• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , علمی و فضایی , گوناگون » می‌توان جستجوگر ملی ساخت
  کد خبر : 653399

  می‌توان جستجوگر ملی ساخت

  می‌توان جستجوگر ملی ساخت Reviewed by Farnaz on Jul 21Rating: ایرج عبدی در مورد الزام جایگزینی سایت گوگل توسط سایت‌های ایرانی اظهار داشت: با توجه به امکانات و سرورهای قوی که سایتی مانند گوگل در اختیار دارد؛ می‌تواند به راحتی در برخی از کشورها به عنوان یک جاسوس وارد شود و حتی از مطالب مورد…

  می‌توان جستجوگر ملی ساخت Reviewed by Farnaz on Jul 21Rating:

  ایرج عبدی در مورد الزام جایگزینی سایت گوگل توسط سایت‌های ایرانی اظهار داشت: با توجه به امکانات و سرورهای قوی که سایتی مانند گوگل در اختیار دارد؛ می‌تواند به راحتی در برخی از کشورها به عنوان یک جاسوس وارد شود و حتی از مطالب مورد استفاده توسط کاربران سوء استفاده کند.

  نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی گوگل را یک سایت با هویت مشخص دانست و گفت: برای اثبات صحت و سقم این موضوع که نوع جاسوسی سایت گوگل چگونه است، باید کارشناسی دقیق و کاملی انجام شود و تجزیه و تحلیل صورت بگیرد.

  وی در ادامه افزود: در برخی از فضاهای مجازی نیازمند امنیت هستیم که باید  نسبت به ایجاد و راه‌اندازی سایت‌ها یا وب‌سایت‌های جستجوگر فارسی اقدام کنیم که البته دراین زمینه باید سرمایه لازم مالی نیز تزریق شود.

  عبدی با مدنظر قراردادن این موضوع که در دنیای اینترنت و فضای مجازی امکان سوء استفاده فراهم است، تصریح کرد: شاید در ابتدای کار، جایگزینی گوگل سخت و پیچیده‌ای باشد؛ اما اگر با امکانات و پشتوانه لازم این کار صورت پذیرد؛ با دشواری و مساله خاصی مواجه نخواهیم شد.

  این نماینده مجلس نهم سهولت و سرعت در اخذ اطلاعات و ارتباطات را دلیل عمده استفاده از اینترنت در دنیای امروز دانست و افزود: باید به این باور برسیم که استفاده از اینترنت یک ضرورت غیرقابل انکار است که در این صورت می‌توانیم سایت‌ها و وب‌سایت‌های جستجوگر فارسی را طراحی، ایجاد و مورد استفاده قرار دهیم.

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با ارائه دو پیشنهاد در مورد ایجاد و راه‌اندازی سایت جستجوی فارسی گفت: یک راه این است که با توجه به اصل ۴۴ قانون اساسی از شرکت‌های خصوصی حمایت کنیم و به آنها میدان دهیم. از سویی دیگر نیزمراکز و سازمان‌های دولتی مرتبط نسبت به انجام راه اندازی یک جستجوگر ملی اقدام کنند تا قابلیت رقابت با سایت‌هایی مانند گوگل را به دست آوریم

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.