• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » انتظار مردم «رمضاني شدن سياسيون» است
  کد خبر : 654882

  انتظار مردم «رمضاني شدن سياسيون» است

  انتظار مردم «رمضاني شدن سياسيون» است Reviewed by Farnaz on Jul 22Rating: آيت‌الله سيداحمد خاتمي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به فضيلت‌ها و بركات ماه مبارك رمضان گفت: ماه مبارك رمضان قطعه‌اي از بهشت در اين دنياست و در واقع فرصتي مناسب براي خدايي شدن است. وي با تاكيد بر اينكه “بايد از اين…

  انتظار مردم «رمضاني شدن سياسيون» است Reviewed by Farnaz on Jul 22Rating:

  آيت‌الله سيداحمد خاتمي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به فضيلت‌ها و بركات ماه مبارك رمضان گفت: ماه مبارك رمضان قطعه‌اي از بهشت در اين دنياست و در واقع فرصتي مناسب براي خدايي شدن است.

  وي با تاكيد بر اينكه “بايد از اين فرصت الهي در عرصه‌هاي فردي، اجتماعي، خانوادگي، سياسي و … بهره برد”، تصريح كرد: در اين ماه سياسيون بايد با بهره‌گيري از معنويت ماه مبارك، مرزهاي ديني را در مواضع سياسي خود رعايت كنند و از جمله مرزهايي كه در اين عرصه مهم است، مراقبت از مسائل كلان اسلام است؛ همان چيزي كه حضرت علي(ع) براي آن ۲۵ سال سكوت كردند و خون دل خوردند.

  اين عضو ارشد جامعه مدرسين حوزه علميه قم افزود: از همه سياسيون بويژه آنهايي كه دين‌باورند و به استقبال ماه مبارك رمضان رفته‌اند، انتظار داريم كه در راستاي مصلحت و حفظ نظام اسلامي حركت كنند، چراكه اين كار در حقيقت در راستاي حفظ اسلام است.

  خاتمي با تاكيد بر اينكه “سياسيون بايد منافع اسلام و كشور را بر منافع شخصي و گروهي خود ترجيح دهند”، افزود: بسيار مهم است كه سياسيون با توجه به تاكيدات مقام معظم رهبري بر موضوع وحدت، در راستاي همگرايي حركت كنند و بويژه در شرايطي كه دشمنان، جنگ احزاب را عليه ما شكل داده‌اند، خودي‌ها بايد با وحدت، گذشت و تحمل، «تك» دشمن را در جنگ احزاب با «پاتك» مناسب جواب دهند و اين يك رفتار رمضاني است.

  وي در ادامه، درباره وظيفه رسانه‌ها در ماه رمضان نيز گفت: انتظار از اصحاب رسانه اين است كه به تعبير قرآن، قول سديد داشته باشند و مستند سخن بگويند و بر اساس شايعات مطلبي را منتشر نكنند. رمضاني شدن اصحاب رسانه به آن معناست كه آنها مصالح نظام را پيش‌روي خود قرار دهند نه اينكه به هر شيوه‌اي بخواهند رسانه خود را پر كنند.

  اين عضو هيات رئيسه مجلس خبرگان افزود: حداقل انتظار عموم مردم از «رمضاني شدن سياسيون» در اين ماه اين است كه شاهد پرخاش سياسيون نسبت به يكديگر نباشند و آنها يكديگر را تخريب نكنند. در اين راستا، انتظار از مسئولان انقلاب اسلامي و آنهايي كه تريبون در دست دارند، خيلي بيشتر است. آنها نبايد زمينه تفرقه را ايجاد كنند و عملكردشان طوري نباشد كه در جامعه موجب ايجاد چالش شود و اگر به اين شيوه رفتار كردند و در راستاي وحدت گام برداشتند، مي‌توان گفت عملكرد آنها رمضاني بوده است.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.