• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار , اخبار پزشکی » نوید محققان برای کشف داروی جدید آلزایمر
  کد خبر : 659866

  نوید محققان برای کشف داروی جدید آلزایمر

  نوید محققان برای کشف داروی جدید آلزایمر Reviewed by Aryan♥ on Jul 23Rating: محققان آمریکایی در تحقیقات خود از ارتباط دیابت با خطر ابتلا به بیماری آلزایمر خبر دادند و پیش بینی کردند که داوری جدیدی را برای درمان آلزایمر بر اساس این نتایج کشف کنند. محققان دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه نیوجرسی آمریکا در…

  نوید محققان برای کشف داروی جدید آلزایمر Reviewed by Aryan♥ on Jul 23Rating:

  محققان آمریکایی در تحقیقات خود از ارتباط دیابت با خطر ابتلا به بیماری آلزایمر خبر دادند و پیش بینی کردند که داوری جدیدی را برای درمان آلزایمر بر اساس این نتایج کشف کنند.

  محققان دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه نیوجرسی آمریکا در تحقیقات تازه خود برای اولین بار از ارتباط بیماری دیابت با‌ بیماری آلزایمر خبر دادند به گونه ‌ی که بیماری دیابت احتمال ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد.

  این اولین تحقیقاتی است که ارتباط بین ابتلا به بیماری دیابت و افزایش احتمال ابتلا به آلزایمر را با استناد به دلایل علمی قوی متکی بر آزمایشهای گسترده در آزمایشگاه نشان می دهد.

  محققان گفتند: بیماری دیابت سطح پروتئین ها و پپتیدهای بتا آمیلوئید در داخل مغز به ویژه در منطقه هیپوکامپ و قشر مخ را افزایش می‌دهد که یکی از علائم قوی دال بر ابتلا به آلزایمر است و این افزایش سطح پروتئین‌ها و پپتیدهای بتا آمیلوئید وضعیت بیمار را تا حد زیادی وخیم می‌کند.

  به گفته محققان، این پروتئین‌ها همچنین به میزان زیادی داخل شبکیه چشم حیوانات آزمایشگاهی مبتلا به دیابت نمودار شد در حالی که هیچ مشکلی برای موشهایی که مبتلا به این بیماری مزمن نبودند، ایجاد نکرد.

  محققان آمریکایی پیش بینی کردند که به زودی داروی جدیدی را برای درمان بیماری آلزایمر با تکیه بر نتایج قابل ملاحظه این تحقیقات کشف کنند.

  تحقیقات جدید همچنین نشان داده که عفونتهای مزمن در مغز می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش دهد.

  محققان آمریکایی اخیراً یک نوشیدنی جدید به نام “سوویناید”، حاوی ترکیبی از مواد مغذی را تولید کردند که مصرف روزانه آن به بیماران آلزایمر کمک می‌کند تا حافظه خود را زودهنگام بهبود بخشند.

  آلزایمر یک نوع اختلال عملکرد مغزی است که به تدریج توانایی‌های ذهنی بیمار تحلیل می‌رود. بارزترین تظاهر زوال عقل اختلال حافظه است.اختلال حافظه معمولاً به تدریج ایجاد شده و پیشرفت می‌کند. در ابتدا اختلال حافظه به وقایع و آموخته های اخیر محدود می‌شود ولی به تدریج خاطرات قدیمی هم آسیب می‌بینند.

  (منبع : فارس)

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.