• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » ناامني فراوان در مسیر خوابگاه های دختران
  کد خبر : 658934

  ناامني فراوان در مسیر خوابگاه های دختران

  ناامني فراوان در مسیر خوابگاه های دختران Reviewed by Farnaz on Jul 23Rating: توجه به امنيت خوابگاههاي دانشجويي يكي از مهم ترين مسائلي است كه به ويژه در زمينه خوابگاه هاي دانشجويان دختر بايد مورد توجه جدي مسئولان قرار گيرد. طي ترم گذشته تحصيلي گزارش هاي متعددي از وضعيت امنيت خوابگاههاي دانشجويي دختران در سطح كشور…

  ناامني فراوان در مسیر خوابگاه های دختران Reviewed by Farnaz on Jul 23Rating:

  توجه به امنيت خوابگاههاي دانشجويي يكي از مهم ترين مسائلي است كه به ويژه در زمينه خوابگاه هاي دانشجويان دختر بايد مورد توجه جدي مسئولان قرار گيرد.
   
  طي ترم گذشته تحصيلي گزارش هاي متعددي از وضعيت امنيت خوابگاههاي دانشجويي دختران در سطح كشور می رسید که از آن جمله می توان به خوابگاه دانشجويي دانشگاه خليج فارس بوشهر كه دانشجويان دختر آن از وضعيت امنيت منطقه خوابگاه در مسير و اطراف خوابگاه گلايه داشتند، اشاره کرد.
   
  دختران دانشجویی که هر روز با ارذل و اوباش رو برو هستند
   
  این مساله تا جایی ادامه پیدا کرد که دانشجویان دختر این خوابگاهی این دانشگاه از مسئولان و امام جمعه شهر براي رفع مسائل امنيتي خود استمداد كردند.
   
  اما با این وجود به دلیل عدم تامین روشنایی مناسب و حضور ماموران انتظامی در راه های ارتباطی دانشگاه تا خوابگاه، این مسیر همواره برای دانشجویان دختر نا امن و برای مزاحمان امن جلوه می کند.
   
  البته این موارد تا انتهای سال تحصیلی نیز ادامه داشته و به نظر می رسد نه تنها برخی مسئولان به فکر راه چاره ای برای این معضل ندارند بلکه سال تحصیلی جدید نیز باید منتظر چنین معضلاتی برای دانشجویان خوابگاهی دختر خواهیم بود.
   
  «خبرگزاري دانشجو» به منظور توجه مسئولان به اين معضل و تلاش براي رفع اين مسئله براي سال تحصيلي آينده در گفت و گو با برخي از اين دانشجويان به برخي از مشکلاتی که در روزهای اخیر سال تحصیلی گریبان گیر دختران دانشجو دانشگاه خلیج فارس است پرداخته است.
   
  در همین راستا يكي از دانشجويان به مزاحمت هاي موتور سوران در مسير دانشگاه تا خوابگاه براي دانشجويان دختر اشاره مي كند و می گوید: ده ها مورد مزاحمت موتور سوارها در مسیر تردد خوابگاه تا دانشگاه پيش آمده كه يا دانشجويان را تعقیب کرده و يا براي آنها مشكلاتي مانند پرت کردن سیگار، دزدی کیف و لپ تاپ و يا سایر وسایل دانشجويان را به همراه داشته است.
   
  يكي ديگر از دانشجويان به چندين مورد مزاحمت هاي رانندگان اتومبيل سوار در مسير خوابگاه اشاره كرد و گفت:در چندين مورد رانندگان ماشين سوار متعددي  كه با ماسک صورت خود را  پوشانده اند به بهانه هاي مختلفي چون پرسیدن آدرس مزاحمت براي دختران ايجاد كرده است.
   
  مسوولان به فکر امنیت خوابگاه ها باشند…
   
  بدون شک تامین امنیت خوابگاه ها یکی از وظایف حراست دانشگاه است اما فراهم کردن شرایط مناسب در مسیر تردد دانشجویان تا خوابگاه به ویژه دختران دانشجو، به عهده نیروی انتظامی و نهادهای شهری خواهد بود.
   
  بدون شک با شروع سال تحصیلی جدید مجددا عده ای سودجو بازهم اقدام به ایجاد مزاحمت برای دختران دانشجو در شهر های مختلف خواهند کرد که تهیه طرحی جدی برای کنترل مسیر دانشگاه تا خوابگاه توسط دستگاه های مسئول، می تواند از این گونه معضلات جلوگیری کند.
   
  همچنین خبرگزاری دانشجو آمادگی دارد تا توضیحات مسئولان ذی ربط را در این باره شنیده و اطلاعات تکمیلی را در اختیار آنان قرار دهد.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.