• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » سرانه مطالعه در ایران
  کد خبر : 654

  سرانه مطالعه در ایران

  سرانه مطالعه در ایرانReviewed by Aryan on Mar 19Rating: سرانه مطالعه کتاب در ایران 76 دقیقه است. به گزارش واحد مرکزی خبر ، مشاور عالی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در نخستین همایش تجلیل از خیرین حوزه کتاب و مطالعه در مشهد با اشاره به کنترل کمی و کیفی مطالعه گفت: تحقیقات نشان می دهد…

  سرانه مطالعه در ایرانReviewed by Aryan on Mar 19Rating:

  سرانه مطالعه کتاب در ایران 76 دقیقه است.

  به گزارش واحد مرکزی خبر ، مشاور عالی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در نخستین همایش تجلیل از خیرین حوزه کتاب و مطالعه در مشهد با اشاره به کنترل کمی و کیفی مطالعه گفت: تحقیقات نشان می دهد هر چه از مرکز به سمت روستاها می رویم ، مطالعه بشدت تقلیل می یابد که باید در این زمینه به فکر راه حل بود.

  امین منصور با تاکید بر توجه به دانش پایگی برای رشد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و نظامی کشور بر مبنای دانش افزود :‌ برای رسیدن به این مهم و همچنین تحولات فرهنگی در جامعه نیازمند رشد مطالعه در کشور هستیم.

  وی همچنین به مقایسه قبل و بعد از انقلاب در حوزه کتاب و کتابخوانی پرداخت و گفت: قبل از انقلاب 373 باب کتابخانه و 2.5 میلیون جلد کتاب در اختیار مراجعه ‌کنندگان بود که این رقم پس از انقلاب به 2 هزار و 500 باب کتابخانه و 6.5 میلیون جلد کتاب ارتقا یافته است.

  مشاور عالی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور افزود :‌ از این تعداد کتابخانه، هزار و 800 باب آن توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و بخش دولتی و بقیه با حمایت خیرین و مردم اداره می‌شود.

  همایش تجلیل از خیرین حوزه کتاب و مطالعه خراسان رضوی برای اولین بار در کشور به ابتکار نهاد کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.