افکارشونو که شاید چندان هم پایبند اون نباشن رو به سایرین تحمیل کنند کاش دوستان عزیز یه چرخی تو دنیا میزدن و با دیدی بازتر قضاوت میکردن

   • فرشته

    از شما ممنونم دوست عزیز

  • milad

   واقعا الان تنها مشکل این مملکت همین بد حجابیه
   دروغ،دزدی، افترا، ریا، تجاوز، کشتن و اعدام بی گناه اینا که گناه نیست مشکل فقط بد حجابیه اصلا مشکل فقط این یه تار مو است که اومده از زیر روسری بیرون اصلا مشکل همش از مردمه
   همه چیز زیر سر مردمه همه زیر سر استکبار جهانیه همهش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   گرونی و تورم داره بیداد میکنه این احمق رفته از چهارتا دختر تو خیابون عکس گرفته که چی رو نشون بده!!!!!!!!!!!
   اگه خودت آدم بودی نمیرفتی بی اجازه ازشون عکس بگیری نکبت!

   • سقلبس

    احسنت به طرز فکرت!
    به تو میشه گفت یه ایرانی ازاد اندیش

   • رحمانی

    همچین مشکل کوچولویی ام نیست در ضمن آزادی با بوالهوسی فرق داره معنی آزادی بی بند و باری نیست خوش غیرتا.

  • hamed

   be nazare man to jameeye ma moshkelate vajebtari hast ke bayad onaro matrah konid badan az hame nazar khahi konid.ina mohem nist barmigardebe tarbiyate khonevadehashon

   • ایناز

    اقای حامد این هم یک جور مشکل بزرگ است در جامع اگه خوده جوانا رعایت کن دیگه مشکل وجو نداره

  • امین

   دوست عزیزاگه دقت کرده باشی کار اون خانوما روهک تعریف نکردم تقبیح هم نکردو به خودشون مربوطه خودشون می دونن وخدای خودشون من که نمی تونم کسی رو با پس گردنی بهشت بفرستم که !!!خواهر ومادر من یه آدم مستقل هستن وقرار نیست اونا روتوقبر من بذارن من خیلی هنر کنم خودمو نیگه می دارم نیگه داشتن بقیه پیشکش خودم !!!!(جناب باغیرتو عشقه ازبنده جواب خواسته بودند که دادیم منتظ رای مثبت ونظرلطف دوستان هستم)

   • بهناز

    از کجا میدونین خودتون بهشتی هستید که میخواهید بقیه را با پس گردنی بهشت بفرستید

  • irani

   bara kasayi motassefam ke badidan hamchin kasayi shagh dard migiran
   shoma hamatoon moshekel jensi darin
   khoda zano ziba afaride ke chador saresh kone??

   • آریا

    دقیقاً مثل روزه گرفته
    یه سفره رنگین جلوته اما نمی تونی چیزی ازش بخوری
    این یعنی تقویت اراده
    یعنی فقط زشتها باید چادر سرشون کنند
    این که ظلمه
    خدا زیبایی رو نداد که حراجش کنی
    زیبایی داد که وقتی تو آیینه خودتو نگاه میکنی حال کنی
    که قیافۀ زشته باعث ذلتت نشه
    یا شوهرت در منزل لذت ببره از زیباییت و آرایشی که ده برابرش می کنه
    قرار نمیشه حالا چون زیبایی دیگران رو به انحراف بکشی
    خدا کیف میکنه اگه به عشق اون پا روی زیباییت بگذاری و اونو از نامحرم مخفی کنی
    ضمناً اسم ایرانی به دیدگاه شما نمی خوره خیلی بزرگه زیر سؤال نبرش

   • باران

    حالا چون خدا بهت زیبایی داده باید با کارات پشیمونش کنی!
    تویی که دم از ایرانی بودنت میزنی،هیچ ایرانی مثل تو فکر نمی کنه.

  • sara

   khejalat bekeshin to gharne 21 donya koja o ma koja pas key mikhain shoma in afkare talebanitoono bezarin kenar aslan bad hejabi yani chi be zoor sare zana hejab gzashti ,hala jadidan migin bad hejab man hey in aksao bala payeen kardam va afsoos khordam vase ham seno salam too ye iran vaghan baratoon motesefam va in mardayee ke beina raftano gr midan ye mosh adamayee hastan ke moshkele jensi daran vaela harjaye donya ke berin be in aghayede poosidatoon mikhandan

   • آریا

    دوست عزیز مشکل از ماست که فکر کردیم آزادی یعنی ما حجابمون رو برداریم و فقط به درد ارضا کردن غرایز دیگران بخوریم
    نخواستیم به دنیای مثلا آزاد ثابت کنیم که ما با همین حجاب، با همین روسری می تونیم کاری کنیم که جلومون تا زانو کمر خم کنن
    مشکل اینه که ما فکر کردیم اگه این جوری بگردیم مدرن شدیم
    آزادی یعنی به تمام جهان ثابت کنیم ما به تمام جهان ثابت کنیم با علم و استعدادی که ما ایرانیها داریم چه کارهایی که می تونیم بکنیم
    برو عربستان تا بفهمی چقدر آزادی
    عربهای ……….. که حالا واسه ما سروری می کنن و ما اونها آدم حساب نمی کردیم به زنهاشون حتی اجازه رانندگی هم نمیدن اما ما خوشبختانه قهرمانان رالی زن داریم که مایه افتخار ما هستند
    بیا بیشتر از نوک بینیت به جهان نگاه کن
    آزادی به بی حجابی نیست
    به طرز تفکره

    • بهاره

     واي راست مي گي قهرماني رالي!!!!!!!!!چه افتخار بزرگي واسه زناي ايراني….چقدر ما خوشبختيم كه مي تونيم رانندگي كنيم…..!!!
     آقا توروخدا يه هفته با مانتو و شلوار و مقنعه برو تو خيابون بعد بيا از اين افكار متحجرت دفاع كن!!!!

     • آریا

      شما نظر لطفتونه نسبت به افکار من اما بنده با چادر بیرون میرم و از مبارزان فول کیک بوکسینگ هستم
      و نگذاشتم چادرم جلوی کارهام رو بگیره
      مشکل از مانتو نیست کسی که بخواد جلو بره کوه رو از سر راهش بر میداره حالا شما نشستید سرجاتون که با حجاب به هیچ جا نمیرسید
      شما تفکرتو درست کن و ارادت رو قوی

      موفق باشی دوست من

     • باران

      ببین بهاره کسی تورو مجبور به چادر نکرده تو می تونی با استفاده از مانتو هم چیزی رو که باید پنهان بشه پنهان کنی تازه مطمئن باش اگه موفقیتی رو با حجاب به دست بیاری لذت بیشتری داره

     • رحمانی

      بهاره خانم اصلا کاری به اسلام و نظرشم نداریم اگر پوشش بهت فشار مییاره بهتره بری ی کشور دیگه زندگی کنی اونجا به قول بعضی از جوونا آزادی به معنای واقعی پیدا میشه اگه بهت اجازه نمیدن کمتر از خونه بزن بیرون که گرما بهت فشار نیاره.

     • کیان

      تو زنی.خدا خواسته زن باشی. پس مسولیتت بیشتره.خدا نخواست ما زن باشیم پس تو مقوله حجاب حساسیت رو مرد کمتره مگه میشه اینارو میکس کرد؟

    • ilia

     کاش طرز تفکر مسئولین مملکتی ما هم مثل آریا و امثالش بود حیف…

  • soolmaz

   kare akas kheili zesht boode, hame jeye donya harkasi hagh dare be shivei ke delesh mikhad zendegi kone be sharti ke oon shiva mokhele asayeshe digaran nashe, dige in sarak keshidana too zendegiye ham vaghean zeshttare, biyayin cheshmatoono beshoorino be harchizi ke haghe zendegiye shoma nist kari nadashte bashin

   • mohammad

    سلام. این که به زندگی دیگران کاری نداشته باشیم درسته و هر کسی باید این مورد رو مراعات کنه ولی این وقتی هست که انسان داخل منزل خودش قرار داره ولی وقتی از منزل میاد بیرون دیگه خودش نیست جامعه میشه نه خودش پس باید خودش رو با جامعه وفق بده و از جامعه تبعیت کنه . خارجیها جامعشون این مورد رو راحت قبول می کنه ولی جامعه ما در مقابل این بدحجابیها نمیتونه بی خیال باشه چون این نوع پوشش مملکت رو زیر سوال میبره و هیچ کس هم نباید ارزشهای اجتماعی رو زیر سوال ببره. خوش باشید

    • ملينا

     من واقعا شيفته ادب و متانتتون شدم نظرتون وميگيد جوابتون و ميدين بعد محترمانه تموم ميكنيد همه بايد بيان پيش شما درس اخلاق يادبگيرن ممنونتونم

  • ایرانی

   بابا جان تا کی میخوایید سرتون را زیر برف کنید و همونجا نگهش دارید.اولا اگه ای خانوما دوست نداشتن که دیده بشوند اصلا با این پوشش بیرون نمیومدند چه برسه به اینکه ازشون عکس هم بگیرند.دوما اگه از نظر عقلی و انسانی نه دینی ومذهبی هم توجه کنید خواهید دید که این پوشش ها مناسب جامععه نیستند.اجتماع با مسائل و حریم های شخصی تفاوت دارند در اجتماع حریم ها و حد و حدود هارا جامعه تعیین میکنه نه فرد و عقاید شخصی.حجاب در اسلام واجب و ضروری است زیرا آیه ای به صراحت به این موضوع اشاره کرده است که ای پیامبر به زنان خود و به زنان امت خود بگو که حجاب(پوشش) ها را به خود نزدیک کنند و. . . ما کاری هم که به گفته های دینی نداشته باشیم از نظر انسانیت پوشش مناسب باعث امنیتو آرامش روحی و روانی جامعه میشود.

  • amir

   نمیدونم ما چند سال از دنیا عقبتیریم این دین
   چی بود که عربا به ما فشار دادن مارو درگیر
   یه متر پارچه کردند.حالا برو هی عکس

   • آریا

    واسه شما متأسفم که دین اسلام رو به همون یه متر پارچه میبینی
    چقدر کوته فکر
    چرا اونجایی که انقدر به علم اهمیت داد نگاه نمیکنی
    چرا اونجایی به ادب و شخصیت فرمان داد نگاه نمی کنی
    چرا وقتی به حریم خصوصی دیگران اهمیت داد نگاه نمی کنی
    چرا نمیخواید بزرگ باشید
    زندگی حضرت علی رو مختصراً مطالعه کن تا ببینی دین اسلام یعنی چی
    مشکل از دولت مردان ماست که اسلام رو اینجوری معرفی کردند
    و مشکل بزرگتر از ماست که دین رو از این دولت مردان گرفتیم نه از سرچشمه خودش

    • ilia

     بالاخره یکی پیدا شد حرف حق بگه دمت گرم خدا خیرت بده

   • باران

    من هم با نظر آریا موافقم چرا که هیچ فردی ما رو اجبار نکرد که دین رو قبول کنیم اسلام دینی بود که تو می تونستی اونو با تحقیق و بررسی البته از منابع درست قبول کنی حالا این کوتاهی از خودت بوده که بعد از دیدن اجداد و مادر و پدرت فکر کردی که تو هم باید یک مسلمون باشی و بعد هم طرز فکرت درباره کامل ترین دین دنیا این باشه.

   • رحمانی

    اگه نمیدونی بدون دین انتخاب شده خالقت که همون خداست دین اسلام آیه شو برو تو قرآن بگرد پیداش میکنی.

  • gharibe

   دوره وزمونه بدي شده ايران شده منبع فساددين اسلام همه زنارومجبوربه حجاب كرده واجبه كي گفته دل بخواهيه هركي هم ميتونه تذكربده امربه معروف ونهي ازمنكرواجبه

   • امین

    شما امر به معروف کن اجرت با خدا !!!! من یکی عرضه ولیاقت امر به معروف ندارم !!! چشممو از سر راه پیدا نکردم که با بطری شیکسته بزنن توش !!

  • Afshin

   خوب که چی بر داشتین از زن ودخترمردم عکس گرفتین وبا افتخار نشون دیگران میدین که چی بشه کی باعث این وضع شده شما یا اون خانمهای به قول شما بد حجاب اصلا به کسی چه که اینا چجور لباس میپوشن به قول یه بنده خدایی که بعداُ زد زیر حرفش مشکل مملکت ما همین این چیزاست که شما با افتخار دارین واسش تبلیغ میکنید

   • رحمانی

    نمیشه و نباید بی تفاوت بود تو جنگل که زندگی نمیکنیم مثل اینه که من سرما بخورم بگم به دیگرون چه که وقتی عطسه میکنم جلوی دهنم رو بگیرم ی کم منطقی تر فکر کن و نظر بده

  • حميد

   سلام رانت خواري ؛ربا در سيستم بانكي ؛ غارت بيت المال و….تو مملكت اسلامي مهمتره يا حجاب ؟ آقاي احمد نيا براي شما هم كه با اسم كوروش آمدي و معني آزادي رو ….. متأسفم.

   • احمدنیا

    درود

    دوست عزيز ايران ويج به عنوان رسانه خبري در حال قعاليت هست و خبر ها رو در سايت قرار ميده . زير عكس زده فارس پس خبر براي ايران ويج نيست كه

    • آریا

     آقای احمدنیا از شما ممنونم که این محیط رو برای کاربران ایجاد کردید
     و هیچ کدوم از این مسائل ربطی به شما سایتتون نداره که ما بخوایم به خاطر نظراتمون به شما توهین کنیم
     باز هم ممنون

  • nashenas

   ما در جايگاهي نيستيم كه بخوايم بگيم كار كي درسته يا كاره كي اشتباه بالاخره هر كاري يه دليلي داره و هر كسم مسئول كار خودش. امل كاره اين عكاس نتيجتا باره و بارها از كاره اون خانوما و آقايون بد تره و خودش از همه اينا بي دين تر. كسي اگر بخواد به اين چيزا توجهي كنه توي جامعه هست و ميبينه نيازي نيست عكسش رو ببينه. اميد وارم عكس خواهر مادري زني دختر عمويي چيزي از خود اين عكاس و افرادي مثل اين عكاس 4 روز ديگه پخش نشه تا بفهمن ابروي كسي رو ريختن يعني چه!!!

  • Ali

   اين عكاس شما كه إز همه بد تره راه افتاده دنبال ناموس ملت

   • رحمانی

    ملت اگه ناموس می شناخت و مردای ما غیرت سرشون می شد هیچ وقت هیچ زنی بی حجاب نبود نمی خواد خیلی غیرتی بشین اونایی که این مدلی تو جامعه میگردن مطمئن باش براشونم مهم نیست که عکسشونا کسی ببینه تازه افتخارم می کنن برو بگرد مرد با غیرت پیدا کن.

    • فرشته

     ببین تو خیلی منعطفی میدونستی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یکم برو فلسفه بخون. و یکمی به آزادی افراد احترام بزار

     • رحمانی

      اگه آزادی یعنی بی حجابی پس به سوالم جواب بده چرا ی زن آلمانی یا آمریکایی وقتی با اسلام اون هم با مطالعه و تحقیق آشنا میشه و بعد مسلمون میشه این قدر قشنگ حجابشا حفظ میکنه؟ مگه قبلا آزاد نبود؟

  • فرخنده آسیایی

   با سلام ببخشید ادمه کلامم این است که من جدی از مسولین می خواهم یک قانون پوشش زیبا در فرم شاد ولی با حجاب در عهد ایران باستان وحتی از مدل های گشور پاگستان مالزی وگشور های عربی برای پوشش ومبارزه با مغازه دارانی که رعایت شوعو نات اسلامی را ندارند انجام دهند خواهش دارم حتما از مغازه داران شروع کنید تبلیغ بد حجابی از پوشاگ فروشی ها جمع شود چرا مردم را جریمه کنید وقتی مردم دیدن مغازه داران کنترل می شوند آنها هم به استقبال لباسهای خوب می روند من قول می دهم تعزیرات چرا به گرانی فقط گیر می دهد پس بد حجابی چی

  • غیرتت عشقه...

   سلام — بخشید اینجا که شما نشان دادید ایران است یا لندن ….در بخش نظرات بعضی از دوستان بزرگوارمان علارقم احترام به نظرات آنها، بجای نکوهش کار این خانمها، عکاسی که کارش ارائه گزارشات خبری و انعکاس مطالب واقع به سمع و نظر مردم است رامورد انتقاد قرارمیدهندو سوال من از خود این بزرگواران و بخصوص خدمت نظرات سالار این است انصافا” اگر مادر و خواهرت بود و این پسره دوست پسر خواهرت بود — ای آقای با غیرت باز هم این حرف را میزدی یاانون پیر مرده آمد و دنبال این مسائل بود و انون دختره خواهرت بود انوقت چی نظر میدادی ………. مردباش و پاسخ بده

   • امین

    دوست عزیزاگه دقت کرده باشی کار اون خانوما روهک تعریف نکردم تقبیح هم نکردو به خودشون مربوطه خودشون می دونن وخدای خودشون من که نمی تونم کسی رو با پس گردنی بهشت بفرستم که !!!خواهر ومادر من یه آدم مستقل هستن وقرار نیست اونا روتوقبر من بذارن من خیلی هنر کنم خودمو نیگه می دارم نیگه داشتن بقیه پیشکش خودم !!!!

    • زینب

     امین آقای عزیز وقتی از خانه میای بیرون تمام اعمال و پوشش و همه چیزت به دیگران هم مربوط میشه
     اگه تو خودت یه مردی از غرایز آقایون خبر داری
     من به عنوان یک زن واقعاً دلم نمی خواد شوهرم خواه ناخواه چشمش بیفته به اعضای برجسته یک خانم دیگه گه میخواد خودشو در معرض دید دیگران قرار بده
     ما اگه ایرانی هستیم بهتره بریم تحقیق کنیم ببینیم زمانی که هیچ دینی نبود و هیچ عربی واسه ما آدم نشده بود و تمام ملل زیر دست آریایی ها بودند حجاب بزرگ زنان ایرانی چی بوده
     پس پوشش ما نشانه اصالت و شخصیت ماست
     بد حجابی تعرض به حریم دیگرانه
     مجبور نیستی قبول کنی
     اما این تیپ ها نشان از اصالت آریایی داره یا اروپایی؟

     • امین

      خواهر عزیزم کار به اصلیت ایرانی یا اروپاییش ندارم کار ما از ریشه خرابه همونطور که گفتم منم با هنجار شکنی مخالفم ولی نمیشه با زور کاری کرد وباید ساختار ونگاه همه حتی مردا رو نسبت به این قضیه عوض کنیم و به جای برخورد قهری که خودتونم می دونین جواب نمیده فرهنگ سازی کنیم .ممنون از توجهتون واینکه جواب دادید..

      • زینب

       بله با زور نمیشه
       منم مخالفم البته مخالفت من هیچ جایی رو نمی گیره اما قبول کنید ما ایرانی ها انقدر سریع در افراطی گری پیش میریم که جای فرهنگ سازی نمیمونه
       اما من از خدامه
       ما چادری ها وقتی تو یه فروشگاه بریم 1نفر دنبالمون راه می افته که …..
       یعنی از تیپ من معلوم که نیست که من دزد نیستم
       چرا به چادری ها یه جور دیگه نگاه میشه
       ما ها هم روشن فکری بلدیم ماهم از حضرت فاطمه و دیگر ائمه روشن فکری و چیزای خوبی یاد گرفتیم که لا اقل می خوایم اونجوری باشیم
       ما از جزیره متروکه نیومدیم که بی فرهنگ باشیم
       پس چرا به نظر دیگران چادری ها آدم های امّل و خشک و بی شعوری هستند اما خانومای بیحجاب از آسمون افتادند
       چه جوری این مسأله باید جا بیفته
       فعلا که من غریبم نه بی حجابها
       ببخشید که سرتونو درد آوردم
       تو گلوم گیر کرده بود

       • امین

        دردمن و شما مشترکه و همه ما از بی ارزش شدن ارزشها وو مهم جلوه دادن چیزای بی ارزش رنج می بریم،ولی به نظر من باید یه کاری کرد که مردای ما حتی خودمو هم می گم،به کسی چه با حجاب و چه بی حجاب به چشم دیگه نیگا نکنیم . حجابی که الان داریم ازش حرف می زنیم به خدا از بی حجابی بدتره و کاریش نمیشه کرد پس یهتره که کاری کنیم هممون چه مرد وچه زن جنبه داشته باشیم و زنها مجبور نباشن واسه اینکه چشم ناپاک بهشون بیفته خودشونو سفت و محکم بپیچونن و اگه اینکارو نکنن هزار تا حرف بشنون و بلا سرشون بیاد اگه مسئله حجاب رو به دین و ائمه مرتبط نکنیم خیلیاشاید خودبخود محجبه بشن چرا که حتما می دونین خیلی رفتارها تو جامعه ما از سر لج ولج بازیه !.این آخرین نظرمه که تو این بحث گذاشتم و شما وهمه دوستان عزیزرو به خدا میسپارم…

   • کامبیز

    بین آدم****،تو چه حقی داری که واسه خواهر و مادرت تعیین تکلیف کنی؟مادرت تورو بزرگ کرده که بهش بگی چی کار کنه؟اگه این طور باشه که خیلی احمقی.درمورد خواهرت هم تو حق نداری نظری راجع بهش بدی.حجاب خواهرت به تو چه ربطی داره؟تو اول برو خودتو درست کن با این فکر احمقانت

    • mohammad

     سلام . کامبیز جان ، هر کس به اندازه غیرتی که داره در مورد موضوعی که گروه اعلام کرده اعلام نظر می کنه. پس زیاد احساساتی نشید. شما که می گی به مادرت و خواهرت کاری نداشته باش، شما باید بدونی مادر انسان هر قدر هم که مهربانی کرده باشه باز هم اسلام قبول نمی کنه که به مادرت اعتراض نکنی و نوع پوشش رو گوشزد نکنی البته گوشزد کردن و اعتراض داشتن دلیل بر بی احترامی نیست. موفق باشید.

     • ملينا

      ok موافقتونم

     • ملينا

      ببخشيد من اين جواب رو به آقا معين دادم ولي اينجااومد نميدونم چرا

  • فرخنده آسیایی

   با سلام خسته نباشید من از بد حجابی بیزارم ولی به جای جریمه کردند افراد باید مغازه داران را که در جمهوری اسلام اینگونه لباسهای بد را می آورند جریمه کرد نه افراد فروشگاه ها خود می تواند تبیغ خوب یا بدی باشد بیشتر به این موضوع فکر کنید

  • محسن

   سلام
   واقعا نمیدونم چرا مسولین دست رو دست گذاشتنو هیچکاری نمیکنن
   تقصیر ما هم هست امر به ونهی از منکرو فراموش کردیم
   امام حسین (علیه السلام) فرمودند که من برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردم

   • سارینا

    =D>
    موافقم کاملا

  • باران

   باسلام
   دنیای آخر و زمانه دیگه سنگ رو سرمون نمی باره باید خدارو شکر کنیم.
   مثلا کشور اسلامیه…..

  • nashenas

   و باعث می شد مسلمان پوشش خود را داشته باشد و بشتر حجاب خود را رعایت کند
   و سایر ادیان نیز به نوع خود لباس بپوشد و حجاب را خواستند رعایت و نخواستن رعایت نمی کنند

   • رحمانی

    بهتر ناشناس بمونی با این نظرت یعنی مملکت اینقدر جوون بی منطق داره و من نمیدونستم نظر هر کسی محترمه ولی خواهش میکنم ی نظری بدین که ی کم بوی عقل و منطق بده.

    • فرشته

     تو که خدای منطقی الان نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ جدا چند کلاس اکابر خوندی؟

  • nashenas

   اصلا درست نیست که نوع پوشش را کسی انتخاب کند اگر مانتو نبود به مواجع پوشش مردم ما بهتر بود و مانند ترکیه لباس می پوشیدند !

   • danie haddadl

    عده ای از مرم ایران نه همه جنبه ی آزادی ندارن حتی اگه ایران هم مثل ترکیه بود وضعیت تو ایران بدتر می شد

  • h

   khak bar sare oonayi ke ax migiran.moshkele in mamlekate kharab shodeye ma hejab nist.dar zemn din va hejab zoori nist.eslam hichvaght kasio vase hejab majboor nakarde.

   • رحمانی

    اسلام یعنی تسلیم شدن در برابر خدا از کی تا حالا مفسر قرآن شدی یا علامه خدا در قرآن گفته که زنها باید خودشون رو بپوشونن ی کم قرآن با معنی بخون برا اسلام شناسیت مفیده.

    • دانشجو

     زن های مسلمان باید خودشون رو بپوشونن زمان پیامبر هم زنان بی حجاب بودن این رو که دیگه همه میدونن تو از کی تا حالا مفسر قرآن شدی؟

     • رحمانی

      منظورم رو بد متوجه شدید یا جوابا نگرفتی منظورم این بود که باید تفسیر قرآن رو بخونید بعد در مورد حجاب یا امثال اینا نظر بدین من مفسر نیستم ولی تفسیر قرآن رو میخونم چیزی که متاسفانه خیلی از ما سراغش نمیریم بعد نظرم میدیم .تسنیم آقای جوادی آملی بهترین تفسیر قرآن اگه خواستی بخون.

     • احمد

      بله بودند ولی آیه قرآن داریم که خدا به پیامبرش دستور میده که به زنان ودختران و…بگو تا روسری های خود را به خود نزدیک تر سازند چرا که این کار برای آنان بهتر است تامورد اذیت وآزار جنسی قرار نگیرند

   • behnaz

    دمت نسکافه

  • جرس

   خاک بر سر ما که همه همو غم مملکتمون شده حجاب انگار که هیچ مشکل دیگه ای تو مملکت ما وجود نداره.
   در ثانی کی به این احمق اجازه داده که از مسائل شخصی و ناموس مردم عکس یگبره
   دین و حجاب مسئله شخصیه…به هیچ کس ربطی نداره.
   اگه راست میگین می تونید تو خیابون جلوی خودتونو بگیرید و نگاه نکنید. شما گناه نکنید…

   • یه دست برای یک دوست

    بجناب جرس- – چرا در قضاوت خودتان عجله میکنید – دین حجاب در کنار مسئله شخصی ،حداقلش یک مسئله اجتماعی است و فرد ملزم به رعایت قوانین حکام در اجتماع خوش است — این خانمها بهتر است این پوشش را در خانه خودشان داشته باشند نه در اجتماع ٰ یادت باشد این مملکت به مانند سایر ممالک دارای قانون اساسی است و از قوانین داخلی خود پیروی میکند… البته آدمی نیستم جواب نظرات بدهم ولی دیدم نظرم با شما متفاوت است البته رشته تحصیلی بنده جامعه شناسی است بخاطر تحصیلات ناچیزم و پِوهشهای اندکم احساس کردم اینجا باید نظری بدهم و از شما هموطن عزیزم عذر خواهی میکنمٰ ولی شما دارید اشتباه فکر میکنید…

   • moin

    on avazi ke injori omade ghalat karde
    age dam az raayate ghanon mizani in ghanone raayat kon

    • یک دوست

     سلام دوست خوبم – شما مرا عوضی خطاب کردید ولی بنده براساس آنچه که در درسم علوم اجتماعی یکی از شاخه های جامعه شناسی است آموختم عرض کردم و مطمئن باشید اصلا” با فحش و تهمت و … نمیشود بجای رسید …
     بحررحال هموطن و دوست عزیزم دوست دارم و خود را برادر کوچک شماخطاب میکنم
     و توهین شما را به دیده منت مینهم به شما احترام مکنیم که شایسته احترام هستیدولی یک سئوال ، تخصصی و از نوع پِِِژوهشی — چرا وقتی در کشورهای اروپائی مثلا” فرانسه و انگلیس ممنوع میشود ورود دانش آموزان باحجاب به مدارس بعنوان یک قانون باید پذیرفتنی باشد… ولی یکی بندهای از قانون اساسی کشورمان اسلام است چرا نباید خودمان به متممهای قانونی ، دستور العملها و قوانین وضعی آن را بپذیرم( البته قانن اساسی کلی است ولی در مجلس شما اسلامی و .. قوانین بصورت متم ، ردیف ، بند و … وضع میشود و در مجموع تبدیل قانون عمومی ،‌جزا و .. میشود ) … منتظر جواب شما می مانم دوست دارم از علم شما کمال استفاده ر ببرم … احساس میکنم مباحث ما شیرین میشود در ضمن فارسی بنویسید — زبان اصیل ما پارسیان فارسی است…

     • moin

      age dos darin bahs edame peyda kone raje be didgahet tozihe bishtar bede.

     • دانشجو

      خیلی خنگی بابا اگه همه حجاب رو رعایت کنن که اندامشون اصلا مشخص نباشه یکی که میخواد خانومش با اندام متناسب باشه باید چیکار کنه

   • سمیرا

    موافقم.ممنون

   • رحمانی

    امام علی (ع) میفرماید هر کس عیش و نوشش زیاد شود، عقل و هوشش کم می شود. خداییش ی بار دیگه نظرت رو (جرس) بخون ببین جز اینکه تو عصبانیت ی چیزی خواستی بپرونی چیز دیگه ای نیست .منطقی باش.

    • دانشجو

     عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت گنه دیگری بر تو نخواهند نوشت

     • سارینا

      شما وقت تلف نکن برو زن بگیر!

   • ehsan

    سلام مشكل همه ي ما اينه كه كارهايي كه ميدونيم ضرر داره انجام ميديم
    يكيش همين چشم چروني.به نظر من دشمنان اسلام وايران به خواستشون رسيدن كه 4تا عروسك خيمه شب بازي بريزن تو خيابون كه حداقل اينه كه چندتا جوون و بندازن به جون هم……هيچ وقت برا هموطنت متاسف نباش
    ميلاد منجي عالم مبارك

   • احمد

    شما گفتی تصاویر شخصی اما از شما می پرسم:این چه جور حریم خصوصیه که توی خیابون هاست درضمن این مشکله که باعثه مشکلای دیگه ای مثه اونایی که گفتی میشه پس اول باید خود نجاست رو پاک کرد بعد جامعه رو باآب پاک شست تا از فقر وگناه و…پاک بشه امیدوارم یه کم رو حرفم فکر کنی چون عقل هیچ کس اشتباه نمی کنه اگه می بینی بی منطق شدی بدون که این هوست بوده که به جات حرف زده

  • مشدی حسن!!!

   دم عکاس گرم !
   بالاخره یکی باید هرزگی این بی شعورا رو به مردم نشون بده یا نه؟
   بازم دم عکاسه گرم!
   اگرم کسی میخواد جواب بده که خوشت میاد یکی از خواهر و مادر خودت …
   باید بگم خواهر و مادر من و خیلی های دیگه مثل اینا تو خیابون دنبال هرزگی و خود فروشی نیستن!

   • امیر محمد

    شرو ور نگو میکشم کسسی رو که بخاد از خوار مادر من عکس بگیره تو نمی خواد در مورد هرزگی صحبت کنی.
    اانسان با دین یعنی هرکی این طوری مییاد بیرون هرزه است مگه تو دینت بت نگفتن به کسی تهمت نزن…

  • سالار

   واقعا برای خودمون متاسفم
   دختره روی دوچرخه نشسته اون عکاس عقده ای رفته ازش عکس بگیره آخه ما کی میخوایم آدم شیم بابا تو رو خدا از این عقده ای بازی در نیارین
   یا تو عکس دیگه پسره داره با دوست دخترش صحبت میکنه عکاسه رفته عکس گرفته واقعا متاسم آدم حتی نمیتونه با دوست دختر خودش راحت باشه والا دیگه نمیدونم چی باید بگم جز اظهار تاسف واسه این عکاس وامثال مانند این افراد

   • moin

    dost dokhtar kie baba?
    aslan in chizha nabode
    din vaghei chize digeiye

    • دانشجو

     دین واقعی چیه من برداشتم این بوده که همه با حجاب کامل بیان بیرون چادر سیاه و فقط صورت پیدا باشه در اینطورت که دختری که میگیری معلوم نیست تناسب اندام داره یا نه شاید باسنش قد طاقچه خونه مادر بزرگه باشه یا شاید عیب و ایرادات دیگری داشته باشه که فقط از دید اون مرد ایراده نه از دید خود دختر یعنی مرد حق نداره همسر دلخواهش رو ببینه و بپسنده؟

     • ملينا

      واسه طرز فكرت متاسفم اگه اينجوري ميخوان همسرپيداكنن برن توي خونه هاي تيمي كه الانم فراوونه اونجا همسربه دلخواه خودش پيداميكنن وتوام خواستي برو پيداميكني

   • فرشته

    بسیار ممنون از نظرت

  • Adonis

   شما که ایراد میگیرین میتونین یه ساعت با این لباسای سیاه توی این گرما راه برید،اصلا شما که اینقد آزادی آزادی میکنید،منظورتون آزادیه چیه؟ما که هر جا رو میبینیم سایه ای هم از آزادی نمیبینیم بخدا

   • firegirl

    marda baye Tshert mian to khiabon az garma sedashon dar miad on vaght zana hamishe bayad hejab dashte bashan va morede tohmat bashan

   • باران

    بستگی داره هدف تو از آزادی چی باشه ؟

  • فرشته

   اینا که اینطوری میان بیرون براشون مهم نیست عکسشون تو سایت باشه یانه حتما میخوان یکی ببیندشون که اینطوری میان خیابون

   • firegirl

    motasefam barat vaghan nashode u mo bion bezari ya mantot kotah bashe in aslan dororst nist

  • آزاد

   آخه بابا نميدونم اين مسئولين چرا از يك عده جوان همينجوري دعوت نميكنن بي پرده بيان صحبت كنن از مشكلاتشون بگن والا اينجوري كه داريم پيش ميريم پس رفتيم اونهايي كه ميشينن طرح تهيه ميكنن از همه مشورت بگيرن نه اينكه هر جوري دلشون ميخواد طرح تهيه كنن كه بشه باعث هزار تا مشكل ديگه شما فكر ميكنين با اين كارا به كجا ميرسيم يعني تجربه رو چند بار بايد تجربه كرد حالا اين پيشنهاد را ميدهيم تا به بهترين وجه به نتايج مطلوب در صورت بهبود از مشاوران با اين ديد گاه استفاده شود؟؟؟

   • ilia

    کاش گوش شنوایی بود

  • الهام

   اینها یکسری آدم های عقده ای هستند که توی جامعه اسلامی اینگونه ظاهر می شوند. خدایا ظهور آخرین امام ما را هرچه زودتر برسان.

   • ehsan

    كاملا باهات موافقم …آمييييين

   • محمد

    خیر برادر من تنها یک سری عقده ای هستن که با دیدن این صحنات دل و دینشون از دست میره و احساس خطر میکنن
    پوشش هر کس به خودش مربوطه اون کسی رو باید نکوهش کرد که مثل یک منحرف اخلاقی مدام حرف از برخورد با این قضیه میکنه یک برخورد امنیتی.
    مطمین باش امام زمان وقتی ظهور کنه اولین کار برخورد با شما ادماییه که به اسمش مردمو از دین و ایمان و خدا زده کردن

   • امیر محمد

    بینیم بابا عقده یی شمایید نه اینا به شما ربطی نداره کی چطوری بیروون می یاد اوونی که اون بالاسره خودش می دونه چیکار کنه.
    همین شما هستید که مردم دین گریز می کنید.

   • Me!

    باریکلا.
    قبل از ظهور آقا،اول دعا ی زیرو کنیم که آبرومون جلو اماممون نره!
    خدایا!
    به زنان ما عفت و حیا و به مردان ما غیرت عطا کن!
    آمیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییین!

  • امین

   سلام
   کار این خانما اصلا درست وقابل توجیه نیست ولی کاراین عکاسی که راه افتاده تو خیابونا از زن وبچه مردم عکس گرفته هم زیاد کار جالبی نیست فکرشو بکنید اگه یکی این فرد رو درحال عکاسی ببینه چه فکری می کنه؟

   • کیان

    “کاراین عکاسی که راه افتاده تو خیابونا از زن وبچه مردم عکس گرفته هم زیاد کار جالبی نیست ” اصلان فکر کردی چی میگی امین جان؟اینا (اگه بشه اسمشونو گذاشت زن )اگه از این چیزا ناراحت میشدن هرگز با این وضع نمیومدن بیرون .اصلا ناراحت چی بشن؟این که آبروشون بره حرمتشون زیر پا گذاشته بشه؟میدونی مثل اینه که یه خانومی لخت مادرزاد بیاد بیرون از خونش بعد انتطار نداشته باشه یکی بهش تجاوز کنه.بهتره چشامونو رو حقیقت وا کنیم.خاک تو سره او شوهر و این پدرو مادری که بچه شو این شکلی میفرسته بیرونو میذاره همه دیدشون بزنن .والله حیف سیبزمینیه که به اینجور آدما بگیم

    • ملينا

     نظرتون كاملا محترمه كاش همه آقايون وهمچنين خانومها مثل شما باشعور باشن من موافق نظر شماهستم ممممممرسي

    • ilia

     خیلی غیرتی شدی؟ ادعای دین و اسلامت میشه؟ اگه به این جور آدما شاید شاید به قول شما بشه گفت سیب زمینی به شماهایی که این قدر ادعاتون میشه ولی فقط بلدید شعار بدید و هیچ کاری هم از دستتون برنمیاد نه تنها نمیشه چیزی گفت بلکه باید با سکوت و اندوه تاسف باری بهتون جواب داد

    • Me!

     مرسی کیان!
     دمت گرم! =D>

   • نیلوفرحاصلی

    فقط بگم دمت گرم

   • امیر محمد

    امین جان
    کار اوون خانوما به خودشون مربوطه نه به من و شما چه قابل توجیه چه غیر قابل توجیه.

  • امین

   یه نظر راجع به این عکسا گذاشتم انگار اشتباهی تو عکسای مربوط به خانواده محترم مرحوم حجازی افتاده

  • همشهری

   لطفا به مجلس بگویید نسبت به بدحجابی در جامعه طرح و نظر بدهد اینقدر دنبال تخریب دولت نباشد این عکسها را لاریجانی و نمایندگان ببینند که جامعه در فساد اخلاقی و بی حجابی غوطه ور شده اقایان نماینده جامعه را از این فلاکت نجات دهید همه اش اقتصادی نیست .ایکاش ادم با فقر زندگی کند ولی اتش بد حجابی ایران اسلامی اش را نسوزاند

   • یک بنده ایرانی مسلمان(شاید)

    کاملا موافقم امروزه ما فقط به خاطر خوشگذرانیهامان حاضریم جامعه مان ،به فساد کشانده شود حجاب نباشد ،دین نباشد،که چه؟ که ما هر گونه آزادی داشته باشیم و فقط همین چند سال عمرمون خوش بگذره و اصلا اهل سختی نباشیم وآدمهایی باشیم تن پرور ،بدون فعالیت مفید برای سایر جامعه؟

  • چی بگم

   دمشون گرم , کسی که واقعا دین داره نمیاد نگاه کنه عکس بگیره و یا در سایتش قرار بده , این فیلما دیگه قدیمی شده

   • امین

    دیدگاه مشترکی داریم رفیق !!!!

    • مازیار

     جقدر عقب افتاده اید کجای اینها بد حجابی این بد اندیشی شماست

     • ilia

      باهات موافقم بعضی ها عقلشون به چشمشونه رفیق

     • ehsan

      سلام رفيق بد حجابي رو برا خودت چي تعريف كردي؟

     • ویستا

      آقای مازیار یعنی خواهر خودت هم اینجوری توی خیابون راه میره؟؟! بابا با غیرت!!!

      • ملينا

       مرسي ويستاجان خوب جوابشو دادي اين آدمايي كه من دارم ميبينم ناموس خودشونم مثل عروسك ميزارن پشت ويترين كه خريدارپيداكنن

      • امیر محمد

       واقعا که واسه چی عکس ناموس مردم پخش میکنی بد حجابی بدتره یا کاره تو.
       موسی به دین خودش عیسی به دین خودش گناه کسی رو پای کس دیگه نمینویسن.

       • آذر

        اگه چيزي به نام ناموس واسش تعريف شده باشه نميذاره اينجوري بياد بيرون كه عكسشو بگيرن !

       • امیر محمد

        گفتم که موسی به دین خودش عیسی به دین خودش.

       • ashiva

        اینکه هر کس چه جور پوششی داره به نوع فرهنگ خانوادگیش بر میگرده اما من با امیر محمد موافقم آزادی یعنی اینکه هر کس واسه خودش بتونه تصمیم بگیره.نه اینکه به پای بی غیرتی بذارنش.مردم کشور ما هنوز اینو نپذیرفتن و این واقعا بده

     • هادی

      اگه ازادی اینه می خوام صد سال سیاه مردم ازاد نباشن

      • اسم_پارسی

       تو کار اشتباهی می کنی عزیزم

      • پیمان

       شما که هنوز تعریف آزادی رو نمی دونی بهتر نیست نظرت رو برای خودت نگه داری عزیزم؟
       دوماً شما چه حقی داری که چیزی رو برای مردم بخوای یا نخوای؟

   • firegirl

    vaghan gozashtanesh ro sait bad tar az ax gereftane

   • رحمانی

    شما نگران دین دیگران نباشین اگه خیلی بهشون بر میخورد اصلا اینجوری تو خیابون نمیگشتن حالا مگه چند نفر عکسای اینارو میبینن اینا که خودشون پخش زنده تو خیابون دارن را میرن خیلی غیرتی شدی؟

    • barabar talab

     to dge che ommoli hastiiiiiii

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.