• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » قالیباف برای انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت می شود
  کد خبر : 655295

  قالیباف برای انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت می شود

  قالیباف برای انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت می شود Reviewed by Farnaz on Jul 22Rating:   دعوای بین دولت و شهرداری تهران از ابتدای روی کار آمدن آقای قالیباف آغاز و همچنان ادامه دارد تا جایی که برخی رسانه های دولتی برای ناامید کردن قالیباف از رسیدن به ساختمان پاستور این روزها از پرونده ای…

  قالیباف برای انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت می شود Reviewed by Farnaz on Jul 22Rating:
   
  دعوای بین دولت و شهرداری تهران از ابتدای روی کار آمدن آقای قالیباف آغاز و همچنان ادامه دارد تا جایی که برخی رسانه های دولتی برای ناامید کردن قالیباف از رسیدن به ساختمان پاستور این روزها از پرونده ای سخن به میان می آورند که به گفته آنان محرمانه بوده و به نتیجه رسیدن آن شاید منجر به رد صلاحیت قالیباف در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری شود.

  محمدباقر قالیباف و محمود احمدی نژاد دو رقیب سرسخت در انتخابات نهم ریاست جمهوری بودن به گونه ای که هر از چند گاهی خبرکناره کشی یکی از این دو نفر به نفع دیگری منتشر و سپس تکذیب می شد تا اینکه هر دو تا آخر کارزار انتخابات در عرصه رقابت باقی ماندند.

   یکی از نمایندگان مجلس هشتم که در انتخابات مجلس نهم مورد اعتماد مردم قرار نگرفت، در برخی محافل خصوصی خود مکررا ادعا کرده که در انتخابات ریاست جمهوری نهم نهایتا قرار بر این شده بود که برای حفظ وحدت اصولگرایان، آقای احمدی نژاد از کاندیداتوری کنار بکشد و مسئولیت ستاد انتخاباتی اقای قالیباف را برعهده بگیرد و احمدی نژاد نیز این موضوع را قبول کرده بود اما به یکباره احمدی نژاد غیبش می زند و فعالیتهای انتخاباتی برای خود را در سراسر کشور را اغاز می کند و به همین راحتی قول خود را زیر پا می گذارد و شهردار سابق با این کار خود، شهردار فعلی را از رسیدن به آرزو و رویایش ناکام می گذارد.

  اینکه این نوع ادعاها تا چه حد صحیح باشد را باید شخص رئیس جمهور و اقای قالیباف جواب دهند اما اینکه بار دیگر و در آستانه انتخابات حامیان آقای قالیباف و احمدی نژاد به جان هم بیفتند نیز بسیار جالب (!) است.

  گذشته از حمله های برنامه ریزی شده و مکرر رسانه های منسوب به شهردار تهران علیه دولت و رئیس جمهور، شخص اقای قالیباف نیز بارها با سخنان طعنه آمیز خود، دولت را بی نصیب نگذاشته است و از همین الان با دولتی ها برای مبارزات انتخاباتی وارد عمل شده است.

  محمد باقر قالیباف طی سخنانی در چهارمین یادواره سردار شهید نظر نژاد (بابانظر) که در سالن شهید هاشمی نژاد شهر مقدس مشهد برگزار شد ، طعنه های متعددی را به منتقدان و رقبای انتخاباتی خود زد که برخی تحلیلگران مخاطب سخنان وی را شخص رئیس جمهور و دولت مطرح کردند.

  شهردار تهران گفت : گاهی اوقات در گفته های برخی افراد سخنانی به میان می آید که  از جنس بچه های جبهه نیست ؛ فضای جبهه به گونه ای نبود که کاری را غیر عاقلانه انجام دهند ، بلکه اوج عقلانیت و تدبیر در کنار ایثار، صداقت و اخلاص در جبهه ها بود.

   قالیباف تاکید کرد : در جامعه ای که بر دروغ، تزویر، ریا و تهمت شکل گیرد، این جامعه به موفقیت نخواهد رسید و مال حرام از گلوی هر انسانی و در هر رده ای که پائین رفت، اثر وضعی خودش را خواهد داشت . این در حالی است که خون شهید در فرهنگ و سنت الهی از بین رفتنی نیست و ماندگار است .

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این نکته که «جنگ تمام شده اما دفاع هرگز تمام نخواهد شد »، اظهار کرد:  اگر روزی در پشت عملیات ها باید تیر و آر پی جی می زدیم، آن روز  برای نظام مقدس جمهوری اسلامی با همه باورهایی که امام (ره) و شهدا برای ما گذاشتند تلاش می کردیم و امروز نیز سنگر مجاهدت ما این است که تلاش کنیم  همه آرمان هایی که به دنبال آن ها بودیم، در عرصه زندگی مردم در حوزه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تحقق پیدا کند؛ اگر این کار را نکنیم به همه دوستان شهید خود خیانت کردیم.

  وی در عین حال تاکید کرد: اگر ما در جبهه بودیم، ذره ای حق نداریم  بر کسی منتی داشته باشیم و از آن سوء استفاده کنیم. نباید میراث خواران دفاع مقدس باشیم بلکه باید میراث داران دفاع مقدس باشیم.همینطور اجازه ندهیم کسانی که صلاحیت این میراث داری را ندارند و می خواهند با هر بهانه ای میراث خواری کنند، به اهداف خود برسند. قطعا حرف هایی که آن ها امروز می زنند، شیرین تر از حرف هایی است که رزمندگان دوران دفاع مقدس می زدند اما خوب است زندگی این آدم ها را رصد کرده و ببینم در سی و سه سال گذشته چگونه رفتار کردند.

  قالیباف تصریح کرد : آیا هر زمانی که سفره خون پهن بود، این افراد بابت این سفره نیز خم و راست شدند و در سفره زحمت نیز ایفای نقش کردند ؟ یا هر جا که سفره نان و قدرت بود از انقلاب حرف زدند اما جایی که باید زندان می رفتند ، سیلی می خوردند، تیر می زدند و تیر می خوردند، می گفتند متاسفانه توفیق یار ما نیست !

  حال رسانه دولت هم حسابی از خجالت شهردار تهران در آمده و نوشت: در میان پرونده های قضایی امسال، پرونده شکایت دولت نهم از محمدباقر قالیباف حساسیت فوق العاده ای دارد، از آن رو که اگر این پرونده تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری به محکومیت کیفری شهردار تهران بینجامد ، بی تردید آرزوی حضور در انتخابات و رسیدن به ساختمان سپید پاستور به دل قالیباف خواهد ماند.

   
   

  به گزارش این رسانه، پیش از انتخابات سال 88 ، فایلی صوتی از قالیباف در اینترنت و سراسر کشور به صورت گسترده منتشر شد که حاوی ایراد اتهامات عجیب و توهین های بی سابقه به کابینه احمدی نژاد بود که کمترین آن اتهامات اخلاقی و بالاترین آنها امنیتی بود. این اتهامات و توهین ها با واکنش و شکایت جمعی کابینه مواجه شد ، شکایتی که تا امروز به دلیل محرمانه بودن محتویات پرونده ، نه اطلاع رسانی شده و نه منجر به صدور کیفرخواست شده است.
  گفتنی است؛ این هفته حجت الاسلام محسنی اژه ای ، وزیر اطلاعات دولت نهم و سخنگوی قوه قضائیه از طی مراحل قانونی پرونده خبر داد اما پرسشی که اکنون در اذهان افکار عمومی باقیمانده این است که چرا پرونده ای به این اهمیت تاکنون به نتیجه نرسیده و آیا تا انتخابات 92 رسیدگی و تعیین تکلیف خواهد شد یا نه!

  شبکه ایران در ادامه می نویسد، چندی پیش گفتگویی با سید علی اصغر حسینی ، وکیل دولت در این پرونده انجام دادیم که بخشی از آن را در ادامه می خوانید:

  شکایت از آقای قالیباف به کجا رسید؟

  در سال88 یک فایل صوتی ازآقای قالیباف شهردار تهران منتشر شد که ایشان در آن سخنرانی به موکل بنده (مهندس مشایی) و برخی از چهره‌های سرشناس دولت نسبت‌های ناروایی را وارد کرده‌اند که در این رابطه شکایتی با امضای برخی از مسئولین دولتی به دادسرای کارکنان دولت داده شد و متأسفانه تاکنون درباره این پرونده تصمیم‌گیری و قراری برای آن صادر نشده است.

  برخی از دوستان قالیباف معتقدند که این فایل صوتی مربوط به ایشان نیست. ولی شنیده‌ها حاکی از آن است که وزیر اطلاعات وقت (محسنی اژه ای) تأیید کرده بود که فایل صوتی متعلق به آقای قالیباف است، آیا این فایل صوتی واقعاً متعلق به ایشان است؟

   این بستگی به نظر بازپرس پرونده دارد که با تحقیقاتی که انجام می‌دهد، به این نتیجه برسد که این فایل صوتی متعلق به کیست. البته ما می‌گوییم که جرم مشخص است و اتهام به شهردار تهران وارد شده است و رسیدگی به این پرونده پیچیدگی خاصی ندارد. می‌گوییم اگر منتسب به ایشان نیست، بازپرس تکلیف پرونده را مشخص کند و تصمیم بگیرد در حالی که این پرونده از سال 88 در دادسرای کارکنان دولت مطرح است.

   علت طولانی شدن رسیدگی به این پرونده چیست؟

   واقعاً من هم نمی‌دانم؛ چند بار به دادسرا مراجعه کردم و با قاضی پرونده صحبت کردم ولی هر بار می‌شنوم که تحقیقات در این زمینه ادامه دارد. به قاضی پرونده گفتم ما اصرار نداریم که این کار به نفع ما تمام شود ولی در کار تسریع گردد تا پرونده بلاتکلیف نباشد.

   از شهردار تهران درخصوص این شکایت تحقیق و بازجویی هم شده؟

   واقعاً نمی‌دانم چون پرونده را مطالعه نکرده‌ام و نمی‌دانم چه اتفاقاتی رخ داده است. به خاطر این که رسیدگی به این پرونده محرمانه صورت می‌گیرد یعنی وکیل حق مطالعه پرونده را ندارد، البته در بعضی از پروند‌ه‌های مهم و امنیتی قاضی می‌تواند برای آن پرونده قرار رسیدگی محرمانه صادر کند و به کسی اجازه مطالعه ندهد.

  تصور نمی‌کنید دو سال برای رسیدگی به یک پرونده، زمان زیادی است؟

   بله ما هم همین را می‌گوییم  که پس از دو سال باید تکلیف این شکایت روشن شود

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.